Sme spolu 8 rokov a on má vzťah s mojou kámoškou

alenkabaj
23. sep 2017

Ahojte, potrebujem sa asi vykecat. S priateľom som 8 rokov, mame 4 ročného syna, žijeme v anglicku,pred rokom som sa dozvedela, že ma vzťah(3 mesiace) s mojou kamoskou. Už dlhšie sme mali problémy( strasne som ziarlila, robila scény,...)V prvom momente som sa zbalila a chcela odísť na SK, hneď to s ňou ukončil, prosil ma aby sme si dali rok a uvidíme, ona odišla na Slovensko.za ten rok to bolo medzi nami dobre, no dnes bol na diskoteke, a keď sa vrátil, povedal mi, že nás lubi obe ( ja som to mala predtým tiež, rozhodla som sa preňho). Ja už neviem čo mám robiť, na SK sa vrátiť nechcem, a tu by som to bez rodiny nezvládla. A hlavne myslím na malého, majú sa strasne radi, stále mi hovorí, že sme family, že sa lubime. Ak by som z jeho strany necítila lásku, nebola by som s ním. Neviem ako by som malému vysvetľovala že s tatikom nie sme spolu, asi sa už fakt zbláznim. Viem, že nie som normálna, že s ním som, ale ...

alenkabaj
autor
2. dec 2017

@oslo1 ja viem, že odchodom na SK nič nevyriešim, keď som bola pred mesiacom na SK a predstavila som si aký by som mala život tam, tak by to asi nebolo dobre. Skôr mi ide o tu podporu, byt s rodinou, ich pomoc. Ja pracujem na full time, maly chodi do školy a úplne ju miluje. Zatiaľ sme ešte stále spolu. Už to ani tak neberiem, že ju miluje( ma rad??). Chceme stráviť pekne sviatky a konečne som prestala riešiť budúcnosť.

alenkabaj
autor
2. dec 2017

@nyteshade áno, karma je zdarma, ale s ex sme mali dlho problémy. Nechápem ako mi môžeš take napísať

nyteshade
2. dec 2017

@alenkabaj pretože som bola mnohokrát opustená kvôli inej a zakaždým prišli naspäť prosiť, že sa zmylili, a ze ta druha nebola lepšia ako si mysleli a viem ako to bolí... Ak nevieš, ako to bolí, mala by si to zistiť... A keď máš s niekym dlhodobé problémy, tak to s nim ukonči, nebuď s nim do neviem kedy a potom ho jednoducho vymeniť.. Očividne nevieš ukoncovat nezdravé a nefungujuce vzťahy v adekvátnej dobe.. Prečo? Bojíš sa ze budeš sama alebo co? Ze sa chlap zmení? Ze sa TO snáď časom napraví?

alenkabaj
autor
2. dec 2017

@nyteshade ex som milovala, ale keď som prišla do UK,(on so mnou odmietol ísť) a on mi 2 mesiace nezavolal a keď som mu konečne volala ja, tak pýtal požičať peniaze. A ukončila som to s ním viac-menej keď som odchádzala. Obaja sme vedeli, že bude koniec.

Keby nebolo malého, a keby som vedela, že ku mne nič necíti , tak už nie sme spolu. Teraz hlavne myslím na syna, nechcem odísť a potom sa sama trápiť.
A ty máš asi veľa skúsenosti a rapzchodov?

nyteshade
2. dec 2017

@alenkabaj a myslíš si že syn potom nevyciti že to medzi vami nefunguje? Chceš aby si v hlave vytvoril model vzťahu aký vidí doma? To nie je veľmi dobre... Sama mam syna maličkého, no keby to nefunguje vo vzťahu, isto neostáva v ňom len kvôli malému

alenkabaj
autor
2. dec 2017

@nyteshade a myslíš, že preňho je lepšie žiť len so mnou a jeho stretávať sem tam? Keby to úplne nefungovalo nie sme spolu, tuto tému som založila pred 3 mesiacmi. Odvtedy sa veľa veci zmenilo. S partnerom sa snažíme nájsť k sebe cestu, malému sa venuje oveľa viac, dávame si pusu pred ním objime ma, nič nie je nútene nasilu.

nyteshade
3. dec 2017

@alenkabaj pokiaľ ti to stačí a toto ocakavas od vzťahu, tak je všetko v poriadku 🙂 potom vysvetli dieťatku, že ocko ľúbi aj inú tetu, držím palce 🙂

alenkabaj
autor
4. dec 2017

@nyteshade viem, že sa asi ťažko chápe moje konanie, keď si to nezažila. A prečo by som synovi mala hovoriť, že tatik lubi inú tetu?keby sa s ňou stretával tak s ním určite nie som. Ja som to chcela pred rokom ukončiť, a keby ma neodprosil a nezmenil svoje správanie, tak by to bolo iné. Teraz som už asi v situácii, že nemám chuť niečo riešiť, ale zároveň mi spadli ružové okuliare. S priateľom mame bližšie k sebe, viac sa rozprávame, sme spolu častejšie a čo je pre mna najdôležitejšie so synom ma ešte lepší vzťah ako predtým, asi to je tým pocitom, že oňho môže prísť ak urobí ešte jednu hlúposť.

nyteshade
4. dec 2017

@alenkabaj zažila, písala som to vyššie, no mam svoju hrdosť a raz odpustím, no potom už nie, takto si chlap zvykne že môže čokoľvek spraviť ved mi odpustí keď ju odprosim... Snáď už neurobí blbosť, držím palec

alenkabaj
autor
4. dec 2017

@nyteshade a mala si už dieťa, keď sa ti to stalo?

nyteshade
4. dec 2017

@alenkabaj nie, ale mam ho teraz a keby je zle, beriem malého a odchádzam a on veľmi dobre vie, že som schopná toho, tak sa tak aj chová