Sestra môjho partnera

kvietokkkk
30. jún 2015

Dobry den , mam s priatelom pevny 5 rocny vztah s obcasnymi hadkami ako myslím v kazdom vzahu nic tragicke. Problem nastava ked pride na rad jeho sestra - je mladsia a ocidivne dost naviazana na neho. Snazila som sa s nou zblizit a najst si k nej vztah aj ked sme sa s priatelom mnohokrat koli nej pohadali. Len ona akoby uprednostnovala a ich vztah , vztah brat a sestra a ten nas bol oproti tomu nic. Najskor ma pred vsetkymi len ociernovala, no teraz sa zacala spravat milo co je dost podozrive. Co ma vsak udivuje najviac je , ze by najradsej vsade chodila s nami v trojici.. nemyslite ze to to trosku divne? Ako jej to slusne vysvetlit ze to asi nieje najvhodnejsie bez toho aby sa opat urazila a vsade ma ociernovala? Ona priatela uz nema a aj ked mala a niekde sme boli vzdy sa spravala skor k bratovi lepsie ako k priatelovi.

bonaqa2013
30. jún 2015

@timea7 aj tak mi to pripadá vadné....23 ročná kobyla sa lepí na brata....

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

@timea7 ked som sa ho na to pytala povedal ze je mu je to jedno ze podla neho to je norlne ..podla mna teda nie

timea7
30. jún 2015

@bonaqa2013 to máš také typy, nemá kamarátky, nemá vlastné koníčky, ale keby jej brat povedal rázne nie, boli sme spolu minule, hádam pochopí, nie?

timea7
30. jún 2015

@kvietokkkk čo mu je jedno? Či idete niekde bez nej alebo s ňou? Tak mu daj prečítať túto diskusiu, alebo začni ťahať aj ty na s vami niekoho, ideálne sú 5-ročné dvojičky.

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

@timea7 skusim mu to nabuduce navrhnut , uvidim ako sa k tomu postavi on 🙂

timea7
30. jún 2015

@kvietokkkk si sama, nemáš súrodencov? Možno by mu rýchlejšie doplo, ak by si pár krát zobrala aj ty ich. Ale nie, pripadá mi to detinské, chce to rozhovor, s tým, že sa ti to nepáči a že očakávaš, že prestane pchať hlavu do piesku a konečne to bude riešiť, lebo musí cítiť to napätie, ktoré medzi sebou máte. Ak chce s tebou nabudúce niekam ísť, zásadne bez sestry, inak nech s tebou neráta.

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

Dakujem za rady 🙂 neskor napisem ako to to dopadlo 🙂

sasa1310
30. jún 2015

@kvietokkkk tak načo jej hovoríte kam idete, keď niekde idete. Veď sa zoberte sami a choďte.

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

@sasa1310 ved ano ale hovorim ze bud sa to dozvie od nieklial alebo sa sama opyta... a asi by bolo hlupe povedat jej nepoviem ti kam ideme alebo povedat ze tam nejdeme ak je to nejaka udalost a zrazu sa tam objavit 🙂

alaguema
30. jún 2015

@kvietokkkk tvoj priateľ jej to zrejme povedať chce, ak jej to stále hovorí. Už som ti písala - mohol by jej kľudne povedať - ešte neviem, či tam budeme, zatiaľ nemáme plán. Mne to pripadá tak, že to je len tvoj problém. Oni dvaja sú zrejme spokojní.

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

@alaguema aj ak su spokojni a je to len moj problem tak by som ho snad mala riesit?

alaguema
30. jún 2015

@kvietokkkk asi áno, len neviem ako chceš prinútiť priateľa, aby sa menej stýkal so sestrou, ak to on chce. Ak na to budeš tlačiť, bude to len horšie a o to viac sa sestry bude zastávať. Ja brata nemám, ale mám sestru, s ktorou mám super vzťah a keby začal nejaký jej priateľ do toho rýpať, tak asi tiež neuspeje. Samozrejme, nie je normálne, aby chodila všade s vami. Ale ty na ňu evidentne žiarliš a toto by si si najprv mala v hlavičke zrovnať a až potom niečo s priateľom riešiť. V kľude a bez emócií. Pokiaľ by ste skutočne začali spolu nejak vážne žiť a mali spolu deti, tak by sa tieto problémy mohli len prehlbovať, ak nezmeníš k jeho sestre postoj, nech je už aká chce.

