Sestra ma ohovára

anjelik0912
16. dec 2013

Moja vlastna sestra mi hadze polena pod nohy kade chodi len ma ohovara ked niečo potrebujem tak ma miliony vyhovoriek prečo mi nemôze prave v tej chvili pomôct stratila som koli nej uz vela kamosiek a najhorsie na tom vsetkom je ze je to mamin maznacik cize hocico ked ja na nu poviem nieje pravda a ona je ta naj hoci mama si to nepripusta ale vidi to kazdy uz som zufala mam rada svoju rodinu ale prečo ja som vzdy ta najhorsia? a pritom pomaham kazdemu ako len sa da...zaziva niekto niečo podobne? co mam robit ☹

jahodka8
16. dec 2013

Medzi mnou a sestrou je odmalička rivalita, je to asi všade. Ja radšej ustúpim a aj nič nepoviem, raz za čas jej poviem svoje. Medzi súrodencami je vždy rivalita, hlavne rovnakého pohlavia. Už som sa s tým po rokoch zmierila, aj keď občas ma to dosť mrzí, ale čo už. Najlepšie obmedziť kontakty, lebo niektoré ženy sú strašne žiarlivé aj na sestru. Mám tiež jednu tetu, ktorá tiež zasa takto ohovára svoju sestru, takže je to časté, nie si sama.

anjelik0912
autor
16. dec 2013

@jahodka8 ale vies ja som v zahranici prakticky ani v kontakte niesme a aj napriek tomu ma ohovara je to normalne boze ved by sme mali drzat spolu pomahat si a nie sa ohovarat ved niesme nepriatelia ale sestri je to smutne aspon ja som s toho neskutocne sklamana ... ☹

jahodka8
16. dec 2013

Nezávidí Ti, že si v zahraničí a ona sedí doma? Mnohí majú totiž predstavy aké je to dobré žiť v zahraničí, koľko peňazí zarábajú ľudia v zahraničí. Určite sa jej aj všetci na teba z rodiny vypytujú, keďže nemajú príležitosť byť s tebou asi toľko ako s ňou. Mama sa jej zastáva asi preto, že mamy sa vždy zastávajú toho slabšieho a naviac asi ju mama potrebuje o to viac tým, že si ty preč.

martija
16. dec 2013

ja mam so sestrou super vztah, rozumieme si, nemame problemy. Ale svagrina - sestra mojho muza to je ina kava...15 rokov super som si myslela a zrazu "kudla do zad", manzel jej vzdy pomahal, kedze bola o hodne mladsia a nakoniec rozhadany az na zivot a na smrt. Tak myslim,ze v pohlavi to nie je, skor v povahe....niet toho komina z ktoreho by sa nedymilo. Moja rada,zi si svoj zivot slusne, ak treba, je dobre vediet sa aj ospravedlnit, ak sme si isti,ze sa chovame ferovo,tak sa snazit nevsimat si to, aj ked viem,ze je to asi tazke...

drobcek07
16. dec 2013

taky isty problem mam ja s bratom je mladsi a maminkin milacik a tak to aj patricne vyuziva pred nasimi rozprava co sa mu hodi a ked sa ozvem ze vyuziva rodicov je zle je nespolahlivy ked nieco chcem tak sa namna vykasle ,ale ked on nieco chce tak to naslubuje hory doli vzdy sme sa len vadili uz ako maly.uz som zvykla co najmenej sa stretavame a ked tak ignorujem jeho blbe poznamky

digysa
16. dec 2013

@anjelik0912 Je to smutne, ja mam tiez sestru a tiez je medzi nami rivalita, ale taka "zdrava" by som povedala. A tiez zijem v zahranici, ale aj ona, ale sme daleko od seba. Ale u mamy som ja ten milacik a moja sestra ma zly vztah s mamou. Ja som vsak uz doma s mamou diskutovala a povedala som jej, ze viem a citim, ze medzi nami robi rozdiely, ale k nicomu to nevedie a ublizuje nasemu vztahu.
Mali sme obdobie, ze sestra sa proste potrebovala vyventilovat a vsetky moje nezdary a chyby vytkla pred celou mojou rodinou aj pred znamymi. Ale ja som ju chapala, lebo ona sa malokedy docka uznania od nasej mamy. Tak som jej vstupila do svedomia.... Mne sa taketo veci nepacia..... hlavne som si to uvedomila teraz, ked mam deti. Ja chcem aby si pomahali a boli si oporou, ked my rodicia zomrieme.

