Švagrina povedala, že mám zaostalé dieťa

maria584
19. sep 2016

Vcera som sa tak povadila s mojom svagrinou, ona je "supermatka". Mam syna,ma 2 roky 4 mesiace a povedala mi na neho, ze je zaostaly. Pretoze este nerozprava, rozprava takou svojou hatlaninkou, ale vie povedat nejakych 15 slov. Aj ked nerozprava vsetko, rozumie vsetkemu. Potom este ma plienky, oducam ho, ale nedari sa. Su chvile kedy vie, ze sa mu da cikat,ale neskoro mi to naznaci. A tretia vec,co jej vadi, ze nevie este sam jest poriadne. A to podotykam, ze je sam, len niekedy lyzickou a niekedy ked mu to nejde rukou. Pre tieto tri dovody mi povedala, ze ci nevidim, ze je zaostaly, ze to mam riesit.
Zienky mate pocit, ze by bol na tom tak zle?

katka708
19. sep 2016

haha švagrine musí dobre "švitoriť".... môj sa rozprozprával keď mal 2,5r dovtedy tiež len 10 slov ovládal, bez plienky bol od 2r ale mal časté nehody a kakal zásadne len do slipov. naučil sa to zo dňa na deň týždeň pred škôlkou 😀 a jedáva tiež len lyžicou, sem tam vidličkou , pomáha si rukami a je riadne zašpinený ak to nechám len na ňom a aj tak si myslím že je šikovný, inteligentný a ani trochu pozadu....
Švagriná nech si hľadí svojho .....

alchemilkazltozelena
19. sep 2016

@maria584 je to trapka..supermatka a nevie ze chlapci BEZNE zacinaju neskor rozpravat..no palec dole pre dotycnu

eeffka
19. sep 2016

@maria584 nic si nemyslim nakolko vas nepoznam, to ze je svagrina tlchuba alebo nie neviem posudit ale zamyslela by som sa bez emocii ci je objektivny dovod na taketo tvrdenie. a mozno pre pokoj svojej duse by som to riesila s pediatrickou. Sama mam v okoli rodinu kde podobny problem naozaj je a oni jedini to nevidia.

alaguema
19. sep 2016

@maria584 prečo sa s ňou bavíš? K tomu, či je tvoj syn pomalší, alebo nie, sa vyjadrovať nebudem, každé dieťa je iné. Ale nepochopím, prečo si ľudia nechávajú v živote osoby, ktoré im ubližujú, alebo inak negatívne pôsobia. Nie si povinná sa s ňou baviť. Úplne by som sa odstrihla od takej ženskej. S bratom môžeš mať vzťah aj bez nej. Ona ti de facto nie je nikto.

angelinja
19. sep 2016

@eeffka ale kazde dieta je ine naozaj...ja napr. som bola uplne rozcarovana ked na pisekovisku dvojrocna rozpravala ako dospelacka..naozaj su velmi velke rozdiely medzi detmi ale napr. poviem ti za seba..chodit som zacala ako 10 mesacna, rocna som bola bez plienky to asi my vsetci v tom case.., rozpraala som , posluchala som atd..a co z toho??ako dospela sa ucim "sto "rokov anglictinu..a co mi pomohlo k tomu ze som v roku rozpravala?nic...takze...ze dvojrocne dieta nehovori neznamena vobec NIC, tu je dolezite ze rozumie co sa mu hovori

zapka21
19. sep 2016

Povedat o nejakom, hocijakom dietati, ze je zaostale, je totalne neempaticke a netaktne voci rodicom toho dietatka. Verim ze ta to velmi zasiahlo. Nemala to povedat. Taketo veci sa NIKDY nemaju hovorit. Avsak, stale si tu TY, ktora svoje dietatko poznas, vies ako reaguje, na co je alebo nie je pripravene a podla toho fungujete. Si skvela mamina pre svoje dietatko. Drzte sa.

