Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

tormenta
2. dec 2010

@eaka No mozno sa nastvem a bude aj milenec 😀
Ultimatum dostal,dva krat som bola zbalena a chcela ist s malou k mame,ale prosil ze nech ostanem,tak som mu povedala,ze ked sa zbalim treti krat,ma nezastavi.Keby som odisla,on sa neozve,on je strasne hrdy a ma taku povahu.Aj keby chcel,to neurobi.
A u vas doma sa to castom obratilo k lepsiemu?Uvedomil si manzel,ze pre neho nieco znamenas?

naty
2. dec 2010

@tormenta aha, tak to se omlouvám, o tý milence sem to četla v jiným příspěvku...mám malýho v náručí a sápe se na nb, tak je to takový narychlo... 😀

eaka
2. dec 2010

@naty pochopili sme to 😉

domilip
2. dec 2010

ahoj zbytočne sa trápiš, nepohneš s tým ja to skúšam už 11. rok , kvôli deťom vydržíš všetko, a každý muž je rovnaký .Ja mu tiež opakujem otázku 10x a potom pridá hlas na telku alebo povie aby som nerozprávala hlúposti...a napriek tomu ho milujem...

tormenta
2. dec 2010

je to dost pravdepodobne,ze sa nezmeni,ale predsa stale dufam,ani sama neviem preco 😒 je to mozno aj zbytocne cakat,moja mama cakala 30 rokov ze sa jej manzel zmeni a uvedomi sa,co pre neho znamena rodina a nic.aj ked chcela odist,nemohla lebo sa vyhrazal ze si nieco urobi ked ho opusti,nechcela ho mat na svedomi.takto trpela cely zivot...s niekym kto stale pil,v krcmach bol viac ako doma,nestaral sa o rodinu a len mamu urazal. pre klud v rodine mu robila sluzku,vsetko trpela len kvoli nam detom,aby sme vraj mali otca...ale taky otec bol ako keby ziadny otec..trpi doteraz a stale lutuje ze bola taka slaba a hlupa,ze tomu neurobila razny koniec...nechcem tak dopadnut,viem ako sme trpeli ja a brat a nechcem aby rovnako trpelo aj moje dieta ci deti...

eaka
2. dec 2010

napadlo ma, keď stále takto váhaš, stanoviť si určité časové ultimátum, sama sebe... počkám toľko a toľko, mesiac, dva, zároveň aplikujem určité opatrenia, čo sa týka situácie doma (manžel nemá automaticky navarené, oprané...nerobím mu slúžku), neiniciujem kontakt, ak iniciuje on, môžem reagovať normálne, neutrálne, nie príliš milo, ani odmerane... (alebo môžeš aj odmerane trebárs... neviem, čo bude lepšie 😉 ), ak do určitého času neuvidíš žiadnu zmenu... proste choď... problémy neproblémy... takto sa stres nerieši, mne to príde skôr ako výhovorka...

zuzkafuny
9. dec 2010

Práve som sa presťahovala... prečo sa cítim ako ten najhorší človek pod slnkom? Som nervózna... je mi ho tááák strašne ľúto, stále rozmýšľam či nešlo urobiť viac... možno sa viac snažiť... slzy tečú a nie a nie ich zastaviť... ja viem že to prejde ale nemala by som byť šťastná? Cítim sa presne naopak... ☹ 😢

eaka
9. dec 2010

@zuzkafuny len si pekne poplač, z dlhodobého hľadiska je časovo oveľa efektívnejšie prejsť si postupne a trpezlivo všetkými fázami smútenia, ako niektoré urýchlene prebehnúť, nedokonale stráviť určité emócie, ktoré Ti potom budú z hĺbky ovplyvňovať (negatívne) ďalší život ešte oveľa dlhšie... (keď možno ani nebudeš vedieť, že to robia a tým pádom to nezačneš ani riešiť)... Dôležitý je ten krok, osamostatnila si sa, je to začiatok Tvojho nového života! držíme Ti palce!

