Rodičia nestarajúci sa o dieťa

25. feb 2024

Mám problém, mám 20 rokov a som stále stredoškoláčka. Študujem v inom meste, žijem na internáte. Rodičia ma už doma nechcú, takže od marca už nebudem domov chodiť ani na víkendy. Problém je v tom, že odmietajú mi akokoľvek prispievať na živobytie. Brigádujem, ale sama to takto nezvládnem. Kde mám hľadať pomoc? Bolo mi povedané, že mám ísť za výchovnou poradkyňou do školy, avšak naozaj nechcem, aby v škole vedeli v akej situácii som. Pokiaľ dobre viem rodičia sa o dieťa musia postarať v prípade, ak študuje do 26 rokov.
Za akékoľvek rady ďakujem.

domi2425
26. feb 2024

A este jedna vec.. aj ja som vedela ze ma doma nechcu, necitila som sa tam dobre, vkuse sme sa len hadali a mala som az stiahnuty zaludok ked som mala ist domov.. ale pokial ta nezamknu pred dverami tak teoreticky mas stale moznost sa vratit a to ze si nezaopatrene dieta je v takomto pripade bohuzial tvoje rozhodnutie, teda to je skor asi vec na riesenie pre socialku a presetrenie situacie u vas doma, nie na ziadanie vyzivneho.

vesimelonimarsista
26. feb 2024

Asi maju dovod, preco ta doma nechcu. Bud si poriesis svoju zlu financnu situaciu pravnou cestou alebo nie.

domi2425
26. feb 2024

@vesimelonimarsista U nas dovod napriklad nebol🤷🏻‍♀️Len sme maminmu priatelovi vadili, vadilo mu ked sme si kupili ine jedlo ako kupil on, ked sme sa sprchovali po 20:00 (brigadu som koncila o 22), ked sme v noci isli na WC😄ked som sa s mamou rozpravala bez neho.. a teraz ako byvam inde tak s mamou mam kontakt prevazne len cez internet lebo iny je zakazany.. takze nie vzdy to je o tom ze decko sa neuci, robi zle, flaka sa atd.

valise
26. feb 2024

Pises, ze si dostala peniaze, len ked si doma cez vikend upratovala. Mne to pride normalne, ze 20 rocne dievca sa ma podielat na domacich pracach. Tiez som bola na internate, ale kym som sa nevydala, kazdu sobotu som doma upratovala, a vstavala som o 6 -7 lebo bolo treba stihnut nakupit( neskor uz nebolo pecivo a mlieko a v nedelu obchod zatvoreny) a upratovalo sa do 3-4 popoludni, medzitym sme prali(bez automatickej pracky) a ked bolo vonku pekne pocasie, tak sme do tmy robili okolo domu. Ale tiez si myslim, ze ak by som odmietala a valala sa cely vikend tak by som asi velku podporu od rodicov cakat nemohla

sidicek
1. mar 2024

@valise mne teda nepríde normálne, keď v domácnosti celý týždeň nebýva ,aby len co pride na víkend, upratovala .Iné je podieľať sa na chode a iné robiť pomaly sluzku a podmienovat to vyhadzovanim z domu .

domi2425
1. mar 2024

@sidicek Podla mna ju nikto z domu nevyhadzuje🤷🏻‍♀️napisala tu toho sice malo ale z toho mi vychadza len tolko ze sa jej nepacia doma nastavene pravidla a radsej by bola sama ale s peniazmi od rodicov. Netvrdim ze pristup rodicov je ferovy a spravny, ale bud sa prisposobi alebo nedostane nic, lebo aj ked to prislusne organy budu presetrovat tak dojdu k tomu ze dievca nikto z domu nevyhodil a nechce tam byt z vlastnej vole.

valise
1. mar 2024

@sidicek ja tiez nenosim muzove oblecenie a napriek tomu ho periem a zehlim. Kamaratkina dcera tiez prichadzala na vikend domov, hodila tasku so spinavymi vecami a uz jej nebolo. Mama oprala, ozehlila, navarila, nabalila, a dala peniaze. A potom raz kamoska odkvecla s dost tazkym kovidom a soplivajej ani pohar vody nepodala a v nnedelu na nu vybehla, ze ako ma ist na internat, ked nema nic nachystane. Takze kazda minca ma dve strany, mozno to bolo podobne aj u nich a rodicom len rupli nervy.

margotka17
2. mar 2024

A rodinné prídavky ti nedávajú rodičia, ak ta doma nechcú? Veď tie sú tvoje aj výživné by ti mali prispievať, zrejme mas nárok aj na dávku v hmotnej núdzi, štipendium tiež. Držím palceky.

regina22
3. mar 2024

Centrum právnej pomoci - tam ti bezplatné poradia co máš robiť, ako požiadať o výživné, môžu ti takto spôsobiť sociálnu a emocnu deprivaciu, to je zalovatelne,

perlita007
6. mar 2024

Bože, to mi je taaak ľúto.....ja by som nikdy nedopustila, aby moje dieťa bolo takto nechcené ....bože veď ja pre svoje dieťa urobím prvé aj posledné....

katarinakrizova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perlita007
7. mar 2024

@katarinakrizova áno áno môže to kľudne byť aj tak....jasné.....nevidíme tu druhú stránku toho všetkého