Sklamala ma susedka

25. máj 2022

Ahojte, poviem pravdu, citim sa ako na zakladke, ale to asi budu hormony na materskej. 🤦🏻‍♀️ Byvame s manzelom od rodiny, kamosov, cca 500km. Nemam tu nikoho, znameho... Nikoho proste. Manzel chodi do roboty, ja doma s malym. Zoznamila som sa so susedkou, boli sme vonku kocikovat 2x. Citila som sa fajn, a bola som stastna, ze konecne som nasla niekoho na kecy a aj syn kamosa, kedze su cca v rovnakom veku. Ja som mala pocit, ze aj ona sa citi fajn. No. 😄 A isla som jej teda napisat, ci ideme von. Odpisala, ze ju boli hrdlo, tak radsej nie. Ok teda. Vecer vidim u dalsej susedke na insta, ze boli spolu v ten vecer, a ako sa zabavaju ich deticky. Tak si hovorim dobre. Potom asi o 3 dni, sa pytam, ze ako sa ma, kedze som isla z obchodu, a videla som ju na dvore. Tak hovorila, ze ma chripku a aj jej syncek kasle, tak nechcu nas nakazit, ze potom pojdeme. Ok teda. 🙂 opat vidim fotky na IG, ze boli spolu s inou susedkou vonku na orechadzku. Potom som ju uz nevidela, ani nepisala jej, ale fotky samozrejme vidim odvtedy skoro kazdy den. A neverite, ale normalne ma to zabolelo a bola som sklamana, ze opat budem sama. 😄🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ A ked som si to uvedomila, tak som sa zacala smiat, aka som uz precitlivena, ze ma vedia vytocit uz aj taketo drobnosti.
Inak, mam madarsky prizvuk, a to strasny, a susedka je slovenska, podla mna sa jej to zle pocuva. 😄 Ale tak, co mam robit.... Vratit sa nevieme, kvoli robote...
Vy mate kamosky na kocikovanie? Chodite spolu na ihrisko?

irusa
25. máj 2022

nemám kámošky a ani mi nechýbaju

gabikaa96
25. máj 2022

Ja mám dcérku ktorá bude mať 2roky v lete a synček má 5mesiacov, kočíkovať chodím s mojou mamou ale aj tak mi je ľúto keď vidím na ihrisku mamičky ktoré sú kamošky a ja nemám žiadnu kamarátku tu.

viestta
25. máj 2022

Po dvoch prechádzkach je dosť nereálne radiť sa medzi kamarátky. Zjavne ma také, ktoré sú jej bližšie ako ty. Nesleduj ju na IG, nechaj ju žiť tak ako sa ona rozhodla

janetinka27
25. máj 2022

radsej ju nesleduj 🙂 daj tomu volnost. ked sa vam bude chciet ist spolu von obom, tak chodte. jej sa asi nechcelo. mozes ju konfrontovat, ja by som to nerobila. ved je to len kamoska na kocikovanie, nie nejaka tvoja zivotna kamaratka 🙂
ci jej vadi tvoj madarsky prizvuk, neviem, mne by to nevadilo, moj muz je madar a ja som z martina, mne nic take nevadi.

pribinak
25. máj 2022

Kašli na ňu. Je to klamárka a ešte aj hlúpa
Chod so synom na ihrisko, do parku a zoznamis sa s inými mamičkami

Nie je dobre sa fixovať na niekoho, lebo potom býva človek sklamaný

katkaseiner
25. máj 2022

chapem ta... moj muz je madar a suseda este v case ked sme sa bavili niekolkokrat sa spytala ze co je moj muz zac (plynule hovori po slovensky ale obcas gramaticky nie spravne) ... hovorim ze je madarskej narodnosti, ale plynule hovori 3 recami...
Ak je to fakt problem, tak sa na nu zvysoka vykasli... ludia ktori si nevidia dalej od spicky nosa - tym bude problem vsetko vzdy a vsade...
My mame priatelov aj z vychodneho slovenska a cuduj sa svete, raz nemali pripomienku na prizvuk mojho muza...