verusky
9. dec 2010

@tormenta ja jsem cholerik a kdyz mam blbe obdobi,tak se taky umim chovat pekne hnusne.proste mam ze zivota stres a predavam ho (bohuzel ☹ ) dal.no a tak pak pritel ma nejake komentare a je uplny konec a pekna krize.
my jsme sli brzy do deti a vztah dostal poradne zabrat,protoze jsme se neznali a do toho zatez dvou deti za sebou.nicmene castecne pomohla manzelska poradna,castecne neustala prace nas obou na lepseni vztahu - jako ne ze bychom to prehaneli,ale nekde vevnitr byl porad pocit,ze se to snad zlepsi.a ono jo.
ja bych se mozna na miste Tveho muze chovala podobne,jak mam stresy,nejak na lasku nemam pomysleni a ten svuj jed davam dal.nemela by sis ho brat osobne,to je JEHO jed.a mu se mozna ulevi,ze ho hodi na Tebe (je to spatne reseni,ale on asi nezna jine).to by chtelo cist duchovni literaturu,trochu procistit bydleni (vonne oleje,zvonkohry,predelat nabytek,vymalovat na hezci barvy).jenze chlapi vetsinou k tomuto moc blizko nemaji.tak Ti nevrhuju delat si to peknejsi sama pro sebe.ja ted si casto nakapu par kapek vonneho oleje (ted miluji opium)a provonim byt a je to uzasne.
to je jedna vec.ale druha- jsi Ty sama.bud se sebou vic spokojenejsi a mej se vic rada.pokud se k Tobe chova skarede,neposlouchej ho a bez pryc.mej svou hrdost.a vubec bych se nedoprosovala.jestli Ti chybi laska,dej si ji sama (udelej si neco pro radost,napust vanu a cti peknou knizku,hezky se namaluj,bez mezi lidi).on si toho zacne vsimat a bude lip.u nas ted taky unava udelala sve a sex nejak nebyl,urcite to bylo zapricinene tim,jak jsem nemela naladu,do toho hodne prace,starosti s hlidanim deti a byla jsem proste od rana do vecera skareda.no a ted je trochu lip,tak se hezky oblecu,usmeju a do zamestnani jdu rada a uz ma ten muj trochu strach,jestli se tam nechci nekomu libit,no a to pry je pro muze dulezite,jak moc by u opacneho pohlavi jejich partnerka uspela,ze kdyz jo,zvysuje se jejich "boj" o ni.takze pokud je o me zajem,muz se bude vic snazit byt v me prizni.takze se pekne uprav a chod ven a usmej se na nej a pokud Ti to neoplati,nic si z toho nedelej. a jak psala eaka,dej si treba nejaky limit,kdy to takto budes porad delat (ja vim,ze Te to bude stat spoustu sil!).treba 14 dni,treba mesic.klidne si i pis zapisky.pak nebudes mit takovou potrebu rikat mu informace (ze Ty se chovas hezky a on nic).pis si to a za tyden si shrn,jestlki se neco zmenilo.proste bych Ti radila vest si svuj zivot nezavisle na nem a na jeho reakcich.udelej si sve plany a vubec ho do nich nepocitej. no a pis si vysledky,denicek bude Tvuj pritel. u nas to dost pomohlo,ze jsme si kazdy delali sve a sesli jsme se pak treba jen vecer a pak v posteli.
v nasem vztahu je spatne,ze moc mluvim.ja navic mluvim rychle a on treba neni schopny to vsechno vnimat (hlavne kdyz uz je unaveny z prace).takze se taky ucim vic mlcet.a nekdy mi to nejde,hlavne kdyz mam nejakou nevyrovnanou naladu (treba z neceho nadsena nebo naopak na neco nastvana a potrebuju ty jedy ventilovat).
posledni poznamku jeste bych mela,holky tu radi od nej odejit,ja se priklanim k tomu zustat a zmenit si svuj zivot. a svuj postoj.kdyz si udelas co nejvic pekne ziti sama pro sebe,zmeni se i on. ja od pritele po druhem porodu odesla a psycholozka se k tomu nestavela dobre,to jsou velke rany a velke zmeny,a takto by se problemy pry nemely resit (jako velkym hrocenim).
drzim pesti,at se umis usmat nezavisle na nem a jeho nalade.

