Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

vejula
23. aug 2011

@oplikbb aHOJ. No ja si myslim že tvoja manželka sa ocitla v začarovanom kruhu.. ty cely tyžden preč ona s deťmi, prideš na vikend ona by možno aj chcela aby ste ho prežili pekne ale ma nervy z celeho tyždna take vyšponovane, že sa jednoducho nevie kontrolovať. Ja vravim podla seba ked som unavena vyčerpana, tiež sqa niekedy chovam inak akoby som chcela. Inač zle sa mi to priznava ale niekedy som tiež taka uražliva všetko sa ma dotkne, ked mi manžel niečo povie tvrdšie, tiež mi vyčita že som strašne vzťahovačna. Rozmyšlam čo ti poradiť. Podla mna manželka ťa lubi len vlastne sama si nevie dať rady so sebou, s tym ako krotiť svoje emocie ako sa naučiť zvladať stresove situacie, človek ked je unaveny a vyčerpaný z deti, niekedy reaguje prehnane... Tiež často reagujem prehnane a potom ma to velmi mrzi... U6 sme sa s mužom rozpravali že ked budeme mať domček tak budeme mať jednu miestnosť s boxovacimi vakmi a ked budeme mať jeden na druheho nervy sa tam zavreme a vyboxujeme si to z hlavy a ked budeme kludny vratime sa jeden k druhemu. Inak my mame taky vzťah že niekedy je to uplne super teda hlavne ja som na nom zavesena strašne milučka lebo to tak citim... proste všetko preživam na 100% či už kladne ale aj negativne emocie. nieje to dobre a pomaly sa učim troška to zvladať, lebo už niesom pubertiačka... ale fakt je to hlavne tou unavou a vyčerpanim vtedy akoby človek nema nad sebou moc a kontrolu. No ani neviem či ma tento moj prispevok zmysel lebo som tiež len pisala pisala a nejako som to nedavala do nejakych suvislych celkov. Vyber si z toho čo chceš. Skus sa so ženou možno o tom porozpravať či by ste si nemali urobiť nejaky predlžený víkend len spolu jeden pre druheho v peknej prirode tršku sa viac psychicky duševne zbližiť oddychnuť si nabrať nove sily do každodenneho stereotypu ktorýá ju tiež isto ubija. Vela šťastia prajem. a zaklad je že sa LUBITE 🙂

maznacik007
23. aug 2011

@viera27 v tom prispevku pisal ze svokra mala dlhy a tak predala byt dlhy vyplatila a sla k nim... ze aj on mal dlhy ale ze ich splaca...

poidla mna nezavidenia hodna situacia... v prvom rade by som ukazala svokre kde je jej miesto a zenu zobrala niekam na dva dni mimo domu a porozpravala sa s nou .. vecne a jasne co ti nevyhovuje /mozno by bolo aj dobre to spisat a dat jej to precitat niekde osamote bez teba aby ste si tam uz mohli hovorit riesenia vychladnuty od vasni..
takto spejete k rozvodu a je to skoda

viera27
23. aug 2011

@maznacik007 "Mal som dlhy ktoré som nestíhal splacať a nejaký dlh mala aj svokra tak som jej navrhol nech predá svoj byt a ide ku nám bývať. "
On jej navrhol predaj bytu a predpokladam ze z ciastky uhradili dlhy ako jej, tak jeho. Na to som sa pytala.

Inak so zbytkom s tebou suhlasim.

lili_mia
23. aug 2011

@oplikbb akoby som čítala o sebe .. mala som taký vzťah .. s jeho otcom som sa nemusela .. mala som pocit, že za mnou dolieza, otázky, že čo robia moji rodičia, nemyslím tým zamestnanie, čo som robila celý deň a ták .. chápem, že sa chcel porozprávať, ale ... ja také nemám rada, najmä dennodenne ... prejavilo sa to na mojom kričaní na chlapa, nech spraví poriadok so svojím otcom a zároveň on mal nervy zo svojho otca, lebo ten chodil za ním a robil mu kvôli mne karne ... takže to buchlo a dosť škaredo .... tak ja len predpokladám, že tvoja Majka má zrejme nervy zo svokry, hoc je to aj jej mama, ale zrejme jej kecá do domácnosti a ventiluje si to hnevom na teba a staršieho syna .. ked sa človek nemá kde odventilovať, buchá to ako sopka .. ja som som štekala už kvôli obyčajnej otázke, že čo som robila cez deň, lebo vedel, že som mala voľno, odvrkla som, že čo jeho do toho ... ja navrhujem, neviem kedy prichádzaš domov na víkend a v akom si stave, ale čo tak jej navrhnúť, postarám sa o deti, domácnosť, ty máš voľno, choď trebárs ku kaderníčke ked chceš, aj ked viem, že sa môže uraziť, lebo to môže brať ako urážku, že je podla teba škaredá .. tak to nejak okomentuj, nech si spraví voľno, urobí si radosť a pri pití kávičky nech idú s kamarátkou na manikúru, či ku kaderníčke, lebo to vraj povzdvihuje ducha 🙂

