Problémy vo vzťahu. Čo robiť? Už nevládzem

jankadanko1591
13. jún 2011

Ahojte...som tu prvykrat a ani neviem ako zacat....asi pekne po poriadku....moj vztah zacal celkom normalne ako asi kazdy iny....az kym som nezistila ze ma podvadza....Bolo to nieco strasne...nevedela som si predstavit ako mu odpustim ako mu pozriem do oci....ale stalo sa....stretnutie s nim vo mne okamzite zlomilo nieco po com som nedokazala vydat zo seba ani hlasok, ani hnev ani nic podobne....len som sa rozplakala a bolo odpustene.....hovori sa ze ked clovek dokaze odpustit neveru tak bud mu na tom druhom nezalezi alebo ho miluje az prilis....no a ja som ten druhy pripad.....a to co teraz napisem vas asi o tom nepresvedci no ale cele sa to zamotalo ked som sa dozvedela ze je zenaty....to bolo asi po tristvrterocnom vztahu....nevedela som co mam robit...stale mi hovoril ako ma miluje ze sa prave rozvadza preto mi to nechcel hovorit a nechcel aby som sa zbytocne ttrapila.....ale ja som sa trapila a chcela som to skoncit a dostat sa z toho po svojom.....tak som zacala chodit s kamoskami po diskotekach a po kavickach co u ma nebolo zvykom....a pri jednej takej kavicke ma kamoska zoznamila s jej dobrym kamaratom....ten sa vraj zamiloval a ja som mu raz po dlhom odolavani podlahla....to som ale so zenatym priatelom rozidena nebola lebo som ho stale milovala.....cele som to brala ako nejaku krizu vo vztahu a toho druheho ako nieco cim som aspon v mojej mysli vratila priatelovi to klamstvo.....a to samozrejme skoncilo hned ako to zacalo.....s priatelom sme dalej normalne fungovali az kym som sa k nemu nenastahovala....ten dotycny "jednorazovy" mi napisal spravu ze mu chybam a chce ma vidiet....tak sa to moje male klamstvo prevalilo tiez....od priatela som odisla po troch dnoch hadok a vycitiek....ked som sa vratila naspat k rodicom bola som na dne a cele som to riesila po svojom - alkoholom az kym ma nezastavila moja mama ktora sa uz nedokazala na mna pozerat....kazdy mi pritom hovoril ze ked s nim nemam byt tak nebudem......no ale opak bol pravdou....stretli sme sa asi po mesiaci a dali sme sa zase dokopy....potom po dalsom mesiaci som otehotnela a bolo to vsetko pekne velmi sme sa obaja tesili lebo priatel ma uz dcerku a chce este synceka....az do chvile kym sme neboli na prechadzke a dotycnu "jednorazovku" sme nestretli v meste....ten sa len zaskeril a otocil a siel si svojim smerom.....no a od vtedy zazivam peklo....priatel mi neveri ze babo ktore cakam je jeho, neveri ze to bolo naozaj len jednorazove, neveri ze som ho nepodviedla aj s niekym inym....a pritom nema pravo lebo sam je stale zenaty(je to komplikovany rozvod) ale ja ho milujem napriek vsetkemu co s nim prezivam ako ma ponizuje a neveri a uz neviem co mam urobit....teraz som v 4 mesiaci a asi pred 3 tyzdnami som bola tak na dne ze som sa chcela otravit tabletkami...zobrala som vsetko co som doma nasla....no chvalabohu som to vsetko do hodiny aj vyvratila...viem ze toto uz je na psychiatriu ale nastastie aj ja aj moj malicky sme v poriadku....ale nemam sa s kym porozpravat nema mi kto poradit....preto sa obraciam na vas.....uz naozaj neviem co mam robit.....milujem ho a toto je len trapenie.....ale zivot bez neho si neviem predstavit.....keby som tak vedela chlapov pochopit a zistit co vlastne chcu.....ak je tu aj nejaky chlap potesi ma aj nazor alebo rada z opacnej strany....dakujem velmi vsetkym co mi nejak poradia alebo pomozu....lebo ja uz nevladzem....

