Rozvod. Koľko trvá od podania návrhu?

danculik
18. dec 2008

Ahojte mile maminky, chcela by som sa opytat, za ako dlho ked podate ziadost o rozvod, tak za ako dlho sa zacne cely proces a ako sa vlastne zacne...a za ako dlho vas rozvedu? Je to tyzden, dva...mesiac...viete mi poradit ako to funguje?Ďakujem

anastacia321
27. sep 2015

@maciatkolulu no ked je stastne rozvedena tak naco ho drzi pri sebe?no ja by som bola velmi rada keby ja som tak mala ze som rozvedena s takym muzom ze co nezijem uz snim ako volakedy tak preco ?neposle prec jeho od seba?ked su rozvedeny fuuu uffff ja by som sa ani uz nevedela pozret na takeho muza uz nie.no kazda sme ina to viem a kazda z nas ma ine nazory ale co ved ona ma este pred sebov zivot ..stale nigdy neni pozde a aj ked pozde tak sa najde laska zivota to je sudene ako je ...ako komu ...nech ho posle prec ...nechcem to tu tak pisat otvorene len naznacujem ako sa da...

maciatkolulu
27. sep 2015

@anastacia321 a kde pise, ze ho drzi pri sebe?

anastacia321
27. sep 2015

@maciatkolulu prepac neviem sa tak vyjadrovat neviem tak pisat jajajaja ta moja madarcina ...

zdenka2053
27. apr 2016

Ahojte ja som.podávala v marci s byvalym.nezijem.v jednej domácnosti uz od leta mam noveho priateľa a s byvalym mam dieta ale to sme už mali súd mala je pridelená mne...ale ide tu o to že stále mi neprisla žiadna odpoveď...zo súdu...podávala som to tam osobne a stále nič...myslíte že je ešte príliš skoro?podávala som.to.na sude v senici ďakujem.za odpovede

marshmallow
26. jún 2016

Ahojte zienky chcem otvorit temu rozvod...ako to prebieha?Kam treba ist?Rovno poviem,ze on suhlasit nebude...vyhovuje mu jeho styl zivota...partia chlast...zeny a ja doma s malou...no uz mam toho dost...ako dalej?

cacianka
27. jún 2016

@marshmallow tot by malo patriť medzi základné právne povedomie.... ale všetky ženy si myslíme že to bude navždy....
ak máš dosť peniažkov, tak zájdi za právnikom a on to všetko vybaví,
ak nemáš v prvom rade zájdi na odbor sociálnych vecí, kuratela pre deti a mládež, mali by ti vo všetkom poradiť. na súd osobitne podaj návrh o zverenie maloletej výlučne do tvoje opateri, lebo ked to podáš s návrhom o rozvod, bude to trvať dlhšie - spomínaš že tvoj m. nebude súhlasiť s rozvodom. takto si porieš malú, že muž pije, nestará sa o chod domácnosti a ani nemá záujem a nestará sa o dcéru, ani nevie ako.
na druhom papieri podaj návrh na rozvod
a na treťom zrušenie BSM, lebo máš obavy o váš majetok, pretože pije, míňa peniaze, obávaš sa dlžôb a pôžičiek o ktorých nevieš,
kamoškina dcéra podala iba všetko v jednom, rozvod sa naťahoval, lebo on nechcel, robil prieťahy, všetko sa prekladalo na termíny o pol roka, neprišiel, tak zasa o pol roka, to bol chorý, zasa o pol roka, až potom po vyhlásení rozsudku zverili malého matke, medzitým tatko roka je robil problémy s malým, používal ho na vydieranie, lebo "patril" obom, nemali stanovené stretávanie, tak ho zobral zo škôlky a dva dni boli nezvestní - nepomohli ani policajti, ved je otec. a ešte sa riešil majetok - prerábali byt po babke, tak to boli ťahanice, a ani neviem či už skončili...
ako to máte vy dvaja nevieme, zariad sa a použi čo môžeš, máloktorý chlap sa postaví k takýmto problémom seriózne, 95% robí problémy lebo žena si dovolila narušiť jeho EGO

rony444
23. aug 2016

Ahojte 🙂. Zaujíma ma taká vec, ak niektorá viete povedzte mi prosím. Môj priateľ je ženatý zhruba dva roky. Žena má u neho trvalý pobyt, ale byt je jeho, ten si kúpil ešte dávno pred tým ako si ju vzal. Nežijú spolu, lebo obaja sú v zahraničí, každý inde, v podstate spolu ani nikdy nežili. Podal žiadosť o rozvod, tak ma zaujíma, môže si ona nárokovať na byt? Alebo na peniaze ktoré on počas manželstva zarobil a ušetril? Účet má každý svoj. Nemajú spolu deti. Ale aj tak sa bojím, že sa to aj v takomto prípade môže natiahnuť. Keď má on už mňa, myslíte že je možné že by im dávali poradňu? 😖

