Slovo ľúbim ťa vraví, ale nechová sa tak

marisola
12. júl 2016

otázka...
prečo chlapi vravia, píšu partnerke slová lubim ta, milujem ta, mam ta velmi rad,a stále to iste dokola, hovoria to aj každý druhy den,ale vlastne nič nerobia,aby to potvrdili cinmi ?stalo sa vam to?je to u chlapov bezne,ci ?
je lubim ta,len nejaka formulka, naucena fraza pocas rokov vztahu,a ked to neni tak,tak si to chlap ani neuvedomuje ?a vravi to stále,ci ako to je ? ok, pmoze s nakupom, pomoze s niecim, odvezie niekam,ale inak nič, ziadne pekne slova, ziadne pekne reci, ziadna romantika, ziadne ine prejavy, ziadne hladkanie, ziadne nič..uz aj objatia strádajú, skarede slova, hádky,kriky, je to slovo lubim ta vymysel? ako tomu chápať teda ? ciny hovoria nieco ine.

marisola
autor
13. júl 2016

@majcika pytala som sa ho viackrat.aj som kosntatovala,ze lepsi by bol rozchod,ze to nema zmysel hlbsi ani nic,on nic, ze co take kraviny rozprávam mi povedal.a tak..
on sa nechce rozist..naznacilasom mu,ze sa rozchádzam,ale na druhy den mi volal, pisal,a akoby nic ," ahoj,laska,ako sa majkas ,ja zase v praci,klasika..objimam ta ,cmuk"..
ja chcem ,aby sa rozisiel on.
viem,ze on by nebral moje slova vazne a doprosoval by sa mi zase a nedala by som to.nebudem sa strapnovat, ze sa rozidem a za tyzden budem pri nom.chcem to ,ked uz tak natrvalo.ja ho lubim.
@mladazienka jasne,vystihla si to...ultimat uz bolo mnoho...nepomohlo nič. a on vie,ze ja som prilis dobra a nic nedodrzim,on sa nemusi snaziť proste.

maslenka47
13. júl 2016

@marisola ja ta nechapem. Preco "naznacujes". Preco cakas, ze sa bude chciet rozist on? Co mas 13? Ved sa s nim rozid, suhlasit nemusi. Ked ta bude otravovat cez SMSky, zmen telefonne cislo, na socialnych sietach ho mozes zablokovat. A vybavene.

marisola
autor
13. júl 2016

@maslenka47 neni som taka silna ,aby som to dokázala,totiž ešte stále ho lubim,asi mi fakt sibe..:/

mladazienka
13. júl 2016

@marisola aj moj byvaly si myslel, ze budem za nim plackat, ale to este netusil, ze o tri mesiace som si nasla mojho terajsieho muza....ste mali vidiet, jaky bol prekvapeny.....snad pochopil, ze nie je len on jediny a pokial som slobodna, vzdy mam na vyber.....

maslenka47
13. júl 2016

@marisola tak to si musis ty sama zhodnotit, ci ti viac zalezi na tvojom alebo jeho stasti. Ak pri nom neivdis alebo nechces vidiet svoju buducnost, rozhodne necakaj na "ja chcem ,aby sa rozisiel on".

Nebudes ani prva ani posledna. A aj chlapov je dost.

mladazienka
13. júl 2016

@marisola budes si mysliet, ze ho lubis, ako ja, kym nenajdes nieco lepsie....a ja som nasla najlepsieho z najlepsich vdakabohu

majcika
13. júl 2016

@marisola ľúbiš ho...to je milé a pekne. Len tí na ňom vadí všetko, prečo je taký onaky. Hnmmm...čo uz

madeline1
13. júl 2016

pomoze s nákupom, zaviezie ... atd. a povie lubim ta.
Ja si myslim, ze naozaj lubi ta.
Je pochopitelne, ze po dlhorocnom vztahu uz nemozte byt zamilovany a nemozte byt vecne nalepeny na seba (to by nikomu nerobilo dobre)...
Podla mna citis len nespokojnost, mozno mas malo pozornosti, menej konickov nez ten tvoj drahy....zbytocne si trapis hlavicku.. radsej bud tiez ta, co mu opätuje lasku...uzivaj si vztah a nevytvaraj v nom dusno...

