Prváčku prestala baviť škola, zmení sa to?

haka007
15. dec 2019

Dievčatá prosim vás, dcéra nastupila do 1 triedy zo začiatku všetko fajn vzdy bola šikovná myslela som ze to bude ok rada sa ucila.teraz prišla zmena.nebavi ju to, je drza niekedy dokonca odišla sama zo školy lebo sa bála ze neprideme 😔.zistujem co sa deje ale nič hrozné nepovie uz neviem ako na ňu.prejde to? Vďaka

pribinak
15. dec 2019

Rozprávala si sa s uckou? Ako to vidi ona?
Inak ako moze prvacka sama odist zo skoly?

haka007
autor
15. dec 2019

@pribinak noo rozpravala ale na kolko nemaju svoju stalu stale sa menia prva ochorela teraz aj druha.v druzine to iste.no plakala za nami a druzinarka ju poslala za dvere a ona isla dom 🙈a pani to zistila ale po hodine aj pol ked prisiel manzel pre tasku😒

pribinak
15. dec 2019

@haka007 s druzinarky by dom urobila cirkus. Pi hodine a pol? Ju nezaujíma kde ma dieta? Prvacka plače a ona ju vyhodí za dvere?

haka007
autor
15. dec 2019

@pribinak ved som aj narobila je ine keby odišla ozaj len tak ale teda videla v akom je stave

fokuska
15. dec 2019

@haka007 Dalsia vec je kto ju pustil von zo skoly, cez vratnicu??

deti95060810
15. dec 2019

niečo za tým bude...prváčka sa ešte má stále tešiť zo školy.... Skúsila by som sa porozprávať s učiteľkou, riešila by som to s riaditeľkou a aj s tou nešťastnicou družinárkou...

pribinak
15. dec 2019

@haka007 za toto by som sa na dceru nehnevala, ale na druzinarku a poriadne.

haka007
autor
15. dec 2019

@fokuska po vyucovani uz je skola otvorena

haka007
autor
15. dec 2019

@deti95060810 druzinarka tam uz neni iba zastupovala.urcite to chcem riesit len neviem ako .

haka007
autor
15. dec 2019

@pribinak ked to urobila v klude sme jej to vysvetlili nehnevala som sa ale ked skusala aj druhy krat priznavam uz som nakricala proste sa o nu bojim 😔

fokuska
15. dec 2019

@haka007 Omg, cize nikto to nekontroluje? Hocikto do skoly vojde a chodi si po nej a hociktore dieta len tak odide? Skola si koleduje o riadny pruser.

haka007
autor
15. dec 2019

@fokuska po vyucovani v podstate ano ale tak myslim ze je to tak aj na ostatnych školách ci?

pribinak
15. dec 2019

@haka007 no nie je. Nasa skola je zatvorená, na vratnici je služba. Nehrozí aby dieta len tak odišlo

Ale ja vidim problem inde, to tej ucitelke nevadilo, ze dieta je mimo družinu a kontrolu? Nepoviem keby bola za dverami 10 min, ale 90?????

haka007
autor
15. dec 2019

@pribinak no asi nie bola to starsia pani iba zastupovala.pochybyla dostala aj vypoved jedine stastie ze sa nic nestalo.skusala druhy krat uz tam bola ina ta ju stopla ked som prišla uz plakala

fokuska
15. dec 2019

@haka007 Nepoznam ziadnu skolu kde je to tak.
Kazdy skonci pri vratnicu. Kto ide za ucitelkou/riaditelkou, tak caka a dotycny ho vyzdvihne a potom odprevadi naspat k vratnici. Deti preberaju rodicia, len starsi mozu ist sami.

haka007
autor
15. dec 2019

@fokuska ako vravim cez vyucovanie je zatvorene po vyucovani uz nie s tym ja jedna nic neurobim.a je to tak na viacerych skolach.ale to neriesi jej zmenu spravania 😔

evkamotka
15. dec 2019

@haka007 v nasom meste je tiez skola zavreta, nikto nesmie dnu ani von len tak. Vratnica, pipace, atd. Deti (male) len ked po ne pridu rodicia na vypytanie. Ale to je k en na okraj.

