Ste šťastné?

mysga
15. mar 2016

Nie, nemyslím šťastné, že máte dieťa. Alebo deti. Myslím naozaj šťastné. Ste spokojné so svojim životom?

Prečo? Totiž - s priateľom sme spolu 3 roky, z toho 2,5 spolu v jednej domácnosti. Kúpili sme byt. Má dobrú prácu. Vo vzťahu si rozumieme, má svoje muchy, ale tak to každý človek. Veď žiadna ruža nekvitne celý rok. 🙂 Až sme sa rozhodli, že si prestaneme dávať pozor a ak sa podarí potomok, tak sa budeme radovať. A tu nastalo to moje zamyslenie - keď sa pozriem okolo seba, tak 90% žien je nespokojných, deprimovaných, znudených, nadávajúcich na svojich chlapov, žijúcich od výplaty k výplate, hádajúcich sa s partnerom, sú nespokojné, že sú tučné, chudé, zaneprázdnené, sedia doma, nemajú čas na nič... Jednoducho ma to desí. To - mať dieťa a rodinu zahŕňa toto všetko?!

Ja viem, kto si to ako zariadi, tak má. Len ja jednoducho nepoznám takmer žiadne šťastné ženy.

mysga
autor
15. mar 2016

@jolinka Napíš knihu. 😝

jolinka
15. mar 2016

@dai tak toto je bohuzial casty slovensky aspekt "podmienecneho stastia" 😝 😝 Budem stastny, len ak budu mat ti druhi horsie ako ja 🙄 🙄 Mozno preto ta zaluba v ciernych kronikach, tragediach druhych, "rodinne problemy" je iste najcitanejsia sekvencia MK 😉 😉

ze si mozme povedat...ake stastie, ze ja toto nemam doma 😕 😕 toto ja vola "komparativne stastie" zalozene na porovnavani, asi to je aj ludska podstata, ked uz ten Kain porovnaval, ako to mal Abel lepsie a praskol mu za to 😝 😝

jolinka
15. mar 2016

@mysga dobry napad.

natalym
15. mar 2016

@mysga Inak ja tiež obdivujem takých ľudí ako Tvoja mama. Ja sa mračím aj keď mi nič nechýba. Mám taký kukuč. Ja takým optimistom hovorím, že buď pijú alebo si niečo dávajú. 😀

mysga
autor
15. mar 2016

Som rada, že sa v tejto diskusii stretli samé milé žienky :D Niekde to je divoké.

natalym
15. mar 2016

@mysga Počkaj, dovaria obed xantipy.

mily7
15. mar 2016

@mysga nechcem čítať ostatné príspevky,tlačí ma čas,napíšem svoje zamyslenie. Ty si šťastná? Podľa mňa šťastný ľudia priťahujú šťastných ľudí 😊ja som maminou dvoch krásnych,vystrajacnych deti,mám manžela,bývame sami,preč od rodičov. Ľúbim svojho muža,je mojou druhou polovickou, bez neho by sme nefungovali ako hodinky. Samozrejme že nemáme na seba toľko času ako keď sme boli sami,zišlo by sa viac,ale obaja sme tie deti chceli,obaja ich lubime,staráme sa,trpime. Malý ma 4 a miesto škôlky je doma,nezobrali kvôli nedostatku miesta. Nudí sa,vystraja,ale je to môj život. Dcérke idú zubky, začína hystercit aj po nociach ale tiež je to naša princezná. Dlho som bola sama,dlho som sa starala o cudzie deti,prišla som p svoje prvé babo. Možno preto som šťastná. Veľmi sa teším že sa z muzikom vieme zasmiať ako keď sme spolu chodili, teším sa,že tie dve vystrajacne deti mám,že sú zdravé. Som za to veľmi vďačná,nie je to samozrejmost. Žijeme rodinne, chodíme von spolu, stretávame iné rodiny,ale my to tak cítime. Myslím že detaily tvoria celok a na šťastí treba pracovať. Tešiť sa z maličkostí, usmievať sa na svet, robiť tak aby sa ten druhý cítil pri nás dobre, aby sme neľutovali.

mysga
autor
15. mar 2016

@natalym hahaha, pravdupovediac, som čakala ako jeden z prvých príspevkov niečo typu "mať tak tvoje problémy..." :D Takže vravíš, že to ešte príde.

