Ako povedať mame, že sa chceme s manželom od nej odsťahovať?

nelsag
30. nov 2017

ahojte baby, stale sa trapim nad jednou vecou ktora mi uz ani poriadne spavat neda...ked som bola mladsia odisla som do zahranicia za mojim priatelom(slovakom, uz teraz je muz) boli sme tam celkom stastni narodil sa nam tam syn vsetko bolo v poriadku no cela moja rodina mi do hlavy stale hučala ze sa mame vratit domov....hlavne moja mama ktora je sama a cely moj zivot som s nou bola sama v rodinnom dome.stale mi volala a ze ona nebude s malym a ze sa mame vratit ze nam zostane dom ze ak neprideme tak ona ho preda...mne to samozrejme bolo luto ze preda dom v ktorom som vyrastala a začala som do muza hustit ze naozaj podme domov ze ska mama je tam sama a ze si to prerobime a budeme tam zit ze nam pomoze s malym a tak on najprv nechcel ani počut ale nakoniec po dlhom mojom presviedčani pritakal ze teda dobre....niektori kamarati a znami nam hovorili čo ste normalni byvajte radsej sami byvat takto na kopke nie je dobre a ja stale na to ze ska mama je fajn ze to bude ok....uz tu byvame 4 roky a mna ide porazit ...prva vec:nas dom je velke skladisko skladujeeme vsetko od poharov zavaraninovych vsetky veci s anam zidu nič nemozeme ani vyhodit leboje to mamine a ona to chce pritom to nepouziva takze sa kupuju nove veci stale napr a tie stare sa skladuju a nemame uz nove ani stare kde davat!!!!!dalsie ked sme niečo isli prerabat naco prečo zaco ona si to spravi to neni potrebne takze sme kompletne nič nemohli prerobit prerobili sme len jednu kupelnu a ineho sme sa nemohli dotknut...takze som prisla do stadia ze uz neinvestujem do tej chalupy ani korunu lebo ani nemozem lebo to nie je podla mamy...pokazilo sa nam kurenie v pivnici je taky bordel ze sa hambim tam niekoho zavolat aby to pozrel ked som jej povedala ze nikoho tam nezavolam lebo tam je bordel tak povedala sak sa to vyprace nevypratalo lebo nič nemozeme robit ked tam neni ona LEBO BY SME JEJ VYHODILI VECI..neustale sa stara do vychovy nemozeme si sem nikoho pozvat nikoho zavolat stale sa stara do mojho muza do mna...dakujem bohu ze moj muz ma take zlate nervy naozaj ho obdivujem pretoze ja by som toto komandovanie nevydrzala...moj muz nie je technicky typ nemal ho kto k tomu viest ale dokonale sa ku mne chova aj k mojmu synovi perfektne mi poupratuje ked som v praci a proste nič čo spravi neni dobre ...ked vonku pokosi tak to neni podla mamy takze to je na ho..on to setko stale zvlada z usmevom niekedy ma fakt nervy uz ale drzi sa lebo je dobrak ...a ja uz sa na to setko nedokazem pozerat ..moja mama musi varit lebo čo ja uvarim bud neni dobre alebo ked uvarim na dva dni tak ona to nebude zrat dva dni proste uz nevladzem ..chcem sama sa starat o svojho muza chcem sama mu varit čo on chce a nie ze mama uvari ...jako ano sem tam mi to fakt pomoze ale u nas plati stale to ze čo povie mama....MOJ DOM MOJE PRAVIDLA POKIAL BUDES ZIT POD MOJOU STRECHOU BUDES RESPEKTOVAT TO čO POVIEM JA ....ale nam bolo preč dobre len mi bolo luto ze tu je mama sama ked mi tolko krat plakala do telefonu ja vam normalne poviem ze ja ten dom uz ani nechcem nech ho preda pretoze raz ked sme si vymenili nazory tak mi poveala prečo by ona mala niekomu niečo zadarmo davat narazala hlavne na mojho muza...a proste toto ne potom začala ze čo by sme bez nej robili ..a ze ked sa nam nepači mame sa odstahovat .....a ked uz som pevne rozhodnuta ze ideme od tialto preč tak potom je jak med a mne je luto ze ju tu necham samu ale takto to nejde normalne jej nedokazem povedat mama ideme preč naspat do zahranicia...( mame moznost sa vratit) pretoze ona sa namna nevykaslala ked ja som bola decko...ale takto sa naozaj zit neda neda...ja som povedala ze ja skoncim asi na psychiatrii lebo uz mam dost ....najhorsie jee ze sa najviac bojim ze ten moj dobry muz keby sme tu zostali pride na neho to raz vsetko a proste sa na mna vysere lebo to nebude zvladat.....ja som jej naozaj vdacna ako ma vychovala naozaj za vsetko ale proste nam bolo dobre preč a chceme sa vratit a vobec jej to neviem povedat lebo soms a vyjadrila minule ze ak nam podnikanie nepojde (jeden z nas ma zivnost) tak ideme naspat ...a ona potom zas isla na mna psychologicky ze ona to potom preda a penaze secky predrbe...alebo raz mi pvoedala ze ona ten dom nevie komu odkaze ze mozno sesternici alebo bratrancovi ze ona nevie kks jako ja chcem mat svoj dom alebo svoje nech nikdy od nej nepočuvam ze nieco mojmu muzovi a mne dala zadarmo radsej nech to preda....najhorsie je ze ona na druhych ludi je uplne mila ako sa ona do nas nestara...a my sa boha doma nemozeme ani pohadat lebo ak jej poviem prečo tak potom to pri prvej prilezitosti ked sa so mnou pohada to pouzije proti mne.... ludia dakujem vam za rady lebo som naozaj v koncoch

