Som zmätená z toľkých chalanov

neviemakodalej1307
15. jan 2019

Ahojte, mám trošku taký problémik. Prosím, nezhejtujte ma, vážne ma to trápi.

Nedávno (3t dozadu) mi dal košom chalan, ktorého som milovala. Od vtedy sme sa asi trikrát stretli a užili sme si. Zostali sme, ako sa to dnes vraví, kamráti s výhodami. No ale v tom by nebol problém, keby som si medzičasom nenamotala troch ďalších chalanov...

Jeden z nich je môj skvelý kamarát, poznáme sa už dva roky a aj sme skúsili vzťah, ale na diaľku je to o ničom. Musím však povedať, že v kútiku duše (dobre, tak viac ako kútik duše), ho stále milujem. A zasa sme sa dali nejako dokopy. Je to úžasné, ale je tu problém, že sme 150km od seba. Akože mne to nevadí, len sa obávam toho, koľko nám to vydrží. Je to skvelý chalan, rozumiem si s ním, máme rovnaký zmysel pre humor, proste akoby sme si boli súdený. (Vravím akoby, hej?) Chcem to s ním vážne skúsiť, len sa bojím toho, že sa zasa rozídeme a už sa nebudeme spolu tak baviť...

Druhý je chalan z mesta, s ktorým som bola 3x vonku, je starší a fakt pohľadný, ale mám pocit, že mu ide iba o sex. Ako, chcela by som s ním byť, ale je to také blbé, že vlastne každá druhá správa od neho je o tom, ako sa pýta, či je veľký, aké by to bolo s ním, či je lepší ako bývalý, kedy pôjdem k nemu spať, aby sme si ižili a tak a mňa už to s ním prestáva baviť. Jasné, jedna vec, vzťah je aj o intímnosti, ale chlapec to už preháňa trošku...

Tretí chalan je z okolia Nitry a je fakt zlatý. Zaujíma sa o mňa, máme kopu vecí spoločných, je milý, pozorný, snaží sa ma urobiť šťastnou... Už mi aj vyznal lásku, čo je pre mňa... Nie že poburujúce, ale niečo v tom zmysle, že: ,,Wau, ja som to nejako tušila. Mám ťa rada, jasné, ale fakt neviem, či by to šlo, my dvaja, chápeš?" Mám ho rada, ale neviem či to prerastie do zamilovanosti. Skôr niečo ako kamarát. Veľmi dobrý kamarát. A chcem mu to povedať, ale nechcem ho raniť, lebo podľa mňa je fakt citlivý chlapec...

A aby som sa vyjadrila aj k bývalému. Boli sme spolu 7 mesiacov (zatiaľ najdlhší vzťah) a podľa mňa to bolo dokonalé. Sme z tej istej dediny, takže sa stále stretávame, či už v autobuse alebo keď sa náhodou stretneme. Cez víkend som bola sama doma a znovu sme do toho padli. Viem, že by som s ním už nič nemala mať, ale nemôžem na neho prestať myslieť a podľa toho, čo mi písal, ani on na mňa. Snažila som sa to nejako zachrániť, ale už viackrát sme sa pohádali, rozišli a znovu dali dokopy. Nechcem ho stratiť, pretože je to fakt skvelý človek a rada by som s ním aj naďalej bola v kontakte. A jedna z príčin, prečo sa so mnou rozišiel, bol práve ten kamarát...

Mám len 17 (žiadne predsudky, každá z nás zažila niečo podobné) takže rada od skúsenejších by sa mi fakt hodila. Viete mi prosím poradiť? Vážne sa nechcem znova popáliť. Trápi ma, že som sa takto zamotala a neviem sa z toho vymotať. Traja musia z kola von, to je jasné, aj viem ktorý, ale ako im mám povedať, že proste nie? Že to nepôjde? Poraďte prosím. A prepáčte za slohovku.

bobricek1979
15. jan 2019

@terezka1947 presne tak poslednou vetou si vyjadrila všetko hádam si to autorka zoberie k srdcu

