Svokra

9. jún 2023

Ahojte, chcem asi názor na túto situáciu
v rýchlosti vysvetlím .....
Svokra aspoň 3x do mesiaca sa poháda so svokrom (dôvod : bud sám ani nevie, alebo že neumyl lyžičku čo bola v drese alebo neviem, nevyniesol smeti, jedno obdobie bola aj žiarlivosť všade nachadzala niečo čo viedlo k jedinému - má št**** 🤷‍♀️)
naposledy to dopadlo tak že svokor prespal u nás
ja som sa nevyspala... na druhý deň ich syn (čiže asi môj partner/otec nášho dieťaťa) sa šiel snimi porozprávať , svokra mu nechcela ppvedať dovod...ze to je len medzi nimi dvomi ...a tak priateľ tlačil a s tým že povedal ze to nieje len medzi nimi ze to je aj medzi nim a nasou dverkou... kedze ked su pohadaní oni sa o vnučku nevedia (nechcu) postarat ... prečo tam akoze nespomenul aj mňa? keď človek nie raz sa musi podradiť ,nevyspí sa, ja popri RD cez víkendy pracujem minulý víkend kvoli och hadke som musela brat dcerku so sebou kedze som ich nechcela nechat samych doma 🤔ale na rovinu nepovedala... len zavolala ze ona ide ku svojej tete aby ju ostrihala ... takze tak no dala prednost tomu ... ja som uz zufala ... a po tomto ked ja do toho asi nemam nic ... tak uplne... a nakoniec mi ani nechcel povedat dovod preco sa pohadali... ze nerieš .... ako by ste reagovali lebo ja som sa citila dosť zle ... nahnevaná... a do toho som aj tehotná a ja sa tu snimi stresujem ale nezasluzim si vediet kvoli comu u nas spal svokor 🙄🤷‍♀️
Mám chuť nabudúce ak sa to zopakuje sa zdvihnút a odíst kedže ma do toho nič tak sa nemám čo podradovať, a byť v diskomforte...
alebo? prehanam a som blba? co by ste robili? s priatelom sme spolu 7rokov (nič len tak kratkodobe a nahodou sa podarilo babo ..)

autor
9. jún 2023

@luczach tak teraz som sa rozplakala lebo máš pravdu bohužial 🙏 on toto vie ako sa cítim ... že sa bojím po tom minulom roku... ešte som sa ani naozaj netešila že som tehotná lebo sa bojím, zároveň si vravím ze bude všetko v pohode a neskonči to ako minulý rok 🙂 som slabá v dupnutí moj chlap je kozorožec ja býk... ja som vzdy tá čo ustúpi aby bol klud nechcem aby sme sa hádali pred malou (ja som to casto mala doma) preto nechcem, pri najhoršom idem von a ukludnim sa ... ale musim prist naspat kedze chodi na zmeny a on sa musi vyspat cize musim uspat malú a potom sa mozno trochu vyrevať na dalsí den aby som "bola silna" 😊 ... toto bolo pred tehotenstvom a predtym než sme sa skoro rozišli, lebo nemám na to nervy ze mu vadí (lo) všetko čo robím, čo nerobím ako čo robím alebo nerobím 🙂 a snáď sa už k tomu nedostaneme zas 🙂 pár mesiacov sa už ukludnil čiže je dobre 🤦‍♀️
ach som úbohá ... stazujem sa tu vám lebo nemám komu inému a komu by som aj mala... nemozem kedze priatel by to videl, vedel... snáď o pár rokov keď budem staršia sa na tomto tu budem len smiať 🙏😊
Ďakujem vám všetkým za každý koment 🙂 aspoň som to dostala zo seba ako tak ❤ ... (ale asi nikdy nieje tak zle aby nebolo horšie však? 😊 nemám sa čo stažovať..) prepácte mi 😞

luczach
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
9. jún 2023

"alebo? prehanam a som blba? " - prepáč, týmto si celú situáciu sama vystihla. Do sporov priateľových rodičov ťa nič nie je, nie sú ti ani rodina. Nie sú ani povinní starať sa o tvoje deti. Či sa týmto trápnym spôsobom chceš nasili napchať do ich rodiny, keď ich syn neuznal za vhodné sa s tebou oženiť ani keď čakáš jeho druhé dieťa? Vyrieš s priateľom, aby otec nechodil k vám spávať, lebo to je ozaj trošku cez čiaru a hotovo, máš po probléme

ivanakal
9. jún 2023

Vobec nechapem... kde je akoze problem? Ved pises ze partner im povedal ze sa to tyka aj vas... tak co chces, aby konkretne menovite vymenoval koho sa to tyka? Mozno je to pre nich citliva tema, mozno svokra bola s milencom prave tak svokor tam nemohol byt😂 k comu ti dovod akoze pomoze.. nebud paranoidna a domyslava.

eva8
9. jún 2023

Pošlite svokra na noc do hotela, prípadne ho tam manžel môže odprevadiť.

Tvoji rodičia vám nemôžu pomôcť s ich vnuckou?

Byvanie v ich paneláku by som neriešila a hľadala byt inde

melanta
9. jún 2023

Tvoj problém je tvoj partner. Môj by nedovolil, aby otec spal s ním a ja vedľa. Argument že otec nemá kam ísť ak sa poháda s mamou. Neverím, že v meste/obci či v okolí nemáte žiaden hotel ani penzión. Ak raz nevedia spolu vyjsť, môj muž by nedovolil, aby otec prespával s ním v posteli v jednoizbáku a ty s dieťaťom na detskej posteli. Lenžeon sa o tom s tebou ani nemieni baviť. Čiže tvoj hlavný problém je, že pre tvojho partnera nie si priorita, on pohádaného otca zoberie k sebe do postele a teba pošle vedľa. Tak takého by som nechcela, ani keby bol posledný kus na planéte.

aurora33
9. jún 2023

Nie moji rodičia sa o moje deti nestarajú ani nemusia starat. Staráme sa o ne my - rodičia. Naši ak chcú tak si ich vypýtajú a su s nimi ale urcite to nie je staranie.

darinks01
9. jún 2023

Myslím, že tých problémov je u vás viac. Na tvojom mieste ale by som neriešila svokrovcov, enriešila, že nemôžu byť s malou a poriešila si to po svojom. Naučila som sa, že v živote je chybou niečo očakávať. Spoľahni sa sama na seba.

gabika0825
9. jún 2023

Sadni si, daj si čaj na ukľudnenie a dychaj z hlboká. Si tehotná. Rieš seba a nie osobne záležitosti tvojej svokry. Nie je to tvoja mama a otec, keď ti to nechce partner povedať, tak asi ho o to poprosila jeho mama-tvoja svokra. Ja sa len čudujem že v tehotenstve tá toto vôbec zaujíma. Sa nudíš? Najdi si nejakú zábavu ak si doma, chod na prechadzku a nestaraj sa do veci ktoré sa tá pravdepodobne ani netýkajú.Tvoj muž po kazdej vašej hádke vola svokre alebo svokrovi, že prečo ste sa pohádali a podobne? predpokladám že to nerobí. Keby robil, už je zle že? Ale ty silou mocou potrebuješ vedieť o com sa hádajú jeho rodičia. 🙈 ak som správne pochopila, ani spolu nežijete pod jednou strechou, k tomu svokor u vás spal 1x. A kvôli tomuto robíš takéto sceny? Ach jaj