angelinja
19. sep 2016

ja podla toho co vidim u nas som za to..ze nic dieta neucit ani nesilit...naozaj dobre mozes mu ukazat...ale aspon u nas vsetko priíslo samo ..dokonca aj z dna na den sa naucil pit z flase sam..lebo sak musite zaklonit hlavu s flasou aby vam isla voda..to mensie deti nechapu...snazila som sa mu to vysvetlit neivem mal mozno 1,5 roka neviem ...nechapal tak som to nechalaa tak a jeden den sa pozrem a on sam pil z flase..cize naozaj deti vsetko sami zvladnu na vsetko pridu sami..to iste chodienei po schodoch..atd mohla by som pokracovat vsetky pokroky co doteraz vlastne mal...nic som ho nenutila ..chcem tym povedat ze netrap sa! mozes sa opyta pediatricky...co ti povie a ta najlepsie vie ake su rozdiely v tomto veku

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eeffka
19. sep 2016

@angelinja ale ved ja netvrdim ze nie je, ja len hovorim ze treba vypustit paru a porozmyslat ci to bol sprosty poddzub alebo moze na tom nieco byt. Nic viac.
Ja mam 2deti a prva v 2,5r plynulo rozpravala, pocitala, poznala farby, malovala farbami a mne to pripadalo normalne, lebo som mala iba toto jedno dieta a ked v skolke hikali pozerala som o com tocia.
Druha isla do skolky v 3r a ochotna bola tak povedat dobry den a dovidenia 🙂

angelinja
19. sep 2016

@alchemilkazltozelena presne bezne sa chlapci prenasaju nepoznam jednu kamosku ktora by neprenasala chlapca vratane mna, zacinaju chodit neskor aj hovorit atd

doloresmk
19. sep 2016

Je úplne normálny, nie je ani zaostalý, ani pomalší, ani nič, deti robia veci zo dňa na deň, ak niekoho baví hodnotiť druhých asi má problém sám so sebou a svojim životom, vôbec si ju nevšímaj.

angelinja
19. sep 2016

@eeffka ja si myslim ze to bol poddzub spolu ano spojeny s tym ze mozno jej dieta to robilo skor...cize to vyuzila na nejake podpichnutie...neivem nechem hovorit lebo zakladatelka o tom nepise...ale ja len pisem ze nech sa netrapi..ked su neni nejake naozoaj predpoklady a pod nema sa co bat...

zankaj
19. sep 2016

Neries 😂😂 to su dokonale mamicky ktore maju dokonale deti. Je pravda ze moja mala dva roky a uz nemala plienku ani dudel a rozpravat vedela ako tak a papala tiez sama sem tam. No to neznamena ze mas zaostale dieta. Kamoska ma 3,5 rocneho syna a nerozorava len hatlaninky a este sa jej pokakava do plienky. Proste neries uzivaj si maleho 👍🏻👍🏻

lumarque
19. sep 2016

@maria584 nabuduce, ked top bude hovorit, povedz , ze to bude genmi z manzelovej strany :D

kaja73
19. sep 2016

mam znamu co mala dieta dlho plienkove,nehovoriace,chodit zacal neskoro..do 4r v skolke pocuvala ze to nevie ,hento nevie,uz bola z toho na prasky...dnes ma chalan 7ra usta nezavrie,vsetko dobehol a aj predbehol..je v trede pre nadane deti...plus je ohybny a sikovny tak, ako som este v mojom okoli u dietata nevidela..vysplha sa aj po stlpoch,skace z 2,5m vysky, vsade je za sekundu....fakt sikovna opicka....takze klud..ps- moj muz bol do 3,5 roka na plienkach a je z neho dr dnes.

olivka84
19. sep 2016

@maria584 by som hu poslala niekam...kam slnko nesvieti.

