Susedia mi ničia život

laura42779329
10. nov 2016

Ženy poraďte mi prosím už som z nervami na konci.Sme v byte v podnájme, presťahovali sme sa sem ešte keď som bola tehotná.Byvame na prízemí.Uz od začiatku sme tu nad nami mali starú susedu, ktorej všetko vadí.Ale úplne všetko.Clovek si ani prdnut nemôže inak je hneď cirkus.Najviac jej ale vadia susedia nad ňou.Zije tam matka s dvoma takmer dospelými synmi.Takze celý deň počúvam len treskot od starej susedy, ktorej vadí, že čo i len prejdú po byte.Uz vrieska, nadáva, trieskalo všetkým o zem.Ak náhodou len buchnem trošku suflikom už trieska aj mne.A to som sa naozaj snažila byť tolerantná a byť doma ticho ešte ani hudbu som si nepustila.Raz už som stratila nervy, keď aj mňa aj dcérku budila stále o 6 buchotom, bola som jej to vysvetliť a na chvíľu bol kľud.Samozrejme sa vyhovorila na susedov nad ňou.Uverila som jej, aj mi jej prišlo ľúto.Lenze susedia nad ňou sú doma len každé 2 týždne, keďže mama pracuje v rakúsku a vtedy sú u otca.A čuduj sa svet buchot krik aj tak.Aj keď trošku menší, ale aj tak.Najvacsi problém je v tom, že takýto cirkus začína už od 6 rána a každý jeden deň.Som už totálne vyčerpaná, nevyspata, vynervovana, veľa krát zobudí aj dcéru ktorá bude mať 2 roky.A ten treskot je neskutočný, obuje si drevaky a dupoce po zemi, vysáva, klepe rezne od pol 7.Trieska dverami, hádže veci o zem a vrieska.Je to neskutočne.Ak už stratím nervy a buchnem jej späť začne ešte viac a ešte ziapem čo mám čo trieskať.Vcera to už ale bolo maximum.Dcerka bola v kuchyni a keďže ešte nerozpráva kričala na mňa tou svojou detskou hatlaninou niečo a hneď na to buchot a začala ziapat na dcérku "tichoo buď". Poraďte mi prosím ako túto situáciu riešiť, na koho sa obrátiť, už som naozaj hotová.Neviem si ani predstaviť, že teraz začnú sviatky, mladí budú doma a bude to už úplne na psychiatriu.A musím podotknúť, že ešte ja som bola tá zhovievavá ani dcérke som nedovolila ničím búchať, v byte máme koberec takže ani nemôže od nás nič počuť.Max. tak plač keď sa poobede zlé zobudí.Dakujem za všetky rady.

sardinka336
10. nov 2016

@laura42779329 prečítala som to po druhu vetu ...,,sme v byte v podnajme,,
Odstahovat sa - najst si ine byvanie lebo prideš o nervy a malá bude mat akurat tak neurozu z toho všetkého čo ,,nemohla,,. Susedu neprerobíš takze su len dve moznosti - zvyknut si na to alebo sa odstahovat.

hoffmanka
10. nov 2016

@laura42779329 Tak toto je fakt psycho. Verím ti že si už úplne vyčerpaná, však kto by nebol. Ale toto je veľmi ťažko, keďže ona je stará. Tu by podľa mňa nepomohla ani polícia, keďže starí ľudia sú už dementný a čoraz bude staršia to bude len horšie. A ona je nonstop doma a tak vybuchuje? Nechodia k nej deti že by si im povedala a nech si oni skúsia so svojou mamou pohovoriť? Možno by to zabralo

laura42779329
autor
10. nov 2016

@hoffmanka ona nemá nikoho, pokiaľ viem dcéra je alkoholické čo sa poflakuje kade tade a vnucika keď bol ešte malinký dali do domova, odmietla si ho ku sebe vziať.Takze sa zrejme celý deň nudí a s uchom na stene počúva kto skôr nie čím klepne.

laura42779329
autor
10. nov 2016

@sardinka336 Máte úplnú pravdu, ale momentálne už len čakáme kedy budem môcť nastúpiť do práce a hneď odtiaľto padame.

hoffmanka
10. nov 2016

@laura42779329 tak to hovorí o všetkom, však aká matka taká Katka sa hovorí nie? Takže nič iné ma nenapadá iba to že sa čím skôr presťahujte, lebo takto by ste tam trpeli pokiaľ by stará susedka neumrela

elenka.k
10. nov 2016

ja by som zapla rádio na dosť hlučno a šla na prechádzku s dcérkou 😉

felycity
10. nov 2016

výhodou je, že je to podnájom, takže nič vám nebráni sa poobzerať po inom podnájme, s takými to starými ľuďmi je to ťažké a veľmi neverím, že niečo poriešiš, určite nepomôže, že budeš jej robiť to isté, proste to je už taká povaha ..