Ja som som sa viac porozpravala s ucitelkou, nieco v skole nie je dobre ked taka zmena...

pribinak
15. dec 2019

Co ju nebavi? Ktiry predmet? Alebo vsetko? Urcite ju nieco baví?
Netlačíte doma na vysledky?

nelca84
15. dec 2019

@haka007 u nás je taktiež služba pri vstupe, niečo ako vrátnik... keď syn chodil ako štvrták sám domov, musel to mať písomne odo mňa, inak by ho nepustili bez doprovodu von zo školy, ani po vyučovaní

haka007
autor
15. dec 2019

@evkamotka ako som uz pisala uz maju druhu aj ta je chora cize zas len zastupuju cize nie je v podstate skym a myslím ze aj tam moze byt problem

haka007
autor
15. dec 2019

@pribinak bavi ju vv a pocty, pisanie uz menej.ale nie kdeze je pravda ze ked jej niečo nejde tak trenujeme viac a nebaviju to hned sa jeduje.inam ma same 1 skor to správanie

haka007
autor
15. dec 2019

@nelca84 co vam poviem urcite je to tak lepšie ale co ja stym urobim ked im to ,, funguje,, dlhe roky.

pribinak
15. dec 2019

@haka007 treba chváliť chváliť a este raz chváliť. Netreba trénovať do odpadnutie. Lebo deti sa rychlo unavia. Je este len prvacka. To chce kľud ;)

0martina0
15. dec 2019

ja mam rvačku,cele prazdniny mlela len kedy začne škola,vedele už plinule čitať,ratať priklady do 10,začala škola a po tyždni koniec,mna to nebavy ,ja nejdem,u nas boli take rana,že len guľala očami ako ona musi isť do školy,začala ju často bolievať hlava a sťažovala sa mi že niektore predmety vidi dvojmo,mysleli sme si že ma problem zo zrakom,očne vyšetrenie dobremtak neurologia,magnetycka rezonacia,no my čo sme ako rodičia preživali😲po vyšetreniach všetko v poriadku,nakoniec sme jej dohovorili že škola je dobra vec,a teraz posledne 3-4tyždne chodi s takym elanom do školy,teši sa každe rano,sama od seba sa zapaja do chystania desiaty,začala chodiť na klavir,ako vymenena,žiadne bolesti hlavy,tak určite ma aj tvoja dcera take obdobie,len treba strašnu trpezlivosť,ja viem že to nemaš ľahke,ale ju to prejde,a inač toto je riadne o ničom ked maju stale inu učiteľku,a hlavne prvaci,staršia dcera to mala v prvej triede a bolo to hroznea to bola šikovna a ty rodičia čo maju slabšie deti tak sa môžu zblazniť😉

haka007
autor
15. dec 2019

@pribinak ja viem asi nebude na skodu trosku poľaviť a netlacit na nu i ked ozaj to nejak neprehanam 🙂

haka007
autor
15. dec 2019

@0martina0 dakujem krásne za odpoved 🙂 tento tyzden uz nebudem riešiť odychne si cez sviatky a snad pride zmena.s tou ucitelkou to je pravda to jej na chuti nepridá 😒

nelca84
15. dec 2019

@haka007 to len na margo toho, že je to tak aj na iných školách... tak nie, nie je... a zjavne to nefunguje, keď sa niečo takéto stalo ... ale k problému, z vlastnej skúsenosti viem, že na prvom stupni je základom úspechu pani učiteľka, my sme mali šťastie na skvelú osobu, ktorú deti milovali aj rešpektovali, mala ich celé 4 roky... určite by som začala u učiteľky

0martina0
15. dec 2019

@haka007 jasne tyžden prežijete,a potom su sviatky tak držim palce

haka007
autor
15. dec 2019

@nelca84 ze vraj sa to stalo prvy krat ale tak uz si dufam daju velky pozor.to mi je jasne ze ucitelka je zaklad ze to tym detom nerobí dobre po prazdninach to budem riesit lebo lebo ozaj to neni normalne striedat im učiteľku

evkamotka
15. dec 2019

@haka007 mozno ide o problem so spoluziackou/kolektivom nez ucenim. Hm