Ste šťastné?

mysga
15. mar 2016

Nie, nemyslím šťastné, že máte dieťa. Alebo deti. Myslím naozaj šťastné. Ste spokojné so svojim životom?

Prečo? Totiž - s priateľom sme spolu 3 roky, z toho 2,5 spolu v jednej domácnosti. Kúpili sme byt. Má dobrú prácu. Vo vzťahu si rozumieme, má svoje muchy, ale tak to každý človek. Veď žiadna ruža nekvitne celý rok. 🙂 Až sme sa rozhodli, že si prestaneme dávať pozor a ak sa podarí potomok, tak sa budeme radovať. A tu nastalo to moje zamyslenie - keď sa pozriem okolo seba, tak 90% žien je nespokojných, deprimovaných, znudených, nadávajúcich na svojich chlapov, žijúcich od výplaty k výplate, hádajúcich sa s partnerom, sú nespokojné, že sú tučné, chudé, zaneprázdnené, sedia doma, nemajú čas na nič... Jednoducho ma to desí. To - mať dieťa a rodinu zahŕňa toto všetko?!

Ja viem, kto si to ako zariadi, tak má. Len ja jednoducho nepoznám takmer žiadne šťastné ženy.

zanna333
20. aug 2018

Mne velmi pomohli knihy a texty Abraham-Hicks. -Podla mna je to to najlepsie pozitivne myslenie, ake existuje. Napr. tu: https://abrahamhicks.sk/category/stastie/

bublinka1426
25. jan 2020

cloveks tale daco riesi a sami si tvorime to nestastie. stale hladame priciny preco sa trapit a dovod za ktorym sa schovavame a ospravedlnujeme nasi ciny. raz problem vztah, potom problem s dietatom, ptoom vaha, praca...ale co je podstatne nam unika. stale som sa trapila nad dacim, nahanala. a nevede;a ake stastie je mat rodicov na zive az teraz ked mi umrel moj milovany tatino , mi pridu vsetky tieto veci malicherne a vlastne, z jedenj sekundy na druhu tu byt uz nemusime a my zivot nezijeme ale prezivame. stale sme plni ocakavani super vztahu, super deti, krasnej figury, dobrej vyplaty ale unika nam, ake je stastie vobec sa rano zobudit. vzdy vieme nieco na zivote zmenit ale hlavne zmenit myslenie a namiesto toho zla viac davit lasky a hlavne tym ktory si to najviac zasluzia. co je to stastie? pre mna je stastie mat ocka a maminu, mat zdravie partnera a deti. ale zdravie. a to si podlamujeme uplne zbytocne

demonka5
25. jan 2020

@mysga dolezite je tvoje vnimanie stastia a spokojnosti,tiez mam v okoli viac zlych prikladov a.menej tych pozitivnych,ale inspirujem sa najma nimi, u mna to uz dospelo do stadia,ze ked sme na babskej jazde mlcim,lebo nemam preco nadavat na mojho aj ked nie je idealny🤣

agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz