Problémy s expartnerom

barbora146
6. apr 2019

Ahojte, prosím Vás, ako by ste zareagovali, keď sa opýtate otca detí, či pôjde s nimi lyzovať, nedá Vám vedieť, operiete všetky zimné veci a on Vám zavolá, že si príde po veci, ze to je moja povinnost. Ja som mu slusne povedala, ze uz nech nechodí, vsetko je mokré, niečo uz odložene a on aj tak prisiel, pobral si sam co chcel....

moonlight1210
6. apr 2019

@barbora146 tazko povedat. Zavisi, ci mate takyto vztah stale, alebo len tentoraz takto divne reagoval.

barbora146
autor
6. apr 2019

@moonlight1210 vzdy si vydobije svoje

moonlight1210
6. apr 2019

@barbora146 co to znamena “vzdy si vydobije svoje”?

Da sa pod tym predstavit kadeco.
Napr. v tomto uvedenom pripade, ze ta vo dverach odsotil a vosiel dnu, aby si urobil just po svojom.
Alebo aj to, ze nemas odvahu mu povedat jasne nie a nakoniec sa dobrovolne podvolis jeho poziadavkam. Takze ho napr. dobrovolne pustis dnu, nech si vezme, co sam chce. Aj ked si nahnevana a uraza ta take jednanie. Ale nevzopries sa.
Alebo...
Rozne varianty.

Lebo ak je toto dlhodoby problem, tak riesit tento jeden pripad z dalsich sto, co sa deju u vas, nema vyznam.

sense
6. apr 2019

Nuz nech zaobstara detom veci kt budu mat ked budu u neho a moze sa spontanne rozhodovat ci pojde al nepojde lyzovat... a keby mi zavola ze sa pi be zastavi v case ked ich ma mat on tak mu povuem niesom doma hotovo...nie je tvojou povinnostou byt dispozicii tvojmu ex 24h denne

diewcatqoo
6. apr 2019

Ahoj, myslim, ze rodicia by sa mali v zaujme deti dohodnut a nerobit si napriek. Viem, ze je to v praxi tazke, ale rozumni ludia by mali zahodit za hlavu svoje ega a konat v zaujme deti. Obaja - aj otec, aj matka.

lujza123
6. apr 2019

@barbora146 takéto prkotiny neriešim, za tých vyše 8 rokov co sa rozideni staráme o dieťa toho bolo už toľko ze mam totálne na salame, ináč to nejde, to by som sa asi zbláznila všetko riešiť....
Ako chápem ta, to naštve, ale asi by som mu dala mokré a to co je odložene nejako po ruke a bola by som aj rada ze ju niekam berie a nebude celý víkend len odložená u babky ako obvikle

Kašli na neho, uvar si čaj a pusti dobrý film, ex nieje hodný tvojich nervovou ani myšlienok 😉

barbora146
autor
6. apr 2019

@sense praveze som mu dopredu povedala, ze uz nie,... ze som rada, ze to odlozim a on just prisiel, ma kluce od bytu a vzal s to sam

barbora146
autor
6. apr 2019

@moonlight1210 má kluce od bytu, povedala som mu to predtým ako isiel ku mne, ze nie, rovnako predo dvermi,,...jednoducho vosiel a vzal si

moonlight1210
6. apr 2019

@barbora146 teoreticky zabranit aspon takejto situacii, aby sa neopakovala - vymenit zamku?

Ci zijes v jeho byte, co ti zatial nechal kvoli detom a odisiel on?

lelet1609
6. apr 2019

@barbora146 vymeniť zámok , predsa tam už nebýva ..

sense
7. apr 2019

@barbora146 vymenit zamky...

