Tehotná kamarátka si ma menej všíma

micka_cicka
29. júl 2015

Ahojte baby
Všetko to začalo, keď moja kamoška začala chodit so svojím frajerom. Prestala si ma všímat a keď sme šli von on tam stále bol s nami. Prednedávnom zistila, že je tehotná a ja mám strach, že nás vzťah to ešte zhorší alebo ju úplne stratím. Poraďte mi

veronicka118
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissmiss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micka_cicka
autor
29. júl 2015

Čože???? Ja jej nechcem ublížiť!

mamutka
29. júl 2015

to nic, imaginarne kamosky sa zvyknu stracat.

prego81
29. júl 2015

@micka_cicka
no konec amen tma 😲

13091991
29. júl 2015

kolko mate rokov? :D

aranka62
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy2
29. júl 2015

@micka_cicka najdi si tiez frajera, otehotni a budete kamosky nadalej, budete spolu kocikovat 😝

eri150
29. júl 2015

To máš tak. V pubertalnom období som mala takú kamosku, s ktorou som mala podobné záujmy. Neskôr sme spolu riešili chalanov, diskoteky, že tam bude ten a ten, mali sme spoločnú partiu kamarátov. Potom si nasla frajera, velmi skoro otehotnela, ja som odcestovala do zahraničia, iné záujmy, kamaratstvo išlo do stratena. Teraz, keď uz mám rodinu aj ja, mám kamarátky také, ktoré majú deti vo veku mojich, zabavia sa spolu deti a my máme tie o čom pokecat, kedze vedieme podobné životy. Ale už to nie sú také intenzívne priateľstvá, rodina je prvoradá.
Taky je život. Možno sa bude tvoja kamoska viac venovať priateľovi, s tým nič nenarobis. Ale hlavne, netlac na ňu a nevynucuj si jej spoločnosť. Bud jej oporou, keď bude potrebovať , mozete spolu kocikovat 🙂

prego81
29. júl 2015

@katy2
naco novy frajer? Nech sa obetuje ten kamoskin...to uz potom bude "puto" na cely zivot 😀

ullala
29. júl 2015

Dospele matky uz asi od unavy zaspali. Tusim sa tu vynorili pubertacky... ci pockat, toto su tie matky a hraju sa hru "daj co najsprostejsiu odpoved, aby si bola supercool". Baba dala uplne normalnu otazku. A co sa teba a kamosky tyka, tak ked bude mat babo, tak asi fakt uz na teba moc casu mat nebude. Ale toto iste caka aj teba, ale az neskor.

mickao
29. júl 2015

@ullala si to vystihla.

lucka1987
29. júl 2015

@ullala 😉 tiez citam a pozeram na listu zaloziek ci som skutocne na fore pre maminy atd .. mne sa najviac paci odpoved @katy2 .. ako realne najrozumnejsia.. pretoze je jasne, ze ked su dve priatelky, a jedna si najde partnera, otenotnie, zalozi si rodivu v90 % sa stare priatelstva pretrhavaju... keby zakladatelka temy tiez mala aspon znamost a planovala rodinu, uz by si boli blizsie 😀

@micka_cicka ak ju stratis, neslo o dost pevne priatelstvo. ono o tom je zivot, ludia prichadzaju odchadzaju. mala som najlepsiu priatelku, bolis me nonstop spolu, naozaj sme boli spriazenen duse, vela sme si toho preskakali spolu. potom sla na vysku, a ja som si nasla priatela, a tym sa to vsetko pekne skoncilo, dnes si nemame co povedat, len s usmevom si zaspominame, co sme vyvadzali ako mlade, ale to je vsetko, kazda sme uplne ina, ja matka, manzelka, s vlastnou domacnostou .... ona stale studentka s priatelom, byvajuca pri rodicoch ..
skus jej byt oporou v case tehotenstva, robit jej spolocnost, pomahat jej s nakupom, ked bude mat pred sbeou brusko.