sardinka336
10. nov 2016

@laura42779329 teraz vydržíte a bude dobre...a ked sa neobmedzuje suseda tak sa neobmedzujte ani vy...ja by som doma určite nechodila po špičkách. S kým nie je normalna debata toho treba ignorovat, nebuchajte jej naspäť ani nič to podla mna nema vyznam. Mne by na ulici nič take do oči nepovedala ze mam byt ticho ..lebo by som ju poslala do takej ,,iče,, ze by nestihala....

magmolatus
10. nov 2016

@laura42779329 Moc si nepomozes, nocny klud nerusi, ak sa da sa odstahuj a mas pokoj.
Popripade to skus riesit s majitelom bytu, ale pochybujem ze si moc pomozes.

dominika6
10. nov 2016

@laura42779329 ja by som nečakala kým si nájdeš robotu...hladať podnájom hned..
a hned sa aj sťahovať,lebo malá pôjde do škôlky,ty do roboty a ešte stresovať so sťahovaním,hladaním všetkého nanovo.zvykanie si,zariadovanie...
babku ani nekomentujem sú to starí dementní ľudia,do ktorých môžeš 100x nakričať a 101x to budú robiť dalej..
a ak máš stále nervy,tak jej to poriadne vysvetli s tým že ak ona mieni robiť cirkus ráno o 6:00 tak ty budeš normálne fungovať s dcerou celý deň bez obmedzovania sa..

36evina36
10. nov 2016

Nieco podobne som zazila ked som bola v podnajme oproti nam sa tiez do podnajmu nastahovala zena asi s 10 ročným synom a malý vychovaní a robili bordel furt ohadzoval bytovku vajcami rajcinami kradli veci z kocikarne ona hresila cele noci bordel policia kazdy druhy den . A aj tak to neprestavalo tak sme zmenili podnajom. A teraz klud a ticho na paradu

lucinka511
10. nov 2016

@laura42779329 no tak ty pekne sa snazis byt potichu a ona ti tak buchoce? po prve neber na nu ohlad,lebo ona nebere na teba , takze nespravaj sa v byte v kt byvas ako myska, A uz to asi len vytrpeit,kedze dohovaranie jej nepomaha a ani policia tam nic nezmoze, jedine po 10 vecer keby rusila nocny krik ju mozes zavolat, uz ais to len vytrpiet, pokym si nenajdete ine byvanie...ale dovtedy si kludne buchni aj ty ,kedze ona vas uz budi o 6 rano:(

magmolatus
10. nov 2016

@laura42779329 Este mozes skusit variant aky pozicaj taky vrat.
Muza posli prec s dietatom a ty jej rob zle, ked zabucha odbuchaj nazad, uvidis kolko vydrzi.
a ked ti dojde zvonit tak zahraj sprostu ze ty o nicom nevies a uvidis ako vypeni

lucinka511
10. nov 2016

@magmolatus nech povie,ze to susedia nadnou🙂

katarinamarkova
10. nov 2016

@laura42779329 a čo vás v tom byte drží? váš nie je....presťahujte a hotovo.

mirkam3
10. nov 2016

Presne ako ti radi @elenka.k - pustit hudbu (prodigy ;)) a sup s malou aspon na 2h Von. Ved zjapat ta hudba nemusi - teta na zjavne vyborny sluch tak zacuje to isto ;). A praktizovala by som to aj tyzden v kuse. Venuj sa dcerke, pustite si detske pesnicky nech si mala zaspieva a na staru kasli. A potom by som jej sla normalne zazvonit a ze nech vas ospravedlni aj ste robili hluk ale ze vas pani svojim spravanim dost terorizuje a ked uz ste z nen nervozni tak prave pri tej hudbe sa odreagujete ;). A bude aspon chvilu Pokoj.

Pripadne mas sancu, ze ak ju "naucite" na poriadny hurhaj, nebude ju do buducna uz vobec rozculovat, aj vam Len nieco podne na zem ;)

lalia87
10. nov 2016

Toto mi pripomina susedu podomnou. Ja som vo svojom a pn mne sa nastahovala pani podomna.nerobim tu zurky,navstevy nemavam,ked som si pustila hudbu normalnej hlasitosti,ona vypeckovala tiez tak ze moju prehlusila a cely vchod jej bol. Raz mi prisla sesterka s detmi,tie decka tu nic nerobili,ona zacala niecim kovovym silou buchat do radiatora,podlaha sa trasla. Zacala vrieskat ze vyj*bane deti a ja vsetko mozne tiez,mladsia sesterkina sj tak zlakla ze chytila hysak ze chce ist domov,starsia sa nas pytala preco sa trasie zem,ta mladsia sem doteraz nechce chodit. Zakazdym aj ked som nechapala kedy zaco a na koho to mysli zacala na plnu hubu nadavat,akoby pri mne stala,tak som ju pocula. Ja uz teraz mam z nej traumu co nam bude robit ked sa mala narodi a bude plakat.uz teraz mam z toho bruchabol. A to fakt ku mne niekto pride na navstevu raz za cas a na zurky som nikdy nebola.