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
1. dec 2017

Určite odidte. Toto je citové vydieranie. Často sa navstevujte. Keby si mama dáke koníčky nasla, priatelov...
Nenechaj si pokaziť život a znicit rodinu.
Drž sa!

sashenocka007
1. dec 2017

Myslim si, ze tvoja mama ma nejaky psych. Problem. A zanerala sa na teba. Samotna robi s ludmi divy, ale nic jej nedava peavo aby sa k tebe takto spravala a vydierala ta. Ona je tvoja mama a mala by ti chciet nieco zanechat a nie ta vydierat ze to preda alebo da niekomu inemu. Treba s nou navstivit lekara a najst jej nejake hobby a vy sa odstahujte hocikam aj ked len o r om dalej ste rodina a mate byt rodina. Skor ci neskor by vas rozdelila.

zuzanka.zuzu
1. dec 2017

prvú chybu si urobila, keď si sa ulakomila na MAMIN DOM - to nebolo vydieranie, ona len do placu hodila, že ak sa nevrátite tak ho predá a TY si sa chytila... NO A ČO??? tak nech si ho predá. je to JEJ dom, nie tvoj, kludne nech ho predá a ide do afriky za beachboys a nech si užije 😂 jasne, aj mne by bolo smutno keby mamka predala náš byt, kde som vyrastala - ale opäť - je to JEJ byt a ja by som jej rozhodnutie mohla tak maximálne brať na vedomie - ja s tým nemám čo súhlasiť alebo nesúhlasiť...

a teraz v podstate riešite to isté. tvoje ulakomenie... ešte by som pochopila keby si do domu investovala peniaze a je ti ľúto odísť (teda pochopila by som iba tú ľútosť nad vyhodenými peniazmi, ale nie to investovanie do cudzieho) ale ako sama píšeš, nič ste tam neprerábali. tak čo? chvíľku si poplačete, ale ako písali mnohí predomnou, vzťahy sa rozhodne zlepšia.

bibaryba
1. dec 2017

urcite odist normalne v klude jej to oznamit a basta my sme tiez byvali s mojimi rodicmi a ja som bola na nervy odisli oni ked sme rozsirili rodinu do svojho domu a je pokoj

tykat
1. dec 2017

@nelsag ...ty si jedinacik? Ak ano povedala by som jej ze bud na vas prepise dom s vecnym bremenom (aby sa nebala o strechu nad hlavou) alebo odchadzate prec...toto nie je zivot ale teror. A uprimne...ja by som neostala ani keby ten dom na mna prepisala.

