Svokrovci nemajú záujem o vnučku. Čo robiť?

sisa1826
4. jún 2013

takže ešte raz....svokrovci nejavia záujem o svoju vnučku,popritom dcérine deti obletujú,už sme im aj povedali že to nie je správne a ich odpoved bola vraj nerobia rozdieli.....mám chut sa na to vykašlat....

romanovic
6. jún 2013

Moj svokor videl nasu starsiu (8r) asi 3x v zivote a mladsiu (4,5r) ani raz. Pendluje medzi ZA a LV, my sme uprostred cesty, ale akosi "mu to nikdy nevychadza"....

zabka1000
7. jún 2013

ku nám chodí svokra tak 3-4 do roka, nevidím to ale ako nejaký extra problém....je staršia a musela by dva krát prestupovať autobusom....rýchlejšie sa my zbalíme, sadneme do auta a prídeme kedy treba....inak, má ďaleko od ideaálu, ale je to matka môjho manžela, preto ju rešpektujem a snažím sa s ňou vychádzať...tiež by sa mi nepáčilo, ak by sa doma manžel stále sťažoval na moju mamu a vyčítal, čo spravila a čo nie....

huxy
10. jún 2013

fakt už som možno príliš háklivá na túto tému,alebo si proste len všímam sprostosti.ale musím vám napísať.svokra si pýtala od nás aktuálnu fotku dcérky,tak som dala vyvolať.no ale v sobotu sme boli u nich,všimla som si v obývačke,že do rámika vložili fotku netere,ten rámik sme dali svokrovcom my,aj s fotkou našej dcéry.a oni ho teraz jednoducho vymenili za neter.nechápačka.proste neter tam majú v 5-tich rámikoch,asi z každého roku /aj ako bábo/,a našu vymenili len preto,že je to stará fotka? /max. 2 roky/.ja fakt neviem,ale príde mi to úplne divné.možno si niekto pomyslí,že som blbá,že mi toto vadí.ale keby ste poznali situáciu,a videli všetky tie drobné rozdiely,čo stále robia,tak toto ma už dorazilo.fakt sa cítim,akoby z netere robili svojho bôžika,a moja je na druhom mieste.a som rozhodnutá,že keď fotky dôjdu,ani jednu jedinú im nedám.aby ju zas po čase niekam schovali a vycapili si tam neter 😖

huxy
22. jún 2013

včera sme sa o ničom bavili so švagrinou,a mimochodom som spomenula aj to,že cítim,že u svokrovcoch sme s malou "nechcené" a dobré len vtedy,keď my tam k nim ideme.inak malú nikam neberú,aj keď už veľakrát sľúbili.no švagriná povedala,že si to aj ona všimla.ona si myslí,že je to preto,lebo si to svoje už odžili s jej dcérou a teraz ich to už s mojou nebaví.síce jej som nepovedala,ale očividne to svokrovcov s jej dcérou stále baví,len proste s mojou nie.takže to nie je len v mojej hlave,že vidím,že robia rozdiely 😝

dossy
2. aug 2013

toto poznam ... v mojom pripade je to dost zlozita situacia lebo priatel je rozvedeny a buduca svokra vyvolava raz za tyzden do jeho ex domu ... a pyta sa na vnukov o 106 ... dokonca aj za nimi jazdi(byvame kusok od seba) ... podotykam ze su to uz dospely chalani .(zarabajuci). posiela im peniaze ale pre nasu osemesacnu princeznicku nespravi nic... pohadala sa so synom ..cize s mojim priatelom tak nam sa neozve aj ked by teoreticky mohla kontaktovat iba mna ! a somnou sa rozpravat -co je nove... poslala som jej aj fotky nasej dcery aj som jej napisala list ... ze ci mam dcere neskor oznamit ze jej stari rodicia nemali o nu zaujem ... uz pre mna to je krute lebo ja som sa s nicim takymto nikdy nestretla... som na nu nehnevana aj ked mi odpisala pozitivnym listom naspat...pre mna su to len slova ale ziadne ciny... ale je to cele materska skolka a pritom su to dospely ludia. Ja chcem len pre moju dceru to najlepsie !