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

@alaguema ja som uz hore spominala ze som sa snazila najst si k nej vztah. co to prinieslo? akurat to ze ma vsade ohovarala a vsetko otocila proti mne . Preco by som sa mala ja menit a ustupovat ked som toho urobila uz dost? preco by si to nemohla v hlavicke urovnat aj ona?

alaguema
30. jún 2015

@kvietokkkk ona nemá probém. Máš ho ty. Čo by si ona mala zrovnávať v hlave? Keď chce ísť s vami von, brat nenamieta, ešte jej aj sám povie, kam idete. A teba sa nikto nepýta, či sa ti to páči. Takže problém máš ty. Nemala som na mysli, že by si mala k nej chovať nejak zvláštne, alebo nejak k nej hľadať cestu. Ale to, aby si si zrovnala v hlave, prečo na ňu žiarliš, aby si s tým prestala (mimochodom, je to fakt absurdné žiarliť na sestru) a až keď s tým budeš hotová, začala riešiť veci s priateľom, ale s chladnou hlavou, bez negatív voči sestre. Vysvetliť, že potrebujete byť aj sami. Máte predsa intímny vzťah, tam tretie osoby nepatria.

miky771
30. jún 2015

@kvietokkkk úplne tá chápem ja som tiež mala taký problém , A je smutné že to tak skončilo, tiež boli na seba neskutočne na viazaný, ona nemala nikdy dobre slovo na mňa A on sa má nevedel zastať, proste smutný príbeh, A ak ti mam poradiť, si mladá nájdi si iného keď on si nevie usmerniť za ten čas sestru, A nevie jej dať patrične najavo že nech sa stiahne lebo prvoradá si pre neho ty. Toleruje ju ako jeho sestru , ale ty to nevyriešis to musí on S ňou . Držím palce nech to dopadne dobre. Viem navrhla som ti radikálne riešenie ale radšej skôr ako keď príde dieťa

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

@miky771 ano velakrat som rozmyslala aj nad tym aj moja velmi dobra priatelka to tak vidi... a bojim sa ze sa to uz nikdy nezmeni ... asi je zbytocne cakat a musim si vsetko riadne premysliet 🙂 dakujem za radu a podporu

alaguema
30. jún 2015

@miky771 čo to máte stále s tým, kto je prvoradý? Muž sa obvykle primkne k žene tak naozaj vážne, až v určitom veku a väčšinou až keď sú rodina. Toto je mladý muž, ktorý žije s rodičmi. Je smiešne, aby mal riešiť, kto je prvoradý, či sestra, mama, frajerka, alebo ktokoľvek iný. S týmto mu akurát polezie na nervy...

miky771
30. jún 2015

@alagumea A vám by sa páčilo keby váš partner uprednostňuje radšej sestru, A nikdy si vás nezostane? Mal by sestre vysvetliť A dať najavo nech sa drží stranou, veď možno raz bude žiť S priateľkou, A už nemajú 15, viem O čom hovorím. Keď ste to nezažili tak to nikdy nepochopite

bubelko
30. jún 2015

@kvietokkkk ja mam sestru, muz ma sestru. kolkokrat sa stalo, ze ked som sla s muzom von, pridala sa aj jeho sestra. alebo sme isli s mojou na dovolenku do chorvatska - my 3. nevidim na tom nic zle, ak ma muz so sestrou dobry vztah a zoberie ju s vami von. zjavne to cele nevnima tak, ze je sestra na neho naviazana, ale skor, ze sestra je sama, ja nie, tak preco by som ju nezavolal, nech sa prida.
takze by som to vobec nejak brutalne neriesila a vychutnavala si cas s priatelom a kamoskami, volny cas a nehladala problemy tam, kde nie su 😉

