Švagriná stále diktuje

6. sep 2021

Dievčatá rada by som vaše názory. So švagrinou sa znášame, ale nejaký super blízky vzťah nemáme. Rozprávame sa spolu minimálne, prehodíme zdvorilostné vety, občas niečo pokecáme inak nič. Dosť mi vadí jej správanie k môjmu mužovi, vlastne ku nám. Má dosť panovačnú povahu, stále musí byť po jej, inak je zle. Je to taká diktátorka, akoby sme sa jej my museli prispôsobovať. Muž jej vychádza v ústrety väčšinou. Vadí mi, ako sa s nami baví, ako s menejcennými, akoby sme boli jej poddaní. Tak mi to pripadá. Nie sme žiadny ťuťmáci čo jej nepovedia svoj názor, ale ona to vôbec nereflektuje a ide si ďalej to svoje, presadzuje si panovačne to svoje a náš názor ju nezaujíma. Je dosť toxický človek.
Ako sa s ňou baviť? Nerešpektuje nás.

chadkroeger
6. sep 2021

prestať sa s ňou baviť, prípadne jej to všetko povedať. Možno dostane rozum. Ja som začala robiť presne to čo aj ona. Vysmievala sa z môjho muža, aké má nohavice? Začala som sa vysmievať ja z nej aké má otrasné tričko. Že jej minimálne 5 kg pridáva. 😂

merynka33
6. sep 2021

ked som mala takehoto cloveka v zivote/okoli a vadilo mi jeho spravanie s tym ze po dobrom to neslo, zacala som byt panovacnejsia a horsia ako ona.. zrazu jej to doslo, sklopila oci usi a bol svaty pokoj :D , je to vas zivot a ani keby mi to bola vlastna mama nikdy by som nedovolila aby mi niekto kibicoval do zivota

tncka
6. sep 2021

A naco ste s nou v kontakte ked vam vadi? Ked mi niekto lezie na nervy tak sa s nim nestretavam,pripadne obmedzim kontakt na zdvorilostny pokec. Akoze dobre,sestra tvojho muza,ale ved aj on musi vidiet aka je by som jej pekne povedala ze svoje rozumy nech dava niekomu inemu alebo cau

sally001
6. sep 2021

Nijako obmedz stretnutia co najmenej a nebav sa s nou myslim nerozvijaj rozhovor...neboj jej to casom dojde ze nemas zaujem... tiez som to tak urobila lebo ma nahnevalo ako sa ku mne zachovala...

autor
6. sep 2021

@tncka V kontakte s ňou je len môj muž, je to jeho sestra, takže chápem. Inak ja s ňou byť v každom kontakte nemusím, nemáme si čo povedať.

suzitok
6. sep 2021

Najúčinnejšie je nevesat jej na nos sukromne veci, plany, program.., ak zasahuje do súkromných veci, alebo ma snahu dirigovať, absolútne treba ignorovať, alebo sa tváriť, ze sa nic nepýta, nič nehovorí....bud otvorene povedať, ze sa o tom snou bavit nebudete, alebo nereagovať a docvakne jej to..
A obmedzenie kontaktu samozrejme..

zuvelyn
6. sep 2021

Ty sa s ňou baviť predsa nemusíš a ako si ju porieši tvoj muž je jeho vec a nie tvoja 🙂

0kristina0
6. sep 2021

Daj nejaky priklad, inak osobam, s ktorymi sa necitim dobre sa vyhybam.

autor
6. sep 2021

@sally001 Tie stretnutia sú už obmedzené, inak k nám stále chodila, každý týždeň a nechcela pochopiť, že chodíme do práce a máme voľné len víkendy a tie občas chceme byť spolu len my dvaja. Brala to ako že ju odmietame.

syslik81
6. sep 2021

ked to muzovi nevadi a ty si s nou minimalne tak je to uz vyriesene a nechapem co este chces riesit .. proste jednym uchom dnu druhym von .. isto aj ty niekomu vadis a ani teba niekto nemusi .. to je zivot .. respektovat jeden druheho je umenie

evkano1402
6. sep 2021

A co, ze brala to tak, ze ju odmietate? Bolo by mi uplne kdesi...jej problem...neriesim, poviem, ze nie vhodne aby chodila, mate svoj program, vybavene. Nevie to akceptovat? No holt, musi sa naucit. Alebo aj nie. ale aj to je jej problem.

autor
6. sep 2021

@syslik81 Samozrejme to chápem, ale muž ma o všetkom informuje a mňa rozčuľuje ako sa s ním baví a týka sa to aj mňa.

autor
6. sep 2021

@evkano1402 Jednoducho ona to berie tak, že s ňou nechcené tráviť čas, uráža sa.

evkano1402
6. sep 2021

Vsak nech to tak berie. Preco ta to trapi? Ty nedokazes zmenit jej myslenie, iba on sama, ak bude chciet. A muz si bude musiet stanovit svoje hranice voci nej sam. Teba to sice moze trapit ako sa s nim sestra bavi, ale je to on, kto musi povedat a dost.

sally001
6. sep 2021

Tak ma asi ona nejaky problem...neboj casom pochopi

autor
6. sep 2021

@evkano1402 Mňa to neskutočne štve, lebo stále niečo vymýšľa. A hlavne ako jedná, ona chce aby sme prišli a my povieme, napríklad nie nehnevaj sa, niečo máme a ona to vôbec neberie v potaz a ona odpovie to isté čo predtým, skrátka úplne ignoruje čo sme jej povedali.

evkano1402
6. sep 2021

Pozri, nadych vydych. Nie nepojdeme, nie nemozes k nam prist. Bodka, koniec, ziadne argumenty, vyhovaracky. Jednoduche nie, maj sa krasne, pekny den a cau. Viac by som neriesila a hlavne nie v hlave, nauc sa, uplne to vypustit.
Ona nebude vymyslat, ked nebude mat k kym, proste zosekajte rozhovory s nou na minimum, mohlo by jej dopnut.

zdenka11081983
6. sep 2021

Taku som mala aj ja. Byvaleho muza setra. Teraz uz diriguje len moje deti. Tie su chvalabohi naicene jednym uchom dnu druhy von...

matkaleskova
6. sep 2021

Asi by som sa s nou ani nebavila. Nie som ten typ cloveka, co vie len tak hlucho pocuvat a nic si z toho nerobit. No nevravim, ze to nie je cesta, ako ju proste ustat, vadit sa s nou asi nebude mat nejaky zmysel

svettii
6. sep 2021

Tak veď nech si diktuje, ty si to nemusíéš predsa vôbec pripúšťať a ani an to nejak reagovať. Možno to, že sa zakaždým ozveš ju nútiť ešte viac zabŕdať. Takže by som ju asi ignorovala, hlavne sa od toho tak nejak odbremeň

cacianka
6. sep 2021

Vypnem jej obraz aj zvuk,nech diktuje žabam v potoku. Keby nezabralo mojich 5 či 10 x nie tak zvýšim hlas 🐲 a pošlem do teplých krajín.....