Svokra sa mi stará do výchovy

2. mar 2021

Neustále sa mi stará do výchovy malého. Má 7 mesiacov a stále je to o tom istom. Keďže spolu bývame, počúvam to každý deň. Poučuje ma o všetkom,ako mám kŕmiť, kedy, kolko. Ako ho pre baliť, kúpať... Niekedy keď ho krmim tak cez kŕmenie aj 6 krát za sebou zopakuje aby som mu už nedávala že nechce pritom otvára ústa papa pekne. Nema rovnaké názori a robí veci aj tak ako nechcem co sa malého týka mam namysli. Ma to niekto podobne ako ste riešili? Raz som jej povedala co mi vadí, samozrejme sa urazila a robí to isté stále.

dollyzv
2. mar 2021

Treba sa odsťahovať..

denden77
2. mar 2021

dan za spolocne byvanie 🤷‍♀️

mamusa34
2. mar 2021

Ja mám pocit že ľudia si dovolia koľko im dovolíme . Platí aj na svokru. U nás je to možno podobne ale nebudem sa sťažovať ,nebyvame spolu ..ale viem sa vcítiť to teba. Viem ,je to nepríjemné ako pre každý matku , ženu.. ktorá sa naozaj snaží a vie čo je pre svoje dieťa to najlepšie . Nuž. Asi stará generácia jedna z tých...stará škola ..inak to nevidím . Nie všetky svokry sú také .. väčšinou tak ročníky 65+

heleninamama
2. mar 2021

Žena, ktorá otehotnie a nasáčkuje sa aj s dieťaťom k inej cudzej žene, nie je samostatná a mentálne dospelá. Tiež by som ju kontrolovala a poúčala. Veď, ak dokázala urobiť takúto sprostosť, mohla by urobiť aj inú a nechtiac dieťaťu ublížiť.

cacianka
2. mar 2021

Keby si čo i len trochu čítala, tak su tu tisice takýchto prispevkov ....
Najskor mara potom fara ? Malo to byt opačne.

baccio
2. mar 2021

@heleninamama prepáč ale to čo si napísala je veľká hlúposť a urazila si tým kopec žien . Áno je najlepšie ak sú mladý samí ale nie vždy je to buď možné alebo aj správne. A ak bude takto rozmýšľať viac mám ....že budem ju poučat lebo je u mňa ...a podobne nezmysly tak sa ani nečudujem že mladý nedokážu žiť so staršou generáciou.

heleninamama
2. mar 2021

@baccio Nie je to hlúposť, ale nadsázka. A trvám na tom, že normálna žena neotehotnie, kým nemá doriešené bývanie.
Navyše tehotenstvo trvá 9 mesiacov, aj vtedy mohli riešiť hypotéku. Dieťa je už ďalších 7 mesiacov na svete a mladá stále sedí u svokry, ktorú neznáša a ohovára ju na internete. Tak načo preboha čaká? Vybaviť podnájom je otázka pár dní...

makakova
2. mar 2021

Ja strašne nechápem tie svokry, staré matky ze naco to robia? Absolútne mi ani nenápadne sa starať do výchovy inej mame.. poúčať alebo upozorňovať. Ok pomyslím si sem tam svoje ale nebudem jej pri bežných veciach stale cosi mliet, dávať svoje názory pokial sa ma sama neopýta... Nerozumiem prečo to maju tie staršie generácia tak,si myslia ze mladí su tak neschopní?

0silvia0
2. mar 2021

@makakova je to o cloveku, nie o generacii.

3petka
2. mar 2021

Neviem čo čakáš , aj keby si u nej nebývala tak sa ti do toho stará asi ako každá svokra či mama. My sme sa už odsťahovali ale aj keď sme pri nich bývali tak čo išlo jedným uchom dnu tak druhým von. Robím si podľa seba....

makakova
2. mar 2021

@0silvia0 no neviem, moja mama je taká istá ( chvalabohu byvame mimo) ale zozaciatku to bol boj , stačili návštevy. Pratelova mama ,si tiež pamätám ako sme na prechádzke riešili či netreba malú zakryt..a ja ze netreba,ved bolo teplo, a zachvilu sa otočím a mala zakrytá. Tiež si urobila po svojom.ba to spolu chválabohu nebyvame! Mne by to ani nenapadlo,nieje to moje dieťa tak sa nestarám pokial mu nieje ublizovane alebo čo. A vela.diskusii je tu o tom ze si babky presadzujú svoje a potom sú rozbroje

0silvia0
2. mar 2021

@makakova moja mama taka nikdy nebola, a myslim, ze ak raz budem babka, ani ja toto robit nebudem. Svagrina obcas mala taketo poucky, ale u mna jednym uchom dovnutra, druhym von. Netreba si to tak citlivo brat alebo sa treba osamostatnit

baccio
2. mar 2021

@heleninamama je tu veľa žien ktoré aj napriek tomu že bývajú mimo majú problémy so svokrou ..lebo k nim často chodí, lebo vyvoláva mužovi, lebo stále ppucuje, lebo ohovára ,lebo manžel je veľmi naviazaný atď.atd.....jedine čo treba urobiť je držať spolu s manželom a vymedziť hranice čo áno čo už nie.Da sa bývať aj so svokrou a nie vždy je to tak ťažké...len to musia chcieť obe strany.A to si treba vyjasniť. Autorka nech sa v prvom rade porozpráva s manželom čo ju trápi.potom aj napriek tomu že sa to môže svokru dotknúť povedať v čom je problém a akuz su u rodičov tak riešiť hlavne aby boli oddelene.A ak sú tak jednoducho zamknúť dvere aby tam k nej nechodila tak často. Je veľa možností ako to skúsiť poriešiť.

0silvia0
2. mar 2021

Inak autorka, spytala by som sa svokry, ci aj jej svokra sa starala do vychovy. Ak povie ano, by som sa jej spytala, ci sa jej to pacilo. Lebo tebe sa to nepaci. Nech sa uraza kolko chce.

autor
2. mar 2021

Ja neviem ci len u nás to tak chodí v okolí že rodičia dajú dom jednému decku aby ich dochoval?

0silvia0
2. mar 2021

prosim ta, dochovanie rodica? Kolko rokov maju svokrovci? Uz potrebuju opateru?
Ak aj daruju dom decku, ktore dochova, to neznamena, ze s deckom musia byvat...

oli18
2. mar 2021

Nehnevajte sa a pripustte, ze mnohe z vas su neschopne mlade zeny.
Denne tu citam tie stupidne otazky, aky je to hmyz, co ju ide zozrat, ako ostrihat dietatu nechtiky, ako uvarit kuraci vyvar, preco pradlo z pracky nevonia, ako vycistit WC, ako odplienkovat 3oj rocne dieta a mohla by som pokracovat.
Takze ak toto ma pod vlastnou strechou nejaka svokra, ani sa nedivim, ze poucuje. Lebo mnohe z vas su lave a nerozmyslaju, ale radsej pisu primitivne dotazy na kona. Vase svokry uz vychovali deti, ale vy este nie. Takze sa nerobte, ze viete lepsie, ako ona. Ak si to pripustite a potlacite svoje ego, budete lepsie vychadzat so svokrami.

0silvia0
2. mar 2021

@oli18 a teraz ta tu zozeru🙈

jeltica
2. mar 2021

Nekonecny pribeh. Niektore to prehanaju a niektore maju aj pravdu, tazko na to ale v niektorych situaciach dojst. Ono si treba nechat aj poradit no niekedy aj stat za svojim, no ci su to vlastni rodicia alebo svokrovci, spolocne byvanie je v 95% moc namahave

oli18
2. mar 2021

@0silvia0 iste, ze sa starali, alebo skor pomahali a radili. Lebo nebol modry konik a na nom vsevediace kamaratky. Lenze nik sa za to neurazal, bralo sa to ako samozrejma sucast spoluzitia.

mamusa34
2. mar 2021

Mne stačilo keď mi svokra zadrbala že mama vie najlepšie.. veď jasné preboha ..🤷nosím dieťa porodim ho ,som s ním 24hod viem čo ako .chyby robí každý aj v x veku. Každá žena je iná ,ale montovať sa to. Už je cez čiaru . Veď to ani moja vlastná mama nerobí

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamusa34
2. mar 2021

@mamusa34 choďte už niekam s takými svokrami.

oli18
2. mar 2021

@0silvia0 jedine tie, ktore sa v tom nasli. 😃

mamusa34
2. mar 2021

Baby je normálne že bývame sami a keď prídeme na návštevu"ja to tak beriem ..tak musím ja variť kávu ,ja obsluhovať ich ?a ešte že to není podľa ich predstáv tak do mňa idú že ako čo takto ...a môj muž sa len prizera

autor
2. mar 2021

@mamusa34 nie nieje a najhoršie je keď muž nič nepovie...

0silvia0
2. mar 2021

tak tu mame problem c. 2, chlap co pred mamickou sucha nohami.... autorka, ved ty si si nasla takehoto chlapa a suhlasila si s takymto byvanim, takze? 🤷‍♀️

mamusa34
2. mar 2021

A ešte musím jednu dôležitú veď pre mňa teda spomenúť.. môj mužík je doma ako medik ,no úžasný muž .ale keď sme tam tak sa chová akoby ma chcel trochu zhodiť alebo rýpať domna.. proste chová sa ako oni ..zabila by som v tej chvíli neviem či sa smiať alebo byť nasrata 😂keď ja neviem ja raz tak raz tak .raz si poviem milujem neriešim a raz by som ooooooo✊

moniika268
2. mar 2021

Každý jeden raz jej zopakovat, že je to tvoje dieťa nech sa ti do toho nestará. Ze ako by sa to jej páčilo ked mala malé deti.. 🤷🏻‍♀️ Ale ja si to naozaj neviem predstaviť ze by som takto žila so svokrou alebo mamou ktoré by ma nenechali vychovávať si vlastne dieťa.. Asi by som veľa krát vybuchla 🤬🤭

autor
2. mar 2021

@0silvia0 áno nasla po iných stránkach je super. Tvoj je dokonalý? Hlavne ne začnite písať načo si si ho brala atď. Keby ma každá kopnúť do zadku kvôli jednej chybe tak by si nenasiel asi nikto nikoho. A túto situáciu bby úplne ne vyriešilo ani zmena bývania.