obsadenemeno
13. júl 2016

@marisola ktory ako....moj prvy manzel mi to opakoval, listocky romanticke po dome nechaval....aj ked ma podvadzal a hovoril to aj tej druhej....prenho to vela neznamenalo. Moj terajsi manzel mi to povie kazdy den a viem, ze to aj tak mysli, lebo kazdy jeho skutok to potvrdzuje.
Takze zavisi od osobnosti a charakteru.

marisola
autor
13. júl 2016

@mladazienka asi ano,len akosi neviem najst nic lepsie.chcem velmi si najst ineho, lepsieho chlapa,kde by som bola spokojna. ale na kazdom mi daco vadi. aj teraz ma chcel jeden spoluziak, ale mne sa nepáčil proste ..:( aj ked je citlivy mily,ale ..nepacil sa mi..a tak to je s kazdym ,koho stretnem po nom..

@madeline1 tu sa nejedna iba o to, ze pomoze atd, kaslat mu na to.mam malo pozornosti, chyba mi stastie, ,chyba mi horuca laska, chyba mi všetko, nie som spokojna vobec, nemam pokoj, a chyba mi všetko.keby sa aspon trošku viac snazil.chcem ist do baru,chcem sa zabavt ,chcem do kina, on nikam ..furt tisic vyhovoriek, este sme neboli oslavit ani moje skusky nič..a to je uz prosim pekne mesiac odvtedy.
a tak..vkuse..sa daco najde..mali sme ist na vylet, nemohla som,tak on spokojnučky,nerieši, chcem viac stastia ,viac pozornosti, viac,aby sa mi venoval,aby sme viac boli v kontakte, aby sme boli viac spolu, chcem,abyma viac zahrnal laskou, chcem romanticke smsky, spravy..vsetkeho chcem viac od neho.

madeline1
13. júl 2016

Celkom ti rozumiem. Moj partner je podobny... a myslim, ze vela zien ma vo vztahu tieto problemy...
Myslim si ale, ze dovod na rozchod to nie je. Skus na nho trosku zatlacit, bud ty ta aktivnejsia...Vymysli vylet, vytiahni ho von...Skus byt ty ta prva co vymysla program a potom ti to on urcite vrati spät....
Ak si ale presvedcena, ze sa chces rozist, rozid sa. Necakaj, kym si najdes lepsieho...Totizto to byt dovod k rozchodu. Najskôr sa rozid a ten lepsi pride, ked to zrovna nebudes vôbec cakat ... Mozno ti pomoze byt chvilu sama....

mladazienka
13. júl 2016

Presne ako hovori madeline1, ty si nikoho nehladaj, teraz pocas vztahu je to nezmysel, to je ako by si si ho nechavala ako zadne dvierka....proste, ked uz takto nechces dalej, tak sa rozid , ved byt na na nejaky cas sama, to nie je na skodu,....mne bolo prvy mesiac po rozchode smutno a pochybovala som o spravnosti svojho rozhodnutia, ale ked sa aj potom k nicomu nemal, ledva sa ozval, jasne, ze cakal, ze sa ozvem ako prva, tak potom som pochopila, ze ako mi je bez neho dobre, som volna, konecne sa nemusim nikomu prosit....az potom som nasla novu lasku....

marisola
autor
13. júl 2016

@mladazienka lenze viem,ako mi velmi bolo zle,kym som nemala chlapa, bola som sama, opustena,nemal ma kto ani pobozkat, pohladkat ja uz vkuse intenzivne som 6,5 roka vo vztahu (aj predtym som dakoho mala ),ale proste ja nechcem byt sama,to je ten dovod, desím sa samoty, ze zrazu nebudem mat ist s kym von, nebude ma mat kto objat,mam smolu na dobrych chlapov,co ak sa ten dalsi najde aj za desat rokov,mam byt stále sama ?:( desim sa smutku z osamoty. uplne sa chvejem pri tej myšlienky, velmi som bola depresivna, nič ma nebavilo, strasne som chcela vzťah. teraz aspon niekedy mam svetle momenty s nim,viem,ze proste niekto na mna mysli, s niekym kecám, s niekym sa milujem,niekto ma rozmaznava,mam niekoho na koho sa mozem spolahnuť.nechcem zažiť uz samotu, nemam dobru kamošku, ani kamosov, moc..a aj to daleko odo mna,ak su nejaki, mam ba rodicov,aj ti su vselijaki, neprejavuju mi lasku,tak ja uz neviem,co mam robiť.
som vlastne úplne sama :/
nemam ani psa..
a ja preto porste obávam,ze ak sa mi ani on nebude ozyvat proste dlhšie,tak ze ja sa mu ozvem prva,ze to nevydrzim,otvorim si flasu vina a napisem mu,a to by som sa uz tak ponížila ako nikdy nikto.