jop
23. aug 2011

Já to vidím tak, že řešit nějaký problém musí chtít OBA. Když jsem naštvaná na manžela a on přijde a chce to probrat, tak máme šanci to vyřešit jen tehdy, pokud jsem k tomu ochotná i já. Když se seknu, protože jsem třeba ještě pořád vytočená, tak je to v háji - musím vychladnout. Takže na tvém místě bych se manželky zeptala, jestli má zájem zachovat manželství a je ochotná hledat nějaké východisko. Navrhni jí to třeba před odjezdem na služební cestu s tím, ať si to rozmyslí a až se vrátíš, tak to proberete. Když se člověk snaží sám, tak je to fakt na .. víš co. Pokud bude ochotná, zkuste společný víkend bez dětí, kde byste tu situaci nenásilně probrali. Ona přece taky není spokojená a nemůže jí být jedno, jak to s vámi do budoucna bude.

oplikbb
23. aug 2011

@jop Ahojte baby ste veľmy zlaté že mi takto radíte. je to super , že môžem tu napísať od srdca čo chcem a manželka sa to nedozvie že proste nemusím sa tu hrať na slušaka , alebo iného dokonalého. No vzať medzi mnou a Majkou je zložitý. Všetko by som obetoval len aby sa vratila do starých kolají. Ke´d sme sa zoznamili bolo všetko super . 5 rokov to bola radosť sa vracať s týždňoviek domov. Teraz to je ako za trest. Pridem domov a ani sa nezdvyhne že ahoj len zakričí. Volakedy vstala a dala mi pusu. Teraz nie. Povie veď ty si prišiel ty poď ku mne . To vás tak znechutí ako nikdy. Keď otvaram dvere deti utekajú za mnou že ahoj ocík a vystískajú ma ale manželka nie. Toto ma zabíja. Potom pýtam sa čo je doma navarené . A čo som mala variť veď nemám toľko penazí a tak. Stará pesníčka. Vravím ke´d potrebuješ dam ti nie veľa lebo treba splacať ale dám ti. A už je oheń na strechce. Z obyčajnej blbosti. A potom to pokračuje celý víkend. Ja radšej zoberiem deti a idemem niekam von ako byť doma. Človek jednoducha straca inšpiráciu a chuť sňou ostať keď len na vás gani. Zajtra mame výročie som zvedaví ako to dopadne. Stale keď nad tým rozýmšlam tak je to o svokre a o peniazoch. Vždy sme ich maly veľa . Ale otvorili sme si obchod a prestalo sa mu dariť a išli sme dole vodou. Do vtedy sme sa nehádali. No a je to tu zas. Stále peniaze. narastali dlhý a ja som to stíhal len tak tak. A svokru aj manželku som zamestaval. nebola tržba tak bola aj slabá výplata. *Žrali sme sa navzajom . Mne to boloľuto ale potom som ho zavrel. Teraz podníkame s manželkou v inom a teraz bolo super ale júl a august dovolenkové obdobie je zase ťažké ale šeky treba splacať rovnako. A zase sme pri peniazoch. Proste hadame sa stale. Napísal som jej sms. Ak nás dokážu rozhádať dlžoby ktoré sa aj tak vyplatia raz a svokra ktorá neustále uštipačné poznamky dáva a nadáky potom ten náš vzťah asi za veľa nestoji. Čo mám robiť. Pred tým bolo super keď sme mali korunky a teraz sa splavaú dlhy alen hadka samá hádka. Tak čo mala ma rada len pre peniaze alebo ja už neviem. Viem že je zúfalá stoho a že sa kôly tomu trapi ale to isté aj ja. Ale spolu dotiahneme veľa a nie každý sám Ja tiež keď prídem domov chcem sa vytozpravať ale ona nehovor o robote atak. je to na hovno. Pracuje podomnou máme copycentrum aj tam sa pri kažom hádame stále muséí mať pravdu ale zodpovednosť vždy beriem ja lebo som majiteľ. Celý život teda posledné 4 roky je to hádka ohladne všetkého. To ke na hovno takýto život.

viera27
23. aug 2011

@oplikbb aha, a tu uz vidim s cim by som napriklad mala problem s tebou ja.
1. "otvorili sme si obchod a zamestnaval som manzelku aj svokru." No, otvorili ste si obchod, ale TY si zamestnaval svoju zenu....." pracuje podo mnou .... ja som majitel"
2. "ked potrebujes peniaze, dam ti, ale nie vela ...." Ty vydelujes svojej zene peniaze????

