Stále sme si nenašli bývanie, máte podobnú skúsenosť?

stamik
29. jan 2020

Už pol roka čakáme s priateľom na byt, v ktorom by sme mohli začať spolu žiť a za celý pol rok nebol na prenájom či predaj ani jeden! Za chvíľu to budú tri roky čo sme spolu a už mi proste dochádza trpezlivosť aj pri vedomí, že toľko bytov je prázdnych ale ľudia ich nepredajú/nedajú do podnájmu. Najbližšie mesto kde sú byty len na predaj je plné našich tmavších spoluobčanov bohužiaľ ale len tých neprispôsobivých. To proste nie je miesto na budovanie si v budúcnosti aj rodiny. Peniaze by boli aj na kúpu aj keď by to na začiatok bol risk ale keď nie je čo kúpiť... boli ste niekto v takejto situácií? Potrebujem asi povzbudiť alebo ja už neviem..

lucpro1
29. jan 2020

a neopremyslali ste nad inym mestom, ze by ste sa prestahovali aj niekam inam?

amelia000
29. jan 2020

@stamik a odkial si ,e tam nieje ani jeden byt na predaj/podnajom?

fokuska
29. jan 2020

@stamik Neverim, ze existuje mesto, kde nie je na predaj alebo prenajom ANI JEDEN byt. O ake mesto ide?

Ale ok, ked uz je situacia naozaj taka, tak nedonutis nikoho aby byt predal alebo prenajal, takze budete musiet hladat inde alebo cakat kym sa nieco neobjavi. Ine riesenie asi nie je.

stamik
autor
29. jan 2020

@fokuska máš pravdu jeden tam je v polorozpadnutej bytovke ešte aj s pieckou aby sme si mohli zakúriť lebo radiátor nehrozí, aj tá jeho cena zodpovedá za susedov čo by nám spríjemnili život.. mesto Hriňová

1didiana1
29. jan 2020

@stamik tak treba popremyslat aj o inom meste. mozno tam by vam bolo o mnoho lepsie, kedze by ste zacali uplne svoj vlastny zivot si zit. skuste si pozriet v okoli aj nejake byty. nechce sa mi verit, ze nic nie je volne.

lujza123
29. jan 2020

@stamik ja som dom hľadala 4 roky... A to bývam v krajskom meste kde je ponúk veľa.
Ideálne bývanie neexistuje, vždy je to viacmenej kompromis, cena, lokalita, stav...
Musíte prehodnotiť priority, teda ci chcete nutne byvat v Hriňovej a kúpite si pozemok alebo dom (lebo tých je v Hriňovej na predaj veľa) alebo sa presťahujete do mesta kde máte zase veľa bytov (Zvolen ci Banská Bystrica niesu až tak dáleko)

Keď nechcete opustiť hrinovu tak hľadajte aj inak než len cez net. Vyveste si inzerat v bytovkách, na obecnom úrade, v krčme.

lujza123
29. jan 2020

https://www.nehnutelnosti.sk/foto/hrinova-slane... a takéto niečo by vám nestačilo? Zase ceny sú u vás celkom fajn, mate dom za cenu jednoizbaku.

fokuska
29. jan 2020

@stamik A obaja pracuejte v Hrinovej? Okolo mate Lucenec, Rimavsku sobotu, Brezno, Zvolen, Bansku Bystricu... tak stoji za zvazenie pozerat aj tam

jakoma
29. jan 2020

@stamik vela ludi sa s tym stretava, na zaciatku je predstava, ze byvanie padne z neba, len zaplatis a "hotovo".. a potom clovek zisti, ze nic nevyhovuje.. musite nieco zmenit, sposob hladania, alebo rozsirit hladanie o viac obci.. my sme najprv hladali 2-3 izbovy byt v meste asi rok, potom sme to zmenili na pozemok, na ten sme cakali pol roka kym sme nasli taky, co pripadal k uvahu.. ale museli sme riadne skresat poziadavky no..

lealikk
29. jan 2020

presne ja by som si stanovila nejaky ten okruh, co by ste teoreticky mohli dochadzat a pokusila by som sa najst si byt aj niekde inde

evkamotka
29. jan 2020

A kebyze si tam kupite maly pozemok a date tam ten montovany startovaci domcek? Pozemky su tam iste lacne a tie montovane domceky, hlavne male, tiez

marseillefan
29. jan 2020

Rozhádzaj no schránok lístočky s textom "Kúpim byt v tejto oblasti. V prípade záujmu ma kontaktujte na tč 09xx xxx xxx"

hettinka
29. jan 2020

@stamik v realitkach ste boli?

lenka2710
29. jan 2020

@stamik ahoj, keď sme chceli kúpiť byt, tak sme si dali inzerát do novín, napísali co presne a kde hľadáme! Lebo veľa ľudí predáva a nemusia to mat napríklad cez realitky alebo na nete! Aj predávajúci co nám predával byt, tiež ho nemal nikde zavesený, proste len medzi známymi rozhodil siete, či nemá niekto záujem, možno sa vám niekto ozve

stamik
autor
29. jan 2020

Ďakujem všetkým za rady, áno pracujeme obaja v Hriňovej no ja zatiaľ len dochádzam. Keby sme dochádzali zo ZV alebo LC museli by sme odchádzať z domu pred piatou ráno a tomu by sme sa radi vyhli. Porozprávam sa s priateľom a uvidím ako sa rozhodneme.

fokuska
29. jan 2020

@stamik Tak potom skus listky do schranok pohadzat, alebo ked vies o bytoch, ktore su prazdne ako si spominala, ze nikto tam nebyva a nemaju ich prenajate ani ponuknute na predaj, tak si najdi podla adresy na katastri majitela a skus priamo oslovit, ze by si mala zaujem.

fokuska
29. jan 2020

@stamik Inak, pozeram na mape, ze teda v Hrinovej je tych blokov malicko, teda aj bytov, tak je jasne, ze je problem, mozno by ste skor nasli dom.

kiwi3
29. jan 2020

tak to je hrozne. v bratislave je to tiez strasne zufalstvo, ja som po roku a pol prestala hladat a isla radsej do podnajmu, lebo tu si kazdy nieco lepsie drzi pre seba, pripadne predava za astronomicku sumu... akoze 200 000 za dvojizbovy fakt nedam