@madeline1 ked zatlacim nanho je nervozny, podrazdeny, ze co ked on nema chut,co riešim. ale toto by mi ani tak nevadilo(myslim,ako to,ze nikam nechce chodit, do baru a tak slavit nieco, nema chut na oslavy a pod.toto este pochopim, lebo vsak chodime spolu na vylety raz za rok do kina,resp.divadla),tomuto pochopim, oka..prisposobim sa,ale nepochopim jednej veci-tj. preco sa chova niekedy ,dost casto,akoby nic ku mne necitil,akoby som bola posledna na svete, akoby ma práveže neznášal, preco sa tak správa ,ked ja som k nemu milá? ja sa snažím,a on sa nesnazi, preco sa nesnazi robit ma statsnou?mne nepomoze moc ku stastiu,ked mi povysava byt, chcem radšej od neho, nech je romanticky, nech sa snaží, nech mi to nejako prejavo,nech teda robi pe mna ale skutočne velke činy,a skutky..s urpatovanim domu mi moze aj mama pomoct.ale mama mi nenapise basnicku ,alebo nenapise zalubenu sms na dobru noc, unho totálna stagnácia nastava. dokonca sme vzdy ""slavili"" sme si spomenuli na den,kedy sme sa dali dokopy, to on zaužíval, ze den XY kazdy mesiac si ho budeme pripomínať, kazducky mesiac(!!) nie iba datumovo v ten den.vrvaim si ,aky romantik..vzdy v ten den sme boli spolu, dal mi kvietok, alebo napisal romanticku basen,pisal basne,aj ked nebo lsviatok, (no a teraz to uz nerobi, spomenie si v ten den na to,ak nema vela roboty a tak,ale nič specificke,nic vynimocne, len mi napise sms,ak-tak napise,ze "pekny den XYked sme sa dali dokopy pred mnoho mesiacmi, objatie ti posielam.."..nic ine .fraza alebo aj to zabudne uz velakrat ..alebo povie,ze nevie aky je datum..stagnuje to posledne dva roky...nebavi ma to.takto...proste nech od neho vidim aspon nejaku snahuuuuuuu, nejaky prejav, a ked mu rozrpávam o tom,ako vylepšiť zlý vzťah,tak on si robi svoje,mysli si svoje,neodpovie nič, este s ami smeje do kscihtu, ironizuje, cynicky je, ze furt by som iba riešila,ze nech idem tama tam..nema zaujem spolupracovat je priserne tvrdohlavy..snazila som sa po dobrom,milo, po zlom, kricala som,plakala,prosiladavala ultimata,ze proste nie som stastna ( aa j slepy by na mne vdiel,ze nie som stastna,chodim ako telo bez duse,on to vidi)a on ma to tu najjednoduchsiu odpoved,ako kazdy chlap " ty nikdy stastna s tvojou povahou nebudes,keby si mala kopec povinnosti taketo pic...ti ani nenapadaju"..to je jeho odpoved. namiesto toho,aby so mnou riešil,preco je to zle,ako to napravit,namiesto toho,aby mi slubil,ze to napraví ..a ked nejaky slub si vymozem navela nvela je to nasilu a vydrzi mu to dva tri tyzdne...
chcem, predstavovala som si vzťah inak, ze budeme proste stále spolu,nalepeni jeden na druhom, proste stále vkuse,ze to ude rovnake..
resp. emyslela som si,ze to bude rovnake
ale ked sa mohol pred troma rokmi este správať ku mne ako ku kralovnej, rozmaznaval ma, hyckal ma,pozornosti, malickosti, krásne slovka, krásne reči, objatia, bozteky,a neviem čo...hladkania,....a teraz nic :(::((:(:(:( nič nič nič nič nič nič nič nič .
len ked chce sex,tak ma objíme,alebo mi da pusu, to je vypocitave pre mna!!akoze nemozem povedat,ze vzdy ,ved ma objime aj inokedy, napriklad,ked sa prechádzame,alebo tak, ale skor sa bezne ku mne chova,ako k sestre,alebo co!!! ja musim byt ta, co ho pohladka pocas dna, co ho pobozka na celo, aspon nieco, nejaky prejav nehy...od neho to nesmiem uz cakat ,proste citim krivdu a nespravodlivost,ze to je takto,lebo kedysi to bolo uplne inak !!