ali08
30. jún 2015

@kvietokkkk ahoj.ja som mala to isté. Vrátili sme sa z cudziny a ako nová členka rodiny švagriná všade chodila s nami zo začiatku som nevedela prečo ale neskôr mi to začalo vadiť, ak sme išli niekde von proste sme išli bez nej ona síce už nachystané,oblečená ale povedala som jej ž e ideme sami to sa urazila ale potom pochopila že už to nieje iba brat a zase keď sme chceli ísť na dovolenku tak som im pekne obklukovo aby pochopili povedala ze ideme iba my dvaja a syn a že sa strašne tešíme, lebo bývali sme zo svokrovcami a aj s ňou lebo oba bola slobodná. Opýtaj sa jej či jej to nevadí že chodí s vami či sa necíti ako 3 kolo u voza.viem že je to trápne aj mne bolo ale teda nám stačili že sme spolu žili

mamutka
30. jún 2015

@kvietokkkk u nas to vzdy bolo podobne - jeho sestra vsade hovorila, ako ma ma rada a je jej luto, ze ja ju nie, ale mne len nadavala - ak sme sa stretli na verejnosti - usmevy, ale ak sa jej unuvalo volat bratovi, tak na mna nadavky. Napr. sme chodili vzdy vela na vylety s malym a ona mu vrieskala do telefonu, ze je pod papucou, ze nemoze ani sestru zobrat von. Lebo ona si to v hlave postavila tak, ze rodina je len ona, surodenci a ich rodicia. Ostatni ju len ohovaraju, skodia jej a pod - od babky, cez sesternice az po mna.
To neprerobis. Kolko sanci som uz jej dala... a nic. Muz mi x-krat povedal – ona je taka, stale vrieska, na kazdeho utoci, ale pre pokoj v rodine treba mat dobre vztahy. Ja som to uzavrela tak, ze sa nemozme stretat – ani moje dieta ju nebude vidat – svoju tetu, lebo myslim, ze ziadna matka nebude dieta posielat k zene, co vrieska „ty sprosta krava, chudera“ a pod na matku toho dietata. Jednoducho preto, ze som, lebo je pekne pocasie, lebo nie je a prsi, lebo je utorok a pod.-daco sadne na nos a uz vrieska. Ako mm povedal, ked jej ma volat, vzdy ma nervy, lebo raz sladka ako med, potom hned krik a nadavky.
Takze ked sa chova ako pises, neverila by som, ze sa zmeni, ze je odrazu mila a pod.
Napr. ta co spominam zacala uplne rovnako ako mne nadavat aj manzelovi jej sestry, ked sa ta konecne vydala. Videla som aj sms-ky plne nadavok, ktore mi sokovany ukazal. Ona ich totiz pozvala na navstevu a potom mu nadala, ze je debil, co ju vyuziva... hucala do nej, az sa sestra rozviedla. A ak si niekto povie, ze sestra je svojpravna, ze sa snad sama rozhodla, co a ako, tak naozaj nepozna manipulatora najvyssieho kalibru. Ani cloveka, na ktoreho sa taky manipulator upne.
Niektore zeny nevedia prezit, ze nemaju milujuceho partnera. Nenavidia, ked si niekto zalozi vztah a este to aj funguje. Co uz sprostych urazok slo na moju adresu, to sa neda ani spominat. Ale potom prislo obdobie, kedy bola mila a pod, ako spominas. Vysvitlo, ze nieco potrebuje. Potom zase urazky, krik.
Nevravim, ze mate v rodine az taky extrem, ale mam skusenost, ze taky clovek, ktory ta ani nepozna a chce ta odpisat z rodiny od zaciatku, sa proste nezmeni a bude to horsie. Ja napr.som od nej dostala vykricane, ze manzelstvom, deckom a pod. som jej znicila celu jej rodinu.... to je podla mna psychicky chory clovek, ale nikto sa tym nezaobera, ja pre moje dobro som ukoncila vsetky kontakty. Ze sa s nou brat obcas stretne, alebo jej dviha telefon, ked ona vola, to uz ma nezaujima. Ale dala by som si na tvojom mieste sakra pozor a zvazila by som, nakolko vazny ten vas vztah je. Ak ta nebude aj po 5-10 rokoch chlap nosit na rukach, tak ona sa uz o rozpad manzelstva postara.