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kluska
15. jan 2019

ale mne sa paci ako si to napisala, take zlate.. no vybrala by som prveho chlapca, k nemu aj nieco citis a ta dialka moze casom zmiznut, ze nakoniec sa to nejako vyriesi, ze budete blizsie k sebe, ostatnych by som neriesila, ani byvaleho, toho mozno az tak o 5rokov, ked dospejete, zmenite sa a mozno vam to bude klapat, ale terz isto nie, takze bud ten prvy alebo ziaden, ze pockas na niekoho ineho

mischka1312
15. jan 2019

@kluska Aj podla mna je to zlate ako to napisala, chcela sa poradit. Tiez suhlasim ze sa mi z opisu paci ten co je daleko, a ak nie ten kvoli dialke tak ani jeden z nich. Drzim palce!🙂

evabb35
15. jan 2019

@neviemakodalej1307 Patrila som medzi prieberčivé devy. Pohľadný mi vôbec nestačil. Pri takýchto chalanoch by som sa asi unudila k smrti. Dosť som sa čudovala kamoškám, ktorým to stačilo. A to bolo moje veľké šťastie, lebo vždy keď je dievča pekné, milé, tak je riziko, že skončí vo vzťahu, ktorý ju síce dovedie do manželstva v mladom veku,ale nebude šťastné...Lepšie je možno v tomto veku sa venovať záujmom, resp. hľadať si také záujmy, aby voľný čas bol pestrý...a až cez tie záujmy nadväzovať vzťahy.

romiada
15. jan 2019

@bobricek1979🙈 prepac mi, ja som to myslela ze ako si Ty pisala v prvej vete.........ved aj pisem ze "len Ti napisala bobricek ze aby si nebola za lahku" 😂.....to vzdy nick posunie na zaciatok riadka a nie suvisle za slova,potom to tak blbo vyzera

romiada
15. jan 2019

@0silvia0 to maš taky nechceny ponor do duše "potencialnej buducej nevesty" 🤣🤣🤣 ...vidis aspon z druhej strany ako mozno zmyslaju dievcata ktore Ti syna uhanaju. Boze moja dcera ma 11, zatial su chalani FUJ a Idiot....uvidim dokedy🙈🙈🙈🙈

romiada
15. jan 2019

@zahrajzlato ved by mohla byt Tvojou dcerou...maj sa na pozore aby Ti toto v buducnosti nezacal vypisovat potom Tvojej dcere nejaky o 20r starsi "tatušo" na nete

0silvia0
15. jan 2019

@romiada no on sa rád dá uhnať, on už s frajerkami fičí od začiatku strednej, jedna odíde, druhá príde, teraz je druhák a frajerka tretia v poradí. Mali pár týždňovú pauzu a medzi tou pauzou sa mu pchala do priazne ďalšia adeptka, ale tú nechcel. Vrátili sa k sebe s tou pôvodnou frajerkou, už spolu chodia dosť dlho. Moja takmer 15-ročná dcéra našťastie chlapov nenaháňa, tiež som zvedavá dokedy 🙏 Ale ona je našťastie celkom racionálna, nie je taký besný hormón ako syn 🤒

romiada
15. jan 2019

@neviemakodalej1307 ak Ti chlapci posielaju svoju pychu na foto tak ich inteligentne odbi, ze raz sa im to moze vypomstit a nejaka urazena, ohrdnuta deva tu fotku zavesi v najmenej vhodny cas na net prave ked bude mat rodinu a trebars rozbehnutu karieru ako politik alebo slavny lekar.....mozno Ti raz taky chlapec podakuje nie za obdiv "pychy" ale zachranenu prdel nezababranu od hriechov mladosti

romiada
15. jan 2019

@0silvia0 no vidim ze sa mam na čo tešiť 🤣

terezka1947
15. jan 2019

@0silvia0 inak....by ma zaujimalo,ako ty ako mama tie frajerky riesis....resp. ci ti nieco povie,da si od teba poradit,vypocuje nazor.