miadi
9. jún 2023

Riesis blbosti. Ty nepotrebujes vediet preco sa pohadali ani Neni treba aby teba spomenuli partner ako teba ich hadka zasiahne. Problem nie je svokra ako hovori nazov . Problem je tvoj priatel. Nahneval mà aj za teba ! Ved on ta nema uplne za nic . On by mal otcovi povedat ked zaklope ze su pohadani nech sa chova ako dospeli ide si to riesit so zenou , alebo nech ide spat do hotela. Lebo on mà jednoizbak a jeho priority su zena a dieta . V ziadnom pripade si nekupujte vacsi byt v tom istom panelaku! To zas len tvoj chlap tak chce aby mohol byt rodicom po ruke a vase problemy budu pokracovat len s tym
Ze budete mat jednu izbu pre svokra. On ta nema za nic preto ta hneva ze ta nespomenul Iba malu. Ze ti nepovie preco sa pohadali teba to v konecnom dosledku ani nezaujima. Len u vas je to tak vzdy ze on ti nic nepovie a zariadi sa podla seba. Nemate rovnocenne vztahy. A ty si v tej rodine na ppslednom mieste -Hlavne unho. Byt by ste mali kupit v inom meste nech je trochu pokoj. Ale Hlavne by musel byt tvoj frajer iny. Tahas za kratsi koniec vo vztahu vies to. Cele to teatro so svokrou a jej hadka s muzom sa vas vobec netyka. A Keby sa tvoj chlap vedel zachovat ako milujuci partner co si vazi svoju rodinu.. tak by Nebol ziadny problem a svokrovci a ich hadky by sli mimo vas ( len na strazenie dietata by ste si museli najst niekoho ineho alebo nech mà partner brigadu a ty Mozes byt doma Ved sa to da zariadit tak ze nepotrebujete nikoho pomoc .)

katarinka89
9. jún 2023

Zrejme sme sa nepochopili, žiarlivosť v zmysle, že nevieš dôvod hádky svokrovcov a tvoj muž ho vie

domkakvet
9. jún 2023

Ja si tiez myslim, ze ta do toho nic nie je a preco by ta mal spomynat to tiez neviem, tak ze odpoved ano prehanas

matullienka
9. jún 2023

Autorka do ich hádok ťa skutočne nič nieje ale dedkovi treba povedať, že bohužiaľ u vás miesto na spanie ten neho nie je, tak nech sa otočí babke zadkom a spí doma. Keď mu to podáte trošku s humorom snáď to pochopí a neurazí sa. A druhá vec keď viete aký sú prečo pre pána riešite druhý byt v rovnakom bytovom dome? Určite by som hľadala nieco ďalej od nich, určite by mi to stálo za vlastný pokoj v rodine. Z takéhoto bývania budete mať nervy akurát ty s priateľom a začnete sa kvôli ním hádať ešte aj vy

autor
10. jún 2023

takže ďakujem každej z vás , veľa z vás má pravdu no ako som už písala že mam tušáka tak sa to aj potvrdilo 🙂 síce mi to nepovedal priateľ priamo ale zas som bola dôvodom ja aj keď neviem v akom zmysle ale tak neriešim a nemienim sa ani u nich viac ukázať (vždy som tam chodila len s priateľom a s dcérkou alebo ked bola svokra doma) 🙂
Pekný večer prajem všetkým

autor
10. jún 2023

@danica2711 ty čo trepeš krista ?? akože ? 🤦‍♀️ človek tu nieco iné riešil a čo sa mi aj potvrdilo a ty moje deti nerieš láskavo a ani moju svadbu 🤦‍♀️
sami sa rozhodneme snáď kedy chceme svadbu, nemyslíš? a niesu to len moje deti ale deti ich syna akože ?? haloo 🤦‍♀️ ... majú len jedného syna tak asi aj jedinú vnučku a dalšie na ceste tak asi sa dokážu postarať o ich krv nemyslíš? a nie nepchám sa im do rodiny keby sa pchám tak po našom zasnubení máme hneď svadbu, co tu ani nemusím vysvetľovať ale keď tak chceš vedieť svadbu som nechcela ja sama, kedže som chcela aby deti vyrástli a svadbu si sama zorganizovala v kruhu najbližších 🙏🙏 that's all (na toto sa fakt nedalo neodpovedať, keď vidím že niekto až velmi si myslí že všetko vie a o všetkom🙏taký ludia vedia najviac o každom)