Problém svokra/mama

palmexman
30. apr 2022

Dobrý deň, idem si po radu. S manželkou sme 6 rokov spolu z toho 4 roky manželia, náš vzťah je úžasný a máme 2 ročného synčeka. Moji rodičia boli v celku v poriadku, manželkina mama tiež. Problém nastal, keď manželka otehotnela, dieťatko sme si vysnili. Akonáhle moja mama zistila, že bude babka, tak všetko sa zmenilo, dovtedy nás chválila, že sa nám darí, že máme auto, byt na hypotéku, že sa snažíme pekne žiť. Manželkina mama je v pohode, nestará sa do nás, neohovára nás a nezmenila sa ani po tom, ako sa dozvedela, že bude babka. Samozrejme spomeniem, že moja manželka si nenechá skákať po hlave a vyjadrí svoj názor, každý kto ju pozná vie, že je prostoreká, ale nie cez hranice. Mne jej povaha vyhovuje, pretože aj ja si nenechám skákať po hlave a poviem si čo sa mi páči a čo nie.Manželka ma naučila jednu vec povedať pravdu do očí a nenechať si ju pre seba.Vrátim sa k téme. Po čase sme zistili, že nás moja mama začala ohovárať po rodine, po narodení synčeka sa to stupňovalo, že nemôže poriadne vidieť vnuka, že ho má ako cez sklo, že ho vidí iba raz za mesiac, podotýkam to bola prvá vlna korony
nikto nevedel, čo to je, báli sme sa o synčeka, tak sme iba robili videohovory a manželka sa aj tak zotavovala po pôrode. Ako rodičia sme sa dohodli na pár veciach ako by sme chceli vychovávať synčeka napr. aby synčeka nikto nebozkával na ústa, aby ho stále každú sekundu niekto nevolal Marko sem, Marko tam, Marko Marko Marko....veď to dieťa je hotové z toho. Začali sa kopiť rovnaké darčeky a kúpené rovnaké malé oblečenie, tak sme povedali, že nech nam posielajú fotky alebo sa pýtajú, čo treba kúpiť, no to bol další problém 😀 Samozrejme sme sa stretávali cca raz za mesiac, lebo aj manželka má rodinu a mesiac má 4 víkendy, 1.víkend naši, 2.víkend svokra, 3.môj brat a 4.sme chceli byť aj sami. Ohováranie začalo naberať na obrátkach aj štiplavé slová na našu stranu. Samozrejme oni o tom nevedeli, že my vieme o ohováraní, tak sme to vybalili a tvária sa do dnes, že za nič nedeje, úsmevy a ohováranie ide ďalej. Vieme to od rodiny, známych, bývalých susedov, kamarátov. Manželka na svokru maximálne zanevrela a nerozpráva s ňou a z časti aj ja. Môj brat, čo sme mali super vzťah je zatiaľ bezdetný a nevie sa vžiť do mojej situácie a pridal sa na stranu rodičov. Samozrejme sa v tom vezú obaja moji rodičia, ale čo sme sa s nimi rozprávali, tak moja mama má najviac rečí okolo toho. Chodievame k rodičom raz za mesiac, aby videli vnuka. To je všetko. Má niekto podobný problém? vie niekto poradiť? Samozrejme držím s manželkou, ale tá už to psychicky nedáva, som maximálne rád, že ma nechce opustiť kvôli mojej rodine, ale ako to pôjde ďalej?

janka0215
30. apr 2022

@palmexman poradiť ti neviem, ja budem mat so svokrou asi to isté. Každopádne, kiež by bolo viac mužov ako ty, a stáli na strane manželky, nie mamičky 🙂

elizabet173
30. apr 2022

@palmexman dorazne mame treba pohrozit, ze ak tie ohovaracky okamzite nestopne, tak prerusite kontakt uplne. A vy dvaja trosku zvolnite, nech kupia malemu na oblecenie, co chcu, ak mate rovnake, predajte. Trochu vyhladavate problemy aj tam, kde nie su

matullienka
30. apr 2022

Treba dať naozaj ultimátum buď alebo. Buď okamžite prestaňte alebo prerušite kontakt, lebo toto nebude mať konca kraja. A naozaj klobúk dole, že si sa takto dokázal postaviť na stranu manželky bodaj by vás bolo viac

palmexman
autor
30. apr 2022

@janka0215 Je smutné to že to neutícha....a ja si nenechám zničiť rodinu práveže začala byť viac protivná na moju manželku tak som pritvrdil.