monika15
13. jún 2011

Nie v zlom , ale by som zasla k psychologovi, pretoze si aj tehotna, a nedajboze sa neco zle stane.....

neni v tom nic zle.....

jankadanko1591
autor
13. jún 2011

ja uz som nad tym uvazovala....ale co mu poviem??ze som tehotna so zenatym a on je ziarlivy??tak mi povie to ste mila slecna uz stotridsiata....neviem vobec co mam robit...snazim sa to cele zvladat kvoli malickemu a byt v pohode aby sa mu nieco nestalo ale staci jede telefonat, jedna sms-ka a mam zachvaty placu a len cakam kedy mi zase zavola, kedy za mnou pride....lebo u nas je to tak ze mame par dni v pohode a je nam dobre a lubime sa a potom zase par dni na figu....a tie na figu ja nezvladam aj ked viem ze jeho to zase o chvilu prejde a bude dobre....mama mi hovori ze sme si kvit lebo o celom mojom probleme v tomto vztahu vie vsetko ale on to tak neberie....jednoducho to je chlapska hrdost a jesitnost.....oni podvadzat a klamat mozu ale my to spravime raz tak sa cely svet zrutil.....

klincek
14. jún 2011

@jankadanko1591, z tohto vztahu nikdy nic dobre nevzide, teda aspon nie pre teba.
mala si ho kopnut do zadku hned ako si sa dozvedela o manzelke, uz len preto, ze ti o nej nepovedal..a ked uz nie vtedy, tak po prvej ziarlivostnej scene po tom ako ste stretli tvoju "jednorazovku". tak priatel ta mohol beztrestne podvadzat (inak to co je za chlapa, ktory podvadza este aj milenku?!), a tebe za to iste ide robit zo zivota peklo? co pan jesitak nevie stravit, ze si mu to "vratila"?
a ako sa vlastne o tej tvojej nevere dozvedel? vliezol ti do mobilu? ak ano, tak uz vobec nemas co riesit..taketo zasahy + ziarlivostne sceny su formou domaceho nasilia, pisala som to jednej kocke vcera..
v prvom rade mysli na babo-teda ak ho chces. tabletkove excesy, ziarlivostne sceny, vyplakavanie a stres mu urcite neprospeju. takze sa skus upokojit, prestan chvilu riesit seba a urob to, co bude najlepsie pre neho. hlavne potrebuje zdravu kludnu mamu a po narodeni pokojne prostredie. a pochybujem, ze v tomto vztahu mu cokolvek z toho mozes dat..

viera27
14. jún 2011

@jankadanko1591 prosim ta ty si normalna? KOmplikujes si zivot a este ti ku stastiu chyba postihnute dieta po tabletkach, ktore pojes? To potom uz budes co robit?
Sa trosku menej sustred na seba a viac na dieta., to je momentalne najdolezitejsie z tohoto vsetkeho.
Vravis ze sa nemas kde vykecat, ale ku psychologovi ist nechces. Trosku sa zastav, porozmyslaj. Chod na dovolenku alebo niekde mimo na tyzden - dva, vypni telefon a utried si myslienky
1. co vlastne chces
2. co vsetko mienis dovolit svojmu priatelovi voci sebe
3. prestan sa lutovat a zacni rozmyslat nad praktickymi vecami. Kde byvat, co vsetko treba zariadit pre dietatko
4. zrekapituluj si bod 2 😀 . Lebo o tom to cele je. Ludia si k nam dovolia len tolko, kolko ich nechame.
Uz nemas 15 a coskoro budes mamina. Dieta ta bude potrebovat celu a v pohode.

