Spolubývajúca s bipolárnou poruchou.

paneboze
2. apr 2020

Zdravím. Mám spolubývajúcu s bipolárnou poruchou, na ktorú má lieky, ale neberie ich. Výsledkom je pravidelný hluk / hlasná hudba, rádio, búchanie s predmetmi, dlhotrvajúce vysávanie/ aj počas nočného kľudu ( na čo sa nám už susedia prišli sťažovať), skoro každý deň má intervaly, kedy sa rozpráva sama so sebou, nonstop niečo robí - upratuje, vysáva, presúva nábytok a keďže sme na byte dokopy štyria, ruší nás to počas denných povinností rovnako ako aj večer. Moja otázka je - čo s tým robiť? Za lieky sme sa jej snažili dohovoriť, tvrdí, že zavolá psychiatrovi, má nejaké doma, spolubývajúci má rovnaké, čiže nie je problém ich zohnať, problém je, že ich odmieta užívať - vraj ich nepotrebuje. Ako by ste postupovali na našom mieste?

pribinak
2. apr 2020

Pre svoje vlastne dobro, odsťahovala by som sa

paneboze
autor
2. apr 2020

@pribinak Zvažujem, len som kvôli momentálnej situácii prišla o prácu, tak to budem musieť odložiť na neskoršie mesiace.

zubrienka1
2. apr 2020

Odstahovala sa, to je jedine riesenie.

syslik81
2. apr 2020

@paneboze napisat jej rodine? ak ste studenti tak mozno rodicia jej dohovoria alebo kontaktuju jej doktora a podobne ... mozete aj ak ste vatsina poziadat ju aby sa odstahovala pripadne porozpravat sa s majitelom bytu ci ju moze vystahovat

kopytko03
2. apr 2020

@paneboze ak ste v prenájme, kontaktovala by som majiteľa bytu, že spolubývajúca narúša pokojné bývanie, a trvala na výpovedi z nájmu. S ňou osobne neurobíš nič, nemôžeš ju prinútiť ani brať lieky, ani navštevovať psychológa.

jajko22
2. apr 2020

Skus jej to povedat, co Ti tu radia, ze ked sa nezacne spravat podla dohody, tak navrhnete jej vystahovanie, lebo rusi vas klud, tak nech zacne dodrziavat pravidlá.

gabika0825
2. apr 2020

@paneboze Hneď by som sa pratala preč, alebo ju poslať preč... všetci traja by ste sa mali spojiť a trvať na tom že buď nech berie lieky a dá sa dokopy alebo ju vyhodiť. Ak sa to nebude dať tak odíď ty. Však takto sa nedá žiť

jaroe
2. apr 2020

@paneboze tiez radim len odist. Ona ma v podstate pravdu, ze ich nepotrebuje. To okolie potrebuje, aby ich uzivala, zial. Ona v stave manie ziaden problem nepocituje, skor naopak....

martinals
2. apr 2020

Súhlasím s tým čo bolo písané vyššie dohovoriť alebo odsťahovanie.Ja osobne by som mala s nej strach čo ak jej "prepne" a urobí niečo možno sebe alebo vám.

mpg
2. apr 2020

Čo som mala možnosť poznať ľudí s touto poruchou, oni by potrebovali niečo ako opatrovateľa, ktorí by im dávkoval lieky, lebo si myslia, že sú v poriadku a lieky im netreba, väčšina z ních potom v niektorom štádiu musí navštíviť lekára ak nie aj nemocničné liečenie, lebo niečo urobia, čo sa už nedá napraviť, často aj s financiami, najlepšie by sa bolo od nej odsťahovať, lebo pri ních človek nikdy nevie...

tomcimka
2. apr 2020

Súhlasím s @mpg

marca12
2. apr 2020

Nemas moznost dohliadat,aby lieky uzivala?

aninka30
3. máj 2020

@paneboze budem mat izbu na prenajom odkial ste?