Svokrovci robia veci náročky a mne tým ubližujú

28. dec 2022

Tie ich rypacie reči 🤷prosím vás máte to aj vy tam alebo len ja. Idem k nim dobre naladená no ak nezačnú toto do tak prečo ?a toto a takto ?čo mám robiť už ja by tam ani nešla len zo slušnosti. Robia to náročky ,vidia ze mi ubližujú s tým . Muž ten je ticho ako voš

pribinak
28. dec 2022

No tak tam nechod, nech ide muž s deťmi sám, keď nevie nič povedať

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
28. dec 2022

@elizabet173 ani ja som toto nikdy nezažila, aby svokor či svokra rypali. Sem tam svokor niečo povie, ale beriem to tak, že je to starý muž a žil v inej dobe v iných podmienkach a tak mavnem rukou
Ale svokra to bola dáma, správanie na úrovni.

Nesedela by som tam ani zo slušnosti, tým aj učí autorka témy svoje deti, že toleruje rypanie a drzi hubu a krok
Treba muža poslať samého a keď bude pindat, tak jeho problém. Mal už dávno razne upozorniť rodičov Aby neurazali jeho manželku

oliva276
28. dec 2022

Škoda, že sem nepíšu rovnako často svokry - aké majú skúsenosti s nevestami. Myslím, že by to bolo zaujímavé čítanie, možno viac, než monotónne sa opakujúce sťažnosti neviest.

petamich
28. dec 2022

ja osobne mam uzasnych svokrovcov a som za nich velmi vdacna a ano tiez sa obcas pytaju kadeco hlavne v kontexte dietata jeho rezimu/stravy ale nevnimam to ako rypanie, predsa len je medzi nami generacny rozdiel, kedysi sa vela veci robilo inak takze ignorujem/vysvetlujem a rozhodne to nevnimam ako utok na moju osobu, skus sa spytat manzela ci si to vobec vsimol, lebo ak je to tak, ako pises, tak by si to minimalne vsimnut mal

cacianka
28. dec 2022

Aj moja mama občas , frustrovaná z chorôb bolesti únavy , zadre niečo proti mne. Sem tam prehliadam, ale potom sa rázne ohradim a riadne jej slušne odpapulujem. Pár krát do roka sa aj pohadame, ale obrazne : ani moja mama mi nebude srať na hlavu !
Mám už dosť rokov, penziu o dosť bližšie ako pubertu, tak nikto nemá právo buzerovat. Názor povedať, v slušnom tóne, ok, beriem, ale mám svoj strop.
Bodka

zmrzlinka2021
28. dec 2022

@autorka

Vobec si nenapisala ziadnu situaciu, ktora by sa ta dotkla a ak su to veci, ze mas malo sladky kolac... tak v mojom veku 38 rokoch sa z takychto veci len smejem ... 😀

Osobne stretnut rypaca povazujem za raritu, vacsina ludi je specificka, ma svoje vyjadrovanie, zmysel pre humor... a ja ich mam rada 🙂

cacianka
28. dec 2022

@oliva276 už viac x tu bola téma pre svokry Ach tá nevesta, neozvsla sa ani jedna. A ak tu na koni nejaká svokra napíše, tak občas normálna, alebo potom taká čo jej fakt drbalo a všetky ženy ju riadne umravnili.

oliva276
28. dec 2022

Svokry nemajú zrejme takú potrebu byť nalepené na siete (škoda, či chvalabohu?) ako mladšie generácie. Avšak ja si zvyknem pri vzťahových problémoch robiť úsudok po spoznaní názoru oboch strán, čo tuná samozrejme nebýva.

tykat
28. dec 2022

Sed a usmievaj sa, a ked sa nieco pytaju tak nech muz odpovie, stuchni do neho. A vsetko im pochval, kavu, kvety, dekoracie, jedlo... nech trochu znegujes rypave reci. Najlepsie je takeho rypaka odzbrojit hned na zaciatku, na negativne nereagovat a hovorit len pozitivne 😊