lucka1987
14. jún 2011

ta strasna laska po rokoch pominie a ostanu len vycitky a ziarlivost, a ty a dieta budete len trpiet.... on by si mal uvedomit ze tym ako sa chova ublizuje aj tebe aj vasmu dietatu. a ked t neveri ze je to jeho.... myslis ze ked bude male na svete ti verit bude? a das si robit koli tomu DNA testy na urcenie otcovstva? ked zbada ze je otec naozaj on, myslis ze sa zmeni? nebude ta podozrievat aj nadalej? je to mnoho otazok, na ktore ti tu nikto z nas nevie dat dopoved. ty musis vediet najlepsie aky vlastne partner je..
ale podla toho co si tu napisala, by som na tvojom mieste od neho odisla... po narodeni drobca urobila testy , koli vyzivnemu a vtedy by si uvidela ci si to uvedomil alebo nie...

mabumi
14. jún 2011

@jankadanko1591 si zamilovana a podobne reci ako ti teraz napisem ja asi nerada pocuvas. ale je to obrovska pravda. ZIADNY CHLAP TI NESTOJI ZA TAKETO TRAPENIE!!!!!!!!!!! a uz vôbec nie za tvoj zivot. a ani nehovorim o tom, ze ty teraz nezodpovedas len za svoj zivot, ale aj za dalsi. skus sa trochu poobzerat okolo seba a otvorit oci. vies co uvidis? uvidis mnoho utrapenych ludi. chorych, bezmocnych. ktori by dali vsetko na svete co maju aj co nemaju len aby mali trochu zdravia. alebo len holy zivot. vies ako strasne tuzia niektori ludia zit, ktori zomieraju???? asi si este nezazila nic take tazke aby si si to mohla uvedomit.
alebo kolko bezradnych ludi, parov tak strasne tuzi po babatku. co vsetko musia podstupit...
viem ze si zamilovana, ale cim skôr sa tohto SEBECKEHO nadrzanca zbavis, tym lepsie pre teba aj pre tvoje dieta. myslis si, ze to co urobil manzelke a v podstate aj tebe, kedze uz aj teba podvadzal, ze ti nebude robit stale? never jeho sladkym recickam, ma to v povahe a nikdy sa nezmeni. existuju aj poriadnejsi chlapi. vsetko preboli, neboj sa. a cim viac to budete natahovat, tym horsie.
tak nazaver moja rada: VELMI VAZ SI TO, CO MAS a nehazarduj so svojim zdravim a so zdravim tvojho babatka. NIKTO na svete za to nestoji, a uz vôbec nie tvoj priatel, ktoreho opisujes. az vtedy by si si uvedomila ake mas obrovske stastie, keby si ho stratila? keby ti zostali nasledky na zdravi? alebo tvojmu dietatku? uvedom si to radsej teraz!

kiristinka1
14. jún 2011

To co opisujes nie je zdaleka laska...mala som podobneho byvaleho priatela ako ty..burlivy rozchod,udobrenie sa,burlivy rozchod..clovek si tak zvykne ze to je normalne..ale nie je..ale to by si zbadala az po case,ked by si si od neho nechala odstup..lebo telo ma navyk na ten adrenalin a trapenie..v prvom rade musis zachranit seba a malicke..a na chlapa sa vykasli..lebo potom urcite akbudes chciet stretnes takeho co bude pri tebe,nebudes sa musiet trovit a bude vediet riesit problemy a nie sa pred nimi skryvat.,ja som takeho po dlhom trapeni nasla..a cakame mimisko a som stastna ako nikdy pred tym...len je treba povedat "dost" a zapriet sa sama v sebe aj ked je to tazke...a psycholog ti pomoze,lebo potrebujes pocut nazor odbornika..lebo sama nevies co je normalne a co nie..

