Muž a ani svokrovci nemajú záujem o dieťa

konvalinka146
26. dec 2021

Ako sa vyrovnať s tým, že muž ani svokrovci nemajú záujem o naše spoločné 6m. dieťa? Pred Vianocami sme sa pohádali, celé Vianoce trávil u nich, ani raz nenapísal nezavolal neprišiel nie za mnou ale ani za malým, ktorý “oslavoval” 1. Vianoce. 25 som išla k našim, taktiež nikto nič, že čo malý … muž má jedno dieťa z predchádzajúceho vzťahu - 7 rokov, a z toho sa idú s prepáčením dokakať aj muž aj svokrovci. Môjmu Malému ani darček nedali svokrovci a vedeli, že idem k našim ani za ním neprišli rozlúčiť sa. Naši bývajú 2 hodiny ďalej… muž mi nenapísal, aby sme sa vrátili, že chce čosi riešiť nič. Iba keď sme odchádzali povedal, že ak odídem podá žiadosť o rozvod. Vravím ok poďme sa o tom porozprávať prečo je to takto … nie, mám mu dať pokoj. Vravím čo potom odomňa chceš? Odišli sme a nič …. Žiadny záujem ani jedna strana. To že s nami netrávil prvé Vianofe mu odpustiť neviem rovnako ako to, že sa nezaujíma o bábo. Svokrovci detto. Záujem len o jeho staršie dieťa. To svokra počas roka povedala, že ak ho nebudú mať na Vianoce bude tlačiť na to aby sa sa s jeho ex súdil … a zrazu pri 6 mesačnom bábe to nevadí že ho nevidia a možno už ani neuvidia keďže ocko nás má na háku …..

lucijalucy
26. dec 2021

Tieto problémy ste nemali než ste otehotneli? Vtedy bol ok?

karhu
26. dec 2021

bud rada, mas od nich pokoj

danielahamar
26. dec 2021

takže sa začni zariadovať aj ty, hlavne výživné, starostlivosť a bývanie a hlavu hore, takých debilov je viac ako dosť, takže nabudúce vyberaj poriadne

im709vf
26. dec 2021

@konvalinka146 nemôže to súvisieť s tým, na čom ste sa pohádali? Chlapi, obzvlášť keď sú mamickini miláčikovia, natrepu rodičom hocičo. Ktovie možno co im on povedal. Alebo sa takto svokrovci správali od začiatku?

konvalinka146
autor
26. dec 2021

@im709vf on neni ich milacik ale ich prve vnuca je, vzdy bol uprednostnovany a prenho sme sa stale hadali aj sa hadame … takze im mohol natrepat iba veci ohladne jeho a zeby sa mi chceli pomstit ze nebudu mat radi moje dieta? 🤭

im709vf
26. dec 2021

@konvalinka146 v poriadku, len sa pýtam, rozmýšľam a píšem všetky možné scenáre 😄 kazdopadne je mi to veľmi ľúto ze robia takéto rozdiely, to by sa v žiadnom prípade diať nemalo. O to viac mi je luto, že vás manzel ide s nimi ruka v ruke

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
26. dec 2021

@konvalinka146 ...tak asi vase dieta vnimaju ako tvoju sucast...muz aj svokrovci. Nie su OK s tebou tak nezaujem aj o dieta. Nemozes si vynutit zaujem, ak by chceli vidiet 6mes.dieta tak musia komunikovat cez teba, byt s nim v tvojej pritomnosti a evidentne ani muzovi ani svokrovcom sa s tebou nechce hovorit ani stretnut.

lienka.7
26. dec 2021

@konvalinka146 no pekne... čiže ty ked odídeš rozvedia sa. On si odide a to je ôk???
Zamyslela by som sa nad takýmto vzťahom.
A po ďalšie, nemám rada keď sa chlap vyhráža rozvodom... môj to skúsil iba 2x, a to prvý a posledný. A potom ľutoval...

konvalinka146
autor
26. dec 2021

@cocolino234 nie, čakám že vychladne a ozve sa že mu rodina chýba a že bude situáciu riešiť. On povedal, že mu mám dať pokoj …

deti95060810
26. dec 2021

to že svokrovci nejavia momentálne záujem o dieťa ktoré má 6 mesiacov ešte neznamená že oň nebudú mať záujem neskoršie...😉
6m bábo je ešte moc malinké - čo by s ním robili... 7 ročné je už parťák aj pre deda...😉

loginexistuje
26. dec 2021

ries zverenie dietata a vyzivne tam sa uz ine neda a nabuduce vyberaj lepsie

sasa1310
26. dec 2021

@konvalinka146 tak otázne prečo ste sa pohádali. Asi si ho riadne nasrala, keď za tebou neprišiel.

luccija
26. dec 2021

@konvalinka146 ty si sa asi nezmierila s tým, že má aj iné dieťa, keď píšeš, že ste sa vždy kvôli nemu hádali.Co si čakala, že Ti svokrovci zavolajú, keď ste sa pohadali a odišiel domov?obaja máte maslo na hlave ste si kvit.Kvoli čomu bola hádka?také podmienky, že pôda o rozvod, ak odídeš sú smiešne a čo si mala sedieť sama doma s dieťaťom?mal sa vrátiť neodišla by si....

staronova
26. dec 2021

Asi aj ta prva manzelka sa pre nieco s nim rozviedla!