maciatkolulu
7. apr 2019

@barbora146 tak,ale teraz si napísala,že si mu dopredu povedala,že nie,že si rada,že to môžeš odložiť😅a v úvode píšeš,že ti nedal vedieť. Tak ako,on chcel a ty si povedala nie a prišiel a zobral si,alebo nedal vedieť a prišiel a zobral si. A bytom to asi nemáte poriesene,lebo neverím,že by mal inak kľúče. Nuž takto ti napíšem,buď rada,že deti berie lyžovať a zaujíma sa,tipujem,že deti chodia radi,takže rada je,vylepšite si komunikáciu medzi sebou a hneď bude všetko lepšie,najmä a teda hlavne kvôli deťom. Lebo naťahovať sa kvôli zimnym veciam je smiešne

barbora146
autor
7. apr 2019

@moonlight1210
To tiez nepomôže, požičia si od detí, ked budú uňho a nechá si spraviť nový.

barbora146
autor
7. apr 2019

@maciatkolulu ešte raz ti to vysvetlím😊. Ráno, ked prisiel po deti, tie veci este čakali, ci si ich vezme...ani neprišiel hore, ze deti maju same zbehnut. Taska ostala tu, doobeda som ich teda oprala . Poobede zavolal syn, ze si pridu po veci, aj jemu som povedala, ze uz nech nechodia. Po polhodine volal ex ,ze ide ku mne...aj vtedy som povedal razne nie. A potom dosiel, to iste.... takze si myslim, ze komunikujem dost jasne. Som rada, ze deti berie, robi im program. Ale aj on by mal dopredu mysliet, coze chce s nimi robit, kam chce ist. Nehovorim uz o narusani sukromia...pocas mojho volna. Byt splacame napoly, auto si nechal, lebo my ho nepotrebujeme....cize ja s detmi len po vlakoch a busoch.

maciatkolulu
7. apr 2019

@barbora146 prepáč,ale aj tak v tom.nevidim tragédiu,možno sa deti rozhodli,že nakoniec chcú ísť. U nás sa to tiež mení a nerobím z toho nič. Tak si prišiel,zobral a odišiel a o súkromí hovoriť nemôžeš,keďže je to aj jeho byť,keďže ho spláca,takže by som sa zamerala na rozdelenie bytu a potom naozaj nemôže narúšať. Zobral,odišiel a.bolo. ďalej by som.neriesila.

maciatkolulu
7. apr 2019

@moonlight1210
@lelet1609
@sense splácajú byť napoly,takže ťažko môže vymieňať,keď ešte nemajú rozdelený majetok....

sense
7. apr 2019

@maciatkolulu tak to napisala az teraz nie v uvodnom prispevku, jasne ze v takom pripade zamky vymenit nemoze...

moonlight1210
7. apr 2019

@barbora146
Tazko ti poradit, kedze kazdy novy kusok info sa dozvieme, az ked ti navrhneme riesenie a ty ho znegujes ako nepouzitelne.

Je mozne, ze si uz kadeco skusila a nepomohlo.
To vsak nemozeme vediet.
Skus teda napisat, cosi uz skusila, nech vieme, co je zbytocne ti radit.
Lebo takto si zrejme najprv vypocujes kopec rad, ktore nevies/nemozes zrealizovat.

marseillefan
7. apr 2019

@barbora146 úprimne si myslím, že preháňaš... no a čo, že zabudli alebo zmenili názor? Ale chápem, že je to medzi vami napäté... on sa správa ako buran, bez rešpektu k tebe, čo ti právom prekáža a zrejme preto reaguješ trošku podráždene a prehnane.

majkeel
7. apr 2019

Vedela si, ze maju ist lyzovat, pises, ze mali pripravenu tasku a zabudli ju. Musela si naozaj tie veci prat prave vtedy v ten den/vikend?
Vyrabate si zbytocne problemy a robite si prieky. Pritom doplacaju na to deti.
A ak byt splacate stale napoly, nemozes mu zakazat ist do bytu. Mozes ho poziadat, poprosit, aby tam nesiel, mal by to respektovat, ale ak si navzajom robite napriek, tak ta tazko posluchne ...
Skus byt nad vecou, neries blbosti, navrhni mu mier a bude sa vam ovela lepsie (ko)existovat.

