Svokra, pes a návštevy s bábätkom

sprievodka
1. feb 2022

Dobrý deň, prosím vás zdieľajte svoj názor:
Moji rodicia majú psa a bývajú v bytovke .
Pri prvej návšteve po narodení nášho dieťaťa začal pes šialené brechat skákal ako zblazneny keď uvidel naše bábätko. Manželovi sa to nepáčilo že pes - zviera púšťame aj keď na vodzke k nášmu bábätku a preto si dal podmienku že keď budeme navštevovať mojich rodičoch aj s bábätkom tak pes bude zatvorený v inej izbe kvôli bezpečnosti bábätka. Nato moja mamka súhlasila stým a prišla ďalšia návšteva u mojich rodičoch kde sme sa stretli aj s babkou a babka mala bábätko na rukách ale istý rodinný príslušník nadvihol psa ku hlavičke nášho bábätka . Zľakla som sa ja aj manžel ale neriešili sme to lebo sme si mysleli ze už to skončí no opak je pravdou psa púšťali stále bližšie a lizsie kde pes knucal skala behu a bol ako zmyslov zbavený. Tak manžel sa vykrical na rodičoch že dal si len jednu podmienku a to je že pes bude zatvorený v inej izbe kvôli bezpečnosti a neuposluchli. Už neviem čo mám robiť lebo manžel je naštvaný kvôli tomu ze ohrozujú naše dieťa a ja neviem co mam robiť lebo sa nechcem hádať ani s rodičmi anj sním. Uvedomujem si ze rodicia urobili chybu ze pustali k nášmu bábätku aj keď sme boli proti tomu. Co mam robiť aby bol kľud?

ivangeline
1. feb 2022

Easy. Pridu oni na navstevu bez psa a ja tam s babom nedojdem. :D

vilma7
1. feb 2022

Tak neviem čo za rasu majú vaši, ale ja by som asi reagovala ako tvoj manžel. Kvôli bezpečnosti bábätka .
Nemôžeš vedieť, ako pes bude reagovať, či sa do dieťaťa nezahryzne (stalo sa to už x krát) a potom už bude neskoro.

Takže buď rodičia budú akceptovať vaše želanie alebo prídu na návštevu oni k vám a to bez psa.

simca06022011
1. feb 2022

@sprievodka co si o tom myslim? Ze obaja s manzelom prehanate. Vytvarate situacie a hrotite vztahy, kvoli somarine. Lebo toto je somarina. Pes vasmu "babatku" hlavu neodhryzne, pravdepodobne je zvedavy, co je to za novy tvor a cim skor si zvykne tym lepsie. Lakate sa ako male deti :D fakt... Samozrejme, ked nechcete aby pes bol v pritomnosti dietata, tak je na to aj lahka rada: prijimajte navstevy u vas doma a nechodte tam kde maju psov. Nebudete sa musiet rozculovat, ze vas niekto "neuposluchol". Dufam, ze o rok dva sa nad tymito problemami pousmejete. Ale teda nezniesla by som manzela, ktory sa vykrici na mojich rodicov. To nemas usta, pripadne on nevei slusne povedat, ked ste videli ze dvihaju psa tak sa da kludne povedat, nech ho nedavaju k babatku, ked dobiedzal tak ste mohli poprosit nech ho zatvoria vedla. Vybavene. Vykrikovat po svokrovcoch, to je take laznicke nevychovane. Nik vam nic neurobil, co ked pridu vacsie problemy? Ako sa to asi tak bude riesit? Sa pobiju? V zviote nikdy som na chlapovych rodicov ani len hlas nezdvihla a on na mojich detto, aj ked sa nam co to nepaci. Riesi si to vzdy "to ich dieta" s nimi. A to sme mail o vela horsie veci ako psa zvedavaho na babatko.
Inak mam psa, deti zboznuje, vzdy ked pride nova navsteva, psa zatvorim a pockam kym sa ukludni a potom ho predstavim ak chcu, lebo deti v 99% chcu a moj pes proste miluje navstevy, cim viac ludi ho hladka tym lepsie. Babatka onucha, poobzera a konci jeho zaujem:D pokym nie je plna plienka (a rovnako tak ak sa deti s nim nechcu hrat, odpochoduje prec). Ak nechcu, ostane spat vedla. Vybavene. Pes je strazca domacnosti, on proste musi spoznat kto prisiel, tiez si musi zvyknut.