mala_zabka
26. dec 2021

Ak tú žiadosť o rozvod skutočne podá, tak si to vo výsledku vyhrala 😉

konvalinka146
autor
26. dec 2021

@cocolino234 4 roky sme spolu

mimi2018
26. dec 2021

@konvalinka146 je to veľmi smutné, ale trápiť ta to vôbec nemusí, raduj sa z maličkého, ved si ho určite chcela 🙂 a časom si isto nájdeš chlapa, čo sa z malého bude tešiť. S týmto neostávaj keď nemusíš.

kamatopo
27. dec 2021

A nie je tvoj muž pod tlakom. Ak tu píšeš že sa často hádate skrz jeho staršieho syna nie je to tým že je na teba nahnevaný??? My teraz riešime v rodine niečo podobné, no my naoplatku sme všetci rozhnevaní. Taktiež ide o švagrovu dcéru z prvého vzťahu a mne konkrétne sa neľúbi postoj novej svagrovej ,ktorá berie príchod malej na víkend ako prekážku v romantike ,veď aj červené víno kúpila🤦🤦🤦.

stanulienkat
27. dec 2021

Prepac, 4 roky ste spiou a nevies, co mas za blba doma? Taky musel byt aj predtym. A decko si s takym robit.....

konvalinka146
autor
27. dec 2021

@kamatopo ked som bola tehotna kopol ma do brucha a za to ze som mu buchla po nohe ze co robi sa so mnou muz dva tyzdne nebavil, jemu samozrejme nikto nedohovoril nic, kopal nal do psa, zas som mu len ja povedala, neviem si po sebe odpratat riad tak mu poviem odprac si to si velky uz … v ramci normy vsetko. Lenze oni mu cely vikend nepovedia nic, ich prinesenie si ho na vikend spociva v tom sat mu v piatok do ruk tablet, cely vikend ho obskakovat a v nedelu ho odtrhnut od tabletu a odniest naspat k mame. Robia velikanske rozdiely medzi detmi len preto, ze moj ma (mal) uplnu rodinu. Na vianoce nase prve s muzom chceli zavolat jeho ex nech jeho dieta vidi ze ma oboch rodicov. To som s nim bola pol roka a ich vztahy boli zeby sa najradsej pozabijali … mojMu 6 m. Synovi stale opakovali ze hracky mu nebudu kupovat ze po bratovi ma dost hraciek (rozbute kedze si nic nevazi) ja som vymyslala vylety, kupovala mu hracky (ktore za 5 minut rozbil a ked som na to daco povedala bola som harpia ktora ho neznasa)

konvalinka146
autor
27. dec 2021

@stanulienkat to dieta je to najkrajsie co z toho vztahu vzislo

konvalinka146
autor
27. dec 2021

@kamatopo mne nevadi ze k nam chodi a ze je aky je,mne vadi to ze kope mna tehotnu, kope nasho psa a nikto mu nic nepovie ze to sa nerobi, nerob to ale nechaju to tak a este sa na tom smeju

kamatopo
27. dec 2021

@konvalinka146 och toto je nepríjemná situácia a ver mi že ťa úplne chápem. Tam sa evidentne vymyká výchova spod kontroly. Oni nevedia ako sa majú k nemu správať aby neboli za zlých. A pravdaže tým mu blizia. Pozri ty si tam není na výchovu. V takýchto podmienkach sa ani nedá vychovávať. Venuj sa svojmu a kúp mu čo uznas za vhodné,veď ty si mama a nemusí mať všetko po bratovi . Niektoré veci prehltni a absolútne sa nemiesaj do ich výchovy. Buď za dobrú nevlastnú mamu a to je všetko. Nech si problémy rieši manžel a svokrovci. Viem že sa ti na to zle diva no len čas ukáže ako to bude ďalej. Uvidíš keď sa vratis ako bude. On aj ten chlapček je zmätený. Veď dieťa sa učí od nás rodičov a keď sa oni nevedia zladiť tak to smeruje tam že v budúcnosti budú mať veľké problémy. Ale ty buď mimo.
Ale popravde u mňa by neprešlo manželovo dvojtýždňové nebavenie skrz to že má malý kopol do brucha a ja som mu inštinktívne nohu odstrcila. Že sa smejú ako kope psa to je choré. To je úplne choré. Takýto boli aj moji ex svokrovci. Tiež sa smiali na postihnutých ktorých napodobňoval ich syn🤦🤦🤦

stanulienkat
27. dec 2021

@konvalinka146 To je síce pekné, čo z toho vzťahu vzišlo, ale za akú cenu? Niekoľko ľudí má zničený život, toto dieťa nemá úplnú rodinu. Dieťa sa dá vzísť aj do normálneho vzťahu.

jannka89
27. dec 2021

@konvalinka146 no nvm naši zoberú napr. na na prázdniny len päťročného, dvojročného nie... Ale absolútne to neberiem ako nezáujem, len proste mladší musí ešte dorast do takého bezudrzbovejsieho veku :D :D plus si treba uvedomiť, že je to tvoje dieťa a nikto nemá povinnosť saon starať, jedine vy rodičia ;) potom budes brať každych aj pár minút starostlivosti o dieťa od babiek, tiet... Ako príjemný bonus ;)

betkaulicna
27. dec 2021

@konvalinka146 slniečko. Ruky preč od magora. To bude najlepšie pre teba aj pre dieťatko. Prajem vám obom veľa síl ♥️

stonoz
27. dec 2021

Minule Vianoc ste ako slavili,doma ci u svokrovcov?

konvalinka146
autor
27. dec 2021

@stonoz u nasich, tento rok to bolo prvy krat v novom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz