Som na materskej a manžel chce hypotéku na byt

comamrobit
12. dec 2015

Ahojte žienky. Ja neviem čo mám robiť. Som na materskej a manžel chce brat hypotéku na byt. Problém je v tom že na domácnosť mi dáva 150€ a moja materská sa ma šetríť - aj keď ja musím niekedy niečo vybrať inak by drobec chodil holý - bosý. Doma nič neurobí, nič neopraví .. Jeho mama kontroluje kam dávame peniaze. On počúva od nej že veľa minime a ja od neho. Stále len počúvam musíme šetriť! Bojím sa co to bude keď budeme mat hypotéku. A z mojej materskej sa bude platiť. Ostanem úplne bez peňazí, už teraz sa mi od neho tažko pýta. Dá mi tých 150€ ale na čiastky a za to mám všetko nakúpiť, pre nás - pre malého.. Co by ste robili na mojom mieste? Chcem svojmu dieťaťu aj niečo dopriať .. Nechcem manželovi pozerať na ruky či mi dá peniaze .. Chcela som malému kúpiť capacky a povedal mi že nemáme peniaze a viem že mal na úcte viac ako dosť! A take veci sú unás na bežnom poriadku. Keď chcem aby niečo opravil tak nehrozí všetko si musím sama. Som zúfalá lebo viem že ak bude hypotéka bude to ešte horšie .. Neviem co robiť 🤔

mimla
12. dec 2015

1. začni si presne písať výdavky
2. vieš, že výživné možno žiadať aj počas trvania manželstva
3. blokuj svokru všade kde salen dá. Ona ťa má ako ďalšie decko, ktoré nie je schopné hospodáriť.
4. takto. Zo 150 € na mesiac sa živoriť dá. Ak manžel platí všetky energie, dane a podobne. Ak máš ľudí, čo ti poposúvajú veci, či už na oblečenie, alebo do domácnosti. Ak máš po ruke sekáč. Otázka je čo potom z takého života človek má.
5. peniaze symbolizujú moc. Tvoj muž a tvoja svokra o tú moc nechcú prísť. Muž nechce stratiť moc nad tebou a svokra nad svojim synom.
6. poraď sa s odborníkom na vzťahy.
7. Ak máš pocit, že ťa manžel obmedzuje peniazmi a nie je to nutné (máte dostatočný príjem, nerozhadzuješ peniaze, nie si závislá na drogách, ale na pokri...) mohlo by ísť o týranie.
8. Tvoj muž málo prispieva. Nenosí ani financie ani sa nijako nepodieľa na domácich prácach. Skús mu v telke púšťať filmy, kde muži doma niečo robia. Napríklad varia. Púšťaj mu to dokola.
9. Zmier sa s tým, že toto sa NIKDY nezmení. môžeš to trochu korigovať, môžeš sa o zem hádzať. Môžeš sa s ním dokonca rozísť. On bude vždy lakomý.
10. NIKDY za žiadnych okolností nepúšťaj rodičovský príspevok z rúk. Maj ho na svojom účte a maj ho pre seba. Nedávaj z rúk heslo k internet bankingu, ani PIN nikomu. Ak si to už urobila, tak to zmeň.

lolonka
12. dec 2015

@comamrobit ...premysli si všetko dopredu...lebo ak zoberie hypo..bude písaná aj na teba....a ak budeš chcieť od neho odísť....bude to o to komplikovanejšie..

comamrobit
autor
12. dec 2015

lolonka- on pohrda každým fórom .. Tu vraj ľudia vymývajú mozog druhým

laura1804
12. dec 2015

Napis mu na papierik vsetko, co potrebujete a posli ho na nakup, nech sa chlapec uvedomi, ake su teraz ceny v obchodoch...lebo muzi niekedy nemaju sajnu. Aj moj raz na nakupe zapotil, ze dnes mam limit 25€. Som sa zasmiala, ze bud budem jest ja,alebo ty...a kedze kojim, tak ja. Mozes si ist pytat rozky od mamicky...hned ho to preslo...a co sa tyka svokry, cim skor urci hranice, lebo dopadnete velmi zle...hlavne vase manzelstvo...poznam to...tiez musim mm casto pripominat, ze uz nema pupocnu snuru.