oomina
13. júl 2016

@marisola desíš sa samoty.. ty sa nemáš prečo báť samoty myslím, že by si nemala problém nájsť si niekoho. Niekoho kto Ťa bude milovať aj činmi nie len slovami. O čom to je keď jeho činy nedokazujú jeho lásku?!

mladazienka
13. júl 2016

@marisola jedno ja vieem urcite....ked ja nie som stastna, tak ani moj partner nebude stastny, ked som furt nespokojna ako mozem mat spokojny vztah a obstastnovat druheho.Partner tu nie je na to len aby nas robil stastnymi, ja sama sa musim o svoje stastie tiez starat a pocuvat svoje vnutro.Aj ked som vydata, to neznamena, ze som stratila svoju osobnost, mam podobne potreby ako za slobodna a snazim sa ich naplnat a nie na vsetky moje potreby mi staci moj manzel...To som sa musela naucit velmi rychlo, zit aj sama so sebou, aj ked som velmi na muza naviazana, ale predstav si, ze ja som pol roka z roka bez neho v zahranici, bez kamosiek, bez muza, bez rodiny, sama s internetom....poznam vela ludi, ktori su bez partnera a nepovedia, ze su nestastni, maximalne povedia, som stastny, ale nieco mi chyba.....

madeline1
13. júl 2016

@marisola to tak ale nefunguje, ze vztah bude stale taky ruzovy, taky romanticky ako na zaciatku...vacsinou to, co clovek preziva v zaciatkoch vztahu laska ani nie je...Ta laska sa ukaze az potom, ked pridu problemy, prve nedorozumienia...
Z tvojho textu usudzujem, ze tvoj partner je dokonca v domacnosti napomocny. Vaz si to! Maloktory chlap prilozi doma ruku k dielu...Vacsina pride z prace a sadne pred PC.Pises, ze sice pomoze obcas s upratovanim....ale ved to moze aj mamka atd. Mamka by ti ale s upratovanim pomahat nemala. Myslim, ze by vam obom pomohlo osamostatnit sa. Mali by ste zit sami dvaja v jednej domacnosti....
A ocakavat od partnera po par rokoch vo vztahu romanticke basnicky ? Ver mi, ze takého nenajdes...myslim, ze tvoj partner ti lasku cinmi prejavuje dostatocne...to len ty si to pleties a myslis si, ze napisat par versov je vacsi cin...casto su to vsak len slova...

obsadenemeno
13. júl 2016

@marisola nikdy nebudes stastna s inym clovekom, ked nevies byt stastna sama so sebou....druhi ludia tu nie su na to, aby ta robili stastnou. Stastie prichadza zvnutra, nie je v naplni prace inych ludi. Kazdy je zodpovedny za svoje vlastne stastie.
Tak sa prestan utapat v sebalutosti. Necudo ze nie si stastna, ved sama sebe odporujes a ani nevies co chces. Ani byt sama, ani s inou osobou, co ta lubi. Sorry, zivot nie je idealny ako v knihach ci filmoch. Ziaden dhhodoby vztah nebude nonstop o nekonecnej romantike, zapadoch slnka, omamujucich orgazmoch a neexistujucich problemoch.
Opytaj sa sama seba: Si ty tiez taka idealna?
A sorry, ale ak si si naozaj predstavovala, ze budete nonstop nalepeni na seba 24/7, tak potom mas nerealne predstavy, zijes v nerealnom svete a ten tvoj ma zlate nervy. Byt spolu nonstop nie je zdrave pre ziaden vztah.

