Sme hlučni susedia?

6. jan 2022

Dobrý večer. Mam takú otázku či sme naozaj my vadni, alebo je pani zdola precitlivena. Bývam s manželom, bez deti, iba s kocurom. Pani zdola nám vie trepať do stropu aj keď sedíme na gauči a pozeráme telku, nedajboh keď sa zdvihnem a idem si po vodu. Naposledy sme mali na návšteve malú neter, hrala sa, musím uznať ze dupkala a o pol 8 nám buchala nech sme ticho. 🙈 Nerobíme žiadne zurky, oslavy, nepustame nahlas hudbu, nehadame sa. (tak aby bolo počuť 🤣) keď už manžel chodí príliš často hore dole sama som nervózna že suseda zase bude trieskat.... Priznávam sama som v krči z tohto celého. V spálni mame parkety, ja chápem ze to musí byť pocut ale skutočne jej nič nerobíme naschvál, to mame chodiť po špičkách alebo co. 🙃🥺 Už došla tak ďaleko že si vymyslela že odo mňa utekal nejaký mladík v trenkach 🙈nerobíme nič hrozné, iba sa večne sťažuje na dupot.... Susedia nad nami robia oslavy, zurky, bývajú naozaj hlučni keď majú kamarátov na návšteve, alebo malých súrodencov ale ešte mi nenapadlo im búchať nech sú ticho.... Och

autor
6. jan 2022

Už som z nej taka chorá že rozmýšľam ci nepočuje kocúra ako behá po byte, no totálne mi šibe 🙈🙈🙈🙈 asi mu kúpim nejaké papučky alebo co

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1911
6. jan 2022

Veľmi podobné som zažila v prenajatom byte v CR, mali sme 2izb a bývali sme tam dve baby. Slovenky. Nonstop nám búchala… my sme na byt už chodili fakt len spať (boli sme študentky, ale zo školy sme radšej chodili domov obkľukami). Za celé tri roky sme neurobili žiadnu žúrku, ani len stretnutie na byte. Sliedila po nás. Keď sme boli doma, bolo zle, keď sme šli na dlhšie má SR, tiež zle. Skončilo to až niekoľkými policajnými návštevami, s tým, že policajti nás už poznali, xkrat len zaklopali, že stoja za dverami už 15min a mysleli si, že nie sme doma. Ani krok. Ani slovo. Na veľa ďalších udaní ani neprišli a rovno to riešila mestská radnica. Keď sme sa sťahovali, po skončení školy. “Prispôsobivú” babičku niekde sťahovali, neviem či inde, či k rodine, či do seniorského domu, alebo ústavu. Bolo to aj smutne, ale ona by to robila aj ďalším a ďalším. Tak ako to robila pred nami… keď som kupovala svoj byt, nič má nezaujímalo viac ako susedia 😀😀

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emalka
6. jan 2022

Toto bude psychicky chora pani. Ona vas ani nemusi pocut, moze mat proste halucinacie. Nieje mozne aby pocula kocura chodit po podlahe, na 100% ani nepocuje vas, a ten mladik v trenkach je len dokazom ze to nema v hlave v poriadku.
Mate nejaku moznost skontaktovat jej deti, ak su dospele, nech ju spacifikuju?

dulazh
6. jan 2022

myslim,ze tej susede bude vadit vsetko.Ja by som sa neobmedzovala do 22 hod.vobec,kedze si si nie vedoma,ze by ste boli vy hlucni.Ked zabucha na plafon,odbuchaj jej naspat.Ak nepomoze,riesit na domovej schodzi/zacni ty,nenechaj to na nu,ukaz,ze si si vedoma,ze len buzeruje/Mozno ,ked uvidi,ze sa nebojis skrotne.Ak nie,zacnito riesit ty. V panelaku urcita tolerancia musi byt,lebo tam pocut aj ,,prd,,

autor
6. jan 2022

@nikolka1986 skúsim určite, ďakujem. Nepochybujem o tom, že je počuť ale naozaj nedupeme naschvál ani nič zlé nerobíme.
@dulazh už som rozmýšľala ze jej zadupem naspäť, hlavne keď v kľude pozerám telku alebo čítam 🙈
@emalka jej dcéra je taká istá. Ze ma pani nejaké zdravotné problémy, nemôže spávať a potrebuje kľud. 🤷‍♀️ Ten rozhovor nedopadol dobre, som jej povedala že lietať neviem a upratovať musím... Bohužiaľ

dulazh
6. jan 2022

podo mnou byvaju hlucny ,,olasy,,Vzdy mali pindy,ze deti skacu,trieskaju atd.Raz sme mali navstevu,male deti,ktore sa nahanali v detskej izbe.Bolo okolo17hod.a samozrejme prisiel zvonit,ze mu luster spadne,ze nech porobim s detmi poriadky.Vtedy som uz stratila nervy a hnusne mu povedala,ze nemozem za to,ze si na p...u namontoval luster a ze ked spadne bude to jeho chyba a zabachla som dvere.Odvtedy mam s nimi pokoj.

