S dieťaťom budem bývať u rodičov. Dá sa byť psychicky v pohode?

eja136
13. dec 2008

Ahojte,
som v štvrtom mesiaci tehotenstva a ostala som sama, otec dieťaťa prišiel na to, že so mnou nechce byť. neostalo mi iné, len sa nasťahovať späť k rodičom a ostať im na krku. päť rokov som bývala samostatne s priateľom /10ročný vzťah/, s ktorým sme sa rozišli v lete tohto roku.
otehotnela som s novým priateľom hned v septembri, ktorý nie je spôsobilý byť mi partnerom.
Myslíte že som spravila dobre ked som sa vrátila k rodičom?
Tam kde som bývala predtým by som bola na všetko sama, navyše ja vôbec niesom samotársky typ, potrebujem byť v styku s ľudmi aj ked mi totálne lezú na nervy.
ale pociťujem, že tu možno leziem na nervy ja im.
neviem sa s touto situáciou vysporiadať, stále myslím na to, ako ostatným vadím,
priateľ sa so mnou rozišiel, lebo ma nemiluje. nie je to hrozné?
snažím sa byť psychicky v pohode kvôli bábätku, no dá sa to?

eja136
autor
14. dec 2008

asi máš pravdu, len ja teraz robím zo všetkého katastrofické scenáre vieš?
ale hysterická niesom-zatiaľ 😀

a gratulujem k dievčatku čo čakáte. ja mám sestru narodenú tiež 27.12. 🙂

petruci6
14. dec 2008

dakujeme,ja dufam,ze to uz bude skor,lebo mam pocit ze som uz tehotna 2 roky 😀

to je normalne,ze mas katastroficke scenare? ved kto by chcel ostat dobrovolne slobodnou mamickou u rodicov, asi ziadna 😖
to su aj tie hormony v tele,este si poplaces aj nad blbostami,ja tento posl mesiac placem skoro stale,bez priciny 😀

drzim palce,nech sa vam to vyriesi najlepsie ako vie a bud silna,tvoje babatko ta teraz potrebuje kludnu 😉

mirka414
14. dec 2008

eja136 tvoj pribeh mi tak strasne pripomina mojho manzela,ze uvazujem ci niesu nahodou bratia 😀 .zacnem asi takto.spoznala som v praci super chalana,pracovala som sama dlhsi cas v zahranici uz asi 2roky,a zmenila som par miest,spoznala nadhernu krajinu,az som sa dostala na jedno miesto kam chodil aj on..bol sefov priatel a ked som s pogovoru odisla,tak poprosil sefa nech ma vezme,ze sa mu strasne pacim 😉 tak som bola prijata a prisla pracovat asi o tyzden.chodil tam kazdy vecer pomahat a ver mi ocenila som jeho pomoc,lebo svajciari niekedy neberu rozdiel medzi zenou a chlapom makala som od rana do vecera pri 1000cke oviec a podobne...takze som bola rada,ze ti ma kto pomoct...postupne sme sa zblizili a ani nie po 2mesiacoch som zostala tehotna...zlakla som sa,no povedal,ze mam prestat pracovat a ist k nemu domov...tak som aj isla..ubehlo par stastnych mesiacov,kedy mi dokazoval svoju lasku chodil na vyserenie,babko rastlo svokor bol stastny a vtom bum!!moj prestal so mnou komunikovat,chodit na kontroli a ked som sa spytala co dalej ci sa vezmeme ci bude platit poistne tak povedal ved doteraz si ho tiez neplatila,tak co?svadba nemusi byt,mozme spolu len zit... 😠 😠 ...co som mala robit?1oookm od domova bez poistky som odisla k mamine asi v 6tom mesiaci.svokor86rocny hrozne plakal,velmi sme sa zblizili a chcel vydedit mojho a dom napisat na moje babko,no povedala som mu ze uvidime neskor,ze mu urcite pridem babko ukazat.boli sme stale v kontakte,svokor ma podporoval aj penazne,tak sa mi to dalo vsetko si doma zariadit,aj napriek smutku,ked moj aj mesiac nenapisal a boli casy ked som ho aj nenavidela...doma mi to v dedine pekne osladili,ved slobodne dievca a este ktomu otehotnela v zahranici je super tema pre babky klebetky..ale co uz..narodila sa mi nadherna dcerka a ja som mojmu napisala,ze je otec a on sa hrozne potesil a cuduj sa svete aj patricne zapil dcerku(to som sa dozvedela az neskor)..posielala som svokrovi stale fotky a ten m tvrdil,ze moj si ich vkuse prezera a ze nejake ma aj v bunde pri praci,ale stale sme boli v kontakte len cez sms aj to asi len 3-4mesacne...po troch mesiacoch som isla ukazat dcerku svokrovi,tak ako som mu slubila a s malickou dusickou som cakala co bude ked ju uvidi aj moj..a stal sa zazrak,on sa rozplakal ked ju videl a poprosil nas o odpustenie a aj o ruku 😵 😵 .ja som suhlasila aj ked to vsetko bolelo,ked som bola sama,ale taky je zivot a chlapi su padavky...tolko moj pribeh a ver je skutocny,malinka ma uz cez dva rocky...