casy30
2. aug 2013

Ja mam tiez rozvedeneho muza, mame spolu synceka a svokra tiez o neho nejavi ziadny zaujem...ale ja to neriesim, je to starsia zena a ma pravo zit si svoj zivot ako uzna za vhodne...2,3 krat do roka sa stretneme na oslave a to je vsetko. Ale skutocne to nijako neriesim ani ju neodsudzujem... Je to jej volba a ja to respektujem...dokonca viac ako moj muz...tomj je to luto...

anett9
2. aug 2013

ja už tiež neriešim,vydala som sa 200km od našich a od svokrovcov bývame 16 km....nikdy moje deti ani raz neopatrili, nikdy nevolali ako sa majú....my sme občas zašli k nim...svokra mala tendenciu vždy sa za niečo uraziť a nevidela deti aj niekoľko mesiacov.Ked sme čakali druhé,ani som im nedala vedieť...ked sa mladší narodil,informoval ich niekto iný. Bolo obdobie,že ich deti nespoznávali,pokladali ich za cudzích ľudí...ale ani to ich nenaštartovalo,aby zmenili svoj záujem. Mužova staršia sestra bývala blízko,jej od malička opatrovali obe deti. My sme všade všetko vybavovali s deťmi,úrady banky...atd. Svokra pred 4 rokmi zomrela...naivne som si myslela,že sa svokor preberie a začne javiť záujem vrámci rozptýlenia.Omyl 😖 Ked sme tam išli len po deťoch ziapal,aby sa ničoho nechytali,neliezli do izieb a tak. Už tam nechodíme. Svokor sa rozptyľuje obháňaním obstarožných dám na internetových zoznamkách a ležaním pred TV,kedže išiel na predčasný dôchodok. Necháva sa vysluhovať mužovou mladšou čerstvo vydatou sestrou. A moja teraz 8 ročná dcéra sa sem-tam opýta : "Mami a prečo sa dedo o nás nezaujíma? On nás nemá rád? "Viem,že v kútiku duše závidí všetkým dookola ,čo sú stále u babky,dedka.Vidí,že pre ne chodia do školy a kadečo....len to mi je ľúto.Samozrejme moja mama telefonuje 2-3 krát týždenne. Cca 4x do roka cestujeme k nej, deti jej vozíme každé leto na pár dní na prázdniny a raz do roka príde ona k nám napr. cez vianoce. Ale musím povedať,že rovnako sa mama zaujímala a venovala bratovmu synovi,ked bol malý /už má 21 r./ ktorý býva kúsok od nej..teda u nej žiadne rozdiely,že nevestine dieťa a dcérine deti....a tak by to malo byť.Ja si svoje detstvo bez mojej starkej /jednej aj druhej/ neviem predstaviť. Raz som bola tam,raz tam...pokladala som to za niečo samozrejmé aj všetci moji kamaráti tak vyrastali a moja malá sa na toto obdobie často pýta. Tak možno raz svokrovi moja dcéra povie,čo si o ňom myslí 😀

gabika111
12. mar 2014

@anett9 , že sa nehanbíš

anett9
13. mar 2014

@gabika111 skôr "milý dedo" by sa mal hanbiť 😖 miesto toho ,aby sa venoval vnúčatám ,ako každý normálny starý rodič,tak leží na gauči pred telkou,alebo naháňa staré šujdy na internetových zoznamkách a ešte mu to pripadá zábavné 😒

celasapremenim
13. mar 2014

@gabika111 a preco by sa mala hanbit, ze popisuje, co sa jej deje, presne tak, ako to v skutocnosti je?

