Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Trápi ma moja práca a chcem zmeniť svoj život

bobulka34
1. feb 2012

V poslednej dobe mam nejak depku z roboty, robim uz cez 20 rokov okrem MD a do prace cestujem cca 30km. Rano o pol siedmej odidem a vecer o siestej az pol siedmej pridem. A to nemam ziadne nadcasy. Ja neviem, ci som divna, ale vadi mi, ze som tak mala s dcerkou. Rozmyslala som aj nieco robit na seba, ale nie som nejaky vedomostami nadupany clovek, mam maturitu a som uradnicka. Zial s robotou je to dost zle, hlavne takou, kde clovek moze odist normalne a kde mu toleruju, ze ma aj dieta. Ako to zvladate vy?

zu2za3na
1. feb 2012

Ahoj to bude asi z toho stereotypu, ale pokiaľ nemáš nejaké vážnejšie problémy v práci mala by si byť rada, že nejakú máš. ja pracujem u súkromníka niekedy aj 14 hodín denne, manuálna práca a nechce mi dať zmluvu, robím iba na polovičný úväzok, vôbec sa mi to nepáči a už sa tam viac nechcem vrátiť, momentálne čakám bábo a budem sa vydávať, dúfam, že si potom nájdem hocijakú lepšiu prácu, kde dostanem zmluvu a aspoň aký - taký plat, V mojej práci som nikdy nedostala normálne dovolenku, iba polovičnú aj to som si ju musela nadrobiť, aby mi vôbec nejakú dal, cez sviatky žiadne príplatky ani cez nočné... no čo som mala robiť? ostala som lebo doma sa mi sedieť nechceloa nebola som nútená hľadať si inú lebo platovo to bolo celkom fajn a robila som na smeny tak som mala 14-15 dní voľna...ale bolo to také vyčerpávajúce, že si ani neuvedomuješ, kedy ti to voľno zbehlo. no teraz už budem musieť hľadať niečo lepšie, aby som uživila rodinku 🙂

filipal
1. feb 2012

@bobulka34 och to je teda zivot! 😝
ale zial je to realita. ☹ vela ludi ma s tymto problemy. moze pomoct, aspon ciastocne zmena prace, ak byvas v takom regione, ze si mas sancu nejaku vobec najst....

bobulka34
autor
1. feb 2012

najhorsie je, ze celu tuto situacia, si vytvarame my - ludia. Niekto chce peniaze karieru a potom dalsie desiatky ludi vlastne za nich trpi. Podla mna sa robi kopec veci navyse, len aby mali vysokoskolaci robotu a mali koho buzerovat.

liz_lemon
1. feb 2012

@bobulka34 preco vinis inych, za svoje trapenie? Ved bud aj ty ta sikovna. Pises, ze si uradnicka, tak bud rada, ze robis niekde v kancli, a ze nemusis manualne makat ako pise zu2za3na, neviem, co by si potom robila.
Treba si uvedomit, ze maturita je uz dnes malo, a v dobe ked ma tolko ludi VS, mozes byt len a len rada, ze mas pracu.

filipal
1. feb 2012

@bobulka34 ja sa ti zase necudujem, ze mas depky z takehoto zivota. skoro rano po tme odchadat z domu a vecer po tme prichadzat, da psychike zabrat. vsade je tma, zima. jedine ze si uzijete vikendy.
to, ze ludia ziju este horsie je sice pravda, ale kazdy to inac znasa, takze neobstoji taky argument, ze nech sa pozries na tych, co pracuju manualne.
tu na koniku su mlade zeny, ktore este nemaju 20 rokov odpracovanych, este nevedia, ake to je, ani ako to budu prezivat ony.
mozno si aj vyhorena. je to diagnoza.
vies, ze na tuto diagnozu ta moze psychiater vypisat na PN -ku? mas narok sa zregenerovat, nabrat sily. potrebujes vsak dlhsi odpocinok, najmenej 2 mesiace. psychiatricke PN byvaju s vychadzkami, takze by si sa mohla venovat dcerke. kolko ma rokov?