jeennyv
29. júl 2015

@micka_cicka ja mam dobru kamosku s ktorou sa bavime, piseme si, chodili sme spolu do skoly atd..no nikdy sme sa nejak netulali po diskach alebo tak, ona nie je ten typ, teraz ma dietatko a vidime sa sice menej ale vzdy si povieme, napiseme ak sa da stretneme...kamaratstvo ma rozne podoby a kazdemu vyhovuje nieco ine...ale skuste sa o tom porozpravat ako to vnimas ty, co trapi teba atd...vies su ludia, ktori v akejkolvek situacii potrebuju aj svojich kamosov a zas pre inych je partner cely svet...ja som toho nazoru, ze treba komunikovat aj s kamaratmi a ludmi, pretoze casto partneri odchadzaju ci pridu v partnerstve starosti a je aspon pre mna vzdy lepsie zdoverit sa kamaratom ako napr. na fore...

lenocka84
29. júl 2015

juchuuuu stred prazdnin.nuda vrcholiiiii 😀

domin9
31. júl 2015

@micka_cicka treba si uvedomit,ze tvoja kamoska, zacala inak zit, a ma teraz ine hodnoty, to ze je viac s frajerom je samozrejeme pochopitelne,ze chce byt s nim, ale to neznamena,ze uz kamosky nebudete. myslim si,ze mas dost zly prisutp k tomu, ak takto rozpravas,ze ho vsade tahala so sebou... kamosky sa casom rozidu, lebo kazda zacne mat svoje starosti, ine zivoty.. to je zivot.. ale vsetko pochopis casom...

potvora11
31. júl 2015

@micka_cicka zazila som to ale trosku opacne. S priatelom sme sa snazili o babo ale nechavali sme tomu volny priebeh a zrazu boom, bola som tehotna. Skoro v 12. tyzdni som zacala krvacat a bola som hospitalizovana, prave vtedy sa mi zmenili vsetky hodnoty vtedajsieho zivota a uvedomila som si o aku vzacnost som mohla prist. Ale k veci, mala som kamaratku, podotykam mala. Zrazu sa mi otocila chrbtom, ona ma nepotrebuje, uz som pre nu nepodstatna a najme, ze som ina. Ano, som ina. Bola som buduca matka, ktora riesila veci uz celkom inak a niekto sa ma snazil zmenit a nebral do uvahy dalsi zivot. Obe mame cez 30rokov a zdalo sa mi to detinske prestat sa s niekym kamaratit lebo bude mat dieta. Moja prva otazka bola: Co spravilo moje dieta, ze sa takto sprava? Odpoved: Nic, len je to o ludoch, ktori vidia len sami seba. Smutne je to, ze som s nou chcela vsetko zdielat, dobre aj zle. Chcela som ju zavolat za krstnu malej ale dorazilo ma ked mi povedala, ze ona nema dovod ma prist pozriet a nemame sa o com bavit. Vtedy som to ukoncila. Bola som zbytocne v strese, neprospievalo to mne a ani babu. Teraz aj ked sa stretneme len po sebe pozrieme a tvarime sa, ze sa nepozname a to je na tom najsmutnejsie.
Neodsudzuj kamaratku ale pokial ti na nej zalezi, tak si k nej najdi cestu aj v tychto chvilach. Je to pre nu velmi dolezite obdobie, ktore pochopis ty, az ked raz budes v ocakavani. Ak sa ti nieco nepaci, tak jej to povedz ale ohladuplne a diskutujte o tom lebo zbytocne prides o dobru kamosku a tento stav neprospieva ani jednej z vas.

domin9
31. júl 2015

@potvora11 ja mam podobdny pribeh, od kedy som sa vydala, ani jedna kamoska ma nedojde kuk, vsetky su slobodne, a uz teraz si nejako nemame , co povedat, ledva sa ozvu, a boli sme kamosky od ZS, ale vsetko sa casom meni.. ja som teraz v 14 tt a ani nevedia,ze som tehotna.. smutne...

potvora11
31. júl 2015

@domin9 to mi je luto, chapem tvoje rozpolozenie. Viem, ze sa to lahko pise ale nepripustaj si to, sustred sa na maleho cloviecika, ktoreho cakas 🙂. Mozno casom pochopia, ze ti mohli byt vascou oporou a tehotenstvo nie je choroba 🙂.

