Problémy s manželom

pugosal
6. júl 2014

Dobry den chcem sa spytat na nazor, ci ma niektora z vas podobnu skusennost. Som vydata 5 rokov mame dve deti a cakame tretie. Ked som si sla brat manzela vedela som ze je psy. chory, to znamena ze je neustale unaveny, stale skoro spi. Co ma stve je ze mi s nicim nepomaha ako sme sa zobrali tak mi mozno 5x pomohol v domacnosti na vsetko som sama. pretoze ked pride z prace tak lahne a spi do vecera a vecer ide s nami spat zasa a ked je vidend je schopny cely ho prespat, ale to mylim fakt cely a ja uz mam nervy lebo sama musim vsetko robit okolo domu aj v dome aj s detmi a ked sa s nim o tom rozpravam ze uz ma to nebavi, tak ze ma chape a ze je to tak, v ten den mi zoberie napr. deti ale na druhy den je to zasa o tom istom. Neviem co mam s nim robit ako mu dohovorit ze je to len jednostranne, no zasa ked sa mu nechce spat, tak sa stane ze dva krat do mesiaca nas vezme prec z domu na obed a deti do nejakeho zabavneho parku.

ammellia
6. júl 2014

@pugosal lieci sa?

mawka
6. júl 2014

presne, je rozdiel, ci ma diagnozu a lieci sa alebo lenivost zvadza na diagnozu, ktoru nelieci alebo ktora neexistuje.

pugosal
autor
6. júl 2014

@ammellia Lieci sa, berie aj lieky.

serpentino
6. júl 2014

Nic v zlom,ale urcite si vedela ako sa choval a staral pri prych 2 detoch,respektivne nestaral..vedela si aku mozes mat v nom oporu,respektivne nemozes....tak naco preboha ste sa dali na tretie dieta???????a kedy ste ho vlastne robili,ked furt spi??? 😀 😀 😀

stefka33
6. júl 2014

@pugosal Čo na to hovorí psychiater? Možno by bolo vhodné zmeniť lieky alebo dávkovanie.

mihula
6. júl 2014

@serpentino si zabila 😀 😀 😀

mihula
6. júl 2014

@pugosal ved si vedela pred svadbou,ze je chory a psych.problemy sa nedaju vyliecit len tak,ak sa vobec daju vyliecit.Bud rada,ze chodi do roboty a nesedi doma a necivie do steny

lilitela
6. júl 2014

@pugosal Tiez by som skusila zmenit liecbu. Mozno ho lieky nadmerne utlmuju - ako vladze v praci?

pugosal
autor
6. júl 2014

@serpentino vidis to ma fakt nenapadlo dakujem.

serpentino
6. júl 2014

Diagnoza je jasna..Zapal kosti od blbosti!!!!!!...to aj ja si viem urobit dieta a potom prechrapat cely den a tatino staraj sa..to akoze kde sme???Povedz,ze aj ty si psychicky chora z deti a hlavne z neho,lahni si na kavalec a spi cely den..Neskutocne,pichala by som ho do zadnice ihlou,kym by nevyliezol z pelechu..a ty si lahni a spi,ved je nedela..nech sa dnes on stara,ked ma volno..tebe od zajtra zacina celotyzdnova sichta,ked ide do prace..

serpentino
6. júl 2014

Diagnoza je jasna..Zapal kosti od blbosti!!!!!!.. 😀 😀 😀 .to aj ja si viem urobit dieta a potom prechrapat cely den a tatino staraj sa..to akoze kde sme???Povedz,ze aj ty si psychicky chora z deti a hlavne z neho,lahni si na kavalec a spi cely den..Neskutocne,pichala by som ho do zadnice ihlou,kym by nevyliezol z pelechu 😀 😀 😀 ..a ty si lahni a spi,ved je nedela..nech sa dnes on stara,ked ma volno..tebe od zajtra zacina celotyzdnova sichta,ked ide do prace..

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
6. júl 2014

Prepáč, ale ty by si doktora mala navštíviť tiez, ved si vedela do čoho ideš!!!! Co si čakala, ze vzájomne áno pri oltári spraví zázrak ?