pribinak
30. apr 2022

@palmexman rozprával si sa otvorene s mamou, že čo je pre vás problém? Čo nedokážete akceptovať? Čo tvoj otec?

palmexman
autor
30. apr 2022

@matullienka Začína to brať smer taký že ja som sa pohádal s rodičmi nedovolím nič podobné obúvajú sa do mojej Manželky a to ja nikdy nikomu nedovolím už som s nimi na nože je to smutné ja viem ale ja som si tú cestu nevybral a hlavne chodíme tam teraz len aby videli vnuka a blbé poznámky ma iba vytočia a je hádka..

palmexman
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palmexman
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matullienka
30. apr 2022

@palmexman ak to neutícha naopak sa graduje tak treba naozaj prerušiť kontakt možno sa po pár mesiacoch zbadajú aj sami, že prestrelili

palmexman
autor
30. apr 2022

ultimátum?potom ma pobedie po rodine že som jej vzal vnuka,po dalšie chapem že sú moja rodina ale nenechám aby mi zničili rodinu oni si svoj život mohli žiť ako chcú a mne ho nebude nikto ničiť nedovolím to.

matullienka
30. apr 2022

@palmexman tak fakt prerušiť kontakt ostatnej rodine vysvetliť ako sa veci majú, ak nepochopia ich problém, alebo jednoducho neísť na povinnú návštevu a keď sa budú domáhať prečo ste neprišli tak jednoducho preto lebo sa správajú tak ako sa správajú a hotovo. V prvom rade máte byť spokojní a šťastní vy, a keď vám oni ničia šťastie tak hold ich smola

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palmexman
autor
30. apr 2022

Mne sa stal vážny úraz pneumotorax(prasklo mi plúce odrezali mi 4cm z plúca)v nemocnici mi povedali doktory aby som sa nestretával 2 mesiace s nikým lebo mi môže aj chrípka uškodiť a moja mama na úkor toho pobedala že moc prežívam svoj zdravotný stav že ona preto nevidela vnuka 2 mesiace”

matullienka
30. apr 2022

@palmexman treba mame vysvetliť, že keď sa bude naďalej správať tak ako sa správa nemusí ho vidieť už vôbec, tebe prajem veľa zdravia

marca12
30. apr 2022

@palmexman tieto sialene babky by sa mali spamatat a zacat rozmyslat. Odporucam ti,nebrat si tak velmi k srdcu reci tvojej mami. Ste na noze pre uplne kraviny. Mozno ste aj svoje poziadavky povedali tak prchko,ze vas mama zacala ohovarat a vidi vplyv tvojej zeny na teba a to sa jej asi nepaci. Nechapem,co su mladi dnes tak strasne haklivy na svoje deti. Ved ich nebozkava somrak z ulice,ale vlastna babka. Ok,na usta sa to ani mne nepaci,ale aby som si kvoli tomu rozhadala rodinu? Vztahy su velmi krehke a musite najst balans. Vy mate svoje nazory,rodicia svoje. Musite najst nejaky stred. Mame vysvetli,ze sa neda byt u nich castejsie. Ked to nechape,je to jej problem. Ze si branis zenu je velmi pekne,ale s rozumom ju treba branit. Velmi hrotis situacie

palmexman
autor
30. apr 2022

Manželke bolo aj vykričané že chodíme iba raz za mesiac všetky manželkine kamarátky hovorili že chodia k babke cca 1 za 2 mesiace niekedy za 3...
po dalšie je problém že mna viní môj brat že som rozhádal rodinu ale on to nechápe kedže nemá deti...
on je u rodičov skoro každý víkend ale my so synčekom sme spontálny stále niekde sme zábava a pod...ja už proste neviem prídeme ku rodičom terč je moja manželka ako sa môže cítit ked je ako terč pred mojou mamou otcom bratom?Ja samozrejme som alergický na moju rodinu ja ju bránim až je nechutná hádka oni ma poznajú že mna netreba nahnevať niesom agresívny ani nič podobné ale moju rodinu si nenechám ani náhodou...