slavdan
10. dec 2010

@verusky paci sa mi tento postoj, o ktorom tu ty pises a myslim, ze sa da k situacii postavit aj takto. Je to tiez jedno z rieseni, ako pomoct sebe, sebarealizacii a vnutornej spokojnosti. Ale vrta mi v hlave, ze zmenou postoja zmenime postoj druheho k nam? Ano, ale ak ten druhy clovek nechce zmenit svoj postoj na ich SPOLOCNY zivot, tu vidim problem. Da sa fungovat aj tak, ze kazdy si zije svoj zivot a je spokojny, ale co zivot vo dvojici, ako rodina? Tuto otazku som si kladla aj ja, az som nakoniec rezignovala na vztah. Zit s niekym a v podstate si zit vlastny zivot mi pride bolave. Ved rodina je o spolocnych zazitkoch, sudrznosti, pochopeni, podpore a podobne. Kazdopadne drzim palce kazdemu, kto je v takejto situacii, no ja za seba poviem len tolko, ze sa teraz citim ovela lepsie, ako vo vztahu, ktory mi bral kridla 😎

verusky
11. dec 2010

@slavdan ja prave chtela rict,abychom zacali u sebe.ze taky mame moc zmenit situaci tim,ze se sami zlepsime.no a te zmeny si muze vsimnout druha polovina a muze se nechat ovlivnit.pokud neovlivni,tak je tu misto premyslet,co dal.ale v tuto chvili (protoze nic nejde hned) bych radila setrvat a dale rozvijet sama sebe a ty druhe jen pozorovat,je-li to hodne spatne,tak si radsi ani nevsimat.pak po case rict - podivej,zmenila jsem postoj,zlepsila jsem se,ale vidim,ze Ty jsi porad tam,kde jsi.rada bych,aby se toto,toto zlepsilo a pokud ne,asi zacnu uvazovat o vetsi zmene.tak jak je to ted,me to nenaplnuje a ja chci vest lepsi zivot.mas sanci se rozhodnout,zit jak doted nebo se snazit neco zmenit.
take nejsem zastancem zit si kazdy uplne svuj zivot,ale nemuzeme byt na tom druhem zavisle,pak jsme zavisle na jeho stresech,jeho problemech a na tom,ze on to nezvlada (samy nemuzeme posoudit,jaky opravdu stres ten muz,zivitel rodiny,muze zazivat).
ja treba v lete zacala velmi zdrave jist,nikoho jsem do toho netahala,proste jsem sama jedla jinak (velmi me ovlivnila jedna orientalni kniha).no a po case jsem si vsimla,ze pritel ji mensi porce a vice zeleniny (parkrat jsem mu driv rekla,ze by mel shodit,ale to se spis jeste vic najedl).

slavdan
11. dec 2010

@verusky velmi sa mi paci, co si napisala, za pokus to rozhodne stoji. Tak drzim babam paste.

mywiel
13. dec 2010

Anjelíčku, môj strážničku, urob mi uzol na pipíčku,
zadaný som, no hanba mi, otáčam sa za všetkými sukňami.
Odožeň odo mňa pokušenie, do dámskych spální čo ma ženie,
zhrešil som iba v myšlienkach síce, ustavične ma však rajcujú sexi cice.
Nedopusť, aby ma ich zvodné vnady, vzali medzi seba do parády,
nech radšej dostanem angínu, než chuť obšťastniť cudziu vagínu.

Anjeličku, môj strážničku, odprac mi z cesty každú ochotníčku,
čo by mi v aute grátis urobila orál, rád by som si to vo vzťahu nepooral.
Kontroluj ma denne na Pokeci, cenzuruj v RPčkach neslušné veci,
pricvikni mi gule medzi dverami, nech nelovím baby s našpúlenými perami.
Nedovoľ mi žiadne stretká pri káve, či nedajbože rande trtkavé,
testosterón utlm v tele mojom, netúžim sa cítiť hnojom.
Ak by som nesexoval na domácom ihrisku, vraz mi jednu výchovnú po pysku,
vernosťou ma prosím nakaz, daj bokoviek absolútny zákaz.