sugarfree999
10. nov 2016

bohuzial sme riesili podobnu situaciu. teraz sme z toho bytu cerstvo (3 tyzdne) odstahovani. ked sme tam prisli, zamilovali sme sa do toho bytu. najom znesitelny, centrum mesta, krasna historicka budova. boli sme cerstvo zobrati, prislo nam to tam byt skvele na novy zaciatok. A potom sme zistili, ze pod nami byva psychopat. Vrieskanie, buchanie na dvere, vreskot taky, az mu sla pena z ust, policajti atd. Ja som z neho mala taky stres, ze sa mi casom podlomilo zdravie a bola som stale chorlava. Mala som trojtyzdnove bronchitidy jednu za druhou dva roky. Pocas bronchitidy clovek kasle. A to zacalo druhe peklo. Vrieskal na mna, ze ako si dovolujem kaslat. A zit s pocitom, ze ste chori a nemozete kaslat? To je proste teror. Potom sme sa zacali snazit o babatko a vyslo to. Vedeli sme, ze je na case odstahovat sa a najst si pokojny byt, kde nebudem v krci, ked dieta zacne plakat, ze nabehne ten psychopat a pastou nam rozmlati dvere. Teraz sme uz 3 tyzdne v novom, uplne rozpravkovo tichom byte. S manzelom sa kazdy den rozpravame, aki sme stastni a ako odrazu citime neskutocnu pohodu. Takze rada odo mna? Odstahovat sa.

priora
10. nov 2016

Joj tiez sme byvali v podnajme mesiac pred porodom a pod nami takito kok... a maly vzdy niecim buchol hned trieskal.,, raz mi krical do pi.. a to ujo cez 50 rokov policajt na dochodku a do mna vtedy take jedy ze som vybehla dole ze mu struhnem ale vsetko pozamykane nikam som sa nedostala.,, on bol vystani, vyzvanal zospodu ze mame byt ticho mi hovorim nech mi to dojde hore povedat, nikdy nebol a vzdy som sa tesila ze pride.,, potom som robila naschval ja, nevsimala som si ho a on pustal hudbu teda jeho syn ale moj styl 😂.,, v den prichodu domov sa pohadal s muzom cez okna a dobre ho akurat oplul.,, boli sme tam dva mesiace a uja som nikdy nevidela ale keby som ho stretla tak ho asi napadnem take nervy robil.,, bol to byt po muzovej babke - jej prestrihol aj kable.,, nakoniec sme museli odidt lebo stara sa vratila ale mala som dost.,,

kondaska1
11. nov 2016

Stara osamela zenska je zrejme diagnoza, aj nad nami byva jedna vysinuta, ktora mam pocit cele noci nespi, kedykolvek vstanem a idem na zachod alebo som hore kvoli malemu ju pocujem. Pravidelne okolo 23,00 pride z vonku domov a zacne trieskat dverami, chodi po byte a kadial ide tam za sebou zatrieskava dvere, plnou silou, alebo stahuje nabytok, boli casy kedy aj na radiator trieskala, ale to uz nerobi. Zial to je diagnoza. Ked ju stretnem vonku je mila usmievava ale vysinuta evidentne. Nastastie ked bol maly babanko tak bol dobrucky takmer neplakal, zato uz teraz lutujem susedov pod nami, lebo jeho hratky zacinaju byt cim dalej hlucnejisie. A to je tiez starsi dochodcovsky par a este k tomu bezdetny, takze vela skusenosti a pochopenia mat zrejme nebudu.
Ale k tvojmu problemu, ak by som mala zit v takomto krci, tak by som sa radsej prestahovala. Aj ked sa divim preco ty by si mala byt, vsak hluk robi aj ona. Proste byva v bytovke, ak chce uplny klud nech sa prestahuje na lazy do domu, tam najblizsi sused bude kilometer daleko.
Najhorsie su proste tie dochodcovske typy, cely den su doma, setria ze ani tv alebo radio si nepustia a doma to maju ako v jaskyni, vsetko tym padom pocuju, uplne vsetko lebo ziaden bezny ruch doma nemaju. A potom im vadi vsetko. To aj moja mama chudera vyfasovala taku podsusedu, staru dochodkynu, cely den ticho cuci doma a ked ju pridem pozriet so synom tak uz sa stazuje vsetkym susedom ze sa jej ruca luster a opadava omietka. A pritom dieta sa hra s autickom na koberci a sem tam prebehne (po koberci) do druhej izby. Tazko s takymi ludmi. Snad ich iba ignorovat. Takym nevysvetlis a ani sa nevyhadas....