moni244
12. dec 2015

@comamrobit normalne som vytocena, ako toto si mohla len dovolit a priviest do takehoto prostredia dieta, ako.sorry, ale toto nie je normalne

lolonka
12. dec 2015

@comamrobit ....všetky baby ti tu píšu, že to nie je normálne.....tak je to už na tebe...či začneš proti tomu niečo robiť....alebo sa budeš iba prizerať....ak ťa ľúbi....bude ochotný sa s tebou rozprávať a dohodnúť....ak nie...tak nie je o čom....... 😔

lolonka
12. dec 2015

@moni244 ...presne....presne........

comamrobit
autor
12. dec 2015

lolonka- skúsila som 3 dni som čakala na chleba .. Nebol schopný ho ísť kúpiť

sweetlife001
12. dec 2015

a preco vam polku najmu platia jeho rodicia ked on zaraba 1000eur a ty mas matersku ? to co je za chlapa? ved to sa ani o rodinu nevie postarat boze od takeho ruky prec.. a este s tou jeho matkou no zbohom, s takym by som nebola ani nahodou a ty ? ved mas nejaku hrdost preboha nenechavaj si skakat po hlave !

lolonka
12. dec 2015

@comamrobit ....musíš byť tvrdá...a niečo vyriešiš....alebo sa budeš iba prizerať....

mircalla
12. dec 2015

@comamrobit nuz podla mna chorobna lakomost je psychicka porucha....je to daco patologicke

sissy27
12. dec 2015

@comamrobit prečo ho stále obraňuješ a bojuješ zaňho? toto, v čom žiješ, sa volá ekonomické týranie... je absolútne nereálne viesť domácnosť s malým dieťaťom za 150€ mesačne, možno ak by ste mali záhradku, čo-to dopestovali, chovali nejaké sliepky alebo zajace... a aby si sa bála vlastnému mužovi povedať, že si musela siahnuť na rodičák, lebo ti nevychádza - hlavne že vôbec si naň musela siahnuť !! aby jednému dospelému svojprávnemu chlapovi mamička kontrolovala účty a komentovala to - halooooo, budíček !!! tvoj manžel nežije s tebou, on žije so svojou mamičkou... ty si len tá, čo mu porodila dieťa (lebo tak sa to patrí) a lacná pracovná sila... lebo ver mi, za 150€ mesačne by upratovačku, kuchárku, slúžku a rozkošníčku poslušnú nenašiel...

mircalla
12. dec 2015

@sissy27 presne tak - ekonomicke tyranie je sucast psychickeho tyrania - nie je to nic ine ako psychicky teror....
@lolonka nechal by vlastne dieta umriet od hladu,? tak podla toho, co pises asi ano
a este si necha platit rodicmi....to je uz aky hardcore

mackamizjedlaskrecka
12. dec 2015

Idem v skratke jeden den nakup min.10 e .to vychadza ?3 osoby..no dve OK.tak name 300 mesiac.a KDE je kozmetika ,prah na pranie cistiace potreby.....OK aj keby dame ,5 na den v byte aj tak na tu kozmetiku a okrem jedla mi to nevychadza.a KDE su penuazky na kaviaren? Ved byvate v meste.mne to nijak nevychadza.lakomost je choroba.skuste pockat S hypo maly pojde do skolky bude sa splacat lahsie...

sofi2510
12. dec 2015

Moj ex "svokor" bol presne takyto isty-pre 1€ by si dal aj do kolena vrtat a ex"svokra"po rokoch skoncila ako tazka alkoholicka

comamrobit
autor
12. dec 2015

Všetko ma premyslene .. Teraz moja materská a potom môj plat. O nič vraj nebudeme ukrátený .. Budeme žiť ako do teraz. Len on nevie že aj z mojej materskej sme žili a jak premýšľam tak premýšľam ..