marisola
autor
13. júl 2016

@obsadenemeno tak ja nemozem byt stastna,ked sa chová,tak ako sa chová.. milionkrat som mu povedala,ze sa mi nepáčia jeho nervácke vybuchy, ze nech si dava pozor na usta,kedsa so mnou zhovára,nech nenadáva stále a nech mne neadresuje svoje nadávky.nie som na to zvedavá proste.
neutápam sa v sebalutorsti, to v ziadnom pripade.
ja sa snazim, on nie.ja som k nemu stále mila,stale nezna,stale usmievava,a tak..nie toto.co on..
ja mam prejavy lasky,on nie.
pre mna ako mladu babu, nie je prejavom lasky to,ze mi pomoze s vysavanim a uprace byt, alebo ide nakupit, mne prejav lasky znaci nieco celkom iné, napríklad ked ma vezme niekam na vylet, povie mi,ze ma miluje, napisenieco pekne, urobi nejaky romanticky cin. zobere ma na veceru,alebo si zatancovat.ved mam preboha malo rokov,aby sa takto choval.chcem si uzit trosku toho vztahu.
nemusim byt s nim 24/7,ale zase nechcem byt cely tyzden bez neho, resp. chcem byt s nim castejšie ako sme spolu ( kedze robi tak,ze sme od seba ela km,tak sme spolu iba na vikend, bud u neho doma,alebo u mna doma)
pre mna to je malinko.

@mladazienka ale nie kazdy sme rovnaky, proste- ludia su stastni bez úartnera,a su ludia ktori nevydrzia sami,ako napríklad ja.
ja potrebujem citit stale lasku a nehu z druhej strany-
@madeline1 ta poupratuje ,pomoze, ale co z toho ? ja potrebujem niečo ine...je fajn,ze pomaha v domacnosti, ale to je predsa jeho povinnostou , resp, bude to povinnost,ked sa vezmeme raz,ak sa vezmeme, kazdy chlap pomaha ,aspon u nas doma,so všetkym, neviem,kde je to inak,a asi je, ze chlapi nic nerobia,len lezia,ale u nas nie, zauzivane je,ze doma sa chlapi pricinuju na domacnosti normalne, sem tam uvaria,a predsa on ma nenecha robit vsetko sama.pre mna je samozrejmost, co robi.ze pomaha, ked to potrebujem (ako aj ja jemu),ale laska neni samozrejmost, napríklad take pekne vyznanie lasky a romanticka večera predsa nie je samozrejmosť. nemala by byť.a to on nedokáže. nehladí na moje stastie.proste je mu jedno.

mladazienka
13. júl 2016

Vztah bud niekam vedie, alebo nevedie....ked vas doteraz nenapadlo ten vztah nejak posunut po siestich rokoch, tak vas to uz asi nenapadne....lebo tolko rokov spolu chodit a nebyvat spolu, neplanovat byvanie spolocne, rodinu a tak....to je zvlastne, to by aj mne vsetko liezlo na nervy, lebo proste, ked sa vztah nikam neposuva, neviem na com som, vsetko stagnuje, tak to nie je dobre....

charlie1980
13. júl 2016

@marisola Sama pises, ze aj ty ziapes a hadate sa, ty viac, on je skor tichsie. Takze v prvom rade si vydiskutujte vasu uroven komunikacie. Nie, nie je to v poriadku, ked ti skaredo nadava, no ani ziapat nie je v poriadku. Resp. mozes kludne aj ziapat, lenze potom nastava akcia-reakcia. Takze v prvom rade uroven. V druhom rade....vydiskutovat si, Preco neriesi vztah na takej urovni ako ty : Preco neriesi deti, spolocne byvanie a to vsetko, Co je pre teba dolezite. Treba sa ho opytat na dovod....neukazuje nad detmi, spolocnym byvanim, alebo sa mu nechce, alebo mu to vyhovuje, alebo, alebo. Treba najst kompromis, aby boli obidve strany spokojne. Ak neplanuje s tebou nic v buducnosti, potom mate ine predstavy a plany, s tym si nepomozes. Mozes mu to navrhnut, no v konecnom dosledku sa rozhodne sam, Co a ci vobec nieco planuje.
A v poslednom rade....uroven vztahu je ina po 2r chodenia, Ina pocas manzelstva a ina pocas rodicovstva. Nezabudaj, ze raz ked okolo teba budu pobehovat dve male deti, budes rada aj tomu, ze obcas povysava a pomoze, ani to tutu-mutu ti uz chybat nebude. Hmmmm, krasne to casy, ked som mala tvoje naroky😄 Ruze, Romanticku veceru a ine. Ked budes mat 2 male deti, budes rada, ze si stihnes vlasy ucesat do drdolu a nie Este obliekat sa do vecernych siat 😄

