Problémy so svokrovcami

tina191220
9. júl 2021

Ahojte ,
Som 2 roky vydatá keďže sa nám nedarilo otehotnieť prirodzenou cestou (manželove spermie sú lenivé ) tak sme podstúpili IVF ktoré má stalo 2600€ (manžel mi na to samozrejme neprispel skoro nič okrem 300€ ) o to mi ani tak nejde ale , teraz keď už teda tehotná som tak svokra mi akokeby vyčítala , že doma nič nerobím (upratujem, varím čo si svokor zmyslí ) starám sa von o kvety proste nie nemahave práce ale snažím sa . Pred pár dňami konkrétne dvoma som chcela navarit proste to na čo som mala chuť a nejesť 4dňové jedlo ako je u svokry zvykom .. Tak svokra na mňa vybehla , že či už musím variť , že ešte tamto je navarené a proste bolo to povedané štýlom , že mi teda zakazuje variť (nerobím to len pre seba ale aj pre svokrovcov + manzelovho deda ) keď niečo navarím ja hneď to aj zmizne (zrejme im to chuti ) len ona s tým má problém .
Další problém - svokor si zmyslel prerábanie garáže material nákupil manžel plus mu svokor prispel 400€ na materiál ale prišlo ku plateniu samozrejme keďže manžel nákup materiál za 1500€ tak nemal keďže bol pred výplatou . Ale samozrejme mala som niečo odložené tak tie 1100€ Som mu požičala plus predtým 520€ aj to by som prekusla , ale teraz svokor opäť vymýšľa ďalšie x roboty a ja už tiež nemienim dávať peniaze do niečoho čo nie je moje a plus ten ich teror že občas pozriem na telefón má fakt vytáča a preto som návrhla manželovi bývanie osobitne aby sa urobilo podkrovie hoc hypotéka alebo úver alebo proste aby sme išli preč ale samozrejme našiel si X dôvodov prečo nie . Svokra mi akokeby vyčítala , že som doma na PN ale keďže som na rizikovom tak preto a nie z vlastnej iniciatívy . Čo by ste robili Vy ?

ivaa_
9. júl 2021

Bohužiaľ, toto neprestane nikdy , jediným riešením aj keď asi náročným finančne je vlastne bývanie

janai1
9. júl 2021

@tina191220 1. odsťahovať sa, so svokrovcami bývať je za trest
2. keď tak bývate, treba rátať s tým, že na opravy treba prispieť, ved aj vy to opotrebúvate
3. prečo si ako manželia medzi sebou požičiavate peniaze?
4. prečo delíš peniaze na IVF na svoje a jeho? To nemáte spoločné? Na materskej si budeš od neho prosíkať peniaze?

21oktober
9. júl 2021

@tina191220 ja len jednej veci nerozumiem ,komu si požičala tie peniaze manželovi alebo svokrovi ? Tie peniaze si mala ešte ako úspory spred manželstva ?

hettinka
9. júl 2021

@tina191220 neminala by som v ich dome svoje peniaze, odkladala a hľadala si podnájom. Ak pán manžel má záujem, môže sa pripojiť, ak dá polovicu.

mimiqa
9. júl 2021

Vlastne bývanie.. A jedna žena nepochopí že si ledva tehu ešte teror tak u mňa chudera... Chlapovi jasne povedať odchod peniaze chcem naspäť... A ako na materiál áno ale na ivf nedal??? Fuuuhaaa teraz ako asi by dom odišla sama na čas k rodičom kamoške .. Nech sa spamätá... Len ta pn... Ach proste celé na figu

marryen
9. júl 2021

Odsťahovala by som sa do vlastného. Iné riešenie nieje. A keď sa narodí bábo, tak ešte len potom to začne.

tina191220
autor
9. júl 2021

@janai1 nemáme spoločne peniaze . Každý má svoje . No prestne ja začínam mať pocit akokeby som prestne mala byť na všetko sama napr . Teraz som bola na ultrazvuk neopýtal sa mi či nepotrebujem proste žiaden záujem akokeby

tina191220
autor
9. júl 2021

@21oktober manželovi ,áno úspory ktoré som mala ešte pred manželstvom .

dskjhfdlkdjhl
9. júl 2021

@tina191220 mate to nejake divne, Tvoje a jeho peniaze-to nemate spolocne? Dalsia blbost je, ze byvate u svokrovcov. No, a myslim, ze problem nie su svokrovci, ale divny vztah. Keby ten bol v poriadku, tak taketo problemy nemate. Takze pekne zacnite cimskor na tom vztahu pracovat a najlepsie, ked sa odstahujete od svokrovcov.

