Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

filipal
18. nov 2010

@janemari a ty sa rozvadzas? zda sa mi, ze si to niekde pisala, len to nemozem najst.... 😒
ale aj ja si myslim to, co Wandalina, ze je dobre, ze o tom pises....

normalne je, ked chlap zenu nezhadzuje. moj muz mi nikdy nepovedal, ze som tucna, alebo nejaku inu urazku.(hoci som pribrala 10 kg) je taktny a tak by to malo byt. ved ked mame niekoho radi, tak ho nechceme zranit, urazit....
pisem to nie preto, aby som sa s o svojim muzom vystatovala, ale ze su aj taki....
vzdy ma pochvali, ze ako ja dobre varim, aka je vecera vyborna a ked nenavarim a ospravedlnujem sa, tak mi povie - nevadi Zlatko, dam si chlieb so sardinkami, vsak ty nie si povinna varit....
keby som kedysi nebola nabrala odvahu na rozvod, tak by som zila s blbom, ktory buchal pastou do stola a sustavne ma ponizoval....

martina2001
18. nov 2010

@filipal presne tak, aj ja som urobila bodku za prvým manželstvom s de....lom, genblerom a teraz mám doma asi klon tvojho 😀 presne to isté, moj manžel druhý poďakuje, pochváli, preto baby čím skor od tyranov ci uz fyzických alebo psychických, nebojte sa svet na Vás po rozchode nespadne, len začiatky sú ťažké, potom to už ide v poho. Aj ja som po rozvode bola sama skoro 3roky a žijem, prežila som to, ale neľutujem ani minútu keď som sa rozhodla pre rozvod, bolo to vyslobodenie pre mňa aj pre syna.

filipal
18. nov 2010

@martina2001 presne taketo priklady zeny potrebuju. 🙂
mam pocit, ze na Slovensku si este stale muzi vela dovoluju, lebo zienky su poddajne, poslusne, ustrachane... nerebeluju a trpia ....
preto odkazujem vsetkym: majte sa rady, hyckajte sa, nedajte sa! 🙂 🙂 🙂

martina2001
18. nov 2010

@filipal presne tak a furt nie ste závisle na manželoch, čo vás týraju a ničia vaše ego, a robia s Vás posledné chudery

filipal
18. nov 2010

@martina2001 😀 😀 😀
ja stale hovorim, ze nejaka feministicka tema by sa tu zisla!!!! 😅

martina2001
18. nov 2010

@filipal nooo trebalo by 😀 , aby mali príklad tie čo sa boja

bodka70
18. nov 2010

@filipal , ja som niekedy chodila na diskusiu "feminizmus" na rodinu.cz, dobré baby sme sa tam stretli 🙂. Ja sa za to nehanbím, že som feministka, ani nemám potrebu sa za to ospravedlňovať. Často počujem aj celkom sebavedomé a ambiciózne baby hovoriť svoje názory a na záver alebo na začiatku nezabudnú pripomenúť - "ale ja nie som feministka!" Ako keby feministky mali byť nejaké zakomplexované "fúzaté" harpie nenávidiace mužov. Práve naopak, ja si mužov vážim a beriem ich vážne, preto si myslím, že zvládnu takmer všetko to čo aj žena a netreba toľko vecí robiť za nich 😀. Žeby sme takú diskusiu založili aj tu na koníkovi? čo povieš?

filipal
18. nov 2010

@bodka70 aj ja som feministka, no a co??! 😅
tak zalozme!
mozem ju zalozit. a bude otvorena? ze: My, feministky?

bodka70
18. nov 2010

@janemari , presne o tom to je - o sebavedomí. Často ľudia hovoria o zdravom či nezdravom (privysokom) sebavedomí, ale keď si presne uvedomíš, čo to slovo znamenia - uvedomenie si samého seba, svojej hodnoty, svojho miesta na svete, poznanie samého seba - so svojimi dobrými i horšími stránkami, tak nič také ako privysoké sebavedomie neexistuje. Všetko ostatné je len pýcha, komplexy menejcennosti, egoizmus a neschopnosť a neochotu pozrieť sa na problém očami toho druhého.
Vedomie toho, čo chyby, ktoré v živote robíme, sú našími chybami a my rozhodujeme o tom, či chceme s nimi ďalej žiť alebo chceme s nimi niečo urobiť a kedy. Napríklad keď som naštvaná a kričím po deťoch, uvedomujem si, že je to môj problém, nie mojich detí, a ak chcem aby boli deti v pohode, tak na tom pracujem a robím s tým niečo. Ak som napríklad nespokojná so svojím výzorom, tak porozmýšľam v čom je problém - v čase, financiách, mojej nechuti? Ak dám napríklad tie peniaze či čas na niečo pre mňa momentálne dôležitejšie (nájomné, čas na deti atď.), tak viem, že jednoducho som sa rozhodla pre jednu z možností a výzor budem riešiť trebárs neskôr, ale je to moje rozhodnutie a nerobím to kvôli kritike napr. môjho partnera, ktorý mi však nie je ochotný prispieť či už psychickou podporou, časom alebo financiami. Potom jeho reči o tom, že aká som a čo robím, či nerobím - to je jeho problém, on si tým rieši nejaké svoje mindráky. Mnohí chlapi si takto tzv. zvyšujú sebavedomie, ale kedže k sebavedomiu sa dá dospieť len pochopením samého seba, tak sa im to samozrejme nedarí, tak tlačia a kritizujú ďalej, žena sa cíti zatlačená do kúta, čím viac ustupuje, tým viac ju tlačia, je to bludný kruh...

martina2001
18. nov 2010

@filipal
@bodka70 no kde je miestnosť? ešte ste neurobili?