marisola
autor
13. júl 2016

@mladazienka ono.- planujeme svadbu, doteraz sme to nejak nemohli všetko riešiť-buducnost, kvoli tomu,ze ja studujem ešte mimo totálne, aneda sa to sklbiť so spoločnym byvanim, velmi som tuzila po tom, spolu byvat atd,ale uz netuzim napriklad,posledny rok uz sa toho skor desim.
napadlo nas to smaozrjeme,ale to je jedno,lebo neda sa s tym pohnut.a este viac,ked si kupil byt,,tak to uz je uplne inde. všetko pre mna stagnuje.
ale ja to aj scasti tak chcem,on sa nechová tak, on si ma neobchádza na to,aby sme si mohli planovat spoloč. buducnost, najprv sa musi zmeniť.

@charlie1980 jasne, ze je zle, ked ziapem, jasne ze je zle,ze on nadáva hresi vkuse, a na mna tiez, je enrvák proste.ja nechcem riešiť deti, naco aj ?preboha..ja ani deti nechcem asi, vobec nemam o to zaujem.ja si chcem najprv uzivat slobodu, vztah ,mazelstvo az potom za desat rokov nejake deti, deti neriesim vobec absolútne teraz..a mna naozaj teraz by tešili romanticke večere, aj pekne basne, romantika, sviečky a kadeco,pekne slova, mazlenie,ale on nem chut,tak ked uz teraz nema chut,tak potom kedy bude mat ?ked sa vezmeme a ked bude akoze totálne znudeny uz v manzelstve a ked budeme mat deti a zavazky a roobtu a pod? to neni dobre. mal by teraz prejavovat záujem velky o mna, byt so mnou, romantika podobne.ale nie toto.nechápem tomu ani ako to vlastne je,nechapem ničomu.
nechcem riešiť, co bude niekedy, chcem riešiť,co je TERAZ

mladazienka
13. júl 2016

@marisola ak smiem vediet, kolko mate rokov?

maslenka47
13. júl 2016

@marisola neplanuj svadbu s chlapom, ktory o teba nestoji a ani ty nestojis o neho, len preto, ze nechces byt sama. Pokial mas problem so samotou alebo so sebadoverou a citis sa nestasta, na to je psycholog.

Obavam sa ale, ze kym sa z tohto vztahu nevymotas, tak stastnejsia nebudes.

charlie1980
13. júl 2016

@marisola

neriešime vsak ziadne vazne veci,ako svadba, deti, dom, nič..len take menšie problémy riešime,ale stale nieco

Podla tohto usudzujem, ze ti to vadi. Teraz pises, ze deti nechces minimalne 10r. Tak ako to je ? Preco by sa musel stahovat s tebou do jedneho domu/bytu, ked tvoja vidina deti je 10r, okrem toho studujes....myslim, ze si v rozpolozeni a sama si nevies utriedit myslienky...takze ak mas pocit, ze vase predstavy (spolocne) sa rozchadzaju, hladajte si novych partnerov.

majcika
13. júl 2016

@marisola ty absolútne popieras realitu. Ty túžiš po romantike, on je aleeee úplne inde. Toto už s ním určite nezazijes. Je len ná tebe či si realitu pripustil alebo nie. Resp máme ísť a donútiť ho nech je romantický k žene s ktorou neplánuje ani stopkat ponožky a vraví jej že jej... Ebe....