Nepises akú ma diagnózu. Je fakt, ze niektore lieky pôsobia utlmujuco a človek reálne potrebuje viac spať

serpentino
6. júl 2014

@pugosal Tak,ked ta to nenapadlo,tak za rok sem pride s tym istym problemom,ale uz sa bude jednat o 4 dieta 😀 😀

anatalia77
6. júl 2014

@pugosal nema nahodou narkolepsiu 😕 ????

cobhan
6. júl 2014

@anatalia77 pokial spava normalne v noci, tak asi nie....aj ked vylucene to nie je
@pugosal mozno mate postel na zlom mieste a v noci sa nevie poriadne vyspat, tak dobieha pocas dna. Mne sa to stavalo v starom dome, ze som cele noci bola v stave takeho polospanku a po par dnoch som dospavala poobede na gauci v obyvacke.

alica311
6. júl 2014

Ak manžel berie lieky, tak určite spavosť má aj z toho, lebo lieky na psychiku pôsobia utlmujúcu, nepíšeš akú má presnú diagnózu, ale kamarát dostal schyzu, a prvé mesiace na liekoch prespal celé dni, ale to už bolo iné kafé 😢 , ale myslím si, že určite je tam aj tá lenivosť...môj manžel je tiež lenivý a čím ďalej tým viac ( a chorý nie je!). Kým sme nemali malého tak ešte ako tak... ale teraz tiež dokáže celý víkend stráviť v posteli, "preberie" sa až večer, keď ja idem od únavy spať, a mňa ide poraziť... keď o tom hovorím alebo kričím, tak je to ešte horšie, tak som radšej ticho... 😢 ale chápem ťa, len nechápem tie tri deti, mne bohato stačí jedno

alica311
6. júl 2014

A ešte by som určite skúsila porozprávať sa s jeho psychiatrom, aby si vedela, do akej miery je tá spavosť z liekov a čo je už lenivosť.

molnija1985
6. júl 2014

@pugosal Únava nie je psychická choroba. Forma únavy môže byť spôsobená hoc čím, od vírusových ochorení, cez vyčerpávajúce povolanie (život), onkologické ochorenia, až po nedostatok motivácie. Proste tvoj manžel je len "ňouma", zrejme bez akýchkoľvek tendencií žiť. Má koníčky, prípadne kamarátov? Obávam sa, že podľa tvojho príspevku asi nie. Skús ho inšpirovať, aby si našiel nejaké koníčky, aby mal okrem práce a rodiny aj nejaké iné dôvody na to aby žil. Nie nadarmo platí "Chlap, ktorý sa hraje počúva". Pokiaľ máš chlapa s nedostatkom energie, od čoho sa vyvíja aj to, že nemá tendencie pomáhať s deťmi a tým pádom ani motať sa okolo domu, tak ver mi že len tak z ničoho nič nezačne. Samozrejme ak sa mu vyplačeš a ak mu povieš, že stojí za "houby", tak sa uvedomí a napraví sa - ale len krátko dobo, tak ako píšeš na deň-dva. V prvom rade musí začať sám od seba aby mohol získať najskôr energiu sám pre seba a až potom energiu pre svoje najbližšie okolie. Good Luck.

panidia
6. júl 2014

@pugosal Súhlasím so všetkým čo napísala serpentino.Musela si si všimnút náznaky už pri prvých dvoch detičkách,prečo si si nechala urobit to tretie?U nás to takto ženy riešia ked sa im nechce íst do práce,alebo respektíve nemajú ani tendenciu si nejakú hladat.Každý by mal mal tolko detičiek o kolko je schopný sa postarat,nielen po finančnej stránke.Zijeme v takom storočí kde je antikoncepcia dostatočne všetkým známa a dostupná,tak prečo ju nepoužit že?Inak ja mám s manželom jedno dieta a viac neplánujem,kedže som si vedomá ,že nám to takto vyhovuje,máme už svoj konfort,svoje koníčky a keby mi aj manžel celý víkend prespal,tak by mi to nevadilo,lebo som si to takto zariadila a som spokojná a štastná.

mamavera
6. júl 2014

@panidia úžasný príspevok, bolo by ho vhodné skopírovať do každej druhej témy

sepkev
6. júl 2014

?? len taká poznámka: v práci nie je unavený? zaujímavé....podľa mňa, ak aj bol niekedy chorý, teraz to už pekne dlho používa ako výhovorku...môj muž mal len raz psychicky náročné obdobie a poviem Ti, vtedy jemu ani mne ani len nenapadlo, že existuje niečo ako sex, takže toľko k tomu....