montinka
14. dec 2008

eja no vidis setko bude dobre ved podla mna sa tiez zlakol.hm miri a teraz si uz vydata a byvas tam u nich?🙂 to je ako nejaka telenovela.🙂

krasulka
14. dec 2008

eja, citam tvoj pribeh a pridam svoj nazor, co sa tyka otca dietata. Pokial je to s vami zatial tka ako to je, a bojis sa aby ti nerobil v buducnosti problemi, ty ho vobec po narodeni nemusis uznat za otca dietata. jednoducho do rodneho listu napisu otec neznami. Tym padom sa nemusis bat ze by ti babo zobral alebo si robil nan nejake naroky ktore by sa tebe nepacili,ale na ktore by mal pravo podla zakona. A potom casom uvidis, pokial by chcel byt takym dobrym otcom tak bude, a casom male vzdy mozes nanho napisat. Ale byt tebou to nerobim hned po porode.lebo naozaj sa moze stat ze o dieta prides. Alebo si predstav ze ho uznas za otca, nebude sa o male zaujimat cca 6 rokov, a zrazu za po 6 rokoch vynori,a spomenie si na svoje dieta, podla papiera ako otec dietata a zacne si narokovat..v tej dobe ty uz mozno budes mat dobreho muza ktory sa o vas bude starat a teraz vysvetluj 6 rocnemu dietatu ze bude napriklad na vikendy chodievat k nejakemu cudziemu chlapovi len preto ze je v papieroch zapisany ako otec..Takze si to radsej dpbre premysli..Inak ti drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo a ahlavne aby bolo babo zdravucke 🙂

mirka414
14. dec 2008

montinka potom sme sa vzali a rozpravky bolo koniec...ale sme celkom super rodinka.markus je fajn,malu zboznuje,robia somarinky a chodia spolu na nakupy,kam mamina nepatri 😖 vies niekedy mam pocit,ze ta mala ho lubi viac ako mna..uz trosk planujeme aj druhe babko..

montinka
14. dec 2008

ale miri urcite vas lubi na rovnako. 😉 neboj sa

arabeska
14. dec 2008

krasulka,lenze ked ho neuda do rodneho listu tak pride aj o narok na vyzivne,dalsia vec je ze on si moze tiez poziadat o krne testy a nasledne trvat na zapisani do rodneho listu.

eja,drzim palce

krasulka
14. dec 2008

arabeska, ved to si prave zena musi rozmysliet ci tie cca 2000 Sk sotja za to ze sa bude bat ze pride o dieta..vies tak som to myslela ze su vseljake pripady, pokial si nieje na cistom, ze by sa s nim dalo normalne dohodnut, ze jej bud epomahat s vychovou, z ebud emilujuci otec..tak som to myslela.

eja136
autor
14. dec 2008

najprv mi povedal, že bude akceptovať akékoľvek moje rozhodnutie, či už sa rozhodnem, že chcem aby bol s dieťaťom v kontakte alebo nie. na základe tohoto jeho tvrdenia som teda pri najbližšom stretnutí prišla s tým, či mi podpíše nejaký papier, čo sa týka opatrovníctva, že ma napr. nikdy nedá na súd alebo tak, ved ani neviem ako to funguje. to mi povedal, že mi to nepodpíše. ale že chce byť dobrý tatko, tak sa nemusím báť a poisťovať sa nejakými papiermi. to som sa ho ešte spýtala, čo by robil keby som vyhlásila, že dieťa nieje jeho, tak on nato, že by chcel testy dna. tak čo s tým? no nebáli by ste sa? 😒

mirka414
14. dec 2008

eja136 nenavidim taketo vydierania typu vezmem ti dieta a podobne 😠 😠 to moj len raz povedal a mala si vidiet tu scenu viac take nikdy nic nevyslovil...ja som mojmu jasne povedala,co stoji namahy mat dietatko 9mesiacov v brusku a potom porodit a starat sa a ze ziadny chlap nema dost penazi na to aby zaplatil to co musi prezit kazda zena,kym porodi dieta,tak nech cusi a stara sa o rodinu...ja sa vzdy snazim o kompromis a to navrhujem aj tebe,najst si dobru pravnicku a spolu s partnerom sa porospravat co a ako bude,co by vyhovovalo obom skratka v klude,ved aj keby ste nezili spolu da sa aj tak vychovavat dieta,ci nie??ale nie hned vojna a hlasky vezmem ti dieta a podobne 😒 ved to nikam nevedie.