lenuska9999
6. jan 2022

Trebalo susede ukázať hranice hneď na začiatku, teraz to bude ťažké. Ale ak bude búchať, tak sj ju nevšimajte alebo zabuchajte naspäť. Keď príde klopat, normálne jej otvor a povedz, že ty v tom byte žiješ a nebudeš chodiť kvôli nej po špičkách, tak nech zalezie odkiaľ prišla. Možno by som sa aj povyhrazala, že zavoláš políciu ty na nu, za to , že ťa neustále otravuje a nedá vám pokoj..nech sa odstahuje na samotu ak chce mať úplne ticho. inak by som sa nijako neobmedzovala doma. Samozrejme nerobiť hluk naschval , ale prestať byt nervózna z každého zvuku , co doma urobíte. Véd je to na hlavu, aby sa človek cítil zle u seba doma. Ja mam susedov, ktorí si každý deň púšťajú hudbu na hlas a vôbec mi to nevadí. Povedala som, že od 12tej do 14tej mi spí syn tak vtedy nie , ale inak nech si robia doma co chcú. Tvoju susedu by už asi porazilo

magnetk
6. jan 2022

Písali ste, že susedia nad vami robia oslavy, žúrky, bývajú naozaj hluční. Možno si tá pani myslí, že to ide všetko od vás. Vo vedlajšom vchode, barak je spojený, taký dlhý. Robia tam mladí ľudia v podnájme stále bordel a oslavy. A počuť to tak, ako keby to bolo v našom baraku. Treba povedať pani, či si vás nezmýlila. Že tí nad vami robia oslavy, žúrky a nie vy. Nech sa ide tam vadiť. Ak budú robiť tí nad vami bordel, tak zaklopte pani a zoberte ju do bytu. Aby pochopila, že to nejde od vás. A bude pokoj. Bude vyzváňať potom im.

zuzanka.zuzu
6. jan 2022

kocúra počuť môže, ja som počula ťapkanie psíka, presne som vedela v ktorej izbe a v ktorom kúte sa nachádza. a to mali susedia takého kabelkového, že keď silnejšie fúkalo, tak ho vialo vo vetre 🙄 ale mne nevadil.

majulino
6. jan 2022

Och ani mi nehovor, pod nami, novy susedia pernamentne trieskaju do radiatora 🙈 dnes som vysavala v detskej a opäť, najorv do steny, potom radiator, tak som mu odkopla naspäť. Vecer bol pozriet majster (ideme prerábať) si vravim, ze zavolam im radsej, ci nemaju kovid - predcasom mal sused a 3 tyzdne mu triestilo v hlave, tak ci nahodou aj oni, ved ich ani nevidno a dotycny na otazku, co bol za problém ked trieskal do radiatora odpovie, no viete spinkal som, lebo beriem taky sirup 🙈 skoro ma jeblo, a este dodal, ja spim tak 3x denne po nom...
Pritom sme s detmi pravidelne minimalne 2-3 h vonku doobedu, a este aj poobede. Bohuzial pod detskou izbou majú spálňu

nwnw
6. jan 2022

Predat byt, alebo zaizolovat podlahu.

amelie2017
6. jan 2022

Ona kludne moze pocut buchot z inych bytov. My pocujeme viac dupot zo spodu ako tych nad nami.

janai1
6. jan 2022

Sranda by bola keby mala mojich susedov - ich syn sa polroka učil na klavesoch kohútik jarabí 😂 kazdy druhý deň sme mali koncert, ale už to zvládol 💪🏽 teraz skúša niečo iné, to ešte nevieme rozoznať 😀

aandrea9
6. jan 2022

Pani zdola má asi problém sama so sebou alebo problém psychický. Ignoruj to a keď ste fakt ako myšky a ona trepe, zatrep jej naspäť. A kocúra určite netyraj papučkami. Veď takmer celý deň prespí🤷‍♀️. Nad nami bol maltezak a parkety a nepočuli sme ani ťuk o ňom.