Anjeličku, môj strážničku, milujem svoju polovičku,
zabráň môjmu vrznutiu inde, problémom partnerky aj na gynde.
Daj mi silu skrotiť svoje pudy, nech nezahnem len tak z nudy,
deň by som sa možno cítil ako kanec, potom však navždy ako stroskotanec.
Moja drahá si to nezaslúži, nechcem byť sviňa ako mnohí muži,
milujem ju vo dne v noci, buď mi vždycky na pomoci.

Som len slabý muž, tak sa čiň, vyvaruj ma akýchkoľvek prasačín,
ak ma nejaká povoľná vezme do neba, potom to zvalím na teba.

Amen 😀 😝

cocoska
13. dec 2010

@verusky moc krasne jsi to napsala. tve rady a navody opravdu stoji za vyzkouseni.

zuzkafuny
19. dec 2010

@verusky krásne si to napísala... v našom prípade nereálne...

@mywiel hahahaaaaaaa...

@eaka už je mi fajn 😀 mám viacej roboty, ale JE MI SUPeeeeR 😀

miriam25
17. jan 2011

Ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu, resp. o vas osobny nazor na moj problem.
Som 4 roky vydata a s manzelom mame 3-rocneho syna. Nedavno sme sa nastahovali do nasho domu, ktory sme si sami postavili. Bolo to naozaj narocne obdobie a vsetci sme sa tesili, ze sa nastahujeme a budeme si moct uzivat nas spolocny domcek, nebudeme mat tolko prace a nervov, skratka sme verili, ze budeme mat viac casu na seba.
No teraz neviem, ci som sa tesila predcasne alebo ci som si jednoducho robila prilis velke nadeje a som vlastne len preto sklamana, ze som ocakavala viac ☹
S manzelom sa v poslednej dobe stale viac a viac hadame a zacinam byt na pochybach, ci moje vycitky voci nemu su opravnene alebo som len ja ta, ktora to cele "kazi" a vecne nie je spokojna s tym, co ma ☹
Napr. minuly tyzden sme sa pohadali. Manzel mal jednoo sedenie s dobrovolnymi poziarnikmi. Maju to vzdy na zaciatku roka. Vravela som mu, ze ho tam zaveziem a ked bude chciet ist domov, nech mi len zavola a pridem ponho. Vzdy si tam aj nieco vypiju, stretne sa tam so starymi znamymi, ktorych casto nevidi a s ktorymi v podstate vyrastal a vzdy si nieco vypiju po tom sedeni, vzdy kecaju co ma kto nove. No on mi povedal, ze nema chut tam dlhsie zostavat, ze nebude nic pit a nemusim ho ani zaviezt. Napriek tomu som trvala na tom, ze ho zaveziem a on si trval na svojom, ze nie je treba. Sedenie zacinalo o 10 doobeda a malo trvat 1-2 hodiny. Slubil, ze na obed bude doma. Ja som navarila jeho oblubene jedlo, tesila som sa, ze pride na obed a spolu budeme aj s malym cele poobedie. No on na obed neprisiel. Sanzila som sa mu dovolat, no mobil mal vypnuty. O pol 3 poobede som si uz robila take starosti, ze som zavolala svagrinej, ci je jej muz, ktory bol na tom sedeni tiez, uz doma a ona mi povedala, ze prisiel uz o pol 12. ja hlupa som si robila starosti, ci a mojmu nic nestalo cestou domov (ca. 15km to mal domov), ked sa nakoniec objavil o pol 4 medzi dverami, napity jak cinka a to este prisiel aj autom domov... O 4 uz spal ako zarezany na gauci a zobudil sa az o 10 vecer, ked som vypla telku a povedala som mu, ze idem spat, bud nech ide aj on do postele alebo nech si spi na gauci. Vtedy sa premiestnil do spalne. Na druhy den sme sa pohadali, ja som mu vycitala, ze nemal pit, ked soferoval, on mi hovoril, ze mna sa to netyka (co sa ma dost dotklo)....
Par dni bolo vsetko ok, myslela som si, ze ho naozaj mrzi, ze soferoval opity domov a ze sa z toho poucil. O necely tyzden som mu raz vecer hovorila, ze na druhy den o pol 7 vecer mam termin u zenskeho, aby na to nezabudol, ze ma dovtedy prist domov, aby bol s malym. Najskor protestoval, ze ma uz nieco dohodnute, kym som z neho nevytiahla co vlastne a nepovedala mu, ze to je ok, ze mu maleho prinesiem a ked pojdem od dokyho, vyzdvihnem si ho a on moze sediet s kamosom pri pive ako dlho len chce. Okolo 5 poobede som mu volala ze nieco po 6 prinesiem maleho a on mi na to povedal, ze nemusim, ze dovtedy bude doma. Tak