Skus sa poobzerat ake ma vztahy s inymi ludmi. Lebo napr. aj kamarat tej co ja spominam si dva krat premysli kazde slovo, aby pred nou nepovedal, nieco co ju nastve a znici mu potom vztahy v zamestnani a pod., lebo vie, ze ona zmanipuluje ludi a znici toho co sa jej znepaci.
Zisti si, ci je, alebo nie je manipulatorka. Ak nie, nemusi to byt take zle, najde si vztah a bude „zamestnana“, bude lepsie. Ak je to manipulatorka, tak sa bude zaoberat hovadinami okolo teba asi aj keby mala manzela a 8 deti.
strasit som ta nechcela, to len taka vsuvka, ze nie kazdy sa dokaze normalne uvedomit a brat fakt, ze surodenec ma vztah. Sice to povie, ale robi vsetko preto, aby vztahu poskodila...

charity
30. jún 2015

@kvietokkkk Ten Tvoj popis jej spravanie znie dost incestne. A ak tam naozaj incest bol alebo je, on si netrufne sa sestre postavit.

mamutka
30. jún 2015

aby som to nepodala tak, ze mi vadilo, ked mala s nami niekam ist na vylet a pod, ked mala kludne obdobie - pozvana bola, ale myslim, ze nie je normalne ist s dietatom na vylet a na dotycnu kdesi cakat 2-6 hodin, podla jej nalady. Takze finito. Ale taky clovek nepochopi, preco ho poslete do kelu, po takych skusenostiach.
napr. nas pozvala na Silvestr.party, ktoru ogranizovala, my sme podakovali a odmietli, lebo s rocnym dietatom sa nam to nezdalo vhodne, tak sme boli nevdaci debili. Sama posud, ako az daleko zachadza ta tvoja. Ona ma asi problem, ze ona sa vidi ako jedina rodina jej brata, jednoducho neakceptuje, ze tam je aj ina dimenzia vztahu, ze clovek si buduje svoju rodinu.

alaguema
30. jún 2015

@miky771 práveže zažila. Málokedy sa vyjadrujem k veciam, ktoré som nezažila, alebo nemala v blízkom okolí. Aj mm má sestru, ktorá je sama a prešli sme si kadečím v rámci rodinných vzťahov. Nebudem to tu rozvádzať, je to moje súkromie, ale veci treba vedieť vidieť aj z pohľadu ostatných ľudí. K tomu je ale potrebný aspoň kúsok nadhľadu a nepozerať stále na to, či mi je prejavovaná dostatočná dôležitosť.

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

všetko ma to veľmi mrzí lebo sme mali uz vseliake problemy a vsetko sme vyriesili.. ale toto sa taha uz velmi dlho ..

