Svokrovci k nám stále chodia

piper15
27. júl 2022

Ahojte. Bývame s manželom a deťmi v dome u svokry. Svokor so svokrou sú tu skoro každý deň, cez víkend aj celé dni. S manželom sa kvôli tomu hádame . Nemám problém aby k nám prišli ale čo je veľa.to je veľa. cez týždeň pracujem a chcem mať aspoň víkend pokoj a užiť si deti . Svokor má kľúč a bežné je u nás ráno už o 7 😭 Chápem že je to ich dom.Manzel odmieta aby sme išli do svojho bývať. Vraj vymýšľam a všetko mi vadí. Vôbec ho nezaujímajú moje pocity. Čo by ste robili vy na mojom mieste ?

solange7
27. júl 2022

@piper15 a kde by mali byt ked je to ich dom?

jarmila2010
27. júl 2022

trvala by som na svojom sukromi a odstahovani sa...spolocne byvanie,takmer nikdy,nerobi dobrotu..teda,ak tomu rozumiem,ze ste v jednom dome,len mate samosttane byt.jednotky

matullienka
27. júl 2022

No keď si súhlasila, že tam budete bývať musela si s tým počítať, že tam budú chodiť je to predsa ich dom.

piper15
autor
27. júl 2022

@solange7 oni bývajú v byte . Dom nechali nám ale stále sú u nás

solange7
27. júl 2022

@piper15 to sa dalo cakat ze nebudu chcet byt v byte. Radsej ste si to mali vymenit. Oni v dome a vy v byte. A najlepsie vo vlastnom.

matullienka
27. júl 2022

@piper15 bohužiaľ nezostáva nič iné len vziať deti a ísť buď do vlastného alebo do podnájmu. Či už s mužom alebo bez neho.

jarmila2010
27. júl 2022

@piper15 tak sa pokuste si situaciu vydiskutovat a urcit nejake pravidla..ak tam chcete ostat

natalala
27. júl 2022

@piper15 je pravda, ze chodia k sebe nie k vam, kedze je to ich dom. Na druhej strane, ked suhlasili, ze mozete u nich byvat, naozaj by bolo slisne dopriat vam sukromie. Ja by som nesla byvat ani k svojej mame s rodinou, nie to este k svokre 🙈 Na tvojom mieste by som trvala na odchode a ak nie, tak zacni aj ty svokrovcom chodit do ich izby uz o7 a ked nieco povedia, tak povedz, ze si si myslela, ze maju take rodinne zvyky, ked aj oni k tebe do spalne tak chodia 🤷🏼‍♀️

evaachesa
27. júl 2022

Mňa by zaujímalo, čo k vám chodí robiť o 7 ráno. Chystá vám raňajky, či čo? 😅 Veď sa ich opýtajte či sa nechcú vymeniť keď zjavne im to tam chýba. Vy do bytu a oni späť domov. 💁

77daniela77
27. júl 2022

Neda sa s nimi o tom porozpravat,ze si chcete rano pospat a nie budicek o siedmej a cez vikend by som isla na vylet mimo dom s muzom a detmi,urobit si program aspon raz sa cas.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
27. júl 2022

@piper15 a ten byt je váš? Len ste sa vymenili? Či čo sa tam udialo? Ja by som dala vymeniť zámky s tým, že si stratila svoje kľúče, tak pre istotu. A teda rezervné kľúče im už nedajte, že aspoň je dôvod vyskúšať si aké je to mať skutočné súkromie. Keď raz súhlasili s tým, že pôjdete do ich domu, tak by mali rešpektovať vaše súkromie a nesprávať sa, akoby tam stále bývali. A zaveď nové pravidlo - pred návštevou nech sa dopredu ohlásia.

matullienka
27. júl 2022

Možno by stálo za skúšku spomenúť pred svokrovcami, že hľadáte podnájom alebo nechať len tak pohodené noviny, kde budeš mať takéto inzerát zakruzkovane a keď sa spýtajú, že to čo tak jednoduché povieš, že chcete mať po rokoch súkromie, ktoré žiaľ u nich nemáte tak pôjdete radšej do podnájmu. Možno svoje návštevy obmedzia

elanor
27. júl 2022

ked to ma tvoj na haku, musi na vlastnej kozi pocit, ze mu to vadi, sak vyskoc na neho tak jedno rano, a ked svokor pride a najde vas v najlepsom, neboj sa, nebude mu to tomu tvojmu po chuti a med lizat. MOzno sa konecne spamata.... A stary hadam tiez...

vetthy
27. júl 2022

pár typov.. skúste dom rozdeľiť tak, aby mali svoju bytovú jednotku, bez prechodu do Vášho. možno sa necítia v byte dobre. pripájam sa k nápadu @elanor, treba behať po byte min. oblečená, nechať otvorené dvere na záchode, v kúpeľni, hlasne počúvať hudbu, ked u vás prespávaju, o pol šiestej pustíť pred ich spálnou mixer a pod. možno voľačo zaberie. bez srandy: za málo penazí nikdy nie je veľa muziky a najlacnejšie riešenie je niekedy najdrahšie. dostali ste hotový dom pod zadok a splácate to takou formou. hypoteka nie je, je iný splátkový kalendár, asi doživotný.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
28. júl 2022

Načo si si robila deti s chlapom, čo nechcel vlastne bývanie? To je daň zato, že ste sa neodstahovali hneď, ako ste začali spolu žiť. Zbaľ sa, a aj deti, a utekaj do podnájmu.