maciatkolulu
23. aug 2016

@rony444 na byt narok nema, teda ak ho nadobudol pre manzelstvom, ale na vsetko ostatne, co nadobudoil pocas manzelstva narok ma, teda maju. Pokial sa nedohodnu na deleni, tak jeden z nich do troch rokov od rozvodu moze podat na sud rozdelenie BSM. S tym nema nic spolocny rozvod ako taky a nechapem, naco by im sud daval nevrh na nejaku poradnu ked zjavne spolu neziju a ani nezili, alebo to je tak len zo strany muza? 😉 Na druhej strane sa nemas preco znervoznovat, predsa je s tebou a nie s nou, tak je uz fuk, ako dlho bude rozvod trvat.... 😀

bratislavcankanm
23. aug 2016

@rony444 ona na byt narok nema, pokial ho on naozaj nadobudol pred manzelstvom a ona nefiguruje na liste vlastnictva (cize pokial jej nejaky podiel na byte neodpredal alebo nedaroval)... este by si mohla nieco narokovat v pripade, ze do bytu investovala peniaze - na rekonstrukciu napriklad... trvaly pobyt v byte nehra v tomto pripade ziadnu rolu...

peniaze ano - ma narok na polovicu toho, co pocas ich manzelstva zarobili a usetrili, cize velmi zjednodusene - ona ma narok na polovicu penazi na jeho uctoch, on zase na polovicu z jej uctov.... minus peniaze nasporene pred ich manzelstvom

moonlight1210
23. aug 2016

@rony444 si tehotna, ked ta to tak suri a znervoznuje?

bajula222
31. aug 2016

Ahojte chcela som sa spytat ja som podala ziadost o rozvod v juli v auguste mi prisiel zaplatit sudny poplatok tak som ho hned zaplatila kopiu okamzite poslal na sud a teraz cakam kedy pride zvysok papierov kolko to moze trvat dakujem za odpovede

marshmallow
31. aug 2016

@cacianka poziadala som o zverenie a prislo mi predvolanie zo socialky na psychologicky pohovor....6.9 musime ist obaja...je to štandart.postup?

bajula222
31. aug 2016

Chcela by som sa spytat ci si moj svagor moze zalozit zovnost ked ma zaznam v registri trestov za napadnutie

26lenka6
31. aug 2016

@bajula222 Jednou zo všeobecných podmienok založenia živnosti je bezúhonnosť. Za bezúhonného sa nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za trestný čin hospodársky, trestný čin proti majetku alebo iný trestný čin spáchaný úmyselne, ktorého skutková podstata súvisí s predmetom podnikania, ak sa naňho nehľadí, akoby nebol odsúdený. Preto je k založeniu živnosti potrebný Výpis z registra trestov.

bajula222
31. aug 2016

@26lenka6 chapem ale ked si da urobit vypis z registra ma tam toho vyse aj pokuty a napadnutie to sa teda nerata???

alenah31
31. aug 2016

@bajula222 áno môže.

bajula222
31. aug 2016

Aha no tak dakujem a aka je tam pravdepodobnost ze mu ta zivnost nevide ked ma register

alenah31
31. aug 2016

@bajula222 pokuta napr. za rýchlosť a pod. je priestupok, to tam nie je, Rovnako aj to napadnutie.....ak to zostalo ako priestupok nebude to tam.

bajula222
31. aug 2016

@alenah31 a aka je tam pravdepodobnost ze sa to bude brat do uvahy ten register

bajula222
31. aug 2016

@alenah31 ako ze to tam nebude nerata sa to?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajula222
31. aug 2016

@alenah31 dakujem za pomoc

alenah31
31. aug 2016

@bajula222
Register trestov je evidencia údajov o:
◾osobách, ktoré boli právoplatne odsúdené súdmi v trestnom konaní,
◾osobách, pri ktorých bolo právoplatne podmienečne zastavené trestné stíhanie súdom alebo prokurátorom,
◾osobách, pri ktorých bol v trestnom konaní schválený zmier a zastavené trestné stíhanie súdom alebo prokurátorom,
◾iných skutočnostiach významných pre trestné konanie, ak to ustanovuje zákon.

bajula222
31. aug 2016

@alenah31 on praveze bol sudom uznanym vynnim aj pokutu mal zaplatit a nezaplatil ju

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajula222
31. aug 2016

@alenah31 no pokutu nezaplatil ale neprisli ani ziadne papiere ze by mal nejakeho exekutora alebo cosi

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajula222
31. aug 2016

@alenah31 on mal zaplatit 99 eur ale tak uvidime co s tym bude je to uz nejaka doba a stale nic je mozne ze sa to aj zamlcalo???

alenah31
31. aug 2016

@bajula222 premlčacia doba je 10 rokov odo dňa právoplatnosti posledného dňa splatnosti pokuty.

bajula222
31. aug 2016

@alenah31 aha no to je len pol roka odtoho