@charity nad tym incestom som uz uvazovala aj ja, teda hlavne z jej strany akoby bola do brata zamilovana

ali08
30. jún 2015

@kvietokkkk skus tak nejako priatelovy povedat ze si myslis ze je do neho zalubena sestra co on na to povie.my baby sme vynaliezave tak nejako sa s nim porozpravaj o nej.niektorym to dlhsie trva pokial pochopia ze su uz na vedlajsej kolaji teda moja svagrina to pochopila skoro ale tiez bohvie co o mne nakecala rodine u nas je este aj to ze mam mm cudzinca a ked smw zili tam tak som bola pre nich europanka a zo zaciatku som im nerozumela takze viem ze ma poohovarali dostatocne.

miky771
30. jún 2015

@alaguema mamutka to opísala presnejšie, ide O manipulovanie. A každá žena potrebuje cítiť že je pre partnera dôležitá, A nehovor že ty nie. Áno sestra je rodina A vždy bude, ale tvoj partner A dieťa by malo by viac, nedá sa to porovnať . Môžeš sa niekedy snažiť O neviem aký nadhľad, A pozerať sa na to aj S iného uhla, A aj ja mám sestru , ale vzťah brat A sestra je úplne iný, hlavne keď je tam silné puto. Ťažko sa to vysvetľuje. Mám kamošky co majú bratov ale tatko by sa nespravali. Proste to je už chorý nezdravi vzťah, je to na dlhé rozprávanie.

kvietokkkk
autor
30. jún 2015

@ali08 ja som sa mu to snazila uz povedat, odpoved bola ze som paranoidna a skor ma vysmial ako podporil, ano sice mi povie ze to nemozem tak brat a ze mu viac zalezi na mna len niekedy slova nestacia a radsej by som bola keby som videla skutky... co bohuzial nevidim 🙂

timea7
30. jún 2015

@kvietokkkk skús to pár krát urobiť tak, ako som ti radila, ak ide aj sestra, ja zostávam doma a prajem vám dobrú zábavu, Prídi, keď budeš chcieť ísť len som mnou. Natvrdo, ak si teda paranoidná. A to píšem ja, ktorá chodila s bratom a jeho rodinou aj na dovolenky, ale aby som ho ťahala všade so sebou 😝 😝 😝 😝 ,to mi pripadá choré....také zápolenie o priazeň tej istej osoby. Vzťah k sestre je predsa o niečom celkom inom, ako vzťah k frajerke, ak to tvoj partner nevie, alebo nechce pochopiť a jasne jej povedať, mám ťa rád a vždy ťa budem mať rád, ale bol by som šťastný, keby si voľné chvíle trávila väčšinou so svojími priateľmi.

sari24
30. jún 2015

@kvietokkkk Mne ten vzťah tvojho priateľa a jeho sestry nepríde veľmi zdravý. Mám tiež o dva roky staršieho brata a aj v časoch keď mal frajerku tak som nikdy s nimi dobrovoľne netrávila čas, vždy to bolo ak nás bolo vonku viac a zavolal ma sám od seba. Podľa mňa je blbé ak idú čo i len dve kamarátky si sadnúť na kávu a jedna z nich zoberie so sebou frajera. Nevidím nič zle na tom ak by šla s vami a ešte s inými ľuďmi, ale v trojici je to blbosť a vysvetliť by jej to mal tvoj priateľ. Keby si jej sama niečo povedala, tak ešte by sa mohlo stať, že by sa to celé obrátilo proti tebe. Tvoj priateľ to podľa mňa nerieši preto lebo jednak to je chlap a jednak to riešiť nechce, však jemu to je jedno. A veľmi dobre ti poradila @timea7 - keby ju opäť vzal von tak by som pár krát ostala doma kým by si neuvedomil, že to nie je len tvoja paranoja, ale vadí ti to skutočne. Je inak celkom dosť smiešne ak jedna 23 ročná dospelá ženská nevie byť viac samostatná a potrebuje sa na dakoho prisať. Tá štipka inteligencie a empatie chýba mnoho ľuďom inak. Niektoré ženy majú problém s kamarátmi svojho muža, so svokrami alebo so sestrami.
Mimochodom to, čo ona o tebe kade tade hovorí by som mala v paži 😉 Ona je v tom hlúpa, nie ty 🙂

Koniec koncov začínam byť rada, že môj priateľ má len bratov, lebo so ženami je to občas naozaj na mašľu 😀