obsadenemeno
13. júl 2016

@marisola a ty si to po sebe aj citas, ze co pises? ved si sama sebe odporujes... kolko mas vlastne rokov? Lebo to, co pises znie akoby si mala 17 alebo este menej.... a hocico ti tu baby radia, vzdy to prekrutis len na ze on ma neberie na veceru, on nie je romanticky ku mne, on mi nepise basne...... ty vole, tak ked je taky zly, najdi si ineho. Oh, aha, som zabudla, ze ty nemozes byt sama.... no, aby si sa jedneho dna nezobudila a zistila, ze si zrazu sama....lebo tvoj priatel uz mal toho dost, ze aj ked ti vravi ze ta lubi a dokazuje to kazdodennymi malickostami (ktore su v dlhodobom vztahu ovela dolezitejsie ako basnicky) aj tak ti nebol dost dobry. A ked chces riesit TERAZ, tak mozno urob nieco ty namiesto fnukania. Lebo taky chlap NEEXISTUJE, ktory by ti po rokoch rokucich vztahu pisal basnicky (a ak ano, je jeden z miliona a vyzera to, ze tvoj taky nie je). A vobec, vynutena romantika, ked viem ze to robi nasilu, lebo som si to "vydupala" by mi za to nestala, lebo by to nebolo uprimne.
Osobne, mne ta "romantika, sviecky a kadeco" pride po rokoch rokucich vztahu skor na smiech. Ako z tretotriedneho porna. Uz len bicik a zeliezka chybaju 😀 😅 😵 🙂 😀 😉 😅 😝 😵 🙂

petra3312
13. júl 2016

@marisola velmi zvlastne pises...strasne si protirecis, ocakavas nieco, co sama nedavas...a hlavne si myslim, ze Ty svojho priatela bohvieako nelubis, nie ze on nelubi Teba...nechavas si ho v zalohe a nerozides sa s nim presne preto, co si aj vyslovene napisala - ze si zatial nikoho lepsieho nestretla, aj ked by si velmi chcela. A to je podla mna strasne sebecke a bezcharakternejsie ako v hadke niekomu povedat " Ti je*e?".
K tym nadavkam tolko - ak ich sama niekedy pouzivas, kricis pocas hadky este viac ako on, tak sa necuduj, za sa Ti dostava rovnakeho jednania. Po druhe, pre niektorych ludi je uplne normalne pouzivat celkom dost vulgarizmov v kazdej vete...ano, mam vela takych kamaratov a kamaratiek, ostalo im to este z cias teenegerskych, kedy to bolo veeeelmi cool sa takto vyjadrovat a nezbavili sa toho dodnes.

K tym romantickym prejavom - kazdy clovek je iny, napriek tomu je asi uplne normalne, ze v zaciatkoch kazdeho vztahu, ked su ludia zamilovani, tak tych romantickych prejavov je viac - chalani nosia dievcatam ruze, niektori sa pokusia aj o zosmolenie nejakej tej basnicky, chodi sa do kina ako na klavir, restauracie, spolocne vikendy v romantickych hoteloch, minimalne 10000km nachodenych ruka v ruke, drobne darceky a sladkosti atd atd atd...no a je celkom normalne, ze vela ludi od tohto spravania casom upusti, pretoze ked mas deti, zamestnanie, ktore vystavi, Dom alebo byt, v ktorom treba neustale nieco robit, tazko mas cas, chut a financie na tu romantiku hore opisanu....Ty si ale z ludi, ktori tieto prejavy potrebuju stale, Tvoj partner je zasa z ludi, ktori ich nepotrebuju...mozes sa s nim o tom rozpravat kolko chces, nezmeni sa to, vzdy mozno na chvilu, ked si to vydupes, ale v nom to raz nie je, tak to v nom nikdy nebude..

Ja tiez zakazdym, ked koncim telefonat s muzom aj o tom, ci sa nam minul toaletny papier, tak bez rozmyslania poviem, ze ho lubim, on to povie naspat a hotovo, nikdy sa nezamyslam, ci to mysli kazdy z nas uprimne a vazne a v celej hlbke tak, ako by si to vyznanie zasluzilo. Ano, lubim ho, ale poviem to aj desatkrat len tak automaticky. A potom ked sa vecer nanho za nieco nastvem a som ako furia, tak to zasa neznamena, ze ho nelubim.

