Problémy s priateľovou rodinou

12. nov 2021

Ahojte s priateľom sme spolu 4 roky ja mám 24 on 37 všetko funguje ako má bývame spolu už dva roky vo svojom sme šťastní... ibaže jeho mama ma nema veľmi v láske zo začiatku to bolo fajn asi rok dva ale potom si na mňa začala dovoľovať a zhadzovať vinu za priateľov rozvod na mňa pritom sme sa spoznali pol roka po tom ako sa rozviedol...aj keď k nám náhodou príde tak cítim že by bola radšej keby som tam nebola ja ale jeho ex(priateľ ju už vôbec nerieši obaja majú už svoj život a nič ich nespája) ... snažím sa ju neriešiť a nevšímať si to a nejako pretrpieť tých pár hodín ktoré s ňou musím stráviť ale ona mi vie tak "hrať" na city že vie povedať presne to čím ma urazí aj keď to nehovorí priamo dokonca jej vadí že nechceme mať deti čo je podľa mňa naša vec a nie jej...už ma to naozaj začína vytáčať a chcela by som s ňou fungovať aspoň trochu normálne a necítiť sa ako tá horšia ako jeho bývalá. Máte niektorá podobnú skúsenosť??

kate211
12. nov 2021

Kde to vlastne byvas? Vo svojom? Kde by si v 22 rokoch vzala na vlastny. Byvate teda u nej? Ci ty byvas u priatela v jeho? A preco ta to tak vytaca? Vsak ked byvas v udajne svojom tak kasli na svokru. Podstatne je ako zijete vy dvaja. Problem by bol keby aj priatel zacal pocitovat, ze byvala bola o nieco lepsia.

zun
12. nov 2021

Ty nie si zodpovedná za jej spokojnosť. Sústredila by som sa na zachovanie slušnosti a slušnú komunikáciu. Môžeš aj pokúsiť keď si silnejšia osobnosť aj akceptovať jej pocity. Pracovať na sebe, nestiahnuť sa a neprehlbovat negatívne ale pozitívne okamihy a chvíle.

autor
12. nov 2021

@kate211 kúpili sme si spolu byt takže bývame sami ale keď náhodou príde k nám keďže nebýva veľmi ďaleko tak ma stále blbé reči a narážky pritom jej nemá čo prekážať doma máme vždy čisto byt máme pekný vždy je unavené ale ona si vždy niečo nájde...ale kecať nám do toho či chceme deti alebo nie naozaj nebude to je naša vec...len ma mrzí to že nemáme vzťah aký by som chcela aby sme mali ja by som s ňou chcela vychádzať dobre

autor
12. nov 2021

@zun áno o to sa snažím ja si radšej zahryznem do jazyka ako jej odporovať...ale už mi naozaj dochádza trpezlivosť ....ale zas jej nechcem hovoriť aby k nám napríklad prestala chodiť pretože viem že môj priateľ býva z jej detí najbližšie

pribinak
12. nov 2021

A čo tvoj priateľ na to? On vie čo cítiš a prežívaš?
Musíš byt doma keď ona príde? Nevieš sa jej vyhnúť?

martul
12. nov 2021

@kate211 možno mimo tému, ale môj syn má 21 a vlastný byt. A nie nekúpili mu ho bohatí rodičia. Pracoval, šetril, úver.

michaela_murinova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luna379
12. nov 2021

@kate211 Ja mám 26 , priateľ tiež 37 a tiež sme si spoločne kúpili byt, obaja pracujeme a obaja splácame rovnakým dielom hypotéku... Nie je na tom nič neuveriteľné.

autor
12. nov 2021

@pribinak nechcem to takto riešiť že budem pred ňou utekať v podstate... priateľovi som to hovorila on ex nerieši absolútne ani nevie kde býva a on hovorí že ju nemám riešiť že nech prežijem tie dve tri hodinky a potom sa všetko vráti do normálu a to aj robím ale už mi to začína liezť na nervy...nehovorím že je to nejaký psychicky teror to nie 😂 ale za tých pár rokov sa toho už vo mne nazbieralo

autor
12. nov 2021

@luna379 áno presne tak to máme aj my 😄

pribinak
12. nov 2021

Nenazvala by som to utekanie, skôr, že jej das jasne najavo že jej prítomnosť netolerujes. Hádať sa by nemalo zmysel ale ani takto sa nechať ponižovať

kate211
12. nov 2021

@martul Tak to je super. To mne samotnej sa podarilo nasetrit na zaklad hypo az za 5 rokov prace a to mam vraj nadstandardny plat. Na dom az za dalsich 5, ale to uz spolocne s manzelom. Ale obdivujem, sikovny.

