Problém v rodine (sesternice a bratranci)

barbora221994
21. dec 2018

Prosím o radu v roku 2012 som bola s človekom ktorý ma psychicky a fyzicky týral s tým že sa to na mne prejavilo tak že som bola nepríjemná na rodinu čo sa týka aj sesterníc aj bratrancov teraz už 3 roky mám kľud od neho mám nového partnera a bábätko, skúšala som sesternici aj napísať ale žiadna odpoveď z jej strany pritom takto pred rokom sme sa naživo rozprávali a všetko v pohode mám taký pocit že mi to chcú vracať za to aká som bola ja na nich pred tým.
Tak teraz mám dilemu že či ísť tento rok k starenke 26 teho na Štefana alebo nie lebo tam budu aj druhí bratranci a sesternice. Hovorím minulý rok to bolo v pohode ale teraz vôbec neviem lebo cely rok sa neozvu.
Poradte mi prosím ako to mam urobiť lebo moja mama ma už nechce počúvať povedala mi ze to nemám riešiť, druhá sesternica mi na to neodpísala tak ja už neviem naozaj.
Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
comika
21. dec 2018

@barbora221994 ak chces ist k starenke, tak tam chod. Aby si potom nelutovala, ze si nebola. A mozno to bude dobra prilezitost osobne si vydiskutovat problem. Mozno aj sesternica ma nejaky problem ked sa neozvala cely rok. Netreba hned vsetko osobne brat.

vendulka80
21. dec 2018

No ak ta tvoj bývalý týral a sesternice vedeli, co prežívaš alebo sa to dozvedeli az po vašom rozchode, myslim si, ze ako rodina by ti mali skor pomoct a pochopiť, preco si sa tak správala a nie ti to vracať. To mi pride detinské. Vyvinula si snahu a reakcia žiadna. Tak nechaj tak. Mas rodinu, venuj energiu jej.

beky1813
21. dec 2018

Kaslat na druhych a robit si podla seba. Hadam nebudes ignorivat starenku len kvoli inym ludom

deti95060810
21. dec 2018

a nemohla by si ísť k starkej o deň skôr ? ak sa nechceš stretnúť s ostatnými....

0silvia0
21. dec 2018

@barbora221994 normálne by som šla a pri nejakej vhodnej príležitosti by som prehodila niečo v zmysle "mrzí ma ako som sa pred rokmi chovala". Asi to fakt príliš riešiš ako hovorí tvoja mama...

barbora221994
autor
21. dec 2018

@comika to je pravda že možno má aj ona problém nejaký tak najlepšie asi osobne lebo minulý rok takto mi priala všetko dobre aby som v pohode porodila a tak preto mi to nešlo do hlavy

barbora221994
autor
21. dec 2018

@beky1813 to je pravda, starenka si to nezaslúži aby som ju ignorovala

miadi
22. dec 2018

Jasne ze chod k starenke 😊k sesternici bud mila slušna ved su sviatky a ked by ta aj tak ignorovala to uz je jej problem. Nerieš tam snou nič nekaz sebe a druhym sviatky. ( aj daky darcek drobnost by si jej mohla doniest)

xxxkatka
23. dec 2018

@barbora221994 prilis analyzujes. Pravdepodobne to vychadza zo situacie, ktoru si zazila (tyranie), ktora sa podpise na psychickom stave. Moja rada, k starenke chod, nemas dovod neist. Mozno budes sama prekvapena, ze dovod preco sa ti neozvala bol niekde uplne inde. A ak aj nie, a ty si sa za svoje spravanie ospravedlnila, neries, zvysok je uz na druhej strane. Dalsia rada, po sviatkoch sup k psychologovi, treba popracovat na sebavedomi,asertivnom spravani a spracovani traumy z tyrania. Krasne sviatky 🙂

kiwi3
23. dec 2018

mne sa to, co si napisala zda velmi nejasne na hociaku odpoved. neviem, co si im spravila, ani preco neodpisuju... ja tiez nie som som v kontakte casto s rodinou, pretoze ma proste kazdy svoj zivot a nejak na to nie je cas. niekedy nie je ani cas odpisat, mozno si to len beries moc osobne....

ljzozv
25. dec 2018

@barbora221994 a naco by ta mali trestat za nieco co sa stalo roky dozadu? Ktovie co si im.povedala mozno nechtiac teraz? Neries roky, ries Aktualne. Ak si sa im skutocne za svoje spravanie ospravedlnila, tak mozno ma aj ona svoje osobne zivotne problemy. Ak chces byt s babkou, tak chod. Co sa ti uz len moze stat? Budes sediet v kute? To nie je zivot ohrozujuce. 😉

barbora221994
autor
25. dec 2018

@ljzozv ja som bola podľa druhej sesternice skôr utiahnuta ale ze vraj sa na to určite zabudlo povedala tak dúfam ze už je všetko v poriadku ano chcem byť so starenkou veľmi🙂

ljzozv
25. dec 2018

@barbora221994 tak chod a neries
Uzivaj si babku. 😇😉

montemotherone
25. dec 2018

@barbora221994 možno si to len všetko vzťahuješ na seba a oni pritom riešia nejaké svoje problémy 😉 Choď k babke a správaj sa ku všetkým normálne. Ostatné je na nich.