Uprimne, mna by strasne otravovalo, keby niekto odo mna stale vyzadoval, aby som bola nezna, tulila sa k nemu, lepila sa nanho, ocmulavala ho jazykom, hadzala po nom zamilovane pohlady, hovorila mu mojko a neviem co este - ked to skratka nie je vo mne. A keby som bola chlap a tieto prejavy by odo mna neustale vyzadovala umrncana zenska - tak ma asi porazi.

Pre mna narozdiel od Teba je prejavom lasky, ze mi minuly vikend postavil na zahrade altanok, ze konecne zavolal niekoho, aby nam opravil komin, ze mame v zahrade novy plot....predstav si, nie su to samozrejmosti u kazdeho chlapa. Su to veci, ktore ocenis v manzelstve viac ako romanticku veceru pri svieckach a sladke vylevy lasky do uska.

Sums sumarum - pri Tvojom priatelovi Ta nic nedrzi, tak sa s nim rozid a najdi si neakeho Romualda z telenovely, ktory bude z Teba odpadavat zakazdym, ked sa na Teba pozrie.

katarinamarkova
13. júl 2016

@marisola činy ľudí ti prezradia to akí naozaj sú

ruzoveokuliare
13. júl 2016

Absolútne súhlasím s @obsadenemeno a s @petra3312
Znieš ako nejaká násťročná,ako ja mám síce muža,ktorý mi aj po rokoch "romanticky" vyznáva lásku,ale ak by robil len to a chýbali by činy (napr. keď mi je zle, či som fakt unavená a on by ma len obíjmal, či darčeky dával a v kuchyni bordel, niet čo jesť či kopa špinavého prádla atď.) - tak by si tú romantiku mohol niekam strčiť.
Ono je naozaj pravda, že lásku a vzťah človek najlepšie ocení, keď sa naučí byť aj sám.

marisola
autor
14. júl 2016

@ruzoveokuliare no vidis, ty mas chlapa, co je aj romanticky a aj vie porobit doma. tieto dve veci sa nevylucuju.

@obsadenemeno pozri, pre mna romantika nie je z lacneho porna,ako si to opísala, pre mna je romantika uzasne nadherna vec, sem tam sa na seba usmita ,dat zamilovany pohlad, prechádzažť sa rukav v ruke ,sem tam pekna sms..to neni pre mna porno tretotriedne. to je prejav lasky, nikdynekonciacej.
kludne by stacilo, kebyze aspon niekedy mi povie " som rad,ze ta mam",alebo nieco take.ale on to nehovori.
a on ma k 30-ke uz a ja mam dost po dvadsiatke.tiez.
nemáme 17...
ja somtaka bola,ked sme zacinali chodit,ked som mala tych nast,a nemienim sa zmenit, som citliva zena, preto potrebujem romantiku,nehovorim, ze vecnu a vzdy kazdy den, ale aspon obcasne, ked je na to cas a chuť.
ved sme par,preboha !! sme mladi ludia bez zavazkov total, tak kedy inokedy to budete praktizovat, ..potom,ked pridu povinnosti ?

@charlie1980 a to podla tvojho komentáru vyzera, ze ludia ziju spolu v spolocnom byte len vtedy ked chcu splodiť dieta ?🙂 či ? ved mozu byvat spolu isty cas len tak, lenze kedze sa tu vsetci pytali,preco spolu este enbyvame a neplanujeme svadbu,tak som odpovedala, ze ja este studujem na vyske.a este dlhsie asi budem, kedze si chcem robit Phd. treti stupen.nie je to tak,ze on nechce.

baby.ja som len tym myslela.ze preco s správa zalubene ,lubim ta a podobne a v ten den mi povie ,ze som ebla alebo vyskoci na mna pre kravinu, proste toto mi moc nejde k sebe. sorry.

@petra3312 bolo to dost nefer napísané ,ale co uz , dik za komentár.nepotrebujem romualda, ale potrebujem chlapa, co trosku DBA aj o moje stastie a moje tuzby a potreby, a nie ,co je chladny pri mne.