arabeska
15. dec 2008

krasulka,pokial je na tom tak financne dobre ako eja pise tak vyzine urcite nebude 2000sk myslim si ze kazda jedna zena na materskej oceni kazdu korunu,ved je to otec toho baba tak nex nan prispieva.
eja,no ale tym padom je jasne ze sa o babo zaujima ked xce aby bol rodnom liste,podla mna sa to cele utrasie a bude vsetko ok.🙂

buchova
15. dec 2008

eja

ja som na tom rovnako len s tym ze on o malu nejavy ziaden zaujem..tiez sme planovali vsetky veci opkolo babatku a zrazu ked to prislo tak sa zbalil a odisiel...ale ked mam povedat pracňvdu tak mala mi vynahradza vsetku bolest kt.som prezivala pocas tehu..niekedy mi je luto ze som sama ale pozriem sa na malu a hned na vsetky trapenia zabudnem..a som aj rada ze som s nim neni konecne si zijem bez hadok a nedorozumeni...
co sa tyka toho ze byvam doma--niejke mi tu zle su zlatymalu velmi lubia alesvoje je svoje...... 🙂 pekny den

eja136
autor
15. dec 2008

tak to som na tom asi lepšie. ja z toho nechcem robiť katastrofu. len sa mi totálne zmenil život.
zrazu bývam po piatich rokoch znovu s rodičmi, čakám dieťatko a presviedčam sa o tom, že mi bude lepšie bez chlapa ako byť s takým, ktorý vám bude život len ztrpčovať.
len aby... zatiaľ je to ok, chce sa starať a tak... ak niečo spraví, čo sa mi nebude páčiť, asi ho niekam pošlem 😠

expertka8
15. dec 2008

...eja ....mam kontakt na dobru pravdicku /rodinne pravo/ 😉
...samozrejme...ze kazda rada nieco stoji....

eja136
autor
15. dec 2008

v prípade núdze to ocením, no radšej by som konala v dobrom, chcem len aby mi ešte pred pôrodom podpísal niečo, akože sa vzdáva práva na dieťa, že necháva opatrovníctvo len mne alebo také niečo...
či to vôbec existuje... nejako sa do toho zamotávam, to som nechcela, ale radšej teraz ako by bolo neskoro no nie? ved ja som nezačala vymýšlať prvá. ja som chcela rodinu, to on sa nejako odmiloval

expertka8
15. dec 2008

....vzdat sa dietata???...hm???....nie je to definitivne len v tom pripade...ak nie je otec uvedeny v rodnom liste??? 😕
...v kazdom pripade je to u vas zamotane....ale nevzdavaj sa...vsetko ma svoje riesenie 😉

eja136
autor
15. dec 2008

no a čo? vieš, on mi totiž povedal, že bude akceptovať moje rozhodnutie, či teda mu dovolím byť s dieťaťom, alebo nie. no a ked som s tým prišla,tak to zamietol. asi si myslel, že mi nič také nenapadne.

montinka
15. dec 2008

eja budem drzat palce a uz sa netrap.darceky uz mas?

expertka8
15. dec 2008

...no a co???....no....ked nie je v RL uvedeny otec....nemas napr. narok na vyzivne....

eja136
autor
15. dec 2008

ja viem, ale ked bude schopný robiť také veci, že sa pokúsi zobrať mi bábo, tak nebudem chcieť od neho ani halier.
ale do rodného listu ho plánujem zapísať, ved to je jasné, len som chcela nejakú dohodu - pre istotu. nechcem myslieť na to najhoršie, ale musím. nedá mi to spať.

a montinka - ja nemám ani jeden darček, nemám na to náladu, ani nápady ani nič.