martinka13
1. dec 2017

Velmi tazka situacia. Najlogickejsia rada je odstahujte sa. Lenže ono sa to ľahšie povie, ako vykoná. Mama Ťa evidentne citovo vydiera, aby ste ostali. Faktom je, že odchod je asi naozaj jedine riešenie, pokiaľ nechceš prísť o rodinu. Mama sa s tým bude musieť zmieriť, pokiaľ Váš bude chciet vídať. Držím palce.

erickatt
1. dec 2017

@nelsag ale vždy bude mama. A vzdy sa vrátite na návštevu. Lebo raz to muž nezvládne a budes sama aj ty. Naši su tez samy a úprimne nam stačí jedna- dve návštevy mesačne. No volá mi denne 2 -4 x. Ze ci som v robote, ze mi došla reklama z dracika, ze co varila a ci som doma. A to je dosť

jahodka11
1. dec 2017

@nelsag presne ako si na zaciatku napisala, ty nemozes za to, ze je mama sama...normalne jej povedz, vyskúšali ste si to, nevyhovuje vam to a odstahujete sa....bodka. Nevysvetľovat dalej nic, to budu len pre nu argumenty,aby ta opat psychicky vydierala.....vies, mozno sa naozaj len boji, ze bude sama a mysli si, ze tym domom bude pre vas zaujímavá,co je ale podla toho,co pises, uplna blbost, si dobra starostlivá dcéra, aj tvoj MM....len chcete zit sami a po svojom....tak vam moc drzim palce,aby ste to zrealizovali cim skor a mama casom zisti, ze v kontakte budete aj nadalej...mas uz svoju rodinku, postaraj sa o vase dobro, kedze vam momentalne moc dobre nie je...

dagaz
1. dec 2017

@nelsag dievca zlate ak ti je rodina prednejsia a nechces o svoju rodinu prist tak bal kufre a zdrhajte. Je len otazku casu kedy to tvoj manzel nezvladne a pojde aj bez Vas. Mama podla toho co si napisala nema v plane ani len popustit so svojich praktik. A takto sa zit da ale len kratku dobu. Urcite nie niekolko rokov.

derdia
1. dec 2017

Ja by som pouzila malicku loz😀povedala by som jej,ze ideme na dva mesiace,lebo muz ma super ponuku a moze zarobit tak ako za pol roka tu...napr.a ked uz budete tam tak to budes stale odkladat a je...ja si tiez neviem predstavit,ze by mi dcera raz za 20 rokov odisla do zahranicia...ale keby je to jej rozhodnutie tak to respektujem.Netrap sa,ze mama bude smutit...lebo takto cely svoj zivot budes smutit ti.a bud rada,ze ti to este nezdevastovalo vztah...ak je rozumna bude respektovat tvoje rozhodnutie...ak ta naozaj miluje,musi ta respektovat a nie si vynucovat svoje.hkavne mysli na seba a na rodinu...ju pridete pozriet.alebo pride pozriet ona Vas...tak to v zivote chodi...deti mame len nachvilku...ked vyrastu maju mat svoje zivoty...

maykaaa1122
1. dec 2017

Nemusis sa stahovat do zahranicia staci si kupit byt alebo dom (pokial na to mate) v inom meste. A budes aj blizko mamy aj budes mat svoje byvanie.

klaudiaden
1. dec 2017

@maykaaa1122 presne tak, aj keby to bol vedľajší vchod, tak to by stačilo.

fednaja
1. dec 2017

Je pekné, že si mamu vážiš a že ju tu nechceš nechať samú ale vidíš ako to funguje, respektívne nefunguje. Vôbec to nie je dobré, ste nervózny všetci a neviem či bude aj synovi prospievať keď bude vyrastať v prostredí kde vy mu poviete jedno a mama mu povie druhé a bude musieť byť po jej. Povedala by som, že najlepšie bude keď sa odsťahujete. Pokiaľ vám bolo zahraničí dobre tak sa ta vráťte, ide teraz hlavne o vašu rodinu a myslím, že aj tvoj muž tam musí dosť trpieť, tiež to nevydrží donekonečna.