tykat
7. apr 2019

@majkeel ...no asi tak...blbosť prať hneď veci keď si ich v tej chvíli nevezmu, nabudúce bude vedieť že keď je šanca na lyžovačku tak nevyperie komplet zimné veci hneď ako za deťmi zabuchnú dvere. Treba byt nad vecou, ex-ovi by som povedala ako sa veci majú, že niečo mokré, niečo suché...nech príde a uvidí či sa dá oblečenie nakombinovať, pripadne im to vyschne tam. Ešte by som aj sama skúsila prezrieť čo a ako z oblečenia nakombinovať aby to mal ľahšie keď príde.

simca06022011
7. apr 2019

No blbosť je to, ale napr ak si zabudli tašku zavolala by som im či ju nechcú predsa len a nedala to prať hneď ako to tam zbadám ležať Druhá vec. Ak je môj ex ex, tak nemá čo mat kľúče od môjho bytu a už vôbec nemá čo bez môjho súhlasu tam ani vkročiť. Zbytočne sa stresujes.

majkeel
7. apr 2019

Co sa tyka chodenia do bytu. Napr. majitel bytu nesmie bez suhlasu najomnikov vkrocit do bytu, aj ked je jeho vlastnictvom. Ak tam manzel realne dlhodobo nebyva, nesmie bez tvojho suhlasu chodit do vasho bytu.
V tomto pripade je podla Najvyssieho sudu pravo na sukromie (ustava clanok 16) nadradene nad pravom vlastnit majetok (ustava clanok 20).

0silvia0
7. apr 2019

@barbora146 bez ohľadu na túto konkrétnu situáciu skús použiť nadhľad nad všetky vaše nezhody. Je naozaj veľmi dôležité, aby deti mali dobrý vzťah s oboma rodičmi - je to pre dobro detí. Naozaj nikdy nevieš ako sa život zvrtne, stáva sa všeličo, choroba, smrť jedného z rodičov. Je vždy dôležité, aby dieťa malo viac osôb, na ktoré sa môže v budúcnosti obrátiť, ktoré mu môžu v budúcnosti pomôcť atď. Vzťah, ktorý nie je vybudovaný odmalička u detí s rodičmi, sa v teenagerskom veku už ťažšie buduje. Takže fakt zakopte vojnovú sekeru, nerobte si zbytočné prieky, narábajte s tým, čo máte, a robte všetko v prospech detí....

barbora146
autor
7. apr 2019

@simca06022011 ja som veci nachystala uz pred tyzdnom, on mal povedat, co ide robit... ci daco potrebuje.... nie ja sa pytat, co maju v plane, takze tak

barbora146
autor
7. apr 2019

@tykat no prepac, on si permanentne prisposobuje vikendy, ako mu pasuje, ja tu nie som len prenho k dispozicii. veci som neprala len raz, ale uz priebezne, toto mali len na lyzovacku, takze jeho vec, ze nema jazyk, ja nie som povinna stale vyvolavat ci nieco on nepotrebuje

barbora146
autor
7. apr 2019

@maciatkolulu a nejde o to, ze ma tu podiel na byte, ale ze on ma priatelku, ma svoje sukromie, tak by snad mohol respektovat aj on iných

simca06022011
7. apr 2019

@barbora146 a nenapadlo tá že to proste zabudli vziať? Veď si písala že ku dveram nešiel...

maciatkolulu
7. apr 2019

@barbora146 isté,že by mohol a mal,ale keď ti volal a hovoril,že chcú veci na lyzovanie a ty nič,tak sa nečudujem,že prišiel,veď nechcel nič pre seba,ale predsa pre deti....opakujem,popracovať na vzájomnej komunikácii,poriešiť si majetok a bude klud

tykat
7. apr 2019

@barbora146 ...no tak nemusis sa prisposobovat ale ani to nekomplikuj...nabuduce budes vediet ze ked si nevezmu plavky nemas ich hned vyprat...muz nie je povinny dodrzat program ktory detom naplanoval ani ti oznamovat ci idu lyzovat. Tak mu hlavne nerob natruc a budes to mat jednoduchsie.