Mala by si sa so sestrou porozpravat, medzi styrmi ocami. Pozvat ju na obed, na kavu.Opytat sa jej, co tym sleduje, preco to robi...zistit, ci ma nejaky dovod, ci si jej nejako nechtiac neublizila. Musite si to vysvetlit, ved ste predsa rodina, jedna krv.

m_ij_ka
16. dec 2013

ja mám podobný problém s mojím starším bratom, u nás to nie je o rivalite, ale skôr o tom, ako ho moja mama odjakživa uprednostňovala predomnou. Ona si totiž zakladá len na prvorodených deťoch, mne sa to nepáči, ale nepomôžem si. Moju mamu štve aj keď si to nikdy neprizná, že mám stálu prácu s priemerným zárobkom, dokázala som si zariadiť byt sama bez jej pomoci, odišla som od ex počas tehu vtedy ma podržala ale po rokoch mi hodila sekeru do chrbta v podobe, že mi to vracala cez dcéru a keď som jej to povedala, že si to máme vybaviť my dve a nie aby mi dieťa do toho zaťahovala tak mi vykričala také veci, čo by žiadna dcéra počuť nechcela od svojej mami. Nikdy som si ani neodvážila požičať od nej peniaze alebo niečo podobné, ale zato môjho brata celý život vedie k tomu, dám ti bankomatovú kartu (bratovi) a on hrá frajera , že aj on si vie niečo kúpiť. Stále mení roboty, ktoré mu mama vybavuje, dokonca spravila aj to, že je s bratom dopredu dohodnutá na tom, že ak by náhodou zomrela, tak jedine brat aby vybral peniaze z jej účtu, aby sa počas dedičského konania nemusel somnou deliť. Tak to je sila. Ja som zato, že radšej keď nemusím sa s ním nestretávam a ani mame nevolám. Lebo už si s ňou ani nemám čo povedať. Kade chodia tade ma ohovárajú, ale ja to už neriešim, veď ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že ničoho takého čo o mne vravia som neni schopná. Ešte nevedia akú hanbu si robia oni sami 😖
Teraz mám priateľa, s ktorým mám druhú dcéru, nerobíme medzi babami žiadne rozdiely, on ju berie ako svoju dcéru a dcéra ho volá ocino, tak ja si nič krajšie priať ani nemôžem

haslerka27
16. dec 2013

ja toto neviem pochopit,ja svoju sestru zboznujem a sme si velmi blizke.nedam na nu dopustit a moja segra nadovsetko miluje nasu malu.my sme 4 a vsetci sa mame radi a telefonujeme si casto.rivalitu mezdi surodencami,alebo nedajboze nenavist ja nedokazem pochopit.nezazila som to a som rada.

maminuska
16. dec 2013

@digysa hm aspon že to vidíš.
Ja som najstaršia zo surodencov a aj celý život najviac sekírovaná a znemožnovaná . Môžem sa aj pretrhnut a aj tak nebude dobre, mám dve vysoké školy, vo svojom povolaní som uspešná , za chvílu porodím 4 dieta a stále som nič. Už to ani neriešim. Citovo som sa uplne odstrihla , k svojim rodičom pocitujem asi nič - ani lásku ani nenávisť. Brata mám rada a sestru - nuž povedzme že sa tolerujeme. Napriek tomu že spôsobila rodičom najviac problémov - drogy, promiskuitný život , podmienka pri odsudení tak naši ju maju najradšej . S bratom nevieme prečo to tak jednoducho je.

