Slobodná mamička - stretávanie dieťaťa s otcom

30. dec 2020

Ahojte slobodné mamičky, chcela by som sa vás opýtať, pri deťoch mladších ako 1rok, ako sa stretávali vaši ex s deťmi? Neviem,ako túto tazku situáciu poriešiť, malý ma len 9 mesiacov a jeho otec, pracuje od rána do neskorsieho večera 6 dní v týždni,čo bolo aj jedným z dôvodov rozpadu našej rodiny, nakoľko si partner vybral,že predsa len ma radšej tu prácu, ako nás dvoch.Zostavaju tak v prípade nedele,no on každú nedeľu potrebuje POKOJ,ako mi bolo vycitane,no nemienim mu ho dávať, ak ho len zavesí na krk svojim rodicom a on bude vyvaleny na gauči. Alebo cez týždeň niekedy na hodku, dve ,ak chce byť s ním, nech ozelie tých pár minút bez práce? V nedeľu je vždy odpaleny a nervózny z akejkolvek činnosti, ktorú má vykonať. Ako to máte vy? Musím to vyriešiť, nechcem aby bol pre malého cudzí, aby na neho nezabudol,chcem pre neho to najlepšie v danej situácii,aj keď to je všetko celé zle,no musíme to zvládnuť ...samozrejme,počítam s tým, že bude mať o malého záujem.

martina1201
31. dec 2020

Ahoj, ak bude mať o malého záujem sám si povie ako s ním chce byť. Ak ale potrebuje pokoj tak mu ho nevnucuj. Je pekné, že chces aby malý poznal otca a aby pre neho nebol cudzí ale na druhej strane otec nie je ten čo splodil ale ten čo vychováva. Takže ak on neprejaví záujem iný než ten že ho hodí rodičom na krk, tak vzťah s jeho starými rodičmi by som skúšala riešiť kým je taký malý tak, že by som im samotným navrhla že môžu kedykoľvek navštíviť vnuka aj keď bude otec v práci a tebe s malým to bude vyhovovať....

mamanadruhuu
31. dec 2020

Ahoj. Buď rada, že ti posiela výživné, a to či ma alebo nemá o malého záujem je už na jeho rozhodnutí, nevnucuj mu ho nasilu, to nie je dobré.

mogaa
31. dec 2020

Predpokladám že si si dala zveriť dieťa do osobnej starostlivosti a tom prípade máš určené aj výživné aj styk otca s dieťaťom.....ak to nemáš súdne stanovené, treba o to požiadať.....ak je to na dohode treba sa dohodnúť s otcom dieťaťa.....ak by to určoval súd, stretávanie pri tak malých deťoch určuje zväčša 2-3x do týždňa po cca 3hodinky v prítomnosti matky.....ale je to individuálne, nemusí to byť v prítomnosti matky....je to individuálne, a záleží aj od teba či chceš so svojím expriateľom tráviť "povinne" čas viackrát v týždni alabo mu ho dáš a račej nech je s ním u svojich rodičov - aspom vieš že je on dobre postarané a ty máš čas sama na seba.....inak právny nárok na stretávanie s dieťaťom majú aj starí rodičia😉ak bude dieťa väčšie, musíš ho otcovi dávať a ak ho dá postrážiť rodičom, bude to uplne v poriadku - dôležité je že zabezpečí dobrú starostlivosť o dieťa....a ani ty určite nebudeš s dieťaťom 24hodín denne sama......otec je rovnaký rodič ako ty a má aj rovnaké práca, nielen povinnosť platiť výživné......

mogaa
31. dec 2020

*práva

autor
31. dec 2020

@mogaa nemám nic proti starým rodičom malého z expartnerovej strany, len teta ma problemy s chrbticou,sú to už ľudia po 60tke a majú ďalšie 1 vnúča, malého bratranca, ktorý má rok a je často u nich, neviem, či by zvladli v pohode 2 malé deti,jedine to bude musieť byť naozaj po dohode s otcom, aby ani oni neboli zatazovani. Súdom zatiaľ nechcem nič riešiť ,je to čerstvé, a nemáme ešte dohodnute ani to "výživné " . Ďalším dôvodom rozchodu bolo, že mi nechcel dávať peniaze na chod domacnosti a ja ako matka na rodicovskej som siahala do úspor a živila aj jeho, muža, ktorý takmer celý týždeň trávi v práci. Verím,že sa rozumne dohodneme na všetkom. Ide mi len o to, aby maly bol nejaký vhodný čas k jeho veku aj so svojim otcom.

autor
31. dec 2020

@mamanadruhuu určite to nemám v pláne, ako ho nebude chcieť, nebudem nasilu nič riešiť

autor
31. dec 2020

@martina1201 ďakujem za dobrý tip,to by šlo, ak by chodili k nám,pohrať sa s ním,samozrejme,ak budú chcieť

blunka
1. jan 2021

6 dní v práci od rána do večera, siedmy deň chce mať POKOJ, peniaze nedáva.
No stašné, nechápem ako také hovado môže chodiť po zemeguli.
Tebe držím palce do ďalšej budúcnosti so synom a pridávam pochvalu že si odišla v malého 9 mesiacoch. Veĺa žien nemá silu a zostáva roky v nefunkčnom vzťahu. SI SUPER ŽENSKÁ !

blunka
1. jan 2021

A k otázke. Skúsenosť osobnú nemám. Riešila by som to ale určením sumy výživného aj presných časov stretávania súdne.
Zafixuj si súdne nejaké časy, kĺudne mu daj nech navrhne on ako si to predstavuje.
Tým budeš vedieť kedy máš voĺno a môžeš si plánovať niekde ísť, niečo vybaviť, niečo upratať ...
Nesklzni do toho že budeš skakať a TY sa prispodobovat ked on zrazu si zmysli ze ma volno a chce vidiet syna. By si po čase mala toho plné zuby že sa ti nedá nič napresno časovo plánovať.

cucoriedkafiha
1. jan 2021

S týmito ex je na dlhú trať ako mala 8 m... 6 súdov a debilovi sa malilo.... Mali sme za prítomnosti ale vecsi ou nevedel rozchodiť ze som sa k nemu po tom všetkom n evrátila..... Max 2x do týždňa stretávanie.. Ale nie nasilu niečo riešiť

autor
2. jan 2021

@blunka ďakujem, už to nemalo zmysel, bez lásky,bez podpory,bez pomoci...nemozem povedať, že mi zničil život, mám ho celý pred sebou aj s drobcom.verím, že príde deň, keď všetko preboli