@anett9 dobre to beries, ak je to raz tak, jedine co ti moze byt sem tam luto, ale neumiera sa na to....deju sa aj horsie veci a mala pochopi, hlavne, ze ma fajn primarnu rodinu, to je hlavne 🙂

anett9
13. mar 2014

@gabika111 a na margo mojej práce v inom príspevku : ja som chodila do práce už v čase ,ked ty si ešte len drala školské lavice . A aj ked si odrátam posledných 9,5 roka dvoch materských + predĺženej RD ,tak som za svoj život odpracovala viac rokov ako ty....takže o čom "točíš" ???? 😨

gabika111
13. mar 2014

Moja, až taká stará dúfam nie s,i a ja som pracovala od 18 rokov. Toto všetko dokazuje aká si prízemná, primitívna chudera. Na iné sa nezmôžeš, len ohovárať ľudí prostredníctvom netu. Buď hrdinka, prídi a povedz to zoči voči.

gabika111
13. mar 2014

@celasapremenim ty sa nevyjadruj k niečomu, o čom nemáš ani páru. Nevidíš do hĺbky tak nesúď.

michaela226
13. mar 2014

@maznacik007 uplne suhlasim, male deti to tak nevnimaju ale starsie to daju najavo same co si myslia a povedia si svoje

michaela226
13. mar 2014

pokial nechcu kaslat im na hlavu oni si to bud uvedomia casom alebo vobec a oni s tym pocitom ziju ze zabudaju na vnucatko alebo vnuka.

celasapremenim
13. mar 2014

@gabika111 jaka moderatorka 🙂 mas nejaky zvlastny pocit, ze tu mozes komandovat ludi, k comu sa mozu a k comu nemozu vyjadrovat? 🙂 hlasy v hlave? 🙂

gabika111
13. mar 2014

@celasapremenim ja nemám pocit ťa tu komandovať, len to čo píše Aneta sa práveže týka môjho otca a
našej rodiny. Som totiž jej švagriná a to čo píše vo svojom príspevku je len jej subjektívny pohľad. Čo tam opisuje nie je pravda. Viem o čom hovorím a preto som tak reagovala na tvoj dotaz. A rodinné problémy by mala riešiť súkromne a nie všetko "vycapovať" na nett. Nie som človek, ktorý rieši veci takouto formou, ale keď ide o útoky na moju rodinu a osoby, kt. sa nemôžu už brániť (moja už nie živá mama), tak to sa jednoducho už nedá obísť bez povšimnutia.

celasapremenim
13. mar 2014

aha, tak tu je rodinne stretko, o ktorom zucastneni nevedia
v tom pripade je dost divne, ze sa nedokazete porozpravat osobne, a vypisujete si do verejnych for, nemyslis?
vo verejnych forach moze kazdy jednostranne popisat svoju situaciu a kazdy na nu moze reagovat podla vlastneho uvazenia, s tym nic neurobis
ale vcelku chapem
@gabika111

anett9
13. mar 2014

@celasapremenim rodinným stretkom by som to nenazvala 😀 ona dostala echo o mojom príspevku tu na MK ,tak sa včera zaregistrovala ,aby mohla komentovať 😉 8 rokov sa s vlastným bratom /mojím drahým/ nebavila a nezdravila za takú prkotinu, nad ktorou sa inteligentnému človeku rozum zastaví 😖 V globále tam všetci fungujú štýlom : ked sa dvaja stretnú, zásadne okydávajú tretieho a tak dookola. Neskutočné vzťahy....škoda slov 😒

anett9
13. mar 2014

@gabika111 s ekonomickou školou by si mohla vedieť počítať...ak som staršia o 3 roky ,tak ked som v 18 po maturite už pracovala,tak ty si chodila do školy...asi tak 😀

anett9
13. mar 2014

@gabika111 čo popisujem nie pravda ? nedaj sa vysmiať...sa spýtaj mojej 8,5 ročnej dcéry koľko sa s ňou jej dedo hral ? Koľkokrát bola u neho na prázdninách? Koľkokrát jej zavolal,ako sa má ? Jej vysvetli,prečo jej "úžasný" dedo na ňu a na jej brata kašle !!! 😒

gabika111
13. mar 2014

Aneta už by si mohla prestať.