kristinka92
1. feb 2022

Prepáč, ale keď raz pes reagoval na malé babatko zle, určite by som mu už neverila. A to hovorím ako milovník zvierat. Pes je predsalen pes, ma inštinkty a chcieť “skusat” ci si zvykne je pre mna priveľký risk. Ak sa raz náhodou niečo stane a nedopadne to dobre, budeš si to vyčítať cely život, a to môže byt čo i len pár sekúnd…Babatko je veľmi krehké a stačí jedno zle zranenie a môže mat následky cely život. Poranené oko, jazvy na tvári a podobne, stačí len jedno uhryznutie. To nestojí zato.

nika523
1. feb 2022

@ukulela samozrejme súhlasím s tým čo píšeš, sú deti ktoré utekajú k nám keď vidia psa a chcú ho hladkať a sú deti ktoré sa boja ja to chápem a nevnucujem im psa ani ho k nim nepúšťam ja som písala o našom byte a o tom že keď niekto príde na návštevu k nám tak musí tolerovať nášho psa a nebudem ho zatvárať náš pes nikomu nič nerobí a keď niekomu vadí pes tak nech k nám nechodí

ukulela
1. feb 2022

@nika523 ale toto sa jedna o dceru a vnucku. Uprednostnila by si psa pred nimi?

h2
1. feb 2022

@nika523 Váš pes u vás nikomu nič nerobí. Ale tu spomínaný pes robí. Šialene skáče, breše, a oni ho ešte dvíhajú k hlave bábätka. Chápem strach rodičov. Nikdy nemôžeš vedieť, čo ten pes urobí. Poznám mnohých ľudí, ktorých už pohrýzol pes. A vždy im majitelia psa hovorili, že nechápu, lebo on to ešte nikdy nikomu neurobil. Stačí, že to urobí raz a urobiť to môže vždy, nehovorme si, že nie. A potom bude neskoro.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orta
1. feb 2022

povedala by som, ze je uplne normalne, ze sa vam to nepaci a asi viac mrzi to, ze nedokazali respektovat vasu prosbu a ako keby vedome ohrozili babatko

nika523
1. feb 2022

@ukulela uznávam že je to iné a neviem si predstaviť ako by som to riešila

nika523
1. feb 2022

Poznám veľa ľudí čo majú psov v byte a malé deti a vyrastajú so psami, nikdy som sa s takým niečím nestretla že by pes chcel ublížiť dieťaťu alebo že by ich zatvárali do nejakej izby kým dieťa nemalo napr.dva roky alebo dokedy? Veď to sa v byte ani nedá, keď sa nám narodil syn svokrovci mali tiež psa a chodili sme tam a pes hoci nebol zavretý nijako nemal dosah na dieťa veď vždy som ho mala na rukách alebo v kočíku veď pes nie je mačka že hocikde vyskočí a neviem si ani predstaviť že by som svokre povedala že ho má zatvoriť, nedovolila by som si to

ukulela
1. feb 2022

@nika523 ja si myslim, ze tam absentuje vychova/vycvik psika. ak je to rozmaznany gaucovy panko, co mu je dovolene vsetko, tak jasne, ze pri navsteve bude stekat, ziadat pozornost a atd.