mauduska
6. jan 2022

my máme takúto expertku nad nami. Prvé dva razy jej otvoril manžel a on je taký dobráčik, tak jej aj o 12tej na obed sľúbil, že dáme hudbu tichšie (vôbec nebola hlasno). Treti raz som jej otvorila ja a dobre som jej naložila - vymýšľala si, že o pol 12 v noci nás počuje ako rozkladáme gauč (nemáme ani rozkladaci gauč ani posteľ a o 10tej chodíme spať) + bolo vtedy asi 8 hodín večer a hudbu som mala tak ticho pustenú, že som ju cez otvorené dvere skoro nepočula do vedľajšej izby.. odvtedy nebola. Myslím si, že keby jej vždy otvoril manžel, tak by sem chodila ako na klavír.

cubo2
6. jan 2022

Riešenie je jednoduché - odsťahovať sa z paneláku. Ja som vydržal 5 rokov a už nikdy viac. Nad nami búchanie s činkami v obývačke, v kuchyni pri obede pravidelne malé infarkty keď sa posúval od stola na stoličke po dlažbe s hrozným vŕzganím, každý deň do 2 ráno furt čosi robil v izbe, potom sprcha, padanie šampónov do plechovej vane.. pod nami zas fajčili ako Turkovia, smrad jak v krčme 4.tej cenovej.. nikdy viac, radšej by som býval v maringotke na Kysuciach ako opäť v paneláku.

caroline_
6. jan 2022

Ked jej vadi "hluk", kludne sa moze prestahovat do domu na samotu.

autor
6. jan 2022

@dulazh najhoršie je, že ona nepríde klopkat k nám, iba búcha. Ani ju nemám šancu stretnúť, pritom to je taka typická kamera že o všetkom vie 🙈 ale keď už náhodou idem za ňou tak uteká schovať sa do bytu...
@zuzanka.zuzu ona nám buchala raz myslím aj kvôli kocurovi keď mal svoju hodinu že lietal ako šialený 🙃
@janai1 teraz som sa dobre zasmiala, šikovný chlapec 🤣 asi začnem hrať na bicie
@caroline_ predtým tu žili také dva sociálne prípady ale im si netrúfla búchať lebo jeden bol totálny psychopat čo sa každému vyhrážal že ho zabije, asi poviem môjmu nech si mnou spraví kríky možno to zaberie 🤣🤣🤣🤣🤣

ecko80
6. jan 2022

A nepocuje suseda nahodou dupanie a hluk od niekoho ineho? Od tych, co byvaju nad Tebou napriklad? My sme tak poculi dupot, smiech, posuvanie stoliciek a hlucnu hudbu z bytu o dve poschodia vyssie nad nami. Boli tam studentky v podnajme. Nad nami nebyval vtedy nikto.

dulazh
6. jan 2022

ked sa uteka schovat svedci o tom,ze je mešuge🙂zvon dovtedy,kym neotvori.Ak ani to nie,chod jej do schranky listok a ze to ides riesit ,lebo vidis,ze ona nema snahu,aby ste to spolu vyriesili.Odporucala by som,keby sa podpisal manzel-taketo ,,hnupky,,maju zvacsa pred chlapmi vacsi respekt.

zuzizu2
6. jan 2022

Tazko je to s niektorymi, susedov si nevyberies, my ked sme byvali v byte, tak problem nebol s nicim, len susedia sa nastahovali novy a ich syn, co na schodoch dovadzal to bolo strasne. Skakal, dupal, hulakal. Parkrat som vybehla a uz si to zapamatal. Ale vsade je nieco, niekto no :/

marca12
6. jan 2022

Mala som takuto susedu. Stara,zakomplexovana ucitelka. Lezali sme vecer v posteli,teda uz spali a zobudili sme sa na zvoncek. Otvorili sme a tam na nas zacala,ze dokedy mienime dupat a my pozerame po nej,ze ved spime uz dobre dve hodiny. A toto sme mali neustale. Nic sme nerobili,sedeli sme a ona sa prisla stazovat. Potom nam zacala nechavat odkazy vo vytahu,na stenach v spolocnych priestoroch. Bolo to neunosne,ku koncu sme uz naozaj chodili domov len spavat. Museli sme sa prestahovat kvoli nej. V panelaku sa vsetko ozyva,ona mozno pocuje z okolitych bytov hluk alebo dupot a nadava tomu,kto je nad nou.