S priateľom si už nerozumiem

4. feb 2021

Chcela by som o vase rady. S priatelom sme spolu 7 rok zijeme v spolocnej domacnosti mame dvoch chalanov . Lenze v poslednych 2-3 mesiacov nam to uz nefunguje. Sprava sa celkom inak ako kedysi neprejavi uctu, lasku, toleranciu, poriadok atd je toho strasne vela co mi vadi . Uz som mu viac krat povedala co mi vadi aby to zmenil ale ako keby jednym uchom dnu a druhym von vytaca ma to velmi . Niekedy mi aj nepekne odpovie aj pri detoch vidim ze aj deti uz ho zacinaju mat dost hovoria mu ze ho nechcu a podobne. Aj moje spravanie sa k nemu zmenilo odkefy sa tak sprava necitim k nemu uz lasku ale skor hnev a nenavist vsetko mi na nom vadi totalne vsetko ked je v praci som kludna ked ho vidim doma cely den som v nervoch vytaca ma vsetkym moznym . Ani na posteli ho uz nemozem citit je to velmi zvlastne niekedy idem spat do obyvacky len nech niesom blizko neho . Sex sme nemali 2 mesiac a ani mi nechyba vobec ho s nim nechcem mat neviem preco to tak citim . On samozrejme by mal sex aj kazdy druhy den hada sa somnou preto ze uz niesom ako kedysi ale skratka nechcem to a hotovo neviem ako dalej ... knemu

ruzovakrava
5. feb 2021

Moooja, to si mala napísať hneď v úvodnom príspevku čo to máš doma za paka, takto to vyzeralo že chudák chlap príde narobený domov a keď si chce raz za čas oddýchnuť tak žena je naňho alergická. A pritom je to obyčajný chrapúň ktorého živí žena z materskej a k tomu celé financovanie starostlivosti o deti ide z jej vrecka a on si financuje svoje potreby 😡
Nič v zlom ale toto je aj tvoja chyba keď je už on tak mimo - prečo si pristúpila na takýto finančný plán? Navrhla by som mu nech on zostane doma na MD/RD a ty do práce, a nech si to vyskúša. Ak ešte máš záujem s ním zostať tak sa vždy dá nájsť riešenie ale to musí chcieť aj on.

anukha
5. feb 2021

No takto ti poviem, ak si to ty, co zalozila podobnu temu na MK: To znamena, ze byvate v TVOJOM dome. Panko ma naservirovane jedlo, umyte, upratane, o deti postarane. A ked sa vrati z prace do TVOJHO domu, ktory ti kupili rodicia, na ktory prispieva 220 ci kolko €, tak si chce pospat 3 hodinky. Z tej prace co je taky narobeny, ze si musi pospat ti prispieva na jedlo, deti, najomne, drogeriu, byvanie v tvojim novom dome 220 €? Spravne som to pochopila? No uz by ho nebolo, ani jeho smradlave ponozky by po nom nezostali, nieto este vyzadovat nejaky fyzicky kontakt. A este ze by ma posielal na psychiatriu? No to by videl, kde je sever hned! Normalne som sa nasrala za teba!!! 😤
A co na to tvoji rodicia? Vedia o tom? Su s tym v pohode, ze sa takto chova? A co jeho mama?

autor
5. feb 2021

@anukha jeho mama k nam nechodi lebo som s nou pohadana nikdy ma neprijala a mne nechyba vobec ona by bola najradsej keby sme sa rozisli . Moji rodicia mi uz davnejsie povedali zesa s nim mam rozist vidia ze to ide dole vodou

h2
5. feb 2021

Nieee! On fakt ešte aj býva v Tvojom dome?! Žena, čo z neho máš? Nepomáha, neplatí, nestará sa, neľúbiš ho, hnusí sa Ti, posiela Ťa k psychiatrovi... ani neviem, čo všetko ešte. Veď si zober, čo by bolo, keby ste sa rozišli. Nezarába síce veľa, ale na dve deti tipujem, že by z toho platu určite musel platiť minimálne 200-300€. Cca toľko Ti dáva teraz. Keď s Vami nebude, ušetríš na jedle, čo zje a klesnú Ti aj výdavky na domácnosť. Ale hlavne budeš mať pokoj svätý! Nemám rada, keď sa tu hneď radí rozvod, či rozchod, ako riešenie problémov vo vzťahu, ale Tebe to teraz radím.

