Robí toho môj muž dosť?

13. jan 2023

Minule som sa tak sťažovala kamarátke že by som chcela aby môj muž trochu viac doma pracoval. A ona mi na to povedala že mám byť rada. Máme to podelené tak že ja umývam riad a on odkladá, ale niekedy odložím aj ja, ja periem on vešia ja potom žehlím a skladám, on utrie prach, vyleští zrkadlá a povysava a ja umývam podlahy a kúpeľňu. Ďalšie nevymenovane veci ako okna, veľké upratovanie skriniek, špajze atď robím ja. Ono takto napísané sa to nezdá, ale tie moje úkony su väčšinou časovo náročnejšie keď sa nad tým tak zamyslite a do všetkého ho treba tlačiť musím mu rázne hovoriť čo kedy má urobiť aj niekoľko krát za deň aby sa rozhýbal. Myslite že ja som tá zlá zlá ženská, alebo mám oprávnene pocit že toho robí malo? Varenie máme podelené na polovicu, ale aj tak to robím častejšie ja.

deti95060810
13. jan 2023

a kto opatruje deti?

autor
13. jan 2023

@deti95060810 nemáme

januska12323
13. jan 2023

Chodíte obaja do práce? Alebo keď niečo náročnejšie robíš on nerobí vtedy nič? Lebo sa mi nezdá, že robí málo.

deti95060810
13. jan 2023

to ten riad má dva taniere a 3 lyžice? no tak to sa narobíte veľmi veľa - obaja. Ty pri umývaní a on pri odkladaní...

zuzubb007
13. jan 2023

Tak toto je dobre, takmer vsetko mate podelene, trosku si rozkazovacna zenska ako pomoct ano, a este aj vari na pol tak to maloktory muz, vela stastia aby to vydrzal s tebou, a este deti niesu, dvaja ste vsak to nieje ziadna robota doma raz za cas

andrea_82
13. jan 2023

predpokladám, že bývate v byte, kde nie sú také tie "chlapské" práce. Máte auto? Kto rieši veci okolo neho? Kto vybavuje veci po úradoch? Kto chodí na nákupy? V práci je toľko isto času ako ty? Treba započítať aj tieto povinnosti. Môj muž nerobí ani tretinu tých vecí, čo si napísala, ale my sme v dome, takže on má zase iné roboty.

autor
13. jan 2023

@januska12323 obaja pracujeme, ale časovo proste ja tej starostlivosti o domácnosť venujem omnoho viac času. A zasa to čo som napísala že robí on nemám problém urobiť aj ja keď nie je doma a je to treba. Opačne to ale nefunguje. Že by sám od seba práčku naplnil alebo ozehlil napríklad.

irusa
13. jan 2023

to fakt taká deľba práce ???? ja sa starám o celú domácnosť, čiže ful všetko od upratovania a varenia , samozrejme + detí, chodím aj do práce, robím aj mužské práce, čo sa týka okolia domu : kosenie, zvážanie dreva, stojím aj pri miešačke, veim zobrať vŕtačku do ruky aj sekeru a x iných vecí.... manžel chodí do práce , kde sa fyzický nadrie a to riadne.... ale , žeby som ho nútila alebo hnala upratovať kupeľňu, alebo drhnúť wc ???? ja chodím z práce domov o 15,00 on okolo 18-19,00 hod... takže u nás sa nevykrikuje kto čo má robiť...pomáhame si navzájom čo ako kto stíha... a nie nevarí, neperie, neupratuje, neumýva okná....

autor
13. jan 2023

@deti95060810 dva taniere a tri lyžice tak to neviem kto tak málo riadu spotrebuje. To sú možno tak raňajky a aj to ešte doska, miska na zeleninu. Obed, večera do toho nejaké olovranty. Každý večer aspoň 45 minút stojím pri dreze.

lindous
13. jan 2023

Nemáme to takto striktne podelené, skôr raz spraví jeden, raz druhý, niekedy takto spolu, ale prestriedame sa kto čo a vlastne obaja robíme všetko + umývačka riadu a sušička (minimum žehlenia) je fajn pomoc... aj keď tiež sa málokedy zdvihne sám od seba, ale keď sa pripomeniem, spraví 😅 čo je veľa, čo je málo ťažko povedať, každému to môže vyhovať inak a vy si to musíte zariadiť tak, aby to vyhovovalo vám obom...