Ja inak uz taketo veci neriesim.. a ani kamosky. Nemam na to skutocne cas. Pracujem a po praci bud oddychujem, clovek si robi v domacnosti, alebo travi cas s rodinou... u mna sa dokonca pokaslali 2 kamaratske vztahy preto, ze ja nemam cas kavickovat 5x do tyzdna... no nie nemam... Jednak pracovna doba nepusti, ak aj mam sancu skoncit skor tak vzdy je nieco co treba urobit, ci uz nakup, varenie, ucenie s detmi, chodia na jazykove kruzky, plus aj vikend travime vo stvorici...cize ano, zato ze som nemala cas, sa na mna 2 'kamosky' vybodli.

diewcatqoo
25. máj 2022

Preco mas take ocakavania, ved ste boli spolu len 2x kocikovat? Po dvoch stretnutiach to predsa nemoze byt tvoja kamoska.. ano, zachovala sa blbo, mohla povedat pravdu, ze uz ma iny program. Ale, prosim ta, neviaz sa na ludi po dvoch stretnutiach..
My sme tiez daleko od rodiny, v zahranici. Mam par kamosiek, resp aj znamych, s ktorymi sme boli spolu parkrat na ihrisku. Ale vsetky sme dospele a vieme, ze ak proste nemame cas alebo sa nam jednoducho nechce stretnut, tak sa nestretneme. Nie som fixovana na nikoho, nemam od nikoho ziadne ocakavania, tym padom nie som potom sklamana.
Inak, ja som aj tak chodila na ihriska najradsej sama s dietatom, pretoze moje dieta malo specificke potreby a nehralo sa s ostatnymi v piesku, kym matky kecali. A tie kecy o hovienkach, zubkoch a pod mna nikdy moc nebavili.

0silvia0
25. máj 2022

ale prosím ťa, ľuďom sú niektorí ľudia bližší, lepšie sa s nimi cítia, tak preferujú ich. Nevie ako ti to povedať, tak si vymýšľa hlúpe výhovorky o chorobách. Nechaj to tak, už jej nepíš, ani nebuď sklamaná, stáva sa. Ja by som ťa za kamošku brala hneď. Učím sa maďarčinu a hneď by som ťa využila a maďarský prízvuk by mi vyhovoval😍

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikazuko
25. máj 2022

Podľa mňa to príliš prezivas. Nemôžeš sa upnut na cudziu ženu. Však raz za čas pokocikovat,ale nemusíte si byť verné 😉na tvojom mieste sa poobzeral ešte aj na iné strany a nájdem si viac kamosiek

lamar11
25. máj 2022

Poznám,tiež keď som prišla bývať do cudzej dediny bolo mi veľmi velmi ťažko,strašne som sa cítila opustená,chápem ta veľmi. Čo ma ale takto spätné naucilo bola samostatnosť, väčšia sebaistota,a naučenie sa veci o ktorých som si myslela ze na to vôbec nemam+venovanie sa koníčkom. Ale spravila som aj veľa preslapov,lebo zo "zufalosti"som nadvazovala kontakty aj s ľuďmi s ktorými som sa nebyť v tej osamelosti,nikdy nepripustila k telu. Bude dobre neboj,príde bábätko bude vice povinnosti,deti sa po čase zabavia aj sami,nevnucuj sa osadlickam,budí to dojem zufalosti,a to vie poriadne odradiť,a aj využiť...

mandzula
25. máj 2022

Cítiš sa osamelá, tak si sa tešila, že konečne nejaká spriaznená duša a to väčšie je teraz tvoje sklamanie. Nerieš ju, ona evidentne taký pocit, ako si mala ty, z vašich stretnutí nemala. Prestaň ju sledovať, nech ťa to zbytočne nezožiera a neoberá o energiu. Bola si bez nej doteraz, budeš aj odteraz, raz možno príde niekto, kto bude k tebe úprimný. 🙂

pininka1
25. máj 2022

Aj mne by to bolo luto, ale menej po tom,ze ona sa potrebuje vyhovarat a klamat. To ozaj nie je kamaradske, aj ked si jej nesadla, dalo sa to aj inak riesit. Mne kamarati velmi chybali a bola som rada ked sme pri druhom mali vsetky priblizne naraz deti a kazdy den sme sa stretavali vonku. Dodnes sa stretavame ked mozme kazdy tyzden aspon

lucinka9292
25. máj 2022

Nie, nemam. 😞 Nudim sa uz ako pes. Chodime na cvicenia, plavanie atd. ale tiez mi je smutno. 🤷🏼‍♀️ Detske centrum co tu je je tiez az od 1 roka pripadne pre starsie. Poraza ma uz. Skoda ze asi nie si na blizku 😅

