Sťahovanie z Čiech naspäť na Slovensko v tehotenstve

emmap1
14. nov 2023

Ahojte, možno niektorá z Vás niekedy riešila alebo rieši podobnú vec.

Mám odpracované 2 a pol roka v Čechách, som tehotná a chceme sa vrátiť na Slovensko. Aby som už rodila na Slovensku.

Či všetko je potrebné vybavit? Na čo všetko mám nárok? Som v tom trochu stratená.

Viem, že nárok na materskú mám, potom že je potrebné si vybaviť formulár S1, nájsť si lekára, aj bábatku ,kde chcem porodiť.. babatku vybavit potom poistenie na otca kedže ten je živnostník a ma SVK poistenie. Treba ešte niečo?

Ako to je potom keď prechádzam z materskej na rodicovsku? Kedy mám začat vybavovať tu S1? Je potrebné ešte nieco?

Ďakujem.

ivana1592
14. nov 2023

@emmap1 ja som sa tiež sťahovala tehotná. Rodičovský mi ide ale z Čiech, stále som tam zamestnaná. Ja som si nič také okrem lekárov nevybavovala. Proste sme sa presťahovali. Spomínam ešte, že som mala nárok na slovenské "kočíkovné", ten príspevok po narodení dieťatka.

emmap1
autor
15. nov 2023

@ivana1592 a rodičovský možete poberať z Čiech? Počula som že je to mozne len ked ostanete bývať v Čechách

ivana1592
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivana1592
15. nov 2023

@emmap1 jasné len odtiaľ, nakoľko odvody som platila počas zamestnania v Čechách. Na Slovensku som ešte nikdy nepracovala a tak mám právo na materskú/rodičovskú tam.