Raz som im to aj vykričala a výsledok? som paranoidná, žiarlim na ňu a zakomplexovaná. A oni nechápu ako mohli takého človeka ako ja vychovať.

digysa
17. dec 2013

@maminuska Jasne, ze to vidim. Moja sestra teraz poriadala jeden velky tenisovy turnaj, bola organizatorka, dokonca vybavila roznych VIP hostov,ako Miroslav Mecir a moja mama, ked mi o tom turnaji rozpravala, tak len same chyby....Tak som jej povedala, ze ju nebudem pocuvat. Nezelam si, aby ma stvala proti vlastnej sestre... Mam len jedneho surodenca a nepotrebujem prist o tu malicku rodinu, co mi zostane... Ja neviem, ale pre mna je rodina neskonale dolezita vec. Ja to beriem aj z "politickeho hladiska" ( bavi ma politika) a viem, ze ked sa Ti stane nejaka katastrofa, tak skor Ti pomoze rodina, ako stat.... Ja vsadzam vsetky karty na rodinu!

Je to smutne, ze surodenci su taki slepi a nevidia, co vlastne tvoja mama sposobuje.... Mozem povedat, ze ked som bola mladsia, tak som to aj trochu zneuzivala...ale, ked som sa osamostatnila, tak som vela veci zacala chapat a vidiet uplne inymi ocami. Ine hodnoty som zacala presadzovat.... Skoda, lebo ked sa snazis iba sama, tak to asi nedosiahnes pokoj v rodine. To musia chcet vsetci..... Moja sestra tiez cosi zmenila, moja mama tiez schladla a ja to tak nejako usmernujem- najmladsia z rodiny 🙂

Inak gratulujem k tomu tehotenstvu....klobuk dole pred tebou, ze si sa odhodlala na tuto 9 mesacnu put. Nech sa dari a vsetko prebehne podla planu.

kaktusik007
17. dec 2013

@m_ij_ka az na par detailov si mozeme ruky podat. moj starsi brat je neskutocny manipulator, taktik a moju matku (teda pardon, nasu matku) ma omotanu okolo prsta..... a ja klasika - ta najhorsia. vrchol bol v 2007 - s bratom som mala konflikt, potom sme sa pol roka nerozpravali (teda ja s nim) - -dosledok? rodicovsky byt zalozeny v prospech hypoteky brata bez toho, aby si za tie peniaze nieco kupil... proste minul 1,9 miliona sk a nik netusi na co..... potom sme sa asi tri - styri roky iba zdravili ( teda ja som mu odpovedala na pozdrav) pretoze predsa len, kedze je to brat, su iste prilezitosti, kedy sa s nim clovek vidi aj ked nechce.... no a kedze moj brat je inak fakt slusne povedane hovado, aj co sa zien a vztahov tyka, tak ked zacal vystrkovat rozky moj teraz uz exmanzel tak sa mi moj brat postavil na moju stranu a musim uznat, ze mi dost v tomto pomaha, ja napriklad s exom ani nekomunikujem napriamo, vsetko to ide cez mojho brata... a rodicia tiez, pomahaju ako sa da s detmi, ci uz v case, ked som bola nemohuca a iba leziaca a manzel sa na nas vykaslal, alebo teraz, ked som sama s dvoma malinkymi detmi...
@anjelik0912 ja ti viem dat radu iba sama za seba... ze ta niekolkorocna ignoracia - resp. fakt iba odzdravovanie mojho brata pomohlo..... v konecnom dosledku tie vztahy medzi nami nie su uzasne, nie su skvele a ani nikdy nebudu, avsak na to, ze som silno zvazovala trestne oznamenie v tom 2007 je to brutalny pokrok vpred.
co sa matky tyka - tam nepomoze nic... cim viac budes vysvetlovat a poukazovat na chyby toho druheho (ty sestry a ja brata) tym iba viac budeme my tie zle --- takze ani tam sa nevyjadrujem.... a cuduj sa svete, po troch rokoch to nesie prve uspechy -- - moja matka prispustila, ze ju jej syn v istych rozhodnutiach zmanipuloval a ze sa jej tie rozhodnutia, co spravila pod jeho vplyvom, nepacia..... akoze poznamka len tak, niekto by ju dal bez povsimnutia, ale ja viem ze u mojej matky to znamena velky posun vo vnimani vlastneho syna smerom k negativu.