jadelka
12. dec 2015

myslim si, ze v manzelstve by mali byt peniaze a ucty spolocne, nie ze on ti da 150 eur, on ti ma umoznit disponovat s peniazmi, ktore zarobi, rovnako, ako s n imi disponuje on. Proste toto ste si mali spolocne uz na zaciatku ujasnit.

mircalla
12. dec 2015

@comamrobit nuz bude to len horsie...ty sa vyhadzez z penazi, ktore nemas...ak zacnes pracovat tak to budes riesit pozickami a kvoli nemu sa budes zadlzovat....

comamrobit
autor
12. dec 2015

jadelka- on mi to pár krát navrhol, ale potom bolo načo chceš zase peniaze, tebe nepatrí bankomatova karta do rúk .. A potom ja nemám problém tu máš kartu a gazduj ty ak vieš lepšie a dookola ..

mircalla
12. dec 2015

@comamrobit ved on s tebou jedna ako s totalnou ovcou....tvoj maznel je stratka tyran, cim skor si to priznas, tym lepsie....myslim psychicke tyranie

ariannazara
12. dec 2015

@comamrobit no akoze ja ta obdivujem to mi chces povedat ze ani sebe nic nekupujes na oblecenie??? U nas je 150€ bezny nakup a to este nepocitam oblecenie to si ani neviem predstavit ! No ja by som mu asi vykrutila krk 😂

mircalla
12. dec 2015

@ariannazara presne - vikendovy nakup (len potraviny) priemrne 50-70 euro....a to ziadny extrem, to najnutnejsie....co vydrzi 2-3 dni

mammamiamiama
12. dec 2015

@comamrobit pozri, mas tu uz slusnu hromadku nazorov. V kazdom jednom, ze to nie je normalne, a ze si toho drzgrosika musis poriesit. Ak to nie je vymysel (nechce sa mi verit, ze vyzijete zo 150 eur na mesiac so vsetkymi nakupami), tak si hypotekou s hentym (radsej nepouzijem vybrane slovo) iba pokazis zivot a buducnost. Bud zapni hrdost a pories manzela a svokru, alebo nespamuj

mirka17
12. dec 2015

ťažko sa to číta, môj muž sa práve vrátil z obchodu, kúpil bežné veci na týždeň, plienky, mlieko pre baby, a stravu pre nás a poviem ti že pod 100 eur. nikdy nejde. a to sú len také základné potreby, ja nakupujem bežne drobnosti aj počas týždňa. a v tom nie je ani oblečenie ani drogéria, lebo tú nakupujem ja. A aj tak máme večne prázdnu chladničku 🙂. Všetko by som zvládla, fakt všetko ale aby vlastný otec nedožičil vlastnému dieťatu základnú potrebu - ako napr. capačky, to by som mu napľula do ksichtu a urobila by som rýchly proces.

comamrobit
autor
12. dec 2015

@mammamiamiama nevyužijeme preto siaham na materskú, ale on o tom nevie bol by cirkus lebo to sú peniaze co setri na byt alebo šetríme ..

ladyblcha
12. dec 2015

@comamrobit mala si svojmu dietatu dopriat ineho otca 😒 ☹

comamrobit
autor
12. dec 2015

@mirka17 nakoniec kúpil, ale až po 3 týždňoch môjho jačania ..

mammamiamiama
12. dec 2015

@comamrobit odpovedala si si sama

nevelyn
12. dec 2015

nechces mu navrhnut manzelsku poradnu? Ked teda neberie forum ako nazor, tak tam si moze vypocut nazor od odbornikov. Niekedy to zialbohu chce dupnut, aby sa tam chlap pobral. Alebo zmienit rozchod, to je tiez dost presvedcive... Pripadne nech sa spyta kamaratov, kolko mesacne ich stoji domacnost, i ked to nie je vzdy doveryhodny zdroj.

comamrobit
autor
12. dec 2015

@nevelyn navrhla som povedal že pôjdeme a doteraz nič. Môj odchod neberie vážne a vraj pozná ľudí co z menej vyžijú ako my