kvetinka75
1. dec 2017

čudujem sa ti, že ste sa vôbec vrátili alebo skôr že ste s ňou išli bývať. Pokiaľ by bola odkázaná na pomoc, je to iné ale nepoznám rodinu, kde bývajú 2 generácie a nie sú problémy. Toto je tvoj život a máš právo si ho zariadiť podľa seba, nikto nemá právo ťa citovo vydierať. Že sa ona na teba nevykašlala keď si bola dieťa? Ale veď je povinnosťou rodičov postarať sa o svoje deti, kým nie sú samostatné, dospelé a potom je normálne, že každý si žije svoj život. Ja by som jej to povedala na rovinu. Nemôže predsa rodič očakávať, že dieťa bude pri ňom celý život.

dasenka26
1. dec 2017

@nelsag ak si jedinacik je jasné preco sa na teba upla. Ako uz bolo spomenuté asi nema ani okruh priatelov a konicky ked sa zameriava na vas. Citovo vydiera. Ved nech vam to neda zadarmo, vy ste dost šikovní viete si zarobit. Ak si jedina dcera aj tak to zdedis ako zakonny dedic po jej smrti ak to nedaruje a pod. Vysvetli jej ze ti to ohrozuje manzelstvo, ze chcete mat svoj zivot, alebo ze sa vam finančne nedari ze idete prec. Drzim palce 😉

lujza123
3. dec 2017

@nelsag pochybujem ze nieco preda, kam by potom prestahovala svoje rarohy? Odist, mozno teda nie do zahranicia ked ju nechces opustit ale proste prec z domu... Moja babka je hentaky skrecok vsetko sa jej zide, chvilu (mesiac) ked sme prerabali dom sme tam byvali porazit ma islo, v ladnicke muzeum plesne, vsade nejaka kopa bordelu, pradla, babka jednou vodou si umyla vlasy, vyprala v tom saty a este aj poumyvala dlazky v celom dome...ale ked sa clovek niecoho dotkol, nebodaj upratal tak bolo zle... tak sme sa normalne prestahovali na mesiac do stanu na zahrade kym dom nedorobime lebo tam sa to fakt nedalo

marmete
9. dec 2017

Choď si žiť svoj život so svojou rodinou a mama nech si poradí sama, lebo evidentne je ona tá, ktorá všetko vie najlepšie... manipulátorka, ktorá to hrá na city. Fakt sa ti divím... si síce jej dcéra, ale nie si jej boxovací pytel resp. tvoja rodina. Tým, že bola sama, nemala možnosť tú svoju zlosť ventilovať, ale len čo ste prišli, už sa do vás s vervou pustila. Moja babka je presne taká istá. Hrá to na city, býva s mojou mamou, v živote je za nič nepochválila, iba ju zhadzovala, mame trvalo veľa rokov kým prišla na to, že vynakladať akékoľvek úsilie voči nej nemá význam. Tak sa k nej začala chovať rovnako, žiadna pomoc, žiadna snaha, základná komunikácia, keď babka začne vyskakovať, mama ju umlčí. A už od nej chce aby si hľadala nové bývanie, že ona sa o ňu starať nebude. Samozrejme, že babka nič nehľadá, je si vedomá toho, že sama vie veľké .... vybaviť, keďže mama je vždy všetko obehala a tak sa akože snaží, ale je si veľmi dobre toho vedomá, že je v zadku. Nedivím sa ľudom, ktorí majú peklo v dospelosti od rodičov, že ich fakt nemusia. Lebo to, čo sa deje za zatvorenými dverami ostatní nevidia. Váž si svojho muža, pri ňom si v pohode, váž si, že tú pohodu môžete mať spoločnú. Deti predsa vidia ako sa k vám mama chová, tiež to pre nich nie je veľmi dobré. A zdravie je iba jedno...