filipal
18. nov 2010

@martina2001 chcem ju zalozit, ale ved nikto ma nepodporil...chcem ju dat do volnej diskusie ako otvorenu temu....mam pomaleho kona, neviem co sa zase deje
ako je lepsie Feministky
My, feministky
Ste feministky?
Mamy feministky
????

martina2001
18. nov 2010

@filipal to máš jedno stačí že tam je feministky a každý vie o čom je, som zvedavá koľko báb sa zapojí

bodka70
18. nov 2010

@filipal , tiež si myslím, že stačí feministky (ale môžu prísť kľudne aj feministi 😉 )

filipal
18. nov 2010

@bodka70
@mywiel
@martina2001
uz som ju zalozila je vo volnej diskusii, chodte tam prosim nieco provokativne napisat.... 😀
nech sa trosku pohadame, to zarucene prilaka ludi.... 😝 😀 😀

martina2001
18. nov 2010

@filipal ty si ale trubka 😀 😀 😀

filipal
18. nov 2010

@martina2001 no, chod uz!!!!! 🙄 😀

janemari
18. nov 2010

@filipal no ja som momentalne na tom tak,ze ked ma muz vyhodil,uz som sa nevratila naspat k nemu.Momentalne si budujem novy domov.A o rozvode basni on,bud sa k nemu vratim,alebo rozvod.No a ja sa k nemu nevratim.Kym sa dieta narodi,chcem mu zariadit novy domov,aby malo pokoj a mohlo vyrastat bez takeho vzoru ako je jeho otec.Inak davte mi nadej baby ze najdem normalneho chlapa.

martina2001
18. nov 2010

@janemari určite niekde je aj ten tvoj normálny chlap, len tomu nechaj voľný dej na nový život

janemari
18. nov 2010

@martina2001 presne tak to robim,netlacim na pilu.Caka ma dost prace,nove byvanie,zariadovanie a prichod dietata.A tak nebudem mat cas nieko lovit alebo zhanat 😀 Raz si ma urcite najde sam 🙂

martina2001
18. nov 2010

@janemari u mňa máš príklad, ja som nehľadala našiel si ma a mám skvelé manželstvo. Prajem ti príjemné zabývanie a krásny život a hlavne zdravé mimčo 😉

janemari
18. nov 2010

@martina2001 dakujem si zlata 🙂 A zelam to kazdej zene ktora si prezila to svoje z muzom alebo ex.Lebo si zasluzia byt milovane.A tie co nemaju odvahu urobit krok v pred,aby mali silu povedat si dost.

martina2001
18. nov 2010

@janemari slabé povahy to nikdy neurobia a to ma vie udiviť, jak na ne kukáš a nevieš im pomocť, lebo ona si iný život nevie predstaviť. A neďakuj, prajem ti to 🙂

claudica
19. nov 2010

Kiežby takéto fóra existovali aj pred desiatimi rokmi!!! Vtedy by mi to bolo veľmi pomohlo... Bola by som sa rozviedla omnoho skôr. Ale aj to je úspech, že som to vtedy dokázala po viacročnom utrpení a ponižovaní... Preto to tu často prezentujem, netreba sa báť, nikdy sa nenechať ponižovať a nebodaj fyzicky ubližovať, to je to posledné....
Chce to odvahu, ale stojí to zato 😵 😵 😵

janemari
19. nov 2010

@martina2001 ja som uvazovala o tom,ze od muza odidem na buduci rok,chcela som nieco dosetrit a zacat od znova.Ale kedze som zostala tehotna a on ma z rodinou zacal este viac deptat,bala som sa ze potratim.Potom prisiel ten impulz,ze ma vyhodil a vtedy som si povedala dost a uz som sa nevratila.Je to len par mesiacov,ale hned ako som odisla od neho som zacala som hladat byvanie a zariadovat veci.Aj ked je pravda,ze mavam stavy vratit sa aby sme boli rodina,drzi ma to,ze uz nemozem-nechcem cuvnut ked sa vsetko uz povybavovalo.

martina2001
19. nov 2010

@janemari zas by si mu dala šancu a po krátkej dobe by ste boli tak isto na mrtvom bode ako teraz, ja z mojho pohľadu ti radím nevrátiť sa a začať nový život s bábom radšej sama, dieťa vycíti stres a to ho može poznačiť na celý život

janemari
19. nov 2010

@martina2001 viem ze by to bolo stale o tom istom,dokonca este horsie,lebo by si bol mnou este viac isty.Aby sa on zmenil,potreboval by poriadnu priucku od zivota.Ale kedze nemam skusenost zeby sa takym ludom stalo nieco co by ich poucilo na cely zivot,je zbytocne dufat.Skor mam pocit ze zle veci sa stavaju dobrym ludom. 😔

martina2001
19. nov 2010

@janemari nerieš už jeho, zatvor za tým dvere, ešte ťa počká pár formalít, ale ty mysli na malinké a zariaďuj svoj život, hlavu hore 😉

janemari
19. nov 2010

@martina2001 este si potrebujem odstahovat od neho nabytok a veci a potom mozem zavriet za nim dvere.Zatial este musim s nim komunikovat.Ked budeme vsak rozvedeny,tak ako urci sud tak bude s dietatom a ja s nim,viac nie.A ked bude vyvadzat co vyvadzal doteraz tak si este rozmyslim,ci sa bude s dietaom stretavat.

martina2001
19. nov 2010

@janemari komunikovať budeš musieť celý život kvoli malinkému, ale len podľa potrieb, to si zvykneš. ja mám zas s ex pokoj, nechodieva ani za malým, teda žiadny záujem a výživné mi platí štát za neho