0silvia0
31. júl 2015

@domin9 a prečo sa neozveš ty a nejdeš kuknúť kamošky ty? Prečo čakáš, že sa budú kamošky ozývať tebe? Keď o niekoho stojíš, treba mu to dať jednoznačne najavo 😉

domin9
31. júl 2015

@0silvia0 jaj, veru sa aj ozyvam, vcera som pisala , ani mi kamoska neodpisala, tak na co sa snazit dalej? stale volat niekoho, a ta druha strana sa ani neozve.. tak tiez uz nemam potom zaujem sa dalej snazit..

domin9
31. júl 2015

@potvora11 ja som uz ok 🙂 , viem,ze ked ony si najdu chlapov, potom pochopia vse 🙂, ja sa tesim na babo, a ine ma nezaujima, kto chce pri mne stat, bude... a nemusim sa stale niekomu hlasit,ze halo, som tu... na nie? 🙂

0silvia0
31. júl 2015

@domin9 tak to je iné, keď nie je záujem, tak vnucovaním nič nedosiahneš. Ale aj pre slobodné kamošky už vydatá a tehotná kamarátka nie je taká zaujímavá, pretože záujmy sú už rôzne... ale časom, ked ony budú vydaté a budú mať deti, je možné, že sa opäť zblížite... neber to tragicky, ber to tak, ako to je 🙂

sissmiss
31. júl 2015

Aha...moje zahresenie patrilo prvej odpovedi, nie zakladatelke temy. Ospr.sa ak to vyznelo ze to bolo na zakladatelku. Proste ma strasne rozculila sprosta odpoved o ublizeni tehotnej kamaratke a s pri...blblym navodom.

@domin9 aj mne sa to stalo, ale proste sa odfiltorvali kamosky a "kamosky". Ked som si to prebehla spatne, uvedomila som si ze niektore sa naozaj ozyvali len ak z toho mali nejaku vyhodu a ja som to naivne povazovala za kamaratstvo. Neries. Pozvi, zavolaj, navrhni stretko bez muza, (naschval to pisem lebo mam kamosky ktore sa po svadbe od muza nepohli ani na meter a brali manzela na babske stretko na kavu...trapas...tak sme ju potom nevolali ked to spravila viac krat, lebo naco), ked nereaguje, neries. Skoda energie. V zavislosti od hlbky priatelstva by som sa mozno este priamo opytala (v maili napriklad, aby to nebol moc sok) ze ci jej nieco vadi a preco sa nechce stretat.

marianna_peskova
4. aug 2015

Sme na fóre rodine, vzťahoch a materstve a niektoré ženy odpovedajú mladej utrápenej duši, ako keby práve dokončili základku...
@micka_cicka Týmto som si prešla aj ja. A sklamem ťa - už sa to nezmení. Aspoň vieš, kto sú tvoji skutoční kamaráti a kto si ťa drží len do doby, než sa ukáže nejaký frajer.

zuzkanik
4. aug 2015

@micka_cicka To si píš, že ju stratíš... Ukradne ti ju to zlomyseľné dieťa, ktoré sa narodí a uzurpuje si celú jej pozornosť. Možno ťa poteší, že vtedy si na istý čas prestane všímať aj svojho frajera, tak sa môžeš naňho nalepiť... 😒
Kokso, milujem takéto témy.

147789laska
4. aug 2015

@micka_cicka ahoj, je mi tiez luto niektorych komentarov k tebe,
je uplne normalne ze ta to trapi, a trosku zvlastne z jej strany ak ste boli super kamosky, ma sice frajera a je tehotna ale vasmu kamaratsvu by to nemalo dat stopku, iste si musis uvedomit ze budete menej spolu, ona je uz niekde inde
ale iste pridu casy kedy ta mozno este bude potrebovat a to ze ta to trapi je skvele, iste si bola/budes kamaratka ktorej bude moct verit

zuzka_puska
4. aug 2015

to je uplne normalne. A pockaj, ked sa jej narodi dieta. Vsetku pozornost bude venovat dietatu, a priatelovi 🙂 Pretoze oni su jej rodina. Ty si kamaratka, ktora je sice potrebna, a bla bla bla. Ale rodina je zaklad, a najmä malé dieťa. Možno keď chvíľku počkáš, kým dieťatko podrastie, bude sa venovať aj tebe 🙂 Alebo - tiež si založ rodinu, a aspoň nebudeš myslieť na hlúposti 🙂