kvetka404
30. apr 2022

@palmexman poradiť neviem, lebo nie som v tej situácii, ale veľmi sa mi páči, že sa zastaneš svojej ženy a vlastnej rodiny, posielam srdiečko❤️

euka210
30. apr 2022

@palmexman raz za mesiac je uplne v pohode. Moj manzel by k mojej mame nemusel vobec a kovidu sa v tomto potesil 😁 Mame to 100km takze to ani nejde casto. Ani mne navstevy k mame nechybaju, skor je to o nasich detoch, len kvoli nim sa premahame. Mama je negativisticky toxicky typ, neohovara ani nic take, plus zle spomienky z detstva ma oberaju o chut tam ist.
Je super, ze drzite spolu, ze si branis rodinu pred mamou...nie vsetci to vedia.
Ja, kebyze sa tak sprava a ohovara a ziadna zmena ani ked o tom viete, ja by som k nej prestala chodit. Nech si kazdy vravi a mysli co chce, ked ona hra divadlo, tak ja teda nie.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
1. máj 2022

Zvolnila by som z navstev, kde sa necitim dobre. K svokre raz za 2-3 mesiace, vsak co by som tam robila inak. Aj ona moze prist pozret vnuca, zobrat ho vonku
Ale ja celkovo nechapem tieto navstevovacky po rodinach. Ako svokra chce aby sme chodili n aobed v nedelu, lebo rada vari. A prideme a je to uplne strateny den, cely cas v obyvacke, tv kukat a ona si pracuje v kuchyni. Na vylet ze by sme sli, alebo sa spolu prejst, na turu , tak to nie, na to ona nema cas. Mam rada ked sa cas travi plnohodnotne, nepotrebujem v nedele sediet cely cas v bytiku a kukat tv, to nerobim ani doma po veceroch. Tak my sme obmedzili navstevy, kto chce ist s nami na vylet a vonku ten pride aby bol s vnucatami, ostatni si pockaju kedy my pridwme - no urcite nie kazdy mesiac

luckynat
1. máj 2022

@palmexman ja si neviem predstavit, ze budem stara a budem vidiet svojho syna a vnucata raz za mesiac. Wtf? Co tam chodite na cely vikend, od piatka do nedele? Alebo len na par hodin cez vikend? A naco sa trepete k bratovi? Ja by som to urobila tak, kazdy vikend ina stara mama a hotovo. Brata mozes vidiet u rodicov. Rodicia su predsa prednejsi nez brat. A ked tam nie ste cely vikend ale len par hodin, tak si manzelka predsa aj tak oddychne, nie?

zuzulka558
1. máj 2022

Ja napríklad včera keď už to z manželovej strany fakt prehnali ani nebudem písať aké telefonáty boli, lebo manžel tam bol na oslave a mne nadávali že som zaňho zodpovedná a ze ma z... ak sa niečo stane atď, nevedela som nič nebola som tam,,,, aby ste nedopadli podobne že úsmev, ôk sak nech si povedia atď,, nie nie ja som po včerajšku zrušila úplne kontakt, takýto ľudia sa nemenia rodičia, svokrovci to je jedno, rodinu si zničiť nenechaj, rodina ste ty, žena a deti

janka0702
1. máj 2022

@palmexman len stoj pri svojej manželke za každú cenu

bettie
1. máj 2022

@palmexman byvate daleko od rodicov?

mikadooo
1. máj 2022

@palmexman vieš čo, mne by to bolo asi jedno. Držte si návštevy raz mesačne a nech si ohovára, čo ja viem, mne by to nejak žily netrhalo... Zvyšok rodiny tiež nie je padnutý na hlavu a ak to nechápu, tak by som každému pekne krásne vysvetlila - jeden víkend mama, druhý víkend brat, treti víkend svokra, štvrtý víkend sami. Mimochodom čo mame bráni prísť k bratovi keď ste u neho? Bola by s malým 2x do mesiaca... 🤷. To že marko sem marko tam, to som celkom nepochopila, to akože sa s malým nemá rozprávať? Či ako? Môže byť chyba aj na vašej strane, že ste moc precitlivení, keďže je to vaše prvé a jediné dieťa. Ale možno sa mýlim. U nás pri prvom mi všetko vadilo, pri druhom treťom už som len mávla rukou, nech ju pchá piškótkami, leje do nej čajík, nech ju posádza na šerbel od roka, akurát som sa na tom bavila, keď ju silou mocou pchali do gatiek lebo už je predsa veľká slečna a im všetko očúrala 😁😁😁.

michaela_koc
1. máj 2022

každopádne máš u mňa ❤️ že si pri partnerke a nie pri rodičoch. to sa často nevidí. Žite si svoj život, choďte na návštevu keď budete chcieť a môcť. Ono sa to všetko časom utrasie, len si nastav mantinely. Mama ma evidentne dáky problém. Ale to je jej problém.

stanlyskap
1. máj 2022

@palmexman si skvelý manžel, závidím tvojej manželke v dobrom