bubinko1506
19. sep 2016

ja som este len cakatelka, ale z rozpravania svokry viem, ze muz zacal rozpravat ako 2,5 rocny - aj to iba par slov, plienku mal tiez do 2,5 roka, kym nesiel do jasli a posadil sa spravne do sedu, ked mal 1,5 roka
dohnal to vsetko, dokonca ostatne deti aj predbehol. svagrinu by som neriesila. ak je podla pediatricky vsetko ok, tak by som si ju nevsimala.

maslenka47
19. sep 2016

@maria584 lol akoze sorry.. Tak svagrina povedala, a miesto toho, aby si si to vyriesila s nou, tak podme zalovat na konika. Podla mna aj taketo spravanie JE zaostale 😖

Povedala ti to pravdepodobne preto, ze ste sa pohadali. Tak, ako v podobnych situaciach velka cast populacie nadava hoci aj dospelym do debilov alebo inych kvetnatych vyrazov.

Nuz ale v jednom ma pravdu - mala by si s tym dietatom nieco robit. Minimalne pozitivna motivacia k tomu, aby jedol normalne a necural do gati je uz podla mojho nazoru na mieste.

dorotka66
19. sep 2016

netráp sa, občas sú švagriny takéto. dieťa je ok, len každé sa inak vyvíja. moja ségra šla do prvého ročníka s minimálnym slovníkom (mam sa bála, že skončí v špeciálke). dnes sa jej ústa nezatvoria a je privátna bankárka v naj banke na SR 😀

luciannka83
19. sep 2016

nechcem byť sprostá, ale tvoja švagrina je riadna piča,... aj keby bolo decko neviem ako zaostalé, tak by som to takto matke nepovedala a už vôbec nie svojej švagrine. Malý nie je zaostalý, len mu idú niektoré veci pomalšie. Sú deti čo nosia plienky aj v troch rokoch a nie sú zaostalé. Včera sme sa stretli so známymi, čo majú dievčatko skoro 2,5 ročné a tiež ešte nerozpráva a tiež nie je zaostalá! A niektoré 3 ročné deti vôbec nevedia samé jesť a tiež nie sú zaostalé! Vykašli sa na švagrinu. Očividne ti niečo závidí, čo más ty a ona nemá. Malý všetko dobehne, nemaj obavy 🙂 A švagrinu fakt nerieš,..

maria584
autor
19. sep 2016

@eeffka
@angelinja boli sme pred dvomi tyzdnami u alergologicky na kontrole a urobil vsetko co mu kazala, priniesol hracku co si pytala, kazala dvere zavriet, knizku doniest, tricko vyhrnut a to urobil, rozumel jej

llaurita
19. sep 2016

Moj tiez vela nerozprava a s oducanim od plienok to tiez nie je idealne, trochu ma to aj trapi, kebyze mi niekto povedal ze je zaostaly, tak sa asi rozplacem alebo mu vynadam, podla nalady 🙂 Ale zase v niektorych veciach mi ho chvalia aky je sikovny, vie pekne jest, pit z poharika, vyzlecie sa, obuje a vyzuje, snazi sa vsetko robit sam, telesne je velmi zdatny... Tak si vravim ze kazde dietatko je ine, niecim jedinecne a to je najdolezitejsie 🙂 Moj je tiez v rovnakom veku...

luci1983
19. sep 2016

@maria584 taketo mudrosti vobec neries kazde dieta ma svoje tempo!!!! Teraz stipku nabonzujem svojho mladsieho brata😂😂pil mlieko z flase do 6 r a dudu odlozil a sam zahodil ked mal 4. Riesili moju mamu vecne... Nikdy sme ho do nicoho velmi nenutili bo ked bol maly okolo 2-3 rokov bol dlho v nemocnici. Nechcel nam naporiadok jedavat a kde to este pri jedle sediet. Chodila som za nim s rozkom ci polievkou a chovali sme sa za pochodu😂. Vypil 6 mliecok denne a daco sme donho pomedzi dostali aby zjedol. Podotykam ze je z neho urasteny skvely chalanisko! Nic mu nechyba rozjedol sa poriadne v 10 ze sme nestihali😂.bohu vdaka ze je zdravy❤️❤️❤️Takze si zo svagrinnej nic nerob👍👍👍👍👍nech sa stara o svoje deti a ty sa krasne a podla svojho rozhodnutia staraj o svoje❤️❤️❤️❤️❤️