som maleho okupala, o 6 si este vypytal parky na veceru, tak som mu spravila a kedze moj este stale nebol doma, o stvrt na 7 som mu volala, kde je. On ze este je s kamosom a mam mu maleho teda doniest. Pozrela som na maleho, ako sa s chutou este len pustil do vecere a tak som mu povedala, ze ja uz musim ist, ale ked chce, pockam nanho, zatial necham maleho dovecerat a obleciem ho, nech ho pride len vyzdvihnut a moze sa hned vratit, keby sadol do auta hned, bol by o 2 minuty doma a o dalsie 3 naspat, takze by kamosa nenechal dlho sediet sameho.. Kmitala som tu jak spinava handra, spotena som uz bola, len aby som stihala a mojho stale nikde. uz sme stali vonku pred domom s malym, bolo o 5 minut pol 7, vedela som, ze na moj termin uz pridem aj tak neskoro, zavolala som manzelovi a on mi povedal, ze ked sme uz vonku obleceni, mam mu maleho priniest, bude to tak rychlejsie. Co teda znamenalo, ze on z baru ani len zadok nezdvihol od prveho telefonatu...
ked som sa vratila od dokyho, bola som dost mimo. Ziadne dobre spravy, co sa tyka mojho zdravia, aj ked nic, co by sa nedalo vyliecit, no aj tak som bola dost zdrvena tym, co mi povedal. Objednala som si deci vinka na ukludnenie, dopila ho a moj mi povedal, ze ideme domov. no namiesto toho, aby sme sli, kedze uz bolo 8 hodin a maly musel ist spat, objednal nam este kazdemu pohar vina, co som ja nechcela. ze rychlo vypijeme a ideme domov. tak sme dopijali, ja som uz dopila a on mal len jeden hlt v pohari. vravim mu, nech to dopije a ideme a on ze mam maleho obliect a ist, ze dopije a ide tiez. kedze sme boli dvoma autami, bolo to vlastne jedno. no maly zacal robit sceny, ze on chce ist s ocinkom autom a nie so mnou, reval na celu dedinu ako sialeny, tak som ho dala do sedacky, sla dnu, dala manzelovi kluce od mojho auta, nech ide on s malym a ziadala jeho kluce, ze pojdem jeho autom. nie, dival sa na mna, ako keby som padla z jahody, co od neho chcem. a v tom momente mu casnik postavil na bar dalsi pohar. cize za tu minutu, co som bola vonku on dopil, objednal si dalsi poharik a kaslal na mna a na to, co povedal. vosla do mna taka zlost, schmatla som svoje kluce z jeho ruky, povedala na plne hrdlo, ze je idiot (doteraz ma to mrzi, nemala som to povedat v bare, no vyhrklo to zo mna), otocila sa a utekala k autu, kde bol maly. manzel utekal za mnou, bol nenormalne nastvany, nacahoval sa, ako keby ma chcel zmlatit, vyhrazal sa mi, ze co to malo znamenat, ze este raz mu urobim takuto scenu na verejnosti a uvidim, co so mnou urobi, slzy mi tiekli od nervov, nadavala som mu, ze ked si nieco vypije, vobec nemysli na maleho a na mna uz vobec nie, len na svoj poharik a on mi s ladovou chladnostou povedal, ze mam pravdu, ze som dospela a naco by mal na mna mysliet... doteraz neviem, ci by bol naozaj schopny ma zmlatit alebo mi aspon facku dat, no siel z neho nenormalny hnev a zlost a nenavist, ze som mala strach, ze by to naozaj urobil, aj ked som to nedavala najavo... ked prisiel neskor domov, este po mne krical, ze ani sa nemusim unuvat mu nieco hovorit, ze on sa so mnou nebavi a nebavi sa so mnou uz skoro tyzden. Vcera som sa pokusala s nim o tom porozpravat, no jeho stanovisko je take, ze ja som ho urazila na verejnosti a ja nemam byt na co nstvana a ON sa z toho potrebuje dostat a potrebuje trochu casu. on mne podla jeho nazoru nic neurobil, to ja som ublizila jemu. snazila som sa mu vysvetlit, preco som to vobec povedala, preco do mna vosla tolka zlost, ze za cely den to vo mne jednoducho vyvrelo, ze som potrebovala sama jeho podporu po zlych spravach od lekara a on pritom myslel len na svoj poharik, no marne... tak to pisem teraz vam, chcela by som pocut nazor niekoho, kto nas vobec nepozna, ci je niekto takeho isteho nazoru ako moj manzel... vopred dakujem za kazdu odpoved.