0silvia0
15. jan 2019

@terezka1947 myslíš ako riešiť jeho frajerky? Do výberu mu nerozprávam, sexuálnu výchovu už máme dávno za sebou. Má 17 rokov a myslím, že je to práve čas na frajerky a lásky. On je veľmi otvorený a priateľský človek, má charizmu, na ktorú sa baby lepia a aj mne kadečo povie čo sa týka jeho frajerok. Vždy som vedela, ako sa volá, kam chodí do školy a iné podrobnosti, ale na nejaké ich súkromné detaily až tak nie som zvedavá. A áno, názor si vypočuje, sem-tam niečo akceptuje, ale väčšinou si do súkromných záležitostí nedá zasahovať. Ani ja som si nedala v jeho veku.

terezka1947
15. jan 2019

@0silvia0 caka ma to....takze si rada precitam nazory,skusenosti,hoci kazde dieta je ine.

0silvia0
15. jan 2019

@terezka1947 ja si myslím, že on je trochu extrém, jeho kamoši vôbec nerandia ani nemajú frajerky. Ale on je veľmi extrovertný typ, on je atraktívny pre baby. Okrem toho má dar reči a je veľmi empatický, taký prirodzený typ. Dcéra je úplný opak, ale som rada, že je to takto rozdelené, o dcéru by som sa viac bála keby sa takto skoro s chalanmi vláčila. Ale v tomto veku sa už nedá veľmi zasahovať do vzťahov, ale poznám jeho frajerku, v pohode baba, takže nemám nejaký zlý pocit. Ak by v tomto veku človek zakazoval, prikazoval, určite by to bolo horšie.

terezka1947
15. jan 2019

@0silvia0 ved prave.....zaklad je vzajomna dovera...a tu si je potrebne budovat,ale zase,aj od povahy dietata asi vela zalezi. Tiez som zvedava,co ma caka. ono celkovo sa vzdy balo a boli o dievcata,co je logicke....ale zase,ked si to tak vezmes,dnes
@0silvia0 o ani chlapci nemaju lahke.

ivanka12311
15. jan 2019

🤦 nechápem kam sa ponáhľas máš toľko času na chlapov..v17 som mala iné záujmy ako zháňať chlapovi...a ty fu v takom veku tokych...mama z teba musí mať radosť...

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romiada
15. jan 2019
miadi
15. jan 2019

@neviemakodalej1307 nikto ti nenadava aspon som si nevsimla ale preco ti ten starsi pise o velkosti a pyta sa ci je lepsi ako ex? Trochu divne. Je to tvoje telo mozes snim robit co chces skym chces. Len nie je v tvojom zaujme zaplietat sa s viacerymi naraz . Nemusi to dobre dopadnut. Priatelstvo s vyhodami to nie je laska. To snad vies. Ten co ti pise o sexe a videla si ho len par x je čudny. Na tychto 2kludne zabudni.. tak ostavaju uz len 2? Ci len jeden? Tiez v tom mam uz zmatok ale nemalo by byt tazke si vybrat Ked niekoho milujes ostatni neexistuju.Skor sa zamyšlam preco 17r tak zufalo potrebuje byt milovana. Nejake probleny doma? Malo lasky od rodicov? Usetrila by si si kopec starosti a emocii keby si na to tak netlačila skor sa zamerala na spoznavanie seba kto si co chces od života skoncit skolu a co dalej ? Studovat ci pracovat.. na vztahy asi este nie si zrela. Nemusis somnou suhlasit ale ver ze to hovorim pre tvoje vlastne dobro.

0martina0
15. jan 2019

rozvrh hodin na zajtra maš už v taške,a nezabudni na desiatu,opakujem na desiatu nie na kondomy🙏

lavender273
16. jan 2019

@neviemakodalej1307
Som sa chcela spytat ci si z rozvedenej rodiny a vidim ze ano. Riesenim 3 ci 4 naraz mi pripada ako taka kompenzacia citov a pozornosti ktore chybali od otca.
Tiez som si presla podobnym, dilema vyberu medzi dvoma. V 17tich to bol pre mna problem c 1 ako si spravne vybrat a teraz (20r neskor) sa len smejem na co som minala energiu. Obaja isli k vode.
Toho koho nechces narovinu povedz dovi dopo, jednoduche. Sakra uz som aj zabudla ze co bol vlastne tvoj problem 😀