21oktober
9. júl 2021

@tina191220 ok , to sú naozaj tvoje peniaze . Tak a čo si ? Požičiavať peniaze manželovi na vrazenie do pre teba cudzieho domu ? Už to viac nerob . A ostatne , peniaze ktoré ste zarobili počas manželstva sú vaše , žiadne tvoje a moje , vaše. To je podstata manželstva.

nina255
9. júl 2021

@tina191220 k tomu vareniu sa vyjadrim tak - stara generacia je proste zvyknuta tak varit ze vela vsetkeho plne hrnce poznam to z domu babka tak vari stale 😃 a mama cize jej nevesta ked si aj po 20rokoch (co byvaju kvazi v jednej domacnosti aj ked maju kazda svoju kuchynu) chce navarit nieco na co ma chut alebo nam detom navarit nieco ine babka sa hned oduva ze este je tam hento a hento treba to pojest naco zase varit a nebavi sa s nou cely den potom... taketo veci sa jednoducho nezmenia 🙂 hold stara generacia... treba ist do vlastneho takto vas budu stale len dirigovat nemas tam vlastne ziadne slovo lebo kym neumru svokrovci stale to bude ICH a ty si tam len “host”...

tina191220
autor
9. júl 2021

@mimiqa prestne nad tým aj uvažujem , že či by sa nespamätal . S inými ženskými predomnou nemal problém bývať aj v podnájme a prečo teda so mnou má problém to netuším 😐 prestne tak ako hovoríš vytrpene injekciami , bolesťami a teraz aj vracaním , ale nikoho nezaujíma proste ale aj keby tak aj tak sa snažím robím , upratujem keďže tá jeho mamička stále len bordel za sebou necháva .

klip0
9. júl 2021

A to on dieťa nechce keď naň nechcel prispieť ? Ale rodičom už dá, ešte aj od teba vypýta... Aj keby mám bývať v garzónke v podnájme na kraji mesta kde nič nieje, radšej ako toto. A keď budeš na MD to bude len horšie lebo budeš na n finančne závislá. A peniaze pýtaj určite naspäť

maminkasisa
9. júl 2021

Toto nie je problem so svokrovcani, ale hlaaavne s manzelom !!!!!!

zuzka1117
9. júl 2021

Podľa toho čo popisujes bude ešte len horšie. Už dávno ste mali bývať osamote a až potom riešiť tehotenstvo. Keď sa narodí dieťa, ešte to len začne.

biem22
9. júl 2021

@tina191220 fúha, neviem si toto predstaviť, tiež žasnem ako mnohé ženy v príspevkoch. Tiež som po ivf, ale žeby sme mali riešiť kto na to dal koľko peňazí a podobne si neviem predstaviť, obaja sme to chceli, spolu sme sa modlili, držali spolu a neriešili z ktorej výplaty to ide 😶... manžel bol dokonca so mnou na skoro každej poradne aj keď teda len v aute, keďže sa inak nedá, bol so mnou na teste na cukrovku, proste je to naše vymodlené dieťa a spojilo nás to ako nič iné... To jedlo je podľa mňa najmenší problem v tomto celom. Treba sa jednoznačne odsťahovať , kým sa ešte dieťa nenarodí, potrebuje žiť spolu vy dvaja ako manželia. Verím, že sa vám podarí nájsť spoločnú cestu a manžel zistí, že naozaj odťahovanie je to najlepšie, držím palce ❤️.

mimiqa
9. júl 2021

@tina191220 dodchod moja.. Chod sama on sa bud prida alebo nie.... Som po ivf viem co to je.. Ty by si nemala robit teraz naozaj nic.. Takto nic nezistis.. Len sa zbal... Odkaz na papier mu nechaj

tina191220
autor
9. júl 2021

@biem22 veď to chcem aj ja lebo oni nám totálne rozbíjajú manželstvo a potom sa kvôli ním aj hádame , ale on to nevie pochopiť a nechce sa odsťahovať

hettinka
9. júl 2021

@tina191220 ak ste manželia, nemáte moje a tvoje peniaze, len spoločne - majetok nadobudnutý v manželstve je spoločný. Pokial teda nemáte zrušené BSM. Jedine ak máš niečo spred času manželstva, to je tvoje.
Si tehotna, rozmýšľaj hlavou. Nemíňaj peniaze na dom, ktorý nie je možno ešte veľmi dlho nebude váš (možno nikdy) a tie peniaze si nechaj pre dieťa. Budeš ich potrebovať. Podľa všetkého veľmi. A odkladaj blocky, za všetko, čo si kúpila. Uvar si len pre seba.

lilitela
9. júl 2021

@tina191220 Tak to bohuzial nema riesenie, lebo teda cakas dieta, nebudem ti radit odchadzat sama, ak on nechce, uz len odtrpiet si to. Konecna...

zuvelyn
9. júl 2021

Manžel neprispel na IVF? Ty poziciavas peniaze manželovi? Zena, myslím že svokrovci su ten menší problém...