viera27
17. jan 2011

@miriam25 mimo temu sice, ale prosim ta vysvetli mi jedno. Ty si das vinko, potom druhe a potom sadnes za volant s tym, ze este aj vezies syna???

k teme: ak je to ako popisujes, tak sa manzel nezachoval OK. Uprimne povedane z tvojho prispevku sa mi zda ze si mu dost ukradnuta. Otazne je, nakolko mas na tom svoj podiel ty.

filipal
17. jan 2011

@miriam25 jaaaj to je strasne dlhe! neda sa to nejako zosumarizovat? 😅

@viera27 nebola by si ochotna napisat podstatu? 🙂

miriam25
17. jan 2011

@viera27 dala som si deci vinka a ten druhy pohar som mala zriedeny pol na pol s nealko. a byvame asi 200m od tej restiky/baru, kde sme boli. viem, ze som nemala, no opita som nebola ani zdaleka. aj ked ma to neospravedlnuje. napisala som to sem, pretoze som z toho celeho nestastna a chcela som vediet, ako to vidi niekto nestranny, ci manzelovi sama nekrivdim...
aky podiel mam na tom sama by som tiez rada vedela. viem, ze nema rad, ked mu cez den vyvolavam, preto mu jednoducho nevolam. to musi byt nieco vazne, aby som mu cez den, ked pracuje zavolala a to on uz velmi dobre vie. Robi v stavebnej firme a viem, ze po praci skoro kazdy den sa zastavi na jedno pivo a az potom ide domov. Co mi tiez dost vadi. preco nemoze prist domov hned? ja tu nanho cakam aj s malym, tesime sa, ze pride domov, ze sa spolu naveceriame, zahrame, porozpravame. snazim sa mu vzdy doma vytvorit dobru atmosferu, aby sa k nam rad vracal a aby si aj trosku oddychol po narocnom dni. a chapem,ze niekedy je proste dobra atmosfera s kamosmi a ze zostane dlhsie. pokial to nie je casto, nemam s tym ziadny problem. pokial potom nesoferuje a aspon mi zavola, ze pride neskor aby som nanho zbytocne necakala. no on mi nikdy nezavola, ze pride neskor. a ked mu zavolam, bud nezdvihne alebo mi povie, ze o pol hodinu je doma a pride o 4 hodiny...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
claudica
17. jan 2011

@miriam25 Z Tvojho manžela mám dojem, že je veľký egoista a nepochopil podstatu. Pochopil iba to, že si ho Ty urazila pred ostatnými a ostatné je mu fuč. Možno on bol takýto samoľúby vždy, iba si si to nevšimla...riešili ste bývanie, domček a dieťatko a teraz, keď "už by mohol byť kľud", sa vyfarbil.
Nič si nevyčítaj, nejedna z nás by takto asi vybuchla..../vyčítať možno iba ten pohárik a jazdu autom a s dieťaťom./. Povedz mu, ako veľmi Ti jeho správanie ubližuje, že oveľa viac ako tie slová povedané v afekte na verejnosti. Že nie je najpodstatnejšie čo vidí a počuje verejnosť, ale to, čo máte doma za zatvorenými dverami. Ticho, ignoranciu, egoizmus...
Veľa šťastia! 😉