Nemozes chciet od svojej zeny, aby mala nejaku zodpovednost k peniazom a k celkovej financnej situacii, ked ju vydelujes a drzis "kasu" a rozhodnutia u seba. Tak ako su pre nu fiktivne vase peniaze, tak su pre nu fiktivne aj vase dlhy. Zobral si si peniaze, ale a s nimi aj zodpovednost. Pokial sa vam nedari je to teda len a len tvoja vina, lebo su to len a len tvoje rozhodnutia. A nie rozhodnutia "zamestnancov". Tak som to teda aspon pochopila z tvojich slov, mozem sa mylit.
V kazdom pripade ak nieco nenavidim, tak su to oddelene kasy v manzelstve. Veeelmi ponizujuce pytat si od niekoho peniaze - napriklad zena na materskej.

oplikbb
23. aug 2011

@viera27 Vieš čo na 50 percent máš pravdu. Ja som za naše dlhy zodpovedný. Vždy som do rodiny dal veľa penazí ale ako nahle chýbali brala sa pôžička . Som na vine ja . maželka sa musí asi naozaj citiť trapne keď nemá peniaze a musí pýtať od muža a ešte uňho aj pracuje. Asi máš pravdu. Mám toho na hlave teda veľa. Rozčulujem sa keď mi nechce manželka vísť vústrety pracovne a finančne. Ona nechce veľa ale ja ani to malo si niekedy neviem dovoliť. Zarábam okolo 2500€ + - ale s toho je 2300€ vydaj a splatky ak to nedám raz už sa to ťažko dobieha a toto sa mi stalo. Som ja ale idiot . Moja manželka je stoho tiež na nervy. Do toho svokra . MOžna že je celá chyba len vo mne. Preto sa stale hadame. Soim babrak . Ale ako to napraviť uvidím zajra cestujem z PO domov do BB. Skusím to nejako spraviť . Kupim jej prstienok nejaký dam kvety na tonaše výročie a počkám ako sa to vyvinie určite napíšem. Je mi to ľuto a nechcem aby sa rozpadlo naše manželstvo kôly peniazom
. Jedno Veľké ĎAKUJEM

oplikbb
23. aug 2011

@oplikbb ale rieši to len 50 percent problemov . Toto je finančná stranka ale psychycka?

viera27
23. aug 2011

@oplikbb psychicku ti zodpovedali uplne baby nado mnou. Cele dni zavreta, bez penazi a s mamou. Ponorka z deti, chlap prec. Tam je matematika lahka. Vsetko toto skombinuj s nedostatkom financii a mas odpoved.
Inak 200E nie je vela. Ale 200E + materska (pochopila som ze manzelka je na materskej?) je uz viac ako ma kopec mladych rodin. Len sa s tym naucit narabat. Inak spominas viacere splatky. Co konsolidacny uver, pripadne predlzenie doby splatnosti, alebo v pripade hypoteky restart? Pri splatkach a vydaji 2500E sa uz da co to usetrit, tomu ver. Surne otrebujes sikovneho financnika. S takymto vydajom a bez rezervy pri podnikani dlho neprezijes. Staci jediny chybny krok. Skus ked budes sediet s manzelkou navrhnut, nech presonduje financne produkty. Nebude mat stereotyp a budete mat spolocny ciel, znizenie splatok.

viera27
23. aug 2011

@oplikbb inak este jedna vec. Ak by si bol na tom s manzelkou co sa tyka vztahu dobre, poradila by som ti aj porozmyslat nad rozdelenim bsm. kedze podnikas a velmi sa nedari.

somjezibaba
31. aug 2011

@oplikbb ahoj,nic vynimocne sa vam doma nedeje,my sme na tom velmi podobne,cokolvek sa zarobi stale je to malo na normalny chod domacnosti lebo tiez mame dlhov vyse hlavy a stalo sa par veci ktore nas dostali do hlbokeho minusu a nevieme sa z toho vyhrabat aj ked prijmy su nadstandardne...co je tiez problem nas vztah je kvoli tomu vo velmi vaznom stave,mozno sa to uplne rozpadne.peniaze,peniaze,peniaze-ma ich zle je ,nemas ich je este horsie...