@maminuska aj si uvazovala, ze preco je tomu tak??? moj brat ked sa narodil, tak asi mesiac bol "na umretie" - proste nevedeli, ci to prezije.... tak ja si nejako takto vysvetlujem ten dovod, pre ktory mama robi rozdiely..... hold, ja som bola zdrava a neumierala som - na druhej strane, vraj aj nas otec sa zmenil, ako som sa narodila -- s nim mam velmi dobry vztah, moj brat totalne zly... . takze u nas aj rodicovske hadky sli cez deti - syn mamin, dcera tatova.... 😖

no este ze je to uz za mnou 🙂
@haslerka27 dufam ze toto iste raz povedia o svojom vztahu moje deti.... robim pre to vsetko co mozem, aj ked teda -- moja matka mi rapidne dava pocitit, ze uprednostnujem iba mladsieho --- co fakt neviem ze by som robila.... skor to vidim v tom, ze ona ako babicka tie rozdiely robi a je to az do oci bijuce..... len - co s tym???

anda2
17. dec 2013

u nás máme takýto problem mužovou sestrou švagrinou, a ukázala sa až ked sa narodil prvý syn, po 8 rokoch, začala ma všade poza chrbát ohovárať, zhadzovať nás, a trvá to dodnes, ale stým, že sme sa pohádali, a ja ju ingnorujem a s mužom/jej brat/, najhoršie je že sme krstili jej malú a kvôli nej to ešte s našej strany musí fungovať, lebo deti zato nemôžu, no nie, a som povedala, že malá napriek tomu dostane všetko ako má. Aj ked mojim detom na sviatky napíše sms, a jej vždy nakúpim a donesieme, inak ohovára poza chrbát stále, ale stým nenarobíme nič, je to na figu, a spoločné posedenia pri svokrovcoch su pre mna peklo

blue_eyes
17. dec 2013

@anjelik0912 Aj u nás to tak je...brat mladsi vystraja robi somariny..pije..teraz sa debil tajne ozenil...ale je to mamin milacik..tak ona drzi hubu a krok..a ja som staaaaaaaaaale ta vinna, odmerana zlaaaaaaaaaa atd...haha.....a momentalne som uz rezignovala....a tento rok tam nejdem ani na vianoce..nevolam im, nevyhladavam...ak mi zavolaj..tak bud dvihnem fon alebo nedvihnem....dost ma to psychicky vycerpava ten stav.....ale neviem ako uz mam reagovat...nic nerobim a som zlaaaaaaaaaaaa tak asi takto....🙂)

enigma415
30. dec 2013

@anjelik0912 p
Ajoj ako keby som citala samu seba.. nejsi sama! Prezivam presne to iste... Moja sestricka je ideal zeny :D je tak dokonala az sa mi chce z tohi vracat. Mne naublizovala X krat uz som to prestala ratat. Pokradla mi oblecenie ohivarala pred kamaratmi dokonca aj pred mojim vtedy este priatelom uz teraz manzelom... Je to kus hyeny nevdacnej neberiem ju ako sestru a moja dovera je k nej je ziadna. Za dobrotu na zobrotu! A ja som sa isla rozkrajat a rozdat konec uz nebudem taka naivna!

juliana77
30. dec 2013

@anjelik0912 Nerob nič, pretože nič ani neurobíš, zostaň sama sebou a ked nemáš problém sa pozrieť do zrkadla tak nič nerieš, pomáhaj aj nadalej pre vlastné potešenie a ako hovria starí múdri ľudia na deťoch sa ti to raz vráti a ver, že vráti.