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

baby strasne vam dakujem....naozaj asi vypnem telefon a vypadnem niekam na nejaky cas....a aj ked to bude asi velmi tazke ale fakt to uz musim urobit....nevladzem a nedokazem normalne rozmyslat...a dietatko samozrejme chcem, dala by som za neho cely svoj zivot...a co sa tyka tych testov priatelovi som povedala ze ked mi neveri tak uz aj v tehotenstve sa daju robit testy....tak pozrel na mna so slzami v ociach ze ci som si naozaj ista....ked som mu povedala ze ano ze ja nemam problem s tym aby som to podstupila tak sa mi ospravedlnil a dlho sme sa rozpravali a povedali sme si ze dost, ze uz si nebudeme ublizovat, lebo nejde o nas ale o maleho....no vydrzalo to tak dva tyzdne....zabudla som dodat ze byvame od seba 120 km a po odstahovani od neho som radsej ostala u rodicov...on chodi za mnou stale, aj ja za nim ale vzdy ked sme od seba a ide niekam s kamaratmi a opije sa tak potom toto zazivam...vycitky a ziarlivost....jeho problem je uz aj alkohol...povedala som mu ze ci tym to vsetko chce riesit....povedal ze nie ale ze nevie ako dalej.....no ja uz neviem....kazdou sms-kou kazdym vycitavym telefonatom ho zacinam nenavidiet, ale na druhej strane je to otec mojho dietata a ja ho milujem.....skusim vas pocuvnut pobalim si veci a pojdem na par tyzdnov ku kamoske do Svajcu.....inak to nevidim....musim....a dakujem za nazory aj za rady....

kvetinqa
14. jún 2011

Nejdem sa tu do teba pustat ako kocky vyssie, ze ci si normalna alebo nie, pretoze zamilovanej babe moze clovek rozpravat co len chce, aj tak si urobi po svojom. Aky vztah si si vybrala a vytvorila, taky mas. Ale uvedom si iba to, ze uz nie si zodpovedna len sama za seba. Rastie v tebe maly zazrak. Plno inych zien by za to dalo hocico a aj tak im to nie je umoznene. Vaz si to a najma chran. Teraz uz neublizujes len sebe, ale aj tomu uzlicku v tebe a mysli najma na to. Drzim palce.

mabumi
14. jún 2011

@jankadanko1591 nechcem ta trapit, ale otvorit ti oci, aby si sa cim skôr oslobodila. dufam, ze ti neublizim ale pomôzem...
vies, ono sa hovori: "podla seba sudim teba". co robi s tymi "kamaratmi" ked sa opiju? myslis si, ze ide pekne sam do postielky spinkat a mysli na teba? podla mna skonci s prvou, ktora mu opatuje pekny pohlad a potom si upokojuje svoje vycitky svedomia tym, ze vsak aj ty ho isto podvadzas... a ze kto vie, ci aj to dieta je jeho.
prosim ta, vydrz to. zapri sa a vykasli sa na neho definitivne. nic dobre ta s nim necaka. ver mi.
urcite pride ten spravny chlap, verny, ktory si ta bude vazit a bude stat vzdy pri tebe 😉 . aj taki existuju 😉
tak vela stastia

heln
14. jún 2011

@jankadanko1591 chápem, že to čo prežívaš je na mozog, ale teraz sa zastav a pozri sa na to všetko objektívne.
tvoj chlap - fakty - zistila si že Ťa podvádza a potom si zistila, že už je ženatý - čo z toho vyplýva? - podviedol svoju milenku a neverím, že takýto typ chlapa s tým prestane. bude to robiť znova a znova.
druhá vec - "komplikovaný" rozvod - znie to ako z filmu, kde muž milenke tvrdí, že sa rozvedie a manželka nič netuší, lebo sa rozviesť ani nechce.
takže osobne si myslím, že s ním budúcnosť nemáš. a potom to, že prežívaš stresy, nervy, hádky - to nie je život, aký by si mala prežívať a hlavne nie teraz, keď čakáš bábo - zázrak života, ktorý nie je samozrejmosťou, je to dar a je to nado všetko ostatné.
neviem, čo by som urobila ja, ale keď sa na to pozerám racionálne, asi by som Ti radila zbaliť sa a odísť ku rodičom. jemu povedz, že Ti je zle a cítiš to tak, že sa potrebuješ vrátiť k rodičom na nejaký čas. a sústreď sa na to, že čoskoro budeš matkou. začni hniezdiť a pripravovať sa na to a to všetko chce hlavne kľud. a medzitým uvidíš, či sa tvoj milý naozaj rozvedie, či Ťa znova nepodvedie, dáš mu spraviť testy otcovstva aby Ti veril a potom uvidíš, medzi tým Ti vychladne hlava a budeš mať svoje bábo - najväčšiu lásku tvojho života.
a psychológa neodmietaj, je jasné, že je to blbé ísť za psychológom, ale aspoň sa budeš mať komu vyrozprávať a pomôže Ti získať nadhľad, psychológ nemá prečo Ti niečo vyčítať (na to stačia rodičia 😉 .