libka1
16. dec 2008

Priatel ti dieta nevezme pokial sa on poriadne staras... ak si slusna, mas mu co dat jest, mate kde byvat nevidim dovod na strach... ziadny sud v jeho prospech nerozhodne... a to s tym co tu ktosi pisal ze niekto zobral priatelke dieta lebo mal viac penazi sa mi verit nechce... ak sa to aj stalo, muselo to byt nejakou necistou cestou... Takze sa neboj 😉

libka1
16. dec 2008

Mirka mam rada take pribehy ako ten tvoj. Urcite si si vytrpela svoje, a obdivujem ta ze si dokazala odpustit, a hlavne som velmi rada ze ste teraz krasna a stastna rodinka 🙂

mirka414
16. dec 2008

libka1 dakujem,ja som mu verila stale,trosku som tusila,ze je to strach,stalo sa to vsetko velmi rychlo a potom aj jeho takz.kamarati stale vraveli,neber si slovenku,ked mozes mat svajciarku 😠 vies a ked take nieco stale dookola pocuvas,tak sa toho nakopy...markus je dost citlivy,zomrela mu maminka a on bol milacik rodinky,postastil sa dedkovi a babke v 50tke 😀 😀 (dufam,ze moj tak dlho plodny nebude 😀 )odpustila som,lebo viem,ze v case ked som bola prec nemal inu a podstivo sa staral o svokra a bol kazdy vecer doma,keby tam bola ina zena,tak to by som tisic percent neodpustila...to jedine nedokazem.zmeskal prve dcerkine mesiace,ale vynahradza jej to teraz a je to carovne puto...

eja136
autor
16. dec 2008

ahojte dievčatá,
viete že každým dňom rozmýšľam pozitívnejšie?
už to nevidím tak čierne ako ešte cez víkend.
dúfam, že ma niečo nezaskočí.

angua27
18. dec 2008

eja, keby si chcela je tu aj téma Slobodné mamičky. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dúfam však, že sa ten Tvoj umúdry a skončíte tak ako Mirka. možno sa naozaj len zľakol zodpovednosti, ktorú aj chcel.
čo sa týka papierov. ako písali babuľky, nedávaj ho do rodného listu a v prvom rade, súdy vždy pozerajú na to, že dieťa patrí k matke. čo sa týka pocitov, že lezieš na nervy vašim. takto to neber. určite by Ťa nenechali samú na ulici s dieťatkom. a určite sa tešia na malého nového člena rodiny. možno ich trápi, že si slobodná mamina a preto máš pocit, že tam nepatríš. a možno si to len namýšľaš - hormóny vedia človekom riadne zamávať.
ja na Tvojom mieste, by som sa ho spýtala, či nie je gay. veď nemáš čo stratiť. držím palce a skús si tehotenstvo užívať a tešiť sa na bábo. nezabúdaj, že Tvoje dieťatko cíti všetky Tvoje pocity. čím sú pozitívnejšie, tým je aj jemu lepšie. 😉

katy1979
26. dec 2008

eja on sa vráti už len kvôli drobcovi. otázne je či ho dokážes po tomto všetkom akceptovať. Stalo sa mi presne to isté. posielal ma na potrat, tak som mu treskla dverami že toto teda nie. zobrala som si iného a som stastná a spokojná. cím dlhšie moje tehotenstvo postupovalo tým si viac uvedomoval že urobil chybu a že nás chce naspat. boužial ja už cestu naspať nepoznám. jeho rozhodnutie my stačilo k uvedomeniu že to nie je ten správny clovek. takéto veci nedokážem odpustiť. on chcel malého zahodiť do kosa a teraz sa vytahuje ako mu velmi chýbame a ako nás lubi.

horallka
27. dec 2008

nie, eja- nevyzeráš vôbec ako krava- nikto dopredu nemôže nikdy vedieť, ako mu dopadne vzťah- sama vidíš, že ani desaťročný vzťah nie je zárukou večnosti a niekedy zas krátke vzťahy môžu vyjsť na celý život. Môžeš mi napísať, aj cez RP, kde presne bývaš a koľko máš rokov?Nemá zmysel trápiť sa, že čo by bolo, keby si počkala pol roka, rok alebo desať.Ber to tak, že to tak proste malo byť. Budeš mať mimčo a tvoja rodina ti určite pomôže a časom sa iste nájde aj vhodný partner.Teraz sa ti zdá, že nevieš ako ďalej a že to celé nemá zmysel- ale uvidíš, časom sa to utrasie. určite okrem rodiny máš aj nejaké priateľky, s ktorými sa stretávaš-ideálne by bolo mať takú, čo tiež čaká mimčo a vôbec nemusí byť slobodná mamička, aby si mala aspoń v začiatkoch oporu.A ak chceš, môžme sa aj osobne stretnúť.