ariannazara
25. máj 2022

Tie chodím s malým sama, nikomu sa nepcham do zadku 🤷‍♀️

kisskiss
25. máj 2022

Podľa mňa je od nej blbé, že ti takto klamala a potom sa ešte nechala vycapiť na sociálnu sieť.. :D ved ti mohla povedať, že ma iný program. Možno sa nevie konfrontovať naživo, tak dúfala, že to tam uvidíš a pochopíš. Čo je ale tiež dosť detinské. Takú osobu asi v živote nepotrebuješ.
Inak ja tiež hovorím plynule maďarsky, prízvuk síce nemám, ale chcem tým povedať, že aj každý Slovák tu má nejaký prízvuk, či už bratislavský, záhorácky, maďarský alebo východniarsky, ale take niečo mi nikdy na nikom nevadilo. A ak jej naozaj toto vadilo, tak takého človeka naozaj v živote nechceš. Stavím sa, že ani ona nerozpráva ako Ľudovít Štúr.

deti95060810
25. máj 2022

ja by som bola radšej sama ako s niekým kto ma klame...keby radšej povedala na rovinu že čo jej vadí - to by som brala. Ale ľudí čo klamú ja nemusím...
Ja som chodila pri prvom synovi so sesternicou... každý deň spolu. Ona s dvoma a ja s jedným dieťaťom. Celé doobeda sme chodili po nákupoch, alebo prechádzkach a pod. Riešili spolu čo ideme variť, rozprávala mi čo má za problémy... výborne sme si rozumeli. Rada na tieto časy spomínam...
pri ostatných deťoch som bola už sama....😢

elizabet173
25. máj 2022

Ja som vlk samotar, najradsej som kocikovala sama. Mala som sice kamosky s malymi detmi, ale s tymi som si radsej isla zaplavat, alebo sme skocili na kavu, ale kvakat pri kocikovani kolkokrat som bola v noci hore a ci uz dnes kakal, po tom som netuzila

barborachors
25. máj 2022

Podľa mna je choré sledovať niekoho cez internet, miesto toho, aby si dvihla zadok a sla cvičiť alebo na kavu niekam sa zoznamit, tak tu sledujes susedu na ig? tak ju IG = IGnoruj a budeš mať o problém menej, igen?

mpg
25. máj 2022

Na ihrisku alebo pri hojdačkách som stretla viacero mám, aj v škôlke, na jednej nezáleží.
Poznala som aj také, čo mali maďarský prízvuk a ja mám týchto ľudí celkom rada, majú takí priateľskejší prístup a menej závidia.

kvetinka75
25. máj 2022

možno si jej len nesadla. Nie každému sme sympatický. A má asi kámošky s ktorými sa pozná dlhšie. Možno potrebovali niečo prebrať alebo sa s nimi cíti lepšie. Po 2 kočíkovaniach určite nie ste kámošky. Nefixuj sa na niekoho koho nepoznáš. Dobré vzťahy, kamarátstva sa niekedy budujú dlhšie.

danica2711
25. máj 2022

boli ste spolu 2x kočíkovať, nesľúbili ste si vernosť až po hrob. Ty si sa s ňou cítila príjemne, ona asi menej, taký je život. Tým sledovaním na IG robíš zle len sama sebe, načo je to dobré? Aj keď budeš vedieť o každom jej kroku, neprinútiš ju tým, aby sa s tebou kamarátila... Chápem, že ti chýbajú kamarátky, ale časom nejaké stretneš, nebuď netrpezlivá, čo má prísť, príde, hlavne to nesiľ a neupínaj sa chorobne na prvú, ktorá ti príde do cesty

autor
25. máj 2022

No ved prave to, ze sa citim ako na zakladnej, ze zavidim, ze on ama kamoski a ja nie. 🤦🏻‍♀️😅 Zle som sa vyjadrila, nie ona davala fotku na IG, ale nasa spolocna suseda, s ktorou tato moja nova "kamoska" bola.
Len ja som bola rada, ze syncek ma kamosa takto na blizku. Urcite sa jej uz nebudem pchat do zadku. 🙂

svetlanka111
18. aug 2022

Ako to dopadlo s odstupom casu?

mikadooo
6. okt 2022

Nechce byť s tebou kamoška, nemusí súvisieť s prízvukom, ale samozrejme môže🤷. Ale skôr si myslím, že si jej proste nesadla. Držím palce, aby si si čoskoro našla parťáčku k obojstrannej spokojnosti