lusyc
13. jan 2023

To je pre mňa sci-fi, mm nerobí z toho vôbec nič, vraj on kosí trávu a chystá drevo do krbu.. keď ho nazeniem, uprace si bordel v pivnici a umyje auto, raz do roka..

liz_lemon
13. jan 2023

ty peries, on vesia, to ako peries niekde na potoku? lebo mne perie pracka, ak aj tebe, znamena to, ze ty nerobis nic, a on vesia

autor
13. jan 2023

@zuzubb007 zas keby mu nerozkazujem, tak by si vajca škrabal a ja by som mohla obskakovať. Nebolo to tak vždy, naučila som sa čo na neho platí

zuzubb007
13. jan 2023

Chlap a zehlit???? , hodit pradlo a zapnut gombik kokso to.je prace na pol dna, mne to trva asi 20 sekund. Prosim ziadneho nepoznam co to robi, narocna si zena, ked pridu deti nezvladnes asi ani jedno

januska12323
13. jan 2023

Keď chceš aby pustil práčku tak otvor ústa a povedz mu to.
45 minút stojíš pri dreze? Celý riad z nedeľného obeda pre 4 ľudí mám umytý do 20 minút.

mirkava
13. jan 2023

Môj nerobí nič, ja všetko v domacnosti + dieťa. Aspoň keby zarábal veľa..

autor
13. jan 2023

@liz_lemon vytriedit prádlo zaberie rovnako času ako ho vyčesat či drbnut do sušičky. Ale pozehlit poskladať a uložiť do skrine je už moja robota, čo na tom celom praní zaberie veľa času.

mimikarol
13. jan 2023

Treba kúpiť umývačku, sušičku, robotický vysávač a odpadne kopa upratovania denno denného

mirkava
13. jan 2023

@lusyc u nas podobne, už sa preto ani nehadame

irusa
13. jan 2023

a teraz si predstav , ak budeš mať detí

autor
13. jan 2023

@zuzubb007 neviem čo to má spoločné s tým či niečo zvládam alebo nie, ale ok ži si vlastný svet. Mne ide len o spravodlivé rozdelenie práce nie o to aby som sa sťažovala že mám toho veľa.

irusa
13. jan 2023

@mimikarol potom aj róbertka a zbytočne bude držať v byte spolubývajúceho..koľko času ušetrí

irusa
13. jan 2023

spravodlivé ??? Už len pôrod rozdeliť nevieš, kto kedy zatlačí 😀

hylary
13. jan 2023

Môj robí všetko okrem varenia zehlenia a vesania prádla.
Máme 2 deti tie riešim.vacsunou ja ale aj on sa podieľa, ale menej
Neviem si predstaviť že by nerobil nič doma.. to už by mojím mužom nebol

nnnuuunnn
13. jan 2023

Podľa mňa robí dosť.

zuzubb007
13. jan 2023

Veru autorka je trochu mimo, pozor aby sa nenasla lepsia zena, co ho nebude terorizovat 🙂

silvusias
13. jan 2023

Čo by si napríklad chcela, aby robil ďalšie? Akože neútočím, len som zvedavá.

autor
13. jan 2023

@irusa tak snáď ich BUDEME mať nie ja budem mať. To je to isté ako s domácnosťou. Rovnomerne nastavenie aby ani jeden nebol zahlteny. O dieťa sa snažíme a máme dohodu že rodičovskú dáme na pol keďže ja mám veľmi slušný príspevok od firmy za skoré vrátenie sa z rd

sense
13. jan 2023

Pozri u nás zehlim ja, moja obľúbená činnosť a chlap skladá ponožky lebo to neznášam.... Perie práčka, suší sušička.... Na riady mame umývačku....

Ak chceš spravodlivé rozdelenie práce, jeden týždeň upratuje on. Druhý týždeň ty a rovnako raz robí veľké upratovanie jeden potom druhy ked už potrebuješ mat úplne všetko na polovicu..

andrea_82
13. jan 2023

mám pocit, že sa veľmi zameriavaš na to "spravodlivé rozdelenie práce", tvoje odpovede sú plné vypočítavania toho, koľko toho robíš. Ja to takto vyrátané nemám, pretože mňa teší starať sa o svoju rodinu. Ak sa ti nepáči, ako sa tvoj muž chová, tak si ho vychovaj podľa svojich predstáv a potom sa nečuduj, keď ti ujde za inou, ktorá ho nebude tak naháňať.