potokin
17. jan 2011

@miriam25 tvoj manzel je egoista ako vysity. ty sa mu mas prosit aby bol s vasim synom ked ides lekarovi? to mi pride divne mal hned zrusit co mal a byt pri nom a nie ti robit problemy a nervy najma ak nie si 100%zdravotne ok je to aj jeho syn, ci nie? a to ze si ho urazila na verejnosti? nech sa da vypchat on uraza teba tym ako sa k tebe sprava. mozno si je az moc isty tebou a vsetkym co ma doma, mozno keby si mu raz za cas nenavarila a mozno nebola so synom doma ked ocakava by si uvedomil ze co pre neho znamenate. ja mam toho svojho nauceneho tak ze kamkolvek ide mi dopredu zavola a vola ak sa zdrzi dlhsie a aj ked sme spolu nebyvali a on siel niekam von s kamosmi poslal aspon sms ze uz je doma aby som sa o neho nebala. drzim ti palce aby sa to vsetko vyriesilo

shaula
17. jan 2011

@miriam25 Chápu, že je to strašně těžké a nic není černobílé, ale @viera27 a @dominika1988 mají pravdu, tebe i malého má na háku. Nemá být proč uražený, to spíš by ses mohla urazit ty - předem jsi ho upozornila, že jsi objednaná k lékaři, a on si vysedává v hospodě a chlastá?! 😲 😲 😲 Nezlob se, ale pokud to tak bude pokračovat dál, tak to neskončí dobře... Buď mu rupne v bedně a opravdu tě zmlátí (ranila jsi jeho ješitné ego), nebo bude chlastat čím dál víc a ty se utrápíš... Zažila jsem takovéhoto alkoholika v rodině (druh mojí maminky) a bylo to nejhorší období v mém životě! Ruku na nás sice nevztáhl, ale pro nadávky nikdy nešel daleko, když byl opilý... A taky to začalo jedním dvěma pivky po práci... Takže buď hodně opatrná!!! Buď se bude muset změnit a víc se starat o rodinu, nebo se budeš muset rozhodnout, jestli ti takovýto život stojí za to a jestli by tobě i malému nebylo lépe bez něj... A jak já to vidím, tak druhá varianta je pravděpodobnější... Držím ti palce.

akrimala
17. jan 2011

@miriam25 Tak jsem přečetla celý tvůj příspěvek a musím teda říct soda ☹ Nezlob se, ale tvůj manžel na vás na oba totálně kašle nebo aspoň nepíšeš jak se malému, tobě věnuje? Chodí s malým na procházky, do bazénu, hraje si s ním? Co dělá on pro tebe kromě vydělání peněz? Pohladí tě? Přitulí? Tohle v tvém příspěvku chybí. Nechápu proč bych měla vůbec takovému chlapovi vyvářet jeho oblíbená jídla a dělat všechno nejlepší pro něj, když o to evidnentně nestojí, vůbec bych s takovým člověkem nechtěla ani být....

crca
17. jan 2011

@miriam25 Nebudu tě tady odsuzovat za to,že jsi měla víno a pak jela autem...,to je jiná,ale k tvému manželovi....Já být tebou tak mu neřeknu jenom,že je idiot,ale dala bych tam rovnou jednu přes držku 😅 To všechno co jsi popsala a jak se zachovával,že potřebuješ jednou k dr a on není schopný přijít teda domu...ať si táhne do baru až teda příjdeš....,nevím,mě to dost rozčlučilo a to není můj manžel a být tebou tak se nesnažím o mimi,ale snažím se co nejdřív zdrhnout-toť můj názor 😠 😉