vroni
1. feb 2022

Keby mal niekto doma streleneho psa, ktorý steká a skáče a ešte by mi ho priložil k babetku k hlave, mohol by hovoriť o šťastí, keby som nepohryzla ja jeho. A vynadala by som aj anglickej kráľovnej, lebo toto je proste debilny nápad a je úplne fuk, z cej hlavy. Nehovorím o psovi, ktorý príde, je zvedavý, onucha, tam by bolo fakt prehnane, ale toto podľa popisu takýto pes nie je. A teda nepoznám majiteľa psa, ktorý by priznal, je jeho miláčik je agresivny, nevychovany cokel. Zato správ, kde pes typu "on nič neurobí" pohrýzol dieťa je viac než dosť. A teda rodičia (alebo svokrovci), ktorí by uprednostnili psa pred vnucatom by ma riadne dlho nevideli.

nicegirl369
1. feb 2022

@sprievodka Tvoj manžel má jednoznačne pravdu. Žiaľ tvoji rodičia, ako aj mnohí iní majitelia psov v dnešnej dobe, stratili súdnosť. Buď nech rešpektujú vašu požiadavku, alebo tam bábätko nenoste a neriskujte jeho bezpečnosť.

nicegirl369
1. feb 2022

@nika523 ak ste sa nestretla nikdy s tým, že by pes ublízil dieťaťu, použite google a uvidíte, že takých prípadov je až až. Relatívne nedávno si spomínam, ze v ČR rozhrýzol jeden pes v byte malému chlapcovi lebku. Skončilo to fatálne, starí rodičia pred súdom, rodina rozvratená... bol to pes typu "on nič neurobí"

tara42
1. feb 2022

Tiež by sa mi to nepáčilo a zvýšila by som hlas keby mi pes išiel k novorodencovi. Bola som pri dcerke velmi opatrna a nepustala psov na jej dosah aj keď sme tých psov poznali veľa rokov. Nikdy nevies ako bude reagovať. A to milujem zvieratá. Teraz keď je väčšia uz povolujem ale stále som opatrna. A ako to vyriešiť? Bud to budú rešpektovať alebo tam nebudete chodit.

katkami123
1. feb 2022

To fakt je nejaký pes prednejší ako vnúča? Keby mali trochu rozumu, tak sami toho psa dajú do inej miestnosti. Vieš už koľko bolo prípadov ako pes žiarlil a skočil do novorodenca? Potom, keď sa stane tragédia, budeš si do konca života vyčítať? A ty ako matka ako chranis svoje dieťa, keď toto dopustiť? Jediný kto tam ma rozum mi príde tvoj muž. Aspoň on ma nejaký ochranný cit k tomu bábätku.

katkami123
1. feb 2022

V dnešnej dobe už psy majú väčšiu hodnotu ako ľudia. Cela zvrátená doba.

katkami123
1. feb 2022

A ty ako matka? Tebe nevadí ohroziť vlastne dieťa, len aby si s rodičmi bola za dobre, lebo ich psík je ich poloboh? Mozes sa ako matka hanbit.

zuzanaam
2. feb 2022

Zatváraním psa do vedľajšej miestnosti pri návšteve si zarábate na riadny problém. To zviera si to spojí dohromady a ešte len potom bude nebezpečný. Pretože bude žiarliť. Pes je člen rodiny a treba ho s dieťaťom zoznámiť. Keď ho nevedia ovládať, nech ho majú počas návštevy na vodítku, ale určite neizolovať. A pred návštevou nech ho poriadne vybehajú, unavia, nech je kľudnejší.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
2. feb 2022

@nikolka1986
Prosím? A keď mu ten bláznivý pes zaútočí na dieťa, ktoré bude mat do konca života traumu, to je v poriadku? Veď tu každý pomaly píše len o psovi ako chudakovi. Veď je to zviera, ktoré sa riadi iba pudmi!!! To Vam tu už z tých psov načisto všetkým drbe!!!! Pes ma poslúchnuť na povel hneď na prvý krát aký člen rodiny, veď je to pes, nie človek! Tak asi decko je dôležitejšie ako nejaký poobdiaty pes, ktorý vôbec neposlucha a robí si čo sa mu zachce, nie?