0kristina0
9. júl 2021

@tina191220 vies preco s tebou ma problem odist do podnajmu lebo si strasna makota. Tolko si budu vsetci na teba dovolovat kolko im ty dovolis. Sakra otvor si hubu. Ked nemate spolocne financie, preco ich davas muzovi na svokrin dom? Preco si si IVF platila ty sama? Presne pre toto ostane tvoj muz u svojich rodicov lebo si neni vobec asertivna. Ide o VASE dieta tak peniaze na IVF pol na pol a muz kee na nieco nema nech to nekupuje. Ty tie peniaze budes velmi potrebovat pri pripadnom rozvode a odchode.

rivini
9. júl 2021

@tina191220 ako mna zaraza uz len tvrdenie „manzel mi na to neprispel skoro nic“...tak to je tvoje, alebo VASE dieta? My mame teda financie spolocne, u nas nik neprispieva nikomu, pretoze obaja pracujeme na zveladovani spolocneho domova...

lusyc
9. júl 2021

Peniaze si pýtaj nazad a ked ich vráti, tak sa treba odsťahovať. Asi pôjdeš sama s bruchom, lebo takyto chlap ostane radsej pri mamičke. Týmto tempom si minies všetky uspory, manžel ti nedá nic a na rodicaku budes žiť zo vzduchu? A výbavička? Žiadne peniaze v tejto dobe nepúšťať z dohľadu, " neinvestovať" do cudzieho.

dilino
9. júl 2021

Tak ty nemôžeš byť tehotna a nieje chyba v tebe ale v ňom a on ti priispeje na IVF. Ved to dieťa bude spoločne ale bosesti budeš musieť zvladnuť iba ty už len samotný fakt že on je na chybe ty si sa obetovala a on ti na to len prispel Skoro som si myslela že zlé vydim.Polož si otázku je ti za potreby tak muž.A ešte peniaze svoje úspory daváš jeho otcovi.Ty si len peniaze prosím ťa veľmi pekné svoje nechaj lebo za pár chviľ nebudeš mať kam ísť na som všetko v živote počula ale že kvôli mužovi nemôžem mať dieťa a prispeje ti na IVF o ultrazvuku sa nič neopyta z toho mi vychadza že vôbec nema o teba zaujuem a zrejme ani o to dieťa.Každý mlady ak na to má možnosti idú byvať do svojho.A kedže nechce ako pišu ostatne potom ako sa narodi dieťa to bude ešte horšie bude sa do všetkého svokrovci starať.A budeš musieť byť ticho kedže vy ste v ich dome nie oni vo vašom.Cele zlé toto a financie ste si mali vysporiadať skôr než ste sa vzali.Neviem si predstaviť situáciu že by mi manžel len prispel na IVF a prečo mate oddelene financie.TY by si si mala šetriť ostaneš na MD a čo ti bude vydeľovať peniaze.Už by mi svietila hakabarkava že to nedopadne za pár mesiacov dobre.Ty nemáš problémy zo svokrovcami ale s tvojim mužom ktorý zrejem bude lakomec.Toto je situácia ktora nemôže dopadnuť dobre.Ked sa stane take niečo že žena musi ísť na IVF manžel by ju mal podporovať tešiť sa s ňou a prispevať kedže sú to v manželstve vaše peniaze.Ked sa ťa neopytal ani na ultrazvuk že on o to dieťa zaujem nema ved uvidiš sama.Logický ked si bola na IVF nebudeš dvíhať ťažke ani sa namahať a musiš sa šetriť.Tvoja svokra si mysli asi že predtým bolo samozrejem že žena mala aj 6 deti prirodzene.A vôbec ju nenapadlo že ty si v poriadku a tvoj muž má problémy.Ja by som sa zbalila a na čas odišla k rodičom ak pride tak mu dať jasne ultimatum s bývanim ak nie že nepride tak je to jasné že ťa nechce a da radšej prednosť rodičom.Pre každý prípad by som si našetrila aby si v pripade núdze mala kam ísť a mala niečo na rozbeh.Myslim si že to dobre nebude to je môj osobný názor.Veľmi ti držim palce aby sa ti narodilo zdrave babätko.

hama007
9. júl 2021

@tina191220 opäť a znova to isté. Bývanie s rodičmi / svokrovcami je podľa môjho názoru veeeeľmi zle riešenie. Odsťahovať sa. Dávať peniaze do svojho, variť podľa svojho, zariadiť si podľa seba...... Este čakaj keď porodis, budeš mat hovorené ako vychovať, ako toto ako hento....
Viem. Som v takej situácii. Banujem.

katka388
9. júl 2021

@tina191220 prepáč ale ty niečo také nazývas manžel? Ideš na umelé oplodnenie dieťa je spoločné a on ti "prispeje" 300 eur chcel vôbec to dieťa? Teraz sa dieťa narodí milión výdavkov na to budeš určite sama ...aj tak nechápem ako môžete mať každý svoje peniaze keď ste manželia keby ste spolu ešte žili ako frajerky chapem...a zdá sa že rodičia sú mu presnejší ako ty ...ja osobne b
y som vtákom vzťahu nebola je to iba môj názor

malva123
9. júl 2021

@tina191220 ako...zaplatila som zo svojho 2600 eur..a manzel prispel....CELE ZLE.

lija22
9. júl 2021

nemate poriesene financie. tam zacnem aj skoncim. krucinal manzelia, jedno telo, jeden duch, spolocne potomstvo, spolocne vsetko. co to je za nezmysel delit si peniaze na moje tvoje.

sasa1310
9. júl 2021

@tina191220 vy ako manželia nemáte spoločné peniaze? Že manžel mi neprispel. ďalej som už ani nečítala.