Moja sestra sa narodila asi len preto aby ma nenávidela, mamin miláčik, chudátenko, celá rodina stojí v pozore pomáhať jej, aby ju náhodovou vlastná závisť nezabila a aby držala krok s ostatnými, ktorí majú viac ako ona. Tu stojí ako v písme božom, tak jej pán boh pomáhaj, že tak jej rodičia pomáhajte. Pupočnú šnúru má už skoro polstoročie stále pevne spojenú. A presne ako tu písala jedna kočka, ak sa náhodou snažíš druhým otvoriť oči, tak ty budeš závistlivá, zlá, žiarlivá a dokonca zakomplexovaná. Keby som ti opísala aké zákernosti dokázala vlastná krv urobiť, asi by si mala problém dva dni zatvoriť ústa od úžašu.

Tak sa vrátim k môjmu úvodu, všetko dobré sa mi vracia na deťoch.

bashee
4. feb 2014

aj mne moj jediny, o 3 roky starsi surodenec robi dost velke problemy..ani neviem, kde zacat. moj brat si od detstva vyzadoval vela pozornosti a obdivu. to mu ostalo dodnes. v skole byval neposlusny a robil zle ako skoro kazdy chalan. po rodicovskom sa vzdy bal, ja som sa nemala preco ako vacsina dievcat. bratovi vsak momentalne / asi za uplynule 2 roky / stupla akosi "slava" do hlavy, kedze po veceroch hrava v baroch s kamaratom na gitare a spieva. akonahle rodicia pridu domov z prace, brat okamzite uteka k nim a aj 3-4x im povie to iste dokola, co cely den robil, kde bol, co vybavil..velakrat sa musim az pousmiat, pretoze su to pre dospeleho cloveka uplne normalne veci, priam niekedy az rutinne zalezitosti. no moj brasko akoby niekde v kutiku duse stale cakal ze sa mu dostane velkeho uznania od rodicov aj za take malickosti akymi su niekedy napriklad: "no, tak dnes som bol v banke, natankovat, potom som si bol po aparaturu v bare. cestou som vyniesol kos a oholil si hlavu." - a referovanie v takomto "štyle" robi kazdy den. niekedy sa pristihnem ako ho z izby pocuvam a popritom sa pousmievam pricom v hlave mi znie: "panecku, ty mas ale starosti". a celu tuto story, obohatenu o samorejme veeela detailov prerozprava este minimalne 3x, pricom vyzaduje strasne vela pozonosti, a nedajboze by sa ho moj otec spytal nejaku "nelogicku" otazku, tak nanho brat zacne zvysovat hlas, hadat sa s nim a rypat donho, ako ho nepocuva a ze to co hovori je predsa uplne jasne. velakrat mi pride mojho otca aj luto, ked nanho takto spusti..predsa len, je ina generacia a nemusi rozumiet uplne vsetkemu. netreba ho hned zosmiesnovat a davat dole. moj otec /vysokoskolsky vzdelany, pracujuci v zahranici/ pride z prace, zohrieva si jedlo a brat mu takto naklada niekedy. to sa mi strasne nepaci. otec potom rezignuje a len v tichosti je. a brat mu naklada dalej o tom ako sa musi naucit ludi pocuvat../ moj otec uz aj trosku horsie pocuje, preto mi je ho niekedy tak luto /.