majkeel
16. jan 2019

Vyberat si z viac muzov mozes kludne, len to nikdy (aspon nie dlho a casto) netahaj s viacerymi naraz. Moze to byt docasne fajn zabava ale ...
Mam kamosku, ta to casto tahala s dvomi naraz. Pekna baba, tak mala napadnikov, neodolala. Alebo si nevedela vybrat. Teraz 2 deti, 35, rozvod na krku a ma problem najst si niekoho normalneho. V okoli je uz proste zaskatulkovana ako lahka a ze si rada odbieha ...
Dobehne Ta to proste raz v tom najneprihodnejsom okamihu a uz sa toho nezbavis ... A ked to aj dotycny nevie, nejaka dobra dusa mu to raz posepne.

ouwecka
16. jan 2019

Viem.ako sa cítiš len a tym.rozdielom ze som.s.nikym.nespala,no ak.chces byť milovaná tak to nemaj rozohrate ak ked platonicky na všetky strany,a hocor ceco jasne nech je tvoje ano ano a nie nie

mechurik
16. jan 2019

Otehotni a zi z 200 eur

alaguema
18. jan 2019

@neviemakodalej1307 Ach jo...koľko moralistiek na teba urobilo nálet 😂 Neboj nič, povedz to tým chalanom úplne normálne, prirodzene. Možno by bolo najlepšie urobiť si odstup od všetkých a nechať to nejaký čas dozrievať. Si mladučká, ešte prídu aj iní a nakoniec príde ten jeden, o ktorom nebudeš pochybovať. Aspoň prvých pár rokov nie 😉

alaguema
18. jan 2019

@0silvia0 maminky chalanov majú stále dojem, že dievčatá sa na toho ich syna nejak lepia. Ale ver, že aj mamy dievčat majú ten dojem 😉 Ono sa tá mládež na seba lepí tak nejak vzájomne.

0silvia0
18. jan 2019

@alaguema no ja som aj matka dievčaťa a zatiaľ vidím ten rozdiel 😉😉😉
Ja nemám dojem, ja vidím totižto realitu, inak by som to takto nekomentovala. Bežný záujem
o druhé pohlavie je normálny, ale vlezlé devy sú fakt des. Bola som očitým svedkom, keď baba môjho syna tak nechutne balila a upozorňovala na seba, že som sa cítila trápne aj za ňu. Pýtam sa syna, ty si nevidel ako tá baba na seba upozorňovala aby si si ju všimol? Povedal mi, že jeho tá osoba vôbec nezaujíma. Ak by sa správala takto moja dcéra, vôbec by som nebola nadšená. Moja dcéra má o chvíľku 15 rokov, od chalanov si drží zatiaľ odstup a našťastie sa netvári ako "veľká dospelá žena" ako niektoré v jej veku, takže zatiaľ som pokojná.

alaguema
18. jan 2019

@0silvia0 tak ale píšeš, že dcéru máš v tomto smere zatiaľ nezainteresovanú, možno ani nie je zatiaľ pre chalanov až taká atraktívna, niektoré baby rozkvitajú neskôr a ak je tichá a nenápadná, tak chalanov to moc nepriťahuje. Ale sú dievčatá, ktoré majú taký osobitý šarm a príťažlivosť a nijak na seba nepotrebujú upozorňovať a sú pre chalanov ako magnet. Jasné, že aj dievčatá a dokonca aj ženy sa nájdu až nechutne vtieravé. Iba upozorňujem, že to nie je výsadou žien a dievčat. Bože, čo vlezlých chlapov som ja zažila...

zuzkaz91
18. jan 2019

@neviemakodalej1307 dievča čo píšeš??? Každá z nás to zažila???? No to nie!!!! Stačil mi jeden ,a už vôbec nie toto v 17sa takto chovať,sexovať takto no hnus. Ach jaj mám dcéry pane bože prosím toto mi nedopust takéto dcéry mať 😔