veronickas
15. mar 2016

Som stastna. Dokonale stastna, aj ked priatel je dlhsiu dobu bez prace a nedari sa mu zohnat, cakame dietatko a na materskej sa teda dlho neohrejem a byvame v jednej izbe, ktora je zaroven obyvackou, spalnou, pracovnou a coskoro aj detskou izbou. Mam vsak toho najlepsieho chlapa na svete, ktory mi je obrovskou oporou, pomahame si navzajom, moc sa lubime a pri nom nemam strach z nicoho a viem, ze postupne dospejeme aj k naplneniu nasich hmotnych tuzob.

natalym
15. mar 2016

@mysga 😀

jolinka
15. mar 2016

@mysga Ja vzdy hovorim ze usmev a spokojnost je najucinnejsia zbran. 🙂 🙂 Vono to mnohych ludi vie doslova nasrat, ked im na otazku Ako sa mas, odpovies. Nikdy mi lepsie nebolo 😅 😅

mysga
autor
15. mar 2016

@veronickas tak toto sa mi naozaj páči. 🙂

natalym
15. mar 2016

@jolinka Ja mám lepšie: ,, nad pomery.,,
Aj vieš čo je dobré, ak chceš niekoho nasrať, že: ,, Ále na figu, neviem akú farbu si dať na fasádu nového domu.....,,

deltaa
15. mar 2016

ano som stastna a kupodivu nemam dieta, vobec som neni frustrovana prave naopak uzivame si s manzelom chvile iba pre seba tak casto ako sa nam len da 😉

dai
15. mar 2016

@mily7 suhlasim s tebou - co vyzarujes to pritahujes - ludia ktori chcu byt stastni sa radi obklopuju ludmi stastnymi - je to ako vrat tak pozicaj😉

mysga
autor
15. mar 2016

To je ako ten vtip -

Stretnú sa dvaja slováci
- Ako sa máš?
- Ale, vieš čo, dobre!
- Ty hajzel...

:D:D

jolinka
15. mar 2016

@natalym ha ha...presne tento problem riesim ... 😀 😀 novy dom, a farbu este nemame. 😉

natalym
15. mar 2016

@jolinka Ty hajzel....... 😀

vejula
15. mar 2016

mna hned napadol tento diel scvokly z kredenca

https://www.youtube.com/watch?v=FFLqLvebLN8


V sktratke, žena zufala z toho, že ma dokonalého muža, svokru, ktorá nerozpráva.... Proste ženy sa občas musia posťažovať, to ešte neznamená, že su nešťastné 😀

worker_falcon
15. mar 2016

@natalym a neviete poradiť, mercedesom akej farby potešiť manželku? 😀 Keď sme už pri tých farbách 😀
@jolinka

sono2
15. mar 2016

@mysga ja som šťastná. A práve to dieťa nám chýba ešte k väčšiemu šťastiu. No máš čiastočne pravdu. Je taká doba. Kto nemá dieťa je nešťastný práve kvôli tomu, kto má dieťa, má tie ostatné problémy vyššie, čo si písala. A peniaze peniaze. Ale tak. Neviem čo chceš počuť. Úprimne asi malo chudobných párov je šťastných, potom aj tí čo majú dostatok hundru. Ja mám všetkého dosť. Akurát to dieťa, ako som už písala. Bežné hádky čo patria k životu nerátam😀

natalym
15. mar 2016

@worker_falcon No to je fakt problém............. Ja mercedesy nemám rada, nemáš viac fantázie? 😉

jolinka
15. mar 2016

@worker_falcon Ty hajzel 😀 😀 😀 😀 a farba? eh, taka ta popolava...chapes co tym myslim 😅 😅

0silvia0
15. mar 2016

@worker_falcon a nezabudni ako správny manžel pribaliť k mercedesu nejakého chrumkavého zajačika 😎

worker_falcon
15. mar 2016

@jolinka popolavá, rozumiem 😀 ale bolo to škaredé 😀

jolinka
15. mar 2016

@sono2 zaujimave je ze, vacsina ludi spatne to obdobie, ked mali menej penazi a zili z mala, casto hodnotia ako to stastnejsie, nez obdobie hojnosti potom.

ale mozno to je len spomienkovy optimizmus na mládi

worker_falcon
15. mar 2016

@0silvia0 nemôže zase všetko dostať ako na tanieri 😀

0silvia0
15. mar 2016

@mysga ja sa tiež hlásim k tým šťastným. Lebo chcem byť šťastná v tom, kde som, s kým som a reči tých "nešťastných" si nepripúšťam k telu, takže ma nijako neovplyvňujú 🙂

0silvia0
15. mar 2016

@worker_falcon áno, máš pravdu, dávkuj pomaly 😎

jolinka
15. mar 2016

@mysga peknu temu si dala, ake osviezenie po vsetkych tych staznostiach a dudraniach.