celkovo sa nam doma zhorsili vztahy. Ja uz doma neverim nikomu. a tym mam na mysli NIKOMU. vdaka mojmu bratovi, sme totizto ja s priatelom ponimani ako uplny vyvrhelovia. ja som pritom minuly rok zostatnicovala, sice len Bc. ale uspesne. Brat nebol pripusteny k statniciam lebo nedal nejaky predmet, ani ukecavacky na ludi zvrchu nezabrali. takze teraz opakuje cely rok kvoli jednej skuske. kedze som mala v tom obdobi tak zly vztah s rodicmi, ze som si hladala privat / a to sme spolu vobec nekomunikovali, len cez brata o ktorom som si myslela ze je ten pravdovravny / zatajila som svoje promocie. moja mama mi potom povedala, ze brat mna a mojho priatela vykresluje ako "parik pijanov", ktori ked maju resp. dostanu prve peniaze, tak ich bezia prepit. toto bol pre mna silny uder pod pas. neubranila som sa slzam. moj brat sa totiz velakrat chvalil tym ako sa po koncerte vzdy opijaju a kde potom grcaju a co rozbijaju a podobne historky. moji rodicia samozrejme ho brali aky je, ze dohana co zameskal a ze sa podal na nasho dedka, ktory takisto vela chľastal. ja som si dobre opatrovala svoje zarobene peniaze, ake nikdy som taketo veci nerobila. neopijam sa. ani moj priatel. brat nas vidaval len ked sme mu chodili na koncerty vecer. chodili sme spociatku radi, reku podporime rodinu, nie? dame si kofču alebo pifko, posedime, pospievame, zatlieskame..bola som na brata vtedy pysna. chcela som aby mali moj brat a moj priatel dobry vztah. no potom co som sa od mami dozvedela co vsetko o mne a mojom priatelovi narozpraval, tak sme sa na jeho koncertoch viac neobjavili. moji rodicia vdaka bratovi, mali mojho priatela za pijana, temer fetaka, ktory sa k nim chce nastahovat a predat im dom. a viete co je na tom celom uplne najlepsie? ze celu tu dobu za mnou moj brat chodil, ze toto nasi sami od seba na mojho priatela vytahuju. ja som ho samozrejme hajila a bratovi som vzdy vysvetlovala, ako sa veci naozaj maju a preco mu teda nasi tak krivdia. no a moj brasko s tymito infoskami potom utekal za rodicmi, vsetko prekrutil a prikraslil a zacal nasich strasit. nasi samoska, poplaseni, potom kadejako uvazovali, co je to zac, ten s kym to ja chodim...no a taketo peklo mam doma...dost sa za brata hanbim a bojim sa buducnosti, hlavne toho ako budeme spolu vychadzat, pretoze ja mu uz nikdy neuverim. strasne mi ublizil, tym ako sa ma snazil, vlastne nadalej sa aj snazi ma pred rodicmi ociernit. ja si vsak taku pozornost ako on nepytam. som skor introvert, teda u nas doma urcite. doma sa bojim o comkolvek rozpravat, lebo nikdy neviem ako to bude zas prekrutene. a inak, moj brat dostal od nasich aj auto, aj mu otec kupoval celkom nakladne gitary, zosilovace a aparaty. ja si chcem na auto nasetrit sama a kvoli nedostatku penazi som sa musela vzdat aj mojho konicka, akym bol tanec. ale nasim to nemam za zle, ani nikdy mat nebudem. ale proste neda sa zvladat denne studium, praca a aj sport na sutaznej urovni naraz. aby som mohla tancovat musela som mat peniaze..no a to si vyzaduje cas, a kedze bolo treba chodit do skoly..tak som to dobrovolne nehala. nemala som zial podporu rodicov ako brasko. bolo mi povedane, ze uz som dospela a mam si zarobit. este ze mam tak fajn priatela, ktory ma drzi nad vodou a ktory sa tiez zmieril s tym, ze u nasich ma aj ked len vdaka bratovym klamstvam velku ciernu nalepku.

a moja mamina stale veri, ze si budeme v buducnosti ako surodenci pomahat a stat pri sebe. brat teraz kupil byt, na hypoteku svojej zeny. a frajer sa len tak pousmial, po tom vsetkom co nam brat sposobil /frajer robi sadrokartony/, ze bude on od neho chciet aby mu siel prerabat byt..ze darmo. takze ludkovia hlavu hore, lebo rodinu si nevyberame ale priatelov a nase drahe polovicky ano 🙂 ♥

roja01
5. jan 2022

No ja neviem, ale vsetky tie ukrivdene vylevy na svojich surodencov, aj ked su urcite z velkej casti pravdive, ma robia smutnou, pretoze asi ani jeden sa nekonci takto : Surodenec mi ublizil/ublizuje, ale ja som mu odpustil/a a pre nase dobro sa s nim nestykam, aby si uvedomil, ze urobil chybu a ako rodina si chybame. Dufam, ze sa nase vztahy upravia.
Ja som to takto s blizkou osobou spravila a dnes (po 8 r.) je uprimne priatelska.