Samota

bobrikova0
30. nov 2016

15 rokov som vydata a mam tri deti.Som na predlzenej MD, cize z roboty uz nemam ziadne kontakty, dobre susedky co sme spravili raz zacas kavu a hodili rec sa odstahovali, rodicia zomreli davnejsie a s brachom sme sa nejak nezhodli na jednej veci a nas vztah je o jednom telefonate za mesiac.Baby ja nemam ziadnu kamosku, teda jedna ,,kamoska,,robi v rakusku, druha sa odstahovala do zahranicia.Mam manzela, ktory je asi workoholik a domov chodi okolo 20 vecer a vidim jeho nezaujem o rodinu.strasne zle to znasam, vela krat si poviem, ked sa neozve cely den on, nezavolam ani ja, ale neda mi to, som taka sprosta, ze sa stale o nieco prosim, vyckavam ho a on je na koni, vie, ze moze somnou zametat, vie ze nemam ziadnu podporu rodiny a nemala by som ani peniaze.Nechcem tu teraz rozoberat nase partnerske problemy, ale uz fakt neviem ako dalej.Jeho nezaujem o rodinu sa neda vynutit, skusali sme aj nemozne a ja do perin revem ako mala, ked sa deti stale vypytuju, kde je rato a tato byd v robote alebo na pive.Strasne citim samotu, nemam sa komu vyzalovat, ked je problem ci doma ci v skole alebo zle vysledky u doktora, nemam to s kym prebrat a vsetko dusim v sebe.Coraz castejsie potajomky placem, uz neviem co zo sebou, trasie mi zo zaludkom jak hrom.Aj som rozmyslala nad psych.liekmi, ale tie by moju siruaciu nevyriesili, clovek je bytost spolocenska a na mna svet nejak zabudol.Nedari sa mi nadviazat kontakty, kazdy ma akosi svoju rodinu, na vikend odidu k rodicom, kazdy zije svoj zivot, len mne sa zda, ze iba nejak prezivam a cakam na zubatu, nech je vsetkemu koniec.Vedeli by ste mi poradit, ako sa zacat tesit zo zivota?

obsadenemeno
30. nov 2016

a mas nejake konicky okrem domacnosti? A rozmyslala si nad navratom do zamestnania? Hoci len na dva, tri dni v tyzdni?
Alebo zacat spolupracovat s nejakou charitou a robit dobrovolnicku? Proste si najst cas aj na seba a zmenit rutinny zivot. Stretnes tak novych ludi a nadviazes priatelstva.

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@obsadenemeno posledne dieta je este male a robim v trojsmenke, kedze muz dal prednost robote pred rodinou, dohodli sme sa nad predlzenou materskou, kedze ani on nema rodicov a nemal by sa kto somnou striedat pri detoch.Jeden cas som chodila aj do detskeho centra, ale som starsia a tam chodili vzdy 2-3kamaratky spolu, skusala som aerobik a fitko, ale tam tiez som chodila sama hadam iba ja, vsetky baby tak po dvojiciach, aj na kruzky chodim s najmensou, ako porozpravam sa s inymi mamami, ale to je vsetko.

obsadenemeno
30. nov 2016

@bobrikova0 tak ak chces zmenu, musis zmenit svoj pristup k problemu. Lebo plakanim do vankusa nic nevyriesis. Ak by si mala tu moznost, aky zivot by si chcela? Zabudni na to, co je teraz a napis mi, aky zivot by si naozaj chcela.

glorikarebeka
30. nov 2016

@bobrikova0 no nezavidim,ale toto je asi na psychologa mas tri deti pre ktore sa oplati zit tak zabojuj a nieco pre to sprav,proste neplac ako dieta si dospela zena,treba sa do niecoho zapojit co ta bavi,skus si najst nejaku pracu a na manzelovi totalne zapracovat,ako doma ma 3 deti a jeho nezaujma rodina?tak naco ich robil!!!vyskusaj v sobotu odist a povedat muzovi,ze ides na kavu s kamosku,vymysliet si a zajdi aj kadernicke proste nech je muz doma s detmi.

nice202
30. nov 2016

Zacni cvicit, vyplavuje to endorfiny a tie navodzuju pocity stastia. Najdi si nejaky sport, ktory by ta bavil alebo nejaky kruzok a mozno aj nejaky zaujimavy kurz. Budes medzi ludmi, nadviazes kontakty a uz to nebudes vsetko vidiet takto cierne.