siska53
19. sep 2016

@maria584 mas uplne normalne dieta. Podla tvojej svagrinej mam asi zaostaleho muza. Do 3 rokov nehovoril,do 3 rokov mal plienky ( za socika). Lenze to podla svagrininho zovseobecnenia v detdtve zaostale dieta vystudocalo vysoku skolu. Plienky uz davno nema,rozpravat tiez vie,vedie rokovania.. Tak potom neviem... Podla mna mas ty zaostalu a nescitnau svagrinu,lebo keby bola scitana a informovana,vedela by,ze tvoje dieta je uplne v poriadku.

P. S. Take zaostale deti som.mala aj ja - obaja rozpravat az v 2,5roku,po 2,5roku aj odplienkovanie.. Ale su to uplne normalne,zdrave deti,maly hovorit nevedel,ale poznal takmer vsetky pismenka abecedy a mala ako sa naucol co len trochu rozpravat,pozna naspamat niekolko kniziek. Takze takato "zaostalost" je u nas.. Ach jaj.

tutu_1
19. sep 2016

Každé dieťa je iné. Môj maly bol absolútne netabulkove dieťa. Napríklad vôbec sa nepretacal keď sa mal, neriešila som. Vôbec neliezol, neplazil sa. V jeden krásny deň si proste sadol na zadok a miesto plazenia sa suchal po zadku 😀. Tak nejak som vedela že je ok len sa mu nechce. Na nočník som ho nedostala kúpila som redukciu. Pýtať sa nechcel plienka mu bola pohodlnejsia. Tak sme dali plienku dole a prezliekali a vysvetľovali kým mu to nedošlo. Rozprávať sa mu moc nechcelo, ale keď začal tak sa mu pusa nezavrela. Ako 2,5r sa sám naučil abecedu z takej tej penovej vkladanej abecedy. S jedením to bol problém lebo keď som sa nedivala jedlo bolo všade 😀. Dodnes mame problém s jedením nad stolom - opakujem mu to niekoľkokrát denne. Napriek vsetkemu môj maly stihol predbehnúť bratovho malého lebo je medzi nimi 4 mesačný rozdiel. Brat to vždy moc prežíval. Vždy som mu hovorila že v tak malom veku je to veľký rozdiel nech to vôbec nerieši. V 25ke si ani nespomenie, ktorý z nich bol prvý bez plienky, prvý rozprával a podobne 😉

katarinapekna
19. sep 2016

@eeffka súhlas

mihula
19. sep 2016

@maria584 no a čo?povedz jej,že to ma po nej

marcelatje
19. sep 2016

@maria584 mne pride ze v hlave stradate akurat tak vy dve. Ona ti chrstne ze mas zaostale dieta ty jej ze chce dalsie aby nemusela robit, skutocne spravanie hodne dospelych ludi 🙄
Ak neexistuje objektivna pricina preco to povedala (a z tvojho opisu si myslim ze neexistuje) tak by som sa zasmiala a smitec.

auberggine
19. sep 2016

@maria584 nic si z toho nerob 😀🙈mojej svagrinej mala ma 4 roky a nerozprava 😉

henikav
19. sep 2016

@maria584 podla tvojej svagrinej bola v tom veku aj nasa dcerka zaostala 😉 Nic si z toho nerob. Jediny clovek ktory ma trosku zaostalosti v sebe je prave ona, pretoze nevie ani to, ze deti sa nevyvijaju rovnako, niektore moze byt chvilku pozadu a potom zas predbehne v niecom rovesnikov a naopak, preto sa vzdy hovori ze sa deti nemaju porovnavat. Zato tvoja svagrina ... ach jaj