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nwnw
28. dec 2022

Ja mam takeho svokra.. rype do kazdeho a najviac do svokry. Keby bolo na mne uz tam nikdy bejdem, ale deti miluju babku. Nuz nepocuvam ho, teda snazim sa. Ale on do vsetkeho. Vcera mi vycital preco do varenia pouzivam zavaranu a mrazenu zeninu, ze ved u nich maju v obchode cerstvu (robime si sami). No bola som v ich obchode niekolko krat ani raz nebolo ani na vybar vsetko... In si v tej svojej debilnej hlave neuvedomuje, ze to mam 20km do obchodu a ani casovo mi to nevychadza obehavat 3 obchody popri vozeni deti..

anetka34
28. dec 2022

@oliva276 Tak svokry stíhajú so susedami a dcérami dobre poohovárať nevesty. Netvrdím, že všetky sú také. Ale ako čítam tie sťažnosti neviest, je to naozaj smutné, že svokra nedokáže prijať nevestu. Mňa dokonca presviedčala aby sme sa čo najskôr vzali, aby sa ona dožila toho, lebo je strašne chorá ( bolo to teda pred 25 rokmi) a potom ma nedokázala prijať ako manželku svojho syna. Mám rovnocenné manželstvo, kde sa obaja rovnako podieľajú na chode domácnosti , čiže varím aj ja aj muž. A stále som bola tá lenivá ktorá doma nič nerobí, dokonca ma ohovarala pred mojimi deťmi. Takže tam už nechodíme. Dlho som tým trpela, teraz už to beriem, že mi to v živote netreba tá negatívna energia a zloba. Vždy som sa k nej správala s úctou, tak som bola vychovaná a tak isto očakávam slušnosť.

eeffka
28. dec 2022

Nic nevidia lebo si ticho a suchas nohami, preco? Preco? Pre stare vreco. Lebo medved, lebo tak som sa rozhodla. A topka je a co vas to trapi?
Mozno budes za drzu , ale zaradia sa.

blondtana
4. jan 2023

@oliva276 ..tak ti to poviem aj z druhej strany, chodím k svokrovcom kvôli mužovi a malému, nikdy som si k svokre nič nedovolila, ani len blbú kritiku jedla, lebo moja svokra nevie prijať kritiku, nič si nedovolím jej povedať, lebo svokor ju strašne zbožňuje a dokázal by do mňa aj skočiť, keby som si niečo dovolila, tak len hryziem do jazyka a som milá a taktná...napriek tomu nie je návšteva, kedy by si nenašla spôsob, ako ma zhodiť, znemožniť, ako partnerku, matku, dcéru, nevestu, oznámili sme, že som tehotná, namiesto radosti, že bude mať vnúča na mňa nakričala, prečo som jej to nepovedala skôr, keď sme vybrali meno, tak do mňa skákala, že máme dať iné, potom si zmyslela, že ak bude dievča, nech má meno po nej, chcela ísť k pôrodu, pritom išiel môj muž, povedala že sa o dieťa nebude starať, nech si vyhodíme z hlavy, ale tvári sa ako najlepšia babička, išli sme na dovolenku, len cesta na letisko a už ma 4x zbuzerovala a popresadzala ako malé sopľavé decko (tehotnú), štedrý večer u nich príkazom, ale darček pre mňa žiadny, sedím tam ako piate koleso, pritom ona si každé Vianoce nadiriguje darček za 70 a viac eur....už aj jej vlastná sestra mi povedala, že sa mi čuduje, keď sa ku mne tak správa (už si to celá rodina všimla), že som to už dávno nevzdala a nenabryzgala jej ako svini do válova, nehovoriac, že ma všade ohovára až to bolí, ale bude sa tváriť ako najlepšia svokrička pod slnkom a nechápe, prečo jej nepoviem, že ju ľúbim....toto sa ti zdá všetko ok? A áno, funguje na sociálnych sieťach viac ako ja a muž 🤦‍♀️