romanovic
19. mar 2014

@gabika111 Preco by mala prestat, ak ma pocit, ze je to pravda?! Toto je diskusne forum a kazdy tu pise SVOJ pohlad na vec....
@anett9 u nas brat intrigami sposobil rozvrat v rodine a kedze zijeme daleko a on pri mame, tak logicky sme na odstrel boli my. On je teraz spokojny, ze my nechodime k mame zavadzat, ale prirodzene, keby dostal moznost vyjadrit, tak jeho pravda by bola uuuuplne uplne ina.

andrylm
22. mar 2014

tomuto nechapem ,preco sa dospeli ludia neviedia porozpravat a vyjasnit rodinne zalezitosti osobne .vzdy sa najde predsa nejaky sposob

erika57
24. mar 2014

ahojte je to aj moj pripad.moja testina sa neozvala už 8.mesiacov.ani nezavola ani nepride.nepotrebujem od nej pomoc,mam už vačšie deti ale ma bolí,že matka svojho syna sa takto správa.možno príde choroba a potom bude čakať kedy prideme.švagrina ma 4.deti a okolo jej deti robí všetko.tak veru je mi ľuto.moje deti ani nevedia že maju starku.a to byva len 12.km.nemožem pochopiť ako najbližšia rodina sa takto chová.niekedy fakt je pravda že ti skorej pomožu cudzí ľudia.tak mile mamičky nie ste v to sami.

jankaja
7. jún 2014

pridám sa do diskusie. Teda nie že by manželovi rodičia nemali záujem o dcéru, ale ich záujem nesiaha tak ďaleko, že by zavolali častejšie ako za 1 x za 3 týždne (od začiatku roka volali presne 1 krát, lebo ja vždy zavolám skôr - ale zvyčajne nie skôr ako po 2 týždňoch), ako sa máme alebo nás navštívili častejšie ako raz za dva mesiace (bývame od seba 60 km). Na návštevu môžu prísť zásadne v sobotu, ak v ten deň nič nemajú (rozumej hocijaká oslava u rozvetveného príbuzenstva alebo čokoľvek iné) a ak svokor nepracuje (každú druhú sobotu). V nedeľu prísť nemôžu, lebo si svokor potrebuje oddýchnuť pred pondelkom. Švagriná s manželom a dcérkou bývajú u nich (o rok staršia od našej) a o tú sa starajú permanentne. V podstate by som poradie ich priorít zhodnotila ako 1. Viktória (švagrinina dcéra), 2. vlastný oddych, odpočinok, čokoľvek, 3. dlho nič, 4. Natálka (naša dcéra). Teraz švagriná začala pracovať a keďže Viki nezobrali do škôlky, stará sa o ňu svokra. Volala som jej v pondelok, lebo Natálka má v jasliach kiahne a keby ich dostala, tak máme problém prekryť OČR, lebo bola teraz viac chorá a skrátka je to už problém. Tak som volala, či by v prípade potreby sa nevedela zariadiť a aspoň na pár dní prísť. No nevedela. Lebo o Viki sa nemôže starať nikto iný, lebo švagor dovolenku nedostane, švagriná je v skúšobnej dobe a ak svokor nepracuje, potrebuje svoj kľud a z malej je za chvíľu nervózny. Ale dostala som skvelé odporúčanie, že treba dúfať, že to nedostane. Neskutočne smutno mi je z toho. Kým sa narodila malá (som vydatá 11 rokov) a aj ca. rok potom som mala pocit, že sú super, ale toto ma zabíja. Keď zavolám a pozvem ich na návštevu, že malú už dlho nevideli, to hľadanie výhovoriek, to by ste mali zažiť. Mňa by len zaujímalo, ako došli na to, že to je OK, byť s jednou vnučkou furt v jednom kuse (ja chápem, že s nimi býva) a pri druhej stačí raz za mesiac na hodinku, samozrejme na 90 % za prítomnosti tej prvej vnučky. Moja babka mala 6 vnúčeniec a nikto z nás sme nemali pocit, že by niekoho uprednostňovala. Správala sa ku všetkým úplne rovnako. Mám pocit, že sa snažím udržiavať naše vzťahy a stretnutia na frekvencii, ktorá im je stále na míle vzdialená. Pritom žiadny konflikt sme nemali, keď telefonujeme všetko OK (až na to posledné odporúčanie, ktoré ma fakt dostalo), len sa potom skrátka zasa niekoľko týždňov neozvú. To si fakt nenájdu čas zavolať aspoň raz za týždeň, či žijeme? Kým sme nemali malú, manžel pracoval so svojím bratom, ktorý býval u rodičov, tak mali informácie cez neho, či je niekto chorý a ako sa máme. Teraz už spolu niekoľko rokov nepracujú, ale svokrovcov ani netrápi, či žijeme.

