Švagrina povedala, že mám zaostalé dieťa

maria584
19. sep 2016

Vcera som sa tak povadila s mojom svagrinou, ona je "supermatka". Mam syna,ma 2 roky 4 mesiace a povedala mi na neho, ze je zaostaly. Pretoze este nerozprava, rozprava takou svojou hatlaninkou, ale vie povedat nejakych 15 slov. Aj ked nerozprava vsetko, rozumie vsetkemu. Potom este ma plienky, oducam ho, ale nedari sa. Su chvile kedy vie, ze sa mu da cikat,ale neskoro mi to naznaci. A tretia vec,co jej vadi, ze nevie este sam jest poriadne. A to podotykam, ze je sam, len niekedy lyzickou a niekedy ked mu to nejde rukou. Pre tieto tri dovody mi povedala, ze ci nevidim, ze je zaostaly, ze to mam riesit.
Zienky mate pocit, ze by bol na tom tak zle?

arwen88
21. sep 2016

Svagrinu posli do prdele..je vidiet,ze o detoch toho vela nevie..

asocial
21. sep 2016

@maria584 :D svagrina je kus kozy..mas doma normalne dieta..
hentake supermatky neries...
kasli na to...

jankalukasova
21. sep 2016

Švagriná by si mala troška uvedomiť, že nie každého zaujíma jej názor... páčilo sa mi, že jej "vadí, že malý nepapá sám".. čo jej má na tom čo vadiť??? Tiež by si mala uvedomiť, že každé dieťa úplne iné... to čo jedno zvládne skôr, inému trvá a naopak.. A tiež by sa mala zamyslieť na výrazom zastalý... pretože je veľký rozdiel medzi zaostalým dieťaťom a dieťaťom, ktoré napr. nie je vedené alebo učené k nejakému pokroku (teraz nehovorím o Tebe, že by si toho drobčeka neučila a podobne...) Tak ako je v diskusii otvorená švagriná, bola by som aj ja... a hlavne by som jej povedala, že jej názor je pre mňa potrebný asi ako stierač na ponorke...

lululilien
21. sep 2016

@maria584 ja by som ju niekam poslala 🙂 . Pozri. Môj syn sa rozrozprával až nástupom do škôlky. Je bilinguálny. Doteraz ho niekedy dokŕmim, lebo s jedením je veeeľmi pomalý. A plienky tiež nosil dlho. Mali sme aj látkové. V decembri bude mať 5 a vyniká v iných veciach, než jeho rovesníci. A nemám potrebu sa vyvyšovať. Každé dieťa je unikát😉

cacianka
30. sep 2016

odporúčam požičať si v knižnici knihu Otestujte si svoje dieťa, je veľmi pekne a dobre spracovaná. pekné fotky a kapitoly sú podľa veku a kategórií (pohyb, jedlo, ruky, reč, ) čo by orientane deti v určitom veku mohli vedieť a ked im to nejde, tak ako pomôcť, odporiť rozvoj. nebojte sa nie je to šablóna - toto musí vedieť a ak nevie je zaostalé, ved každý sme individualty, tak je to skôr na porovnanie a usmernenie.

nelllynka
30. sep 2016

ja si myslím , že ak chce dačo povedať , tak sa to dá aj s úctou , nie hneď takto sama mám osvojenú dcérku , ktorá má fassyndrom , lebo jej matka biologická pila ... dá sa aj citlivejšie vyjadrovať , určite je dobré si všímať svoje dieťa , ale nahnevalo by ma to tiež

katrin21
30. sep 2016

@maria584 ale to je normalne , ze deti tak papaju... v tom veku :D
a co sa tyka reci, tak kazde dieta je ine... rozpravat bude, ked bude mat na to dostatocne vyvinute hovoridla, recove ustrojenstvo ! a to sa u kazdeho dietata vyvija inak.. niektore rozprava v 1,5r skoro vsetko ( ako ja , alebo kamoskina dcera :D) a ine zacina po tretom roku viacej hovorit ( ako moja dcera ) ... a dokt. povedala, ze je to OK, ze mame pockat, v skolke sa viacej rozkeca, aj tak bolo, sice jej bolo prve mesiace mozno trochu horsie rozumiet, ale pochopili sme sa :D a zlepsovalo sa to a suslanie sme potom v 4,5 r dotukli u logopeda behom 3 mesiacov uuuuplne..
a inteligencia? je veelmi sikovna od malicka a inteligentna. chodi uz na gympel. akurat nerozpravala dvojrocna suvetia, len slova... ale to vela deti 🙂
Svagrina by sa mala naucit trochu taktnosti...ale co uz.

majka1891
10. sep 2018

Ja švagrinu neriešim, neporovnavam sa s ňou, a dobre mam.. A hlavne púšťam z hlavy všetko to co som sa o svojej osobe dozvedela z jej strany.. Nemá na to aby niečo vyjadrila navonok a úprimne ale stekat vie kde netreba... Každý máme nejaké chyby no ja si už stojím za svojím pevne a nemienim sa zaoberať nou

22janus
4. feb 2020

@maria584 nie každé dieťa rozpráva od svojich 2 rokov . Neter takto rapotala po svojom snáď do 3 rokov a potom prišlo jedného dňa ze sme jej začali aj rozumieť. Tak neboj každé dieťa je iné. A.podla mna jr to šikovný chlapček

22janus
4. feb 2020

@22janus a ozaj tieto super mamičky si nevšímaj ,