nikyball
28. júl 2022

co im chces zakazat aby chodili do svojho? :D

jaskolka
28. júl 2022

A byt je či? Veď sa vymeňte takto, vy do bytu a oni nazad do domu.
Keď aj potom bude rovnako, že budú chodiť do bytu (tipujem, že sú to blízko seba jednotky, keď už o 7.00 je svokor u vás) tak na rovinu povedať, že chcete a potrebujete súkromie.
Veď aj keď dám do podnájmu byt, či dom, tak je stále môj, ale nebehám tam ako sa mi zachce. Čiže aj iní by to mali rešpektovať, ich dom, či byt, ale raz tam býva nová rodina, tak tam neleziem nonstop

jaskolka
28. júl 2022

@nikyball keď raz ho dali im do užívania, tak majú rešpektovať súkromie . Keď dám svoj byt do podnájmu, tak tiež tam už nebudem stále behať kedy sa mi zapáči, ale musím sa vopred dohodnúť s nim.

nikyball
28. júl 2022

@jaskolka ked das byt do podnajmu, beries za to peniaze, stále je to ich dom, nie nedarovali ho, nepredali ho, iba umoznili synovi u nich byvat. cize ked sa rozhodnu kludne sa tam mozu nasackovat aj na cele leto .

autorka no cio by sme robili. najprv by sme si poriesili vlastne byvanie a az potom zakladali rodinu. kedze v tvojom pripade je to opacne, stále by som sa snažili poriesit manzela a nie svokrovcov.

jaskolka
28. júl 2022

@nikyball to je myslím elementarna slušnosť, že keď navrhnem niečo také, tak akceptujem aj to, že dotyčný jednoducho bude žiť v mojom.dome a nemôžem mu lozit tam kedy chcem. Veď aj keď u nás je len kamoška na návšteve, tak okamžite beriem tu izbu ako jej momentálne súkromie, klopem, keď tam idem, a určite tam nevtrhnem kedykoľvek, hoci je v mojom dome
Môžem sa dohodnúť na návšteve, môžem tam ísť aj na cele leto, ale s tým, že slušne to vopred oznámim a odkomunikujem. Nie ze tam budem bezdôvodne chodiť od rána a sedieť tam do večera, pripadne ísť do chladničky, sprchovat a podobne.

nikyball
28. júl 2022

@jaskolka ano ale nezvonis ked idem domov a ona je u teba. chladnicku, sprchu si domyslas. neviem no, len si myslim, ak by svokrovci chceli, tak im ten dom daruju, co zatial neurobili, cize stale ho povazuju za svoj

mandzula
28. júl 2022

@nikyball byvam v dome, ktory mi rodicia po x rokoch, co som tu byvala, darovali, cim chcem povedat, ze dlho bol ich majetkom. Je to uz 16 rokov a 16 rokov klopu, ked doň chcu vojst. A vies preco? Lebo su to rozumni ludia respektujuci moje sukromie. Chapu totiz, ze domov nie je to iste ako dom, ze domov nie su len mury, ktore oni postavili, ale je to MOJA domacnost. Ale na to treba asi nejaky vyssi level uvedomenia a to mnohi evidentne nedavaju.

ivs97
28. júl 2022

Určite sa porozprávaj s mužom a choďte do vlastného. Sú to jeho rodičia takže pre neho to neni nepríjemné ako pre teba... Možno pochopí čo cítiš ak si k vám zoberes mamu čiže jeho svokru na nejaký čas 😁 pretože svokrovci môžu byť hoci ako milý a rozumieť si.. Ale sukromie je zas druhá vec, a to potrebuje každý. A keď budú tvoji rodičia u vás nonstop a bude ich vidieť hned ráno ako otvorí oči pochopí to... Ale určite to musíš riešiť snim.. Nemôžeš mať svokrovcom za zlé že chodia k sebe domov vlastne.. 😏

jaskolka
28. júl 2022

@nikyball chladnička, sprcha bol príklad, že "veď ak som vo svojom dome, tak môžem to tiež použiť" a samozrejme, bola by to blbosť, keď raz dám dom do užívania inému človeku, či rodine.
Nie, nezvonim pri vchode, keď je kamoška u mňa,pretoze tam bývam tiež, ale keby som jej niekedy dovolila, že v prípade potreby môže bývať a užívať celý dom, teda ja budem bývať inde (v byte) tak tiež by som normálne slušne zazvonila, nevtrhla by som len tak dnu.
Súhlasím s tým, že autorka by jednoznačne mala trvať na odstahivani, ale takisto toto správanie svokrovcov postrada základnú slušnosť, že skrátka nevletim nikomu do bývania, hoci je to bývanie papierovo moje, ale raz som ho "dala"inym do užívania, tak to aj respektujem

rain294
28. júl 2022

bud sa so svokrovcami dohodnut, ze chcete sukromie, ak tam byvate vy, alebo sa odstahovat. som v skoro rovnakej situacii, akurat svokrovci maju svoju oddelenu cast s vlastnym vchodom a ak idu k nam, vzdy klopu. a vies co? aj tak ideme stavat vlastny dom uplne inde. mojmu muzovi sa tiez nechcelo,lebo vsak co mi vadi a chyba. ale uz konecne vidi, ze ak chce mat veci urobene po svojom, musime ist do svojho a nemat s nikym nic.a tak to bude najlepsie 🙂