mamavera
6. júl 2014

@sepkev tiež si myslím, že je sex namáhavejší, ako povysávať, utrieť prach, alebo vyložiť umývačku

borkavan
6. júl 2014

@pugosal a to spí aj keď doma deti vyvádzajú alebo keď okolo neho vysávaš alebo robíš iný hluk? nepíšeš čo má za psych. problémy.... ale je to divné, že na sex má chuť a na umývanie riadov nie. Tak tá spavosť nie je z liekov ale z pohldlnosti. Načo by sa postavil a robil, ked žena ho obriadi, obriadi deti a večer mu ešte dá. Musím byť zlá... ale spamätaj sa hlavne TY!!!!

lyzzy
6. júl 2014

@pugosal... Prepáč ale načo si si brala takéhoto chlapa?...nechápem to. 🙄

bibika55
7. júl 2014

@pugosal Tak toto môže riešiť len lekár.Obráťte sa na spánkové centrum,či dokážu v tomto prípade poradiť.Napíšte si do Bratislavy ,tam sú ochotný odpovedať prípadne poradiť ako ďalej a na koho sa obrátiť.Samozrejme sú v tom aj lieky ktoré užíva.Aj tam to treba riešiť s dotyčným lekárom.Osobne by som si vyžiadala konzultáciu s lekárom/,mám zato,že sú v tom lieky od psychiatra/ pretože oni dávajú takéto útlmové lieky.

orlik4
7. júl 2014

boze moj, zeny! nadavat na choreho cloveka? to kde sme? mam v rodine psych.choreho cloveka, a tiez berie lieky, a poviem ti, prespi pol zivota. jej sa lieky ale velmi zmenit nedaju, ale ma to jednoznacne z nich.
osocovat chlapa, ked berie lieky, ze je lenivy a vyhyba sa zodpovednosti, je nanajvys chore. v prvom rade sa treba porozpravat s nim a nie niekde na fore. mozno by bola moznost zmenit mu lieky. kde je vola, je nadej, ze bude aj cesta. ale nie stazovat sa po konikovi a mysliet si, ze ti cudzie zeny pomozu...

cobhan
7. júl 2014

@orlik4 vsetko by bolo ok, ale nepochopitelne je to tretie dieta na ceste, preto sa nad tym ostatni zamyslaju. Ked som citala uvodny prispevok, tak som si myslela, ze je vydata za mojho ex...ale ten mal spanok ako hobby a nie z liekov a poviem ti, ze zivot s takym clovekom je poriadne na dve veci. On robil len to co sa mu chcelo a kedy sa mu chcelo, inak bol permanentne unaveny...tempo v robote take, ze by ho aj lenochod predbehol. A co je horsie, tak som si myslela, ze je to ojedinely pripad, ale tusim nasa generacia a ta po nas ma lenivost a pomalost tak nejak v krvi a ti s ''vrtulou v zadku'' su coraz vzacnejsi. A toto vyzera naozaj ako keby tu diagnozu trosku vyuzival, hlavne ked sa nikde nepise aku ma diagnozu...

orlik4
7. júl 2014

@cobhan to ja chapem, ze sa to tu zgeneralizovalo vsetko na sex. na dieta staci niekedy minuta raz v mesiaci a teda mne osobne by nebolo prijemne, keby sa tu rozoberalo, kedy a ako sa mne s manzelom zadarili deti. a dalsia vec je, ze na to treba dvoch... ale teda hlavne mi to nepride vhodne zovseobecnovat na zaklade 10 riadkov...

cobhan
7. júl 2014

@orlik4 mna by skor zaujimalo aka je tam diagnoza, lebo na niektore treba utlmujuce lieky, ale ine sa zase daju vyliecit, pripadne liecit bez takychto spavych nasledkov. Alebo aspon urobit, co sa da preto, aby manzel nepotreboval tolko cez den spat...vsetka elektronika zo spalne prec, mozno premiestnit nabytok, upravit stravu, zacat sa viac hybat (paradoxne to na unavu pomaha, pokial to nie je extrem). Ale hlavne by som vsadila na tu stravu...ked si spomeniem na mojho ex, ze este ani polievku nedojedol a uz z neho siel pot cicerkom a po hlavnom sa odplazil do postele spat, lebo jeho telo vynakladalo vsetku energiu na travenie...radsej ani nespominat 🙂