miriam25
17. jan 2011

mam tu jednu kamosku, za ktorou vzdy idem, ked sa nieco deje. po tejto nasej poslednej hadke mi vycistila zaludok, ze dokedy ho chcem obranovat a ospravedlnovat. viem, ze ma pravdu a na jednu stranu som rada, ze mi tu davate za pravdu aj vy, no na druhu stranu ma to stve, pretoze keby bola chyba vo mne, vedela by som ju napravit.
moj manzel nie je alkoholik, no bojim sa, ze sa nim stane. aj ked alkoholizmom by sa dalo nazvat aj to jedno pivo po praci. mna napriklad stve, ze si radsej da jedno pivko alebo deci vinka ss kamosmi ako so mnou. Ja by som si kolkokrat s nim rada doma sadla vecer, dala pohar vinka (nie kazdy den, ale raz za cas na tom nic nie je), no jemu doma nechuti ☹ ked som za nim prisla od lekara, bola som naozaj dost deprimovana vysledkami a spravami, co mi lekar povedal, videl na mne, ze som smutna a dost zdrvena, no jeho reakcia bola asi taka, ze som strasna citlivka a ze to nie je nic nevyliecitelne a preto sa nemam tvarit, ako keby som uz zomierala. a ja som od neho cakala mozno len trochu pochopenia, mozno len jedno objatie a par milych slov, ze nic nie je take zle, ako to vyzera. namiesto toho mna posle domov, ze aj on uz ide a ani len paty nevystrcim a uz sa mi za chrbtom "vysmieva" a objedna si dalsi... ☹

miriam25
17. jan 2011

ked teraz nad tym tak rozmyslam, on nikdy nepatril k tym, co by "nosili svoju zenu na rukach". netrpi na ziadnu romantiku, aj ked viem, ze maleho miluje nado vsetko. a maly jeho tiez. s malym sa casto hrava, obcas ho vezme na prechadzku k rieke, ci do lesa, maly na nom totalne visi a vsetko mu "zerie". no uz som si casto vsimla take drobnosti ako manzel povie malemu, ze oni dvaja idu na prechadzku a maly mi na to povie, ano, ideme my dvaja. Potom sa na nich pozriem a az vtedy si mm uvedomi, ze som tu aj ja a opyta sa ma, ci idem s nimi ☹ su to malickosti, no niekedy sa citim, ako keby som bola piate koleso na voze...

consti
17. jan 2011

Mě teda zaráží to jeho cestování autem, když je opilý. A argument, že ti do toho nic není? To ti do toho sakra je, jsi jeho žena a máte spolu dítě. Co když by se po cestě zabil, zmrzačil, případně zabil či zmrzačil někoho jiného?? Nechápu. 😝 A to stejné to, že ty si dáš víno a taky jedeš autema ještě s malým dítětem... Ale to je na jinou diskuzi. Já osobně vídám taky v hospůdce jende pár, kdy si především on dá pivka a panáky a pak naloží děti do auta a jede přes město s nimi domů. Tohle udělat můj manžel, tak...Jinak je jeho chování opravdu zvláštní. Nechodí do hospody často? Asi bych se s ním snažila domluvit., kdy a s čím ti bude pomáhat, a že do hospody prostě bude chodit třeba 1 x týdně a nebude hlavně jezdit opilý... je to o komunikaci. 😅

atinka22
17. jan 2011

miriam25 - ja na Tvojom mieste utekám od toho debila a ešte si gratulujem, že mám zdravé nohy! Toto dobre nedopadne. 😢 Vôbec si neuvedomuje, čo robí, a že to robí zle. Je mi ľúto hlavne Tvojho synčeka. A vlastne aj Teba - tie nervy, čo prežívaš. Nie je nič horšie pre matku s malým dieťaťom, ako keď sa nemôže spoľahnúť na svojho partnera. Choď od neho preč, viem, že to nebude jednoduché, ale si mladá a určite si ešte nájdeš niekoho, pre koho budeš znamenať celý svet. O on? Skončí ako osamelý (pokiaľ sa nenájde nejaká masochistka) starý alkáč. 😝

shaula
17. jan 2011

@miriam25 Nebudeme slovíčkařit, ale pro mě člověk, který dá (jak to na mě působí, tak dost často) chlastu přednost před tím, být s rodinou, je alkoholik...
Jak píše @consti, chce to zkusit domluvit se na nějakých rozumných podmínkách, které budete oba schopni přijmout a hlavně je dodržovat. Pokud takový kompromis nenaleznete, pak ve vztahu nevidím budoucnost...