Som chorobne žiarlivá

laurascotttt
20. jan 2024

Som neskutočne žiarlivá a chcem aby to skončilo pretože mi to ničí môj vzťah s partnerom ale neviem si pomôcť som už z toho veľmi zúfalá
Začalo to tak že ma raz moja sestra zavolala von spoznala som chlapca ktorý sa mi veľmi páčil každým dňom viac a viac lenže on necítil to isté ku mne teda aspoň o tom nevedel že sa mi páči každý deň sme chodievali von ja moja sestra jeho kamaráti a on lenze som si všimla ze sa mu páči moja sestra každý boží deň jej capal vo zadku kukal sa po nej a iné veci... postupom času to bolo horšie a horšie ako keby nebolo málo neustále rozprával o iných ženách že aké sú pekné a tak, veľmi mi to ubližovalo
Lenže ja som nikdy pred ním o iných mužoch nerozprávala naschvál aby si ma všimol aby som mu ukázala že sa mi páči jedného dňa sa začal oblizovať s nejakou fuchtlou a to boli spolu iba 1 hodinu vonku a zrazu boli na seba nalepený potom čo sa to stalo som ho už nechcela vidieť v živote
No lenže jedného dňa sme boli u neho doma večer mi dal pusu bola som fakt zmätená a potom mi povedal že ma chce tak sme sa dali dokopy
Ale nedokážem zabudnúť ako každý deň obchytkával moju sestru a podobné veci každý deň sa hádame kvôli tomu a neviem čo mám robiť nechcem byť žiarlivá ale neviem ako na to nedokážem mu to odpustiť ani na to zabudnúť mám strach stále keď ideme niekam s mojou sestrou von dokonca ho nechcem brať ani ku mne domov aby sa nestretli a stále keď príde na reč o inej babe tak som neskutočne nahnevana lebo viem že sa mu každá baba páčila len ja nie jednoducho mu nedokážem veriť cítim sa hrozne kvôli tomu prosím vás o radu :(

adeladulova
20. jan 2024

To nie je tebou. Ale ním. Skus to cele zahodiť za hlavu a nájdi si muža. Nie frajera, chalana, a podobne nízko zmýšľajúci "pubertaci". Red flag mal byť už dávno..
Ja by som teda do toho už neinvestovala ani štipku energie. Sestra to berie ako?

dadka1997
20. jan 2024

@laurascotttt tak sa rozidte tento vztah nikam nespeje

vanilkovazmrzka
20. jan 2024

V dospelosti to snad prejde 🙂

h2
20. jan 2024

To je ozaj muž snov toto. 🙄👎

januska12323
20. jan 2024

Koľko máte rokov? Dospelá žena by si s takým somárom nezačala. Nie si žiarlivá ale rozumná len v zápale "páči sa mi" to nevidíš jasne.

chodec15
20. jan 2024

Nejaky miestny -nastrocny Casanova.

diewcatqoo
20. jan 2024

Kolko mate rokov, 15? 🙄

babulkomale
20. jan 2024

@laurascotttt ine ho nechceli lebo je kurevnik co chce hociktoru a ty jedina si ho chcela, tak mate "vztah" 😂
A teraz ti prekaza, ze je kurevnik, aj ked si to cely cas vedela.
Najprv psychicky dozrejte a potom sa pustajte do vztahov.

ivangeline
20. jan 2024

Viac nemám co dodat. ;D

juliacenc
20. jan 2024

Z fora pre mamicky a zienky domace sa stava forum pre tinedzerky 😁

katkami123
20. jan 2024

@laurascotttt
Jasne, že si žiarlivá, keď ťa cely čas ponižoval svojim chovaním a napokon si ťa vybral ako jednu z možností . Keby bol z teba paf hneď na začiatku, vnímala by si vzťah s ním inak. Takto si videla aký je, aj tak si s ním sla do vzťahu.

moonlight1210
20. jan 2024

Prva hlupost, ktoru si robila: zalubila si sa, ale nic si nepovedala, no brala si ho uz ako “svojho” a jeho zaujem o ine zeny si brala ako podraz a ziarlila na ne (a citila sa ublizena).
Vnimas ten paradox, co si robila? Ma to logiku? Nema.
Nemali ste ziaden vztah. Ale ty si ziarlila, akoby uz bol tvoj.
Nemas zdrave sebavedomie.

Druha hlupost: ked vies, ze je prelietavy (a asi mate este aj malo rokov), tak aj tak si tuzila po tom, aby bol tvoj. A ked ti dal konecne pusu, uplne si bola v nebi, ze si ho konecne “vyhrala”. Ale co si vlastne vyhrala?
Vedomie, ze mas prelietaveho frajera.
Takze ty nielen, ze nemas sebavedomie, ty si si este navrch aj nasla spustac a upevnovac svojich neistot (akoby si mala alergiu na laktozu, ale denne pila liter plnotucneho mlieka). Myslis si, ze si vyhrala prvu cenu, ale ides uplne proti sebe.

Tretia hlupost: cele to korunujes tym, ze si budujes averziu na svoju sestru, lebo v kazdej zene teraz vidis sokynu.

Skoncis tak, ze prides nielen o frajera, ale zbytocne si rozbijes vztah s vlastnou sestrou pre neho. Vlastne na konci ostanes ako niekto, kto prehral vsetko.
Stoji to za to?
Nestoji.

Takze ber do ruky Plzakov Othelon a zacni sa ucit mat ziarlivost pod kontrolou. Ziarlit neprestanes, mas to v sebe. Ale mozes to ovladat. Cim prv zacnes, tym mas vacsiu sancu ostat triezva aj tam, kde ine zeny by uz robili sceny.

laurascotttt
autor
20. jan 2024

@vanilkovazmrzka mám 20😅

domkakvet
20. jan 2024

@laurascotttt treba najst muza, ktoremu budes verit.

katkatet
21. jan 2024

@laurascotttt prečítaj si knihu prečo muži milujú potvory a potom snáď pochopíš. Ja by som mu nedôverovala vidíš sama ako sa správal v minulosti