mayama
14. sep 2015

Moji svokrovci bývajú cca 2-3 minúty pešo odo mňa sme takmer susedia vidíme si do dvora ale oni nemajú kedy a ja sa im tisnut do zadku nebudem sú leniví zhnity lakomci

mayama
14. sep 2015

Ani nezatelefonuju ani na sviatok neprídu lebo není kedy a vraj byvvaaaaame straaaaasne ďaleko

deninka233
14. sep 2015

@jankaja ja mám takýchto vlastných rodičov. Iba neopatrujú inú vnučku.
Volať- nevolajú, musím ja. Podľa mamy, čo ak ona bude volať a vyruší nás pri sexe??? 😕
Navštevovať nás nechodia. Pritom máme dom a záhradu, oni žijú "len" v byte. Mama nás bola pozrieť raz, aj to sa pohádala s otcom a chcela sa rozvádzať.
Dieťa mi nepoopatrujú, nepostrážia. Kým bol syn menší, tak cez obed ho pohojdala v kočíku (zásadne v byte, von by s ním nešla) a za hodinku kým som si niečo vybavila, mi volala trikrát kde som tak dlho, prípadne mi dávala k uchu revúce dieťa. A samozrejme vyžadovala za každé takéto obetovanie sa nekonečnú vďaku a spomína mi to dodnes čo všetko pre mňa spravila.
Choré dieťa nepostrážia. Čo ak ochorejú od neho aj oni???
Oni sú starí a potrebujú oddychovať. A chcú mať svoj pokoj. A ja sa od susied dozvedám aká som strašná dcéra, lebo im moja mama "plače na pleci" že už tri týždne som ich nebola pozrieť. A to som minulý pondelok dostala od mamy smsku že nemám chodiť lebo oni majú iný program a musia nakupovať ( dohodli sme sa v nedeľu, že dojdem v pondelok).
A to nespomínam fakt, že keď ma užterazbývalý vykopol "z ničoho nič" z bytu tak ma odmietli aj s dieťaťom, jednu noc som u nich mohla prespať a ráno zase šup pekne za bývalým, vraj sa má starať a ja mám poslúchať a nevymýšľať hovadiny (aby nemal dôvod ma vyhadzovať), mám si vraj uvedomiť že už mám novú rodinu (neboli sme ani zobratí) a podľa toho sa chovať. A ak mám hold debila tak mám debila, oni už chcú mať všetky deti z krku a svatý pokoj.
Svokrovcov človek aspoň môže kopnúť do zadku. Ale vlastných rodičov? Tak sa tvárim ako milujúca dcéra aj keď podľa ich kritérií budem už navždy nevďačnica …