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@obsadenemeno hmm, isto len potrebujem niekoho vedla seba, kto by ma vypocul.Velky problem je muz, akoby sa vzdal rodiny na ukor roboty a na mna je toho vela, nie fyzicky, ale psychycky.Darceky?vies kde su peniaze, tak urob vianoce.Pokazeny plynomer?Vies kde je cislo, tak vybav.Malovanie? Vies kde predavaju farby, tak omaluj.A ttch problemov je viac, o ktorych muz netusi, ked pride vecer, vsetko je napiriadku, ci deti ci domacnost.Pri muzovi som prestala verit na zazraky, ale sama s tromi detmi by som nevyzila, tak trpim a akosi to nejde.vies najhorsie je ta samota, ked ide zivot ako ma, je to ok, len ked su problemy, vsetko drzim v sebe.

obsadenemeno
30. nov 2016

@bobrikova0 no mozno by si mala nechat urcite veci aj na muza....naco by sa on snazil, ked dojde dom, vsetko porobene, vybavene...... tak si kup relaxacny pobyt niekde v Alpach na dva tyzdne a nechaj mu domacnost. Ale skusila si sa s nim o tom porozpravat? Vie, ze sa trapis a citis sama?

macocha
30. nov 2016

@bobrikova0 ty a poznáš to, ako dojde manžel domov a všade bordel, na stole zvyšky z raňajok vylizuje mačka, deti v pyžamách špinavé a hladné vrieskajú medzi kopami hračiek hrncov a špinavého oblečenia... on v panike vbehne do izby, kde si žena číta knihu? A povie mu, že keďže sa jej stále pýta, čo robí celý deň na tej materskej, tak dnes nerobila nič??

Inak sa pridávam k @obsadenemeno - zadefinuj, čo by si chcela robiť a potom hľadaj, ako to urobiť aj napriek prekážkam. Začiatok máme - píšeš, že sa potrebuješ vyrozprávať, tak niekam choď - ozaj nemáš ani mamu, sestru, švagrinú ani nikoho? Potom bude dobré hľadať psychológa. Peniaze zrejme toľko nájdeš, aby si na 3 hodiny do týždňa zaplatila babysitting, či nie?
Čo ďalej by si chcela robiť?

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@obsadenemeno vela krat sme to riesili, iba sa pohadame, mam zacat podnikat a uvidim co to je.tak asi kazdy podnikatel pride domov o osmej, sadne si k pc je tam kym nejde spat.alebo si da sluchatka a pusti si film.ja som taka krava, ze neviem odist, kedze neviem co by sa stalo potom, tak zaraba teraz on a usli by mu dohodnute zakazky, to by jeden z nas nerozdychal.On by bol schopny aj napriek tomu odist a mladsie deti by nechal pri tom 12 rocnom, kedze uz som parkrat sa takto snazila ist napr.na rodicovske alebo kadernikovi a urobil to takto

lucia9393
30. nov 2016

Skus ist s muzom do kina, najdi varovku cca 2 hodky a nieco zorganizuj sama, pekne sa uprav a v klude sa ho pytaj na pracu a jeho oblubene temy. Raz do tyzdna chod cvicit a nech muz varuje. Zacni postupne riadit aj Ty nepriamo🙂

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@macocha naozaj nemam nikoho len brata, ja som baby bola u niekoho ineho v byte naposledy v maji, to som isla pozriet byvalu koleginu.ja mam pocit, ze sa zacinam tesit aj na postarku 😑

obsadenemeno
30. nov 2016

@bobrikova0 urobil, lebo vie, ze mu to u teba prejde. To ho vlastne deti vobec nezaujimaju? Tak treba vziat iba tolko zakazok, kolko zvladam pocas tyzdna. A nechat vikendy rodine. To mu akoze vobec nevadi, ze netravi s detmi ziaden cas? To si nemozte zorganizovat aspon jeden vikend do mesiaca len pre rodinu?