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

@kiristinka1 vidis ty si to zazila tak vies ake to je..ja sa stale snazim a dokazujem mu aj nemozne len aby bol klud....ale uz toho zacina byt privela....vies ale ja som aj v situacii ze moj otec je totaly despota a doma to tiez nie je bohvie co...mam maleho 5-roceho brata a staram sa o neho ja s mamkou lebo otec nema zaujem...a ja bez penazi a so strachom z noveho zaciatku neviem ako odist ako povedat dost aj priatelovi aj otcovi....pred rokom som prisla o pracu a kedze je dost problem najst si novu tak ma moj priatel dotoval a stale to tak funguje...zacali sme prerabat nas dom, teda v podkrovi si robime svoj byt aby sme boli aspon trochu mimo od mojho otca....kedze emame teraz inu moznost....a ja naozaj neviem co budem robit bez neho....otec mi denno denne vykrikuje ze mu mam dat tolko a tolko na stravu a este toto mam kupit a hento....a bez priatela som stratea...a teraz ked som tehota si nenajdem ani brigadu....

adka7755
14. jún 2011

v prvom rade si uvedom, že ten človiečik, čo v tebe rastie, sa na svet nepýtal... chcela si ho... teda aspoň z tvojho písania to tak vyplýva.
a uvedom si že žiaden ale žiaden chlap nestojí za to, aby si ubližovala sebe, alebo bábätku..áno, teraz si zúfalá, bezradná a sama... ale o pár mesiacov budeš držať v náručí maličkého človiečika, ktorý ťa bude potrebovať, pretože on bude mať len TEBA!!ty budeš celý jeho život, jeho vesmír a hlavne jeho opora.
Ty v živote môžeš stretnúť človeka, ktorý sa o teba postará, pohladí ťa a bude ťa milovať a rozmaznávať, a nad týmto všetkým sa len zasmeješ, no neodober toto šťastie aj svojmu nenarodenému bábätku. hladkaj ho, miluje ho a rozmaznávaj a ono ti to vráti viacnásobne...
život nepozostáva len s jedného chlapa a jednej veci, ale z milióna maličkostí, a je len tabe či ich budeš chcieť vidieť.. takže sa drž a porozmýšľaj...

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

@heln ahoj...no ja len k tomu ze jeho manzelka o mne vie....parkrat som s nou volala a pisala a boli to strasne smsky ale na druhej strane chapem ju mna keby muz podviedol ako ju a zistila by som ze je jeho milenka tehotna tak by som tiez nebola najkludnejsia....ale vysvetlila som jej to vsetko tak povedala ze naozaj tymi hadkami a nadavanim si nic nedocielime....to on musi vediet co chce.....s nou ma 9-rocnu dceru ktora sa asi pred 3 tyzdnami zrutila, v skole mala zachvaty placu a sli s nou k psychologovi tak sa vratil domov...ale aj jeho zena mi napisala ze spolu neziju ako manzelia....vsetok cas travi s malou a v robote....a ze sa dost zmenil ale ja aj ked chcem tomu verit a uz ked mi to napise jeho zena tak by som mozno aj mala ale neviem ako ho ja mam zmenit ako mu nieco este dokazat....s nou byt nechce a ani ona s nim lebo vie ze on miluje mna tak to nema vyzam....ale ked uz aj oa mi povie ze on miluje mna tak potom neviem pochopit preco sa sprava ku mne takto.....

venny26
14. jún 2011

Bože, prečo si ľudia takto komplikujú životy?
Život je aj tak dosť komplikovaný a ešte aj to.
Radím ti, vykašli sa na chlapov a teš sa len s bábätka a nerieš chlapov.

