Som strašne nervózna z toho, že som toľko už doma

janka.janegova
27. jan 2012

Ahojte, som doma na materskej už vyše 2 rokov a v poslednom čase začínam byt z toho už dobre na nervy, strašne som nervózna a nič sa mi nechce, najradšej by som šla opat do práce, ale to si budem najskor musiet nejakú nájst. Nehovorím že sa nudím, roboty mám celý den dost, ale začínam mat toho plné zuby!
Chcela by som íst do roboty, ale na druhej strane mám strach z toho, ako to budem zvládat všetko ked manžel je stále v práci a ja okrem toho čo robím bežne, ešte aj budem musiet chodit do roboty. Je to len prechodné obdobie? Alebo to tak už ostane?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
27. jan 2012

@janka.janegova, ano, a obdivujem mamicky, ktore su 6, 9 alebo aj viac rokov

eaka
27. jan 2012

Vždy chceme práve to, čo nemáme... v práci chceme ísť na materskú...z materskej do práce... kto má kučery, chce rovné a kto tmavé, chce svetlé.. 😉
Inak Tvoje pocity som po dvoch rokoch doma nemala, @janka.janegova, ale to nezn. že nie sú normálne 😉 Myslím, že sú úplne v poho...

veverina
27. jan 2012

No aj ja mavam taketo stavy..ked som chodila do prace,tesila som sa kedy uz budem mat rodinku a budem doma s detickami a teraz,ani neviem co chcem,ak sa aj do prace vratim,uz to nebude nikdy ako predtym,lebo doma caka druhy kolobeh.Prace je cely den dost,ale priznam sa,ze sa mi vecne upratovat,varit,prat,vesat pradlo,okolo deti behat nechce...mam dni,kedy by som najradsej vypadla,len tak po nakupoch na kavicku s kamoskou a neriesit nic,len vypnut...zial toto uz nejde,lebo aj ked by mi niekto deti strazil,aj tak by ma pri tej kave a nakupoch 100 krat napadlo,ci su deti v poriadku,kontrola cez telefon ci neplacu,ponahlanie domov...asi to chce cas,kym si clovek zvykne a treba sa zacat z toho tesit,byt optimista,ved predsa toto som vzdy chcela,sme zdravi a sme rodina..ak nas prepadnu myslienky zufalstva a pocit ze chceme z toho kolotoca vypadnut,treba si povedat,ze je nam vlastne krasne,toto je ta najkrajsia uloha ktoru zena moze plnit-byt matkou,ziadna kariera,ani nic sa tomuto nevyrovna 🙂

evala777
27. jan 2012

ja som prežívala úplne to isté čo ty, takže chápem, ako sa cítiš 😉 . Podľa mňa je to úplne normálne. Ja som pri prvej dcére nastupovala do zamestnania po dvoch rokoch a myslím si že to bolo o päť minút dvanásť 😀 . Pri mladšom synovi som bola doma 2,5 roka kvôli jeho zdravotným problémom. Ak nemáš teraz prácu, skús si nájsť nejaké hobby, ktoré ťa bude naplňať (ja napr. som začala pri synovi piecť torty a drží ma to dodnes 😉 ). A strach z toho, že nezvládneš všetko to čo robíš a ešte aj prácu....neboj nič, aj ja som sa bála a v pohodičke. Je síce pravda, že občas nemám požehlené a pod. ale na tom svet predsa nestojí.... 😀 Držím palce.

viki2912
27. jan 2012

mam rovnaky problem,ja som doma rok s malou a repdtym 5 mesiacov lebo som bola na rizikovom.tiez mi to ide krkom,denno denny stereotyp...tiez mam roboty dost ale kontakt s ludmi mi kazdopadne chyba preto nastupujem v maji uz do prace....a mala ide do jasli..tak sme sa s muzom rozhodli a myslim ze to bude dobre...potrebuje kolektiv a ja tiez....a je normalne ako sa citis,chapem ta...je to docasne,si myslim,predsa si aj ty aj ja clovek a clovek ako taky potrebuje byt v spolocnosti...

zuzana581
27. jan 2012

@janka.janegova ahoj. Ja som doma s prestávkou 9 mesiacov (po materskej s dcérou som robila) už ôsmy rok. A pravdu povediac by som zostala ešte minimálne tri roky doma, kým nepôjde malý do školy, ale bohužial to možné nebude. Narobím sa (v práci) ešte dosť, tak kam sa ponáhlať? Ja chodím vela medzi ludí, stretávame sa s priatelmi, rodinou a velakrát mi 24hodín nestačí. Určite sú tvoje pocity normálne ale aj si myslím, že sú to skôr také prechodné obdobia. Potrebuješ sa asi trochu zrelaxovať. Objednaj dovolenku a hneď ti bude lepšie 🙂

annaopialova
27. jan 2012

ahoj aj ja som na materskej ja si myslim ze obcas aj my sme nervozne lebo stale dookola cudujem sa ze nam uz neruplo pekny den

lujza123
27. jan 2012

No toto chytalo aj mna.....preto som nabehla do prace na polovicny uvazok...cize som aj dost s malou ale aj pracujem..po pravde mna slo doma slahnut a nehovoriac o tom ze ako slobodna matka som s toho prispevku mohla akurat sediet doma u rodicov a nervacit....takto som schopna aspon platit vlastny podnajom.....inac tych domacich prac je daleko menej tie dni ked sme doma ..ziadne varenie vecne upratovanie atd atd
A co sa tyka kolotoca povinnosti okolo domacnosti a deti co ma zena zvladnut este po praci...tak to je tak ako si to zariadite...podla mna je normalne ked sa o domacnost a deti staraju DVAJA a nie jedna.....myslim ze ked je chlap normalny tak sa snazi po praci a cez volno minimalne byt s detmi a pomoct svojej zene ako sa da....ale poznam aj par ignorantov ktory "zarabaju" a doma nehnu ani prstom , len oddychuju po praci a uzivaju si full servis od manzelky....to tie zeny obdivujem ze sa na to daju...starat sa o deti este aj o pana velkomozneho

janka.janegova
autor
30. jan 2012

No to je niekedy obdobím mám úplne depky a potom je mi zasa dobre a viem že tak si už materskú neužijem nikdy ako teraz keby sme náhodou mali druhé, lebo viem že už by nás bolo viac a tým aj viac starostí...