monismie
2. feb 2022

@katkami123 v niecom mas pravdu a v niecom nie. ano pes by mal posluchnut na slovo a je to len na cloveku, co mu dovoli a co nie. pri detoch by som vsak bola max opatrna, treba si psa poznat. ak je skakavy, aj keby nechcel nieco spravit, moze sa stat - nevedia odhadnut svoje vahy. no vsetko je to o ludoch a ti by mali mat rozum a vediet, co si mozu dovolit a co nie. a ano pes je sucastou rodiny - nie je to len nejaka vec na strazenie

monismie
2. feb 2022

doplnila by som to tak, ze psa musis na iste situacie zvykat a to chce cas a trening, pokial si na dieta nezvykne uz od zacitaku, casom to bude este tazsie. ako viem o com vravim sami sme mali psa ked prislo babatko a to sa mnohe zhrozite, ze to bol bull pes a mozem povedat, ze lepsieho psa k dietatu som si ani len priat nemohla

bilancia
2. feb 2022

manzel bol chvilu ticho, lebo cakal , ze sa ho zastanes, ty sa ozves prva, kedze su to tvoji rodicia, ale zial si sa neozvala ,tak uz to nevydrzal a vykrical sa, chapem ho . porozpravala by som sa s nim a vysvetlila mu, ze sa mu ospravedlnujes, ze si sa neozvala a je ti luto ,ze rodica to porusili len si sa s nimi nechcela hadat, tak si nevedela ,ako reagovat. ale ze sa s nimi porozpravas a uz sa to nezopakuje. no a znova sa porozpravaj s rodicmi a vysvetli im situaciu, ked nebudu schopní to dodrzat, tak nech chodia na navstevy len oni k vám a bez psa.

bilancia
2. feb 2022

s tym psikom nebudete zas tak casto, podla mna si moze pes na dieta zacat zvykat, az ked bude trosku starsie.

nika523
2. feb 2022

@katkami123 pes samozrejme že je členom rodiny a nie nejaká vec

nika523
2. feb 2022

@bilancia ty poznáš jej manžela? Že to presne takto vieš ako to bolo? Nemá čo hulákať v cudzom byte, mal vziať dieťa ak si myslel že je ohrozené a ísť preč alebo aspoň na ruky alebo do kočíka pes nie je opica nevyskocí hocikde tak si zabezpečim svoje dieťa ak mám strach

bilancia
2. feb 2022

@nika523 nepoznam a neviem ,ale o tom su diskusie, ze sa ludia vyjadria a ten kto sa pyta, vidi pohlad z viacerych uhlov. Je len na nej, co si z toho vezme.

katkami123
2. feb 2022

@nika523
Pes nie je vec, píšem, že je zviera, nie vec. A napíšem to tu znova, zviera, ktoré je ovládané pudmi a môže kedykoľvek na to dieťa zaútočiť. Ja poznám ozajstných majiteľov psov, ktorí sú naozaj majiteľmi psov s veľkým M a zrátam ich na prstoch jednej ruky. To sú psi, ktorým sa KAŽDÝ DEŇ venujú, CVIČIA ich, TI PSI POSLÚCHAJÚ NA 1x NA KAŽDÝ POVEL!!! KAŽDÝ! Keď príde ku mne pes pustený bez vodzky, ja idem s malými deťmi a majiteľ namiesto toho, aby okamžite psa zavolal k sebe mi povie tú slávnu vetu “NEBOJTE SA, VŠAK ON NIČ NEUROBÍ” utekám od takého majiteľa preč, pretože pretože viem, tam je pánom pes a nie majiteľ. Vždy poviem, zavolajte si psa k sebe. A každý prekvapený, vola tam na psa 20-30x pes si žije svojim životom ani nereaguje, že ho niekto vola a takáto osoba mi ide tvrdiť, že ten pes nič neurobí, keď ten pes nereaguje ani na základne zavolanie? A takýchto majiteľov psov je 85%. A tých sa ja bojím. Presne ako tuto rodicia autorky.