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

@venny26 no ale keby zivot nebol komplikovany asi by to ani nebol zivot....🙂....ja viem je to hlupost co som napisala ale je to tak....aspon vo vacsine pripadoy....

kiristinka1
14. jún 2011

@jankadanko1591 si v nelahkej situacii..ale vies chcela si pocut nazory..a take su..s tym chlapom sa budes len trapit..lebo keby mu na tebe zalezalo tak ti nerobi zle,jemu zalezi len na sebe a na jeho egu...a asi budes musiet padnut na same dno..aby sa ti otvorili oci..a bohuzial si si to sama nechala zajst tak daleko,ze si od neho uplne zavisla,co on samozrejme rad vyuzije..potom musis byt ticho a cakat na jeho nalady...to ti nepísem v zlom...

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

ved presne o to ide ja som na nom uz zavisla vo vsetkych smeroch....a mas pravdu to ja som to nechala zajst az sem, ale asi ako kazda zena som dufala ze to prejde ze sa zabudne alebo sa to aspo nebude vsetko pripominat a bude to lepsie.....ked si tak zoberiem tak z desiatich dni su tie zle "len" dva-tri, ale vyrovnaju sa aj tym dobrym....preto uz neviem co dalej.....uz aj mamka mi hovori ze ci tak chcem naozaj zit ale na druhej strane ma chape lebo ona tiez vidi ako sa ku mne sprava ked sme spolu....hadky a to vsetko zle sa deju v podstate len cez telefon.....

mabumi
14. jún 2011

@jankadanko1591 ja ta tiez chapem v tomto.... uz sme raz take ked sme zamilovane. ale ten pomer "dobrych a zlych dni" je hrozny. a vase problemy nie su len o tych hadkach, ale jeho povaha je jasna. on nikdy nebude verny typ o ktoreho sa môzes opriet. treba sa ho zbavit. to, ze sa s nim rozides neznamena, ze ti môze prestat prispievat. cakas jeho dieta, musi nan platit. vas rozchod ho nezbavuje zodpovednosti. neboj sa, vsetko zvladnes 😉

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

@mabumi no presne to mi hovorila vcera kamoska ze toho sa bat nemusim ale ja sa musim nejak asi spamatat a fakt poriadne padnut na same dno aby som pochopila...:(....zamilovana a slepa....to som ja...:(

mabumi
14. jún 2011

@jankadanko1591 ja si myslim, ze uz si to uvedomujes. a ked trosicku potlacis city a zamyslis sa rozumom, tak to uvidis uplne jasne. len nabrat silu na to, aby si to ukoncila. mas silnu motivaciu. vzdy si spomen na to, ako si kvôli nemu vzala tie tabletky a co vsetko sa mohlo stat tvojmu babatku. predstav si ho postihnute alebo chore. a povedz si, ze vsetko si to robila kvôli nemu. a to ti snad nedovoli vratit sa k nemu.

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

@mabumi snad mas pravdu....len keby som vedela ako tie city poriade potlacit.....

mabumi
14. jún 2011

@jankadanko1591 je to vsetko na tebe. ak ich nepotlacis a zostanes pri nom, tak sa budes trapit. ty. bude ta podvadzat, to sa isto pri takomto type cloveka nezmeni. a casom sa s nim podla mna aj tak rozides, ale keby si to urobila skôr, usetrila by si si trapenie a otvorila dvere niekomu, kto za to naozaj stoji 😉
hlavne uz neurob podobnu hlupost kvôli chlapovi ako s tymi tabletkami.