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@lucia9393 ale on mi nepride skor ako o osmej.aj kino som skusala, pekne prepadli listky, ci on si plati reklamu nato, aby potom povedal nie

lucia9393
30. nov 2016

@bobrikova0 a ako dlho podnika? Zaciatky su tazke a maju dopad na rodinu. Myslim, ze v nedelu by si mohol najst cas na obed s rodinou plus maly vylet

pribinak
30. nov 2016

Zacni chodit do fitka, na kurz cudzieho jazyka, alebo cvicit jogu a zoznam sa
Zužitkuj prijemne s užitočným, nieco sa naučíš a aj budes medzi ludmi
Dcera nechodí ani na doobedie do MS? Ak ano, najdi si brigadu

Vela mamiciek chodia same, len to chce byt trosku aktívna a otvorená voči ľudom
Nemas ani kamosky z ihriska? Ved mas 3deti, to musis poznať kopec ludi

glorikarebeka
30. nov 2016

@bobrikova0 tak mu skus posunut pod nos rozvodove papiere,kamoskyn muz sa takto dost vylakal a hned sa zacal inac spravat, on ti normalne podkopal sebavedomie a mam pocit,ze zijes v zlatej klietke a sa ho bojis

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@lucia9393 podnika stvrty rok a celu nedelu je unaveny, raz zacas ideme, nevravim ze uplne nikam nechodime, ale ten preslov predtym a potom mi v poslednom case uz nestoja za to

lucia9393
30. nov 2016

@bobrikova0 to je kratko, a s cim ne nespokojny vo vztahu k tebe? Da sa s tym nieco robit?

mima4
30. nov 2016

@bobrikova0 prepac ale tvoj problem nie je manzel, ale ty a tvoja prazdnota v tvojom zivote. Uvedom si ze tvoj muz musi uzivit teba a 3 deti. Skus hladat sposob ako sa opat tesit aj z malickosti, ak zmenis svoje postoje, pridu aj nove kamaratstva, vztahy...

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@pribinak z ihriska skor zname, s ktorymi pokecam o detoch a tak vseobecne, nenapada ma ani jedna, s ktorou by som isla napr.cvicit, vacsina nastupila do prace, maju ine kruzky potom bezia k starym rodicom alebo su jednoducho doma s muzom.

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@mima4 ved hladam riesenie, ale samu ma nic nenapadlo.Mas pravdu, neviem sa tesit zo zivota, v ktorom nikoho nemam len deti a pana podnikatela.

pribinak
30. nov 2016

@bobrikova0 sorry, ale co cakas od ludi? Ze ta budu ťahať za ruku ako male dieta? Ved bud iniciatívna, dohodni sa s niektorou mamickou, ze pôjdete napr behat ci cvicit ....

Zrejme si uz pridlho doma a jednoducho sa nudíš
Chod aspon 2-3x za tyzden na brigadu, mizno zmeníš aj pohľad na muza
Uživiť 5clennu rodinu nie je hračka

mima4
30. nov 2016

@bobrikova0 podla mna si vyhorena zo sposobu zivota ktory vedies

zibi
30. nov 2016

@bobrikova0 poviem ti svoj nazor...osobne si myslim, ze by ti velmi prospelo, keby si isla do prace,alebo aspon na brigadu na par hodin do tyzdna...hoc aj niekde tovar vykladat ... jednoducho neviem, ako to mate s muzom doma zauzivane, ale mne pride divne, ze sa vobec o teba nezaujima a kasle na to ako sa ty citis .. potom tu nejde o to, ze ty sa citis sama , lebo podla mna pri troch detoch, ktore mas, aj ked ti nenahradia spolocnost dospelej osoby, nemozes , alebo nemala by si mat pocit samoty..to co ty citis, podla mna vyplyva z tvojej frustracie z tvojho zivota ... clovek sa moze citit opusteny aj ked je obklobeny milionom ludi .. je jasne, ze potrebujes noramlny kolektiv, nezachrani ta nejaka jedna kamoska, lebo aj ta by ta mohla casom sklamat , lebo ludia dnes naozaj nemaju vela casu, travit s kamoskami cas, kedze maju rodiny a domacnost a deti ..pokecaju, ale kazdy uteka za povinnostami..to co ty mozno vidis, je mozno nerealisticky pohlad a skutocnost je mozno ina..mozno subaby eese slobodne, alebo sa stretnu a idu spolu len cvicit a uteka kazda domov... dnes je hrozna doba..tebe podla mna chyba naozaj podpora v manzelstve. Nechapem tvojho muza, ako su to aj jeho deti, preco sa tak chova? ja celkovo nehnevaj sa nechapem take partnerstva a to neodsudzujem teba, ale nechapem muz, zena , tri deti ... ved si ho k tym detom neprinutila, aku ma on vobec predstavu ako otec o vychove? aky on okrem financneho prinosu dava do toho manzelstva, otcovstva , nie je mu to luto? ako muzi sa mozu zabudnut a velmi vela pracovat, ale ked ta miluje a naozaj miluje, tak mal by pocuvat svoju zenu, ved pre koho to vsetko robi , sam pre seba,ci pre rodinu? ja to naozaj nechapem, tolko ludi je nestastnych a pritom maju "vsetko" - rodinu - deti, partnerov, byvanie, peniaze ... skoda, to stastie je naozaj muska jenom zlata ...
nechapem eset jednej veci ..on je na koni, on vie ze namem podporu rodiny ...ked is to po sebe precitas , vyznei ti to , ze takto sa sprava clovek, ktory ma rad toho druheho ,nie rad, ale ta miluje? ved takto sa k sebe chovaju fakt mozno nejaky ludia, ktory si lezu na nervy a robia si naschvali . Fakt bud, si to cele zle vysvetlujes a velmi sa v tom sprtas , alebo on nemiluje teba, alebo ty jeho ... mozno ta berie tak , ez toto je tvoja rola a jeho pracovat a uzivit vas ..ale to vsetko okolo toho je zle ..aj z tvojej aj z jeho strany ..proste komunikacia je velky problem vo vztahoch a to je to, preco si frustrovana...
ja som tiez sama , muz tyzdnovky, ale som rada, ze cely den po praci s detmi a ludmi sa dotiahnem na nakup a pridem domov, spravim co treba v domacnosti a vylozim si nohy a nepotrebujem ani kamosky, ani klebetenie ani nic..proste nevladzem .. a som sama a nemam deti, necitim prazndotu , ani samotu, som rada sama a ludi si v dnesnbej dobe vyberam. mam kamosky , ktore ked zavolam pojdeme na kavu , nasla som si aj nove kamosky so sidliska, mamicky sa tiez davaju dokopy ako vidim na ulici ..proste niekedy robi vela usmev, prva sa pozdravit, byt mily..ja neverim, ze si ta ako matku troch deti nikto nevsimol? nebyvas predsa na lazoch..jednoducho tvoje problemy vyplyvaju z tvojho nestastia v manzelstve a preto vnimas vsetko naokolo tak ... je cas na zmenu ... poznas , aby boli vsetci spokojni , mama musi byt najspokojnejsia. Drzim ti palce

bobrikova0
autor
30. nov 2016

@pribinak a co zarobim na brigade dam opatrovatelke, ze bude pri detoch? To nevidim ako riesenie.Muz keby zarobil o polovicu menej, by sme kludne vyzili, nemame kde extra minat, kedze nechodime na dovolenky alebo nekupujeme domy ...

pribinak
30. nov 2016

@bobrikova0 teraz vsade pred vinocami hľadajú brigádnikov, deti mas v zs ci MS (predpokladám, nepíšeš ich vek) ved chod napr na 4 hod od 7.30 do 11.30, nemusis zarobiť majland, ale budes mat zo seba dobry pocit

zibi
30. nov 2016

@bobrikova0 baby ti radia brigadu nie kvoli peniazom , ale kvoli pocitu ktory ti to prinesie ...

jonnie
30. nov 2016

@bobrikova0 asi si fakt vyhorena....cierne myslienky na koniec....uff... tiez som vkuse sama-ale mne to viac-menej vyhovuje 😉 to je povahou. Ostatne mamicky su tiez ine rocniky. Ale nemozem sa s tebou porovnavat-nie som tolko rokov doma. Mozno-ak by si skusila nejaku brigadu.. na reset hlavy-nie kvoli peniazom...aby si videla viac farieb v zivote. A odporucam psychologa....aby sa nerozvinula depresia-a bude neskoro. Mozno ti to pomoze...ked sa budes pocuvat-co hovoris...a urobis aj nejake rozhodnutia.

stella333
30. nov 2016

@bobrikova0 Ja si myslim, ze ani nejde o to ze si doma, skor o tie vase problemy. My sme si presli podobnym a teda ja som aj behala s kamoskami aj konicek som mala, chvilu ma to rozptylilo ale aj tak som vecer plakala do vankusa a citila sa osamela. Mozno to chce zacat po troskach, najst co jeho bavi ( vylet, bicyklovanie, turistika, lyzovanie,...) a vyrazit spolu niekam, dohodnut si nejake pevne pravidlo, napr. ze kazdy 3 vikend si spravite vylet, ale tak aby aj jeho to bavilo. Inak u nas sa to zlomilo, az ked bolo velmi zle, tretia osoba a skoro rozvod, ono som tak trochu pochopila, ze ani moj muz to nemal jednoduche, snazil sa zarobit a do toho ked dorazil domov moje vycitky v podstate to nevedel riesit. Mne sa zda, ze na chlapov nezaberaju vycitky, treba jasne pravidla.
Este doplnim ako som riesila dovolenky, ze ja som aj zacala tak, ze najprv pevne dohodnute v lete tyzden spolu a do zahranicia z toho sa nemohol vyvliect, ked to bolo zaplatene. Asi po troch rokoch sme pridali par dni zimnej dovolenky. Dnes uz to berie ako samozrejmost, chodime castejsie.

viejac
30. nov 2016

Tak takto. Aj ja mam podnikateľa a ten keď pride i o 22.h domou tak len odfukne že deti už spia a ani som s nimi nebol. A ja mu s usmevom porozpravam čo naše deti vyviedli čo dokazali a on len ja ťa obdivujem ako to zvladaš. Mam 3 dievčence. Tešim sa z každej blbosti čo urobia a fotim mu a večer ukazujem. No a keď mam blbe dni tak mi povie no to kvoli tomu sa mi ani domou nechce a hneď mi ťukne to nie som ja hop niečo je zle a vtedy hľadam čo ma poteši. Vravi sa chlap je hlava rodiny a žena srdce. A že si staršia a čo podľa mňa maš čo mladšim babam ponuknuť najdi nejaku tu na MK od Vas a choď na kavu, nachty, kozmetiku. Alebo sa prihlas na nejaky kurz, školu, kružok proste čas pre teba aby si bola šťastna a plna radosti ak ju daš tak ju potom aj dostaneš.