h2
12. nov 2021

@kate211 Prečo by nemohla bývať vo svojom? Ja som bývala vo svojom, ako 18 ročná. Sama.

autor
12. nov 2021

@pribinak zo svojho bytu odchádzať kvôli nej nebudem 🙂 ja ju chápem veď možno som jej nesadla alebo neviem čo veď nemusí mať každý každého rád ale občas nejaká pochvala za niečo alebo nejaké pekné slovo od nej by neuškodilo... chápem možno ona si viac sadla s jeho ex a teraz ju trápi že sa rozviedli ale s tým ja nemám nič spoločné ale asi si myslí že mám

luna379
12. nov 2021

Autorka, nezávidím ti. Môj priateľ bol slobodný, nemal predo mnou nejaké iné vážne vzťahy, som prvá čo predstavil rodine. Ale mne sa niekedy tiež vo vrecku nožík otvára pri budúcej svokre. Ona žije na Orave, my pri Bratislave, vyčíta nám prečo nemáme dom ale byt, prečo máme hypotéku, prečo chodíme po dovolenkách, vkuse niečo. Ale jednoducho si poviem vždy, že jeden víkend za 2 mesiace nejako znesiem a potom ideme domov svojou cestou a 2 mesiace ju nemusím vidieť. Ak ti to moc vadí, skús sa s ňou o tom nejako slušne pozhovárať... Držím palce.

autor
12. nov 2021

@luna379 presne takéto reči a prečo toto a prečo tamto a na čo ti je toto a stále niečo...no a potom príde tému deti a už sme skončili 😂

kate211
12. nov 2021

@h2 Ale mohla, obdivujem. To mne sa take v 18 ani nesnivalo. Ja som musela setrit dlhsie.

autor
12. nov 2021

@luna379 ona k nám chodieva raz Max dva krát do týždňa ale naozaj mi to bohato stačí... snažím sa k nej byť milá veď predsa len je staršia a jeho mama ale neviem dokedy budem mať trpezlivosť ešte na to byť ticho 🙂

h2
12. nov 2021

@kate211 Ja sa priznám otvorene, že som ten byt zdedila po starej mame, takže som naňho šetriť nemusela. Ale nejako podobne to mohla mať aj autorka. Prípadne, poznám veľa ľudí, ktorým rodičia šetrili od detstva a potom im tie peniaze v dospelosti dali, takže mali základ na to, aby si zobrali hypotéku a kúpili byt.

kate211
12. nov 2021

@h2 Aha, ja som to pochopila tak, ze autorka s priatelom kupili byt spolocne, cize setrili spolocne aspon na zaklad a zvysok hypo. Kupovala ho pred 2 rokmi, tak mala asi 22. Asi sa da stihnut nasetrit na zaklad hypo aj za 3 roky, vlastne to aj obdivujem a zaroven nechapem ako to ludia robia. Ja som prvych 5 rokov po skole (plat bol vyrazne mensi ako mam teraz), platila najom (snad najlacnejsi co vtedy bol) a setrila. Trvalo to fakt az 5 rokov a az potom som vlastne tvrdila ze byvam fakt vo svojom aj ked s hypo. A to je niekolko rokov dozadu. Pri dnesnej situacii sa setrit musi vyrazne dlhsie. Tak ma prekvapilo. Ale asi sa to da. Obdivujem.

danieli
12. nov 2021

Čo u vás robí 2x týždenne? ja som s maminou v dennom telefonickom kontakte, ale aby u nás vysedávala to by nás s mužom porazilo a to máme vynikajúce vzťahy. K nám nikto nechodí bez pozvania alebo ohlásenia sa...Nech by bola mužova mamina akákoľvek príšerná, taktne a úctivo by som návštevy prežila, pochválila čo sa dá, poklebetila vrámci spoločenskej normy, ale chápem, že 2x týždenne si vlastne už ani o tom počasí nemáte čo povedať, tuto voľakde treba nastaviť hranice a to by som buď riešila s mužom, že nech to taktne porieši alebo by som si v danom čase našla milú voľnočasovú aktivitu, joga pilates, beh hocičo... a nebola doma

0silvia0
12. nov 2021

to k vám príde, sadne za stôl a venujte sa mi? A vy tam všetci traja sedíte a komunikujete?

kacena4
12. nov 2021

tak ked ta urazi sa odraz a bud jej to vrat alebo si to nepripusti. mne to robi svokor a uz sa aj on zacina (po 20r. manzelstva) smiat na tych mojich hlodoch, proste bud oprskla/drza tak ako je aj ona a hlavne sa neurazaj a nevztahuj si vsetko na seba

maciatkolulu
12. nov 2021

@kate211 ja som mala 20,ked sa môj budúci nastávajúci nasťahoval ku mne, prečo by 24 ročná žena nemohla mať vlastné bývanie, to len tak na okraj

autor
12. nov 2021

@danieli no ona keď je blízko nás tak si asi myslí že by k nám mala prísť na návštevu 😄 akože vždy zavolá že príde ale to skôr oznámi ako keby sa mala pýtať...no snažíme sa tie dve hodinky nejako pretrpieť a potom máme zas pár dní pokoj. Ani jeden nemáme povahu ma to povedať jej aby nechodila lebo naozaj nemá nikoho bližšie momentálne

autor
12. nov 2021

@kate211 bože stále to riešite normálne som išla po škole hneď do práce a odkladala som si potom sme sa stretli pošetrili sme dva roky ešte a potom sme našli vhodný byt išli sme do banky mali sme 10% z hodnoty bytu našetrené vzali sme hypotéku a vybavené

ivkazba
12. nov 2021

Problém podľa mňa je, že priateľ povie, že máš tie 2-3 hodiny pretrpieť. Wtf? Otec môjho priateľa ma zbožňuje, mama žiaľ nie a začiatky boli hard. Partner je rozvedený, má dieťa, jeho mama stále dúfa, že sa s ex dajú dohromady, aby vnúčik mal kompletnú rodinu. Že ex nepracovala, lebo keď on dobre zarába tak predsa ona nebude robiť v Lidli, že napriek tomu, že nepracovala ani nevarila, ani neupratovala, len new trendy sledovala atd. Ja som si sama zarobila na vlastné bývanie, mám dobrý job, denne varím, upratané mám vždy tip top. A aj tak je ex lepšia ako ja. Lenže... môj partner po druhom jej výstupe zareagoval, že buď si ma bude vážiť a bude na mňa normálna, pretože jej synovi varím, upratujem, smejem sa s ním a je šťastný, alebo sa nebudeme stretávať (ani on s ňou). Neviem si predstaviť, že by sa za mňa nepostavil. Ako si ťa partner váži, keď ti povie, že máš to tie 3 hodiny pretrpieť? A ďalšia vec? Načo k vám chodí 2x týždenne? Nastavte hranice, 1x týždenne stačí a aj to v dohodnutý čas, nie že sa zjaví u vás lebo je nablízku. Všetko je o komunikácii. Ak si neviete s partnerom takého veci odkomunikovať, ako budete komunikovať keď prídu deti?

autor
12. nov 2021

@ivkazba ona nerobí úplne že výstupy iba má také narážky ...a deti nechceme 😊

kate211
12. nov 2021

@maciatkolulu Ale jasne, ze moze. Len akosi nerozumiem tomu, ako je mozne, ze v 20tich rokov si ta zena nasetri aspon na zaklad hypo sama a este ked plati nejaky najom (dajme tomu, ze funguje sama bez pomoci rodiny). Netvrdim, ze sa to neda. Zjavne da a ako som uz pisala, obdivujem a ticho zavidim. Pomoc rodiny je nieco ine. Tu tiez tak trochu ticho a v dobrom zavidim.

autor
12. nov 2021

@ivkazba chodí raz Max dva krát keď je po blízku to mi nevadí však nech príde na kávu ale nech si odpustí tie jej narážky