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

to s tymi tabletkami som prehnala a plne si to uvedomujem....ale uz som bola mimo z toho vsetkeho....a velmi to lutujem....nikdy uz nic take neurobim...nikdy nic cim by som ublizila svojmu dietatku.....budem sa snazit teraz mysliet v prvom rade na moj maly zazrak a nie na chlapa lebo sa fakt utrapim...a mozno ked ho budem ignorovat a neukazem mu ako sa trapim tak sa trochu uvedomi a prestane sa spravat tak ako sa sprava.....no uvidime....ja teraz budem hlave mysliet na mojho drobceka a dufam ze to nejak zvladnem....🙂...inak celu noc som nevedela spat.....doktor mi pred tyzdnom povedal ze pomaly uz zacne kopat a zacem citit pohyby....no a tuto noc uz som nevedela ako si mam lahnut ako sa mam otocit....celu noc sa drobec vrtil a kopkal tak som si len hladkala brusko a rozpravala sa s nim...🙂....je to moj maly anjelik, moj zazrak a za nic na svete nedovolim nikomu aby mu akokolvek ublizil....🙂

mabumi
14. jún 2011

@jankadanko1591 presne tak to ma byt, to je spravna rec. vies, aj ked prezivas tazke obdobie, ono skutocne problemy su o niecom inom a prajem ti, aby si ich nikdy nemusela riesit. pretoze tie vacsinou ani vyriesit nedokazes ☹ , musis sa len naucit s nimi zit. toto vyriesit môzes 🙂 . tak si nenechaj kazit zivot zvlast ked mas taky dar ako mas. casom sa postavis na vlastne nohy a nenechas sa nicit ani vlastnymi rodicmi (otcom). ale predtym sa skus s nim porozpravat, ci to, co hovori mysli aj skutocne vazne. ze ti tym ublizuje a budes robit vsetko pre to, aby si od nich odisla. a ci mu bude lepsie ked budes od nich prec. mozno sa spamata 😉

mimka11111
14. jún 2011

@jankadanko1591 ahoj Jani, dovoľ,aby som tiež prispela....som slobodná a bezdetná, nemám už rodičov a ani nikoho, kto by mi mohol pomôcť, či už finančne alebo pod. , pracujem ako szčo už pár rokov a životom sa viacmenej predieram sama, mám priatela, žijeme v spoločnej domácnosti a vďaka dnešnej ekonomickej situácii v našej krajine to v našej domácnosti funguje presne tak isto ako u vás, len v opačnom garde....nemám skúsenosti s niečím ako je rozvod, ani vo svojej rodine nie, takže neviem, čo to obnáša....ale súhlasím so všetkým, čo už baby predo mnou písali....keby to tvoj "priatel" myslel naozaj úprimne s vašou "láskou", povedal by ti už na začiatku vzťahu a svojich záväzkoch....upokojím ťa ale, nie si jediná žena, ktorá bezhlavo miluje možno toho nesprávneho muža....vo väčšine prípadov žien je to tak, že do vzťahu dávajú celé svoje srdce a city / u mňa tiež a myslím, že tak by to aj malo byť /,ale.......mali by sme sa akosi naučiť nejakej rovnováhe medzi srdcom a rozumom, boloo by všetko menej bolestivejšie a menej by sme sa trápili....
čo sa týka tvojho terajšieho priatela, ani na chvílu by som nezaváhala, či pri ňom ostať / aj keby ma to velmi bolelo /...to, že by mi 3/4 roka tajil jeho manželský zväzok, je pre mňa dostačujúci dôvod, aby som s tým chlapom prerušila akýkolvek kontakt,lenže je tu niečo,alebo skôr niekto, kto celú situáciu mení.....a pre teba je momentálne dôležitejšie zdravie tvojho dieťatka a samozrejme tvoje, mala by si byť v pokoji a klude.....budem opakovať už napísané...vieš kolko žien by s tebou menilo? samozrejme mám na mysli len tvoj stav, kedy čakáš niekoho, kto do tvojho života príde o pár mesiacov....niekoho, kto ti dá toľko lásky,ako nikto pre ním....a ten "niekto" zahojí tvoje terajšie rany......musíš byť silná, už len kôli tomu miminku,ktoré čakáš.....čo sa týka financii,sú rôzne profesie, ktorými sa dá privyrobiť aj popri materskej...to požehnanie,ktoré k tebe prichádza by som si veľmi želala aj ja,žial,tak ako velmi sa o to snažíme, je to od nás akosi stále viac a viac vzdialené..
držím ti Jani všetky pršteky,aby si zvládla všetky životné skúšky.....pamätaj, že už nie si sama a teš sa z toho maličkého anjelička,ktoré nosíš pod srdiečkom......všetko zvládneš,neboj,všetko zlé prebolí,rany sa zahoja a ty budeš zase o niečo "silnejšia".... 🙂