andreatytler
5. feb 2021

Autorka, vies co sa zmenilo pred 3 mesiacmi? Pretiekol tvoj pohar trpezlivosti.
Ak si ho aj lubila a ospravedlnovala a tolerovala jeho zle spravanie a vlastnosti, uz nemas zaujem to dalej robit. Dospela si do stadia, kedy s tym ides nieco robit.
Ako som povedala, ked sa ti hnusia jeho dotyky, je vztahu koniec.
Pekne si svoje myslienky usporiadaj... mozno aj zapis a daj s nim velmi seriozny rozhovaor... zidne vycitky a prosenie o to aby sa zmenil. Jednoducho mu povedz ze takyto zivot uz dalej zit nebudes. Bud sa zacne spravat ako treba alebo vas vztah skonci... tym nemyslim ze ho budes vydierat, ale on sa ten vztah skutocne skonci ak sa nieco nezmeni. Urcite by som skusila to manzelske poradenstvo, kedze na tvoje slova on doteraz len z vysoka kaslal... hadam da na niekoho ineho (vyber muza ako terapeuta ak sa rozhodnete ist do tej poradne... vela chlapov ma problem prijat rady od inej zeny). Vies, rozist sa je niekedy lahko a potom ma clovek zle svedomie koli detom... preto radim tu poradnu.
Co sa tyka financii, aj my mame odelene ucty a platime vsetko na pol. Ale teraz ked som na materskej, plati muz asi 70-80% vydavkov na domacnost. Nastastie s tym nema ziadny problem. Neviem ake velke su tvoje deti, ale najlepsie by bolo ak by si sla spat do prace, potom davat mesacne do spolocneho "prasiatka" kazdy rovnaku ciastku a z toho platit celu domacnost. Ak to bude malo, tak kazdy da viac o $20... a co ostane v prasiatku, sa necha do dalsieho mesiaca.
Vela stastia.

anukha
5. feb 2021

@h2 no je v tom malinky problem, prve dieta nie je jeho ak si spravne pamatam a u druheho nema zapisane otcovstvo ( vrai kvoli tomu, aby mali deti rovnake priezvisko, co jej uz v druhej teme vysvertlovali, ze priezvisko a otcovstvo spolu mozu ale nemusia suvisiet... )

A autorke: tak nieco na tom asi bude pravdy, ze starsi ludia maju viac skusenosti...
Vo vasom pripade sa dokonca zhodili 🙄
No tak neviem, asi by to chcelo s nim minimale naozaj vazny rozhovor. Vecny, jasny, bez kriku, s tym, ze sa urcite nedaj zatlacit do kuta nejakym posielanim k psychiatrovi. Inak moja mama mi raz rano zahlasila: "dnes nejdes do skoly" a ja ze preco? A ona mi na to: "Ideme balit M...ovi kufre." ( to bol moi nevlastny otec. Ked sa vratil domov, mal uz vsetko zbalene...

katkati
6. feb 2021

@anukha Mimo tému, ale ako sa tváril, keď prišiel domov a odišiel?

anukha
6. feb 2021

@katkati no nepamatam si to dobre, myslim, ze som tam ani nebola, lebo toto mi tak utklo v pameti. Ale potom si pamatam, ze chodieval pre moju malu sestru ( jeho biologicka dcera) a bol z toho dost zdrveny. On mal totizto problemy s alkoholom, ale bol to taky tichy typ alkoholika. Nikomu nic nikdy neurobil zle, len sa tak sam utapal a pozeral do steny... a kedze v tom obdobi nemal pracu ( predtym sa mu darilo nepit a mal pracu v zahranici) tak mama to takto vyrieslila..

katkati
7. feb 2021

@anukha Veľa žien na to nemá "gule".

anukha
9. feb 2021

@katkati no, ja mam z mojej mamy v tomto len " pozitivny" priklad, ona ani s rozvodmi ani s vystahovanim nemala najmensi problem 😅

anukha
9. feb 2021

@katkati a to bola s dvoma detmi sama za komunizmu s jednym platom... ja som chodila do jasli od 6 mesiacov... hocikedy sme nemali ani na zakladne potraviny a musela dobehnut babka s nakupom ( rozky, mlieko, maslo) ... ale prezili sme a ja z toho teda ziadnu traumu nemam. Skor by som mala, keby zostala s mojom otcom...