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

@mimka11111 dakujem som rada aj za tvoj nazor....len vies kazdy mi radi ze ho mam nechat a zabudnut....len keby to naozaj bolo take jednoduche.....ale musim sa vzchopit a casom to pojde....🙂

marashy
14. jún 2011

@jankadanko1591 ja si myslím, že si typ ženy ktorá toto potrebuje ak nie si schopná to ukončiť, tak sa v tom točíš a jednoducho sa vyhováraš aj tu prečo nie a ako ho miluješ a že je to predsa otec tvojho dieťaťa. Vieš láska časom pominie a čo zostane vo vašom vzťahu iba pochybnosti, žiarlivosť, trápenie nervozita alkohol bezmocnosť a prežívanie zo dňa na deň ale nie v dobrom ale v zlom....ak si žena tak by si mala mať HRDOSŤ a hlavne teraz, podarilo sa ti niečo čo sa nepodarí každej žene otehotnela si a budeš maminkou ...s tými tabletkami....to radšej nekomnetujem, byť tak zúfalá, že siahnuť si na život je dosť vážne ale chvála Bohu ste v " poriadku" .... žiaden človek na tomto svete si nezaslúži aby sa k nemu takto chovali a hlavne nie v tedy keď ešte k tomu tvrdí, že ťa miluje.... ( pekne ťa miluje ) ,zamysli sa nad sebou nad svojou osobou a spýtaj sa seba :toto je to čo si ja zaslúžim nato to ma rodičia vychovali ? Ak odpoveď znie áno tak sa pekne tráp aj ty a neskôr sa bude trápiť aj tvoje dieťatko ale ak nie a stojíš za viacej tak sa pozbieraj a nech ten človek je pre teba mŕtvi a ty si pekne poskladaj svoj život rodina ti určite pomôže ....držím palce a verím, že nájdeš správne rozhodnutie a budeš vedieť posúdiť čo je pre teba a tvoje bábatko najlepšie a budeš šťastná a nie len dva týždne ale dlho veľmi dlho ....drž sa !!!

mimka11111
14. jún 2011

@jankadanko1591 pôjde to velmi lahko, len si začni vážiť samú seba... 😉

jankadanko1591
autor
14. jún 2011

@marashy mas pravdu stale sa vyhovaram preco nie....ale nerozmyslam vobec nad tym ze preco ano....trapim sa a trapit sa budem....chcem to ukoncit ale bojim sa....bojim sa ze to sama nezvladnem, ze nebudem schopna dat svojmu dietatku vsetko co bude potrebovat....jednoducho mam strach...:(....aj ked viem ze to co sa deje teraz nie je to co chcem.....ale asi maju niektore baby tu pravdu....mala by som vyhladat nejakeho psychologa a vyrozpravat sa....a vypocut si radu odbornika aj ked viem ze mi asi povie to iste co mi tu pisete vy.....