zu2za3na
1. feb 2012

@filipal pôjde na pn a potom ju rovno vyhodia....myslíš, že zamestnávatelia stoja o takých ľudí, čo sú dlhodobo pn? poznám x ľudí, ktorých kvôli tomu prepustili z práce...samozrejme až keď ukončili pn lebo boli pod ochranou ZP. Keď sú spolu menej aspoň sa na seba tešia cez tie víkendy, ja by som z práce po toľkých rokoch odišla len ak by som už mala istý nejaký nový flek niekde bližšie

filipal
1. feb 2012

@zu2za3na
ano, je to mozne, ze ju po PN vyhodia, napriek tomu ma narok sa zregenerovat. clovek, ktory je "vyhoreny" nevladze podavat vysledky, ani sa pozriet optimistickejsie na zivot. ale kym bude na PN budu jej platit aspon nejake peniaze...je to tazke. ☹
este nevies co ta v zivote postretne, tiez mozno budes mat niekedy krizu, ze jednoducho z nejakej prace ujdes, aj ked to nebude rozumne.

bambula44
2. feb 2012

Ahojte, ja mám podobné problémy, takže hovoríte, že psychiater môže vypísať PN-ku?

filipal
4. feb 2012

@bambula44 ano, moze.
porozpravaj mu vsetky tvoje problemy.

bambula44
4. feb 2012

ďakujem, nevieš ako dlho ma môže vypísať, lebo absolutne nedokážem pracovať, sústrediť sa na prácu, ba ani na nič iné

eeffka
4. feb 2012

Ako baby bez urazky ale 20r sluzobna uradnicka, hmm pri mojich skusenostiach s roznymi "odbornickami" na roznych uradoch sa po 1. od roboty nepretrhnu a po 2.nic ine ako co ich v 18ke naucili robit nevedia, takze vb praxi nepouzitelne. Namiesto toho aby pisala : hladala som si pracu, chcela som robit v sukr. firme, snazim sa aktivne zemnit svoj zivot len fnukanie akak je nestastna lebo cestuje 30km tam a 30km spat... a niekto jej poradi PNku 🙂 musim sa smiat, robim odjakziva v privatnej sfere a keby som sefovi povedala ze idem na PN lebo som prepracovana asi mi poklepe sanonom o hlavu... Ked ma praca nebavi, hladam si inu, a ked neviem robit nic ine tak som rada ze vobec nejaku mam.

filipal
4. feb 2012

@bambula44 PN sa moze predlzovat az do jedneho roka. ale co sa tyka dlzky beznej psychiatrickej PN, tak pod tri tyzdne sa nejde a 2 mesiace su uplne bezne. ide o to, kedy ti zaberu lieky, lebo mala by si sa aj liecit. tkz. vyhorenie sa lieci antidepresivami a tie zaberu cca po mesiaci - 6 tyzdnoch.
neboj sa kludne chod vyhladat pomoc.

filipal
4. feb 2012

este by som chcela poznamenat, lebo vidim, ze dochadza k nedorozumeniam, ze cloveku liecba, odpocinok, pomoze k tomu, aby mal silu k novemu startu. ked je totiz niekto vycerpany, znechuteny, deprimovany, tazko si najde novu pracu, pripadne sa dokaze objektivne pozriet na svoj zivot.
v niektorych krajinach je bezne, ze sa ludia dokazu niekolkokrat za zivot rekvalifikovat a zacat robit uplne inu pracu. neznamena to predsa, ze to, preco sme sa rozhodli v 18 rokoch musime robit cely zivot. ale zhodnotit svoju situaciu objektivne je niekedy velmi tazke.
to, ze je dnes tazka ekonomicka situacia, nezamestnanost, este viac zneistuje ludi a su tlaceni do omylu, ze si nemozu vybrat ako budu zit.
ale to si moze dovolit kazdy jeden clovek a moze k tomu vyuzit vsetky institucie a metody, ktore nie su protipravne.

bambula44
4. feb 2012

Díky za odpoveď, v pondelok idem k psychiatrovi. Len nech mi je už lepšie..... ☹

hants77
16. feb 2012

tak co bambula44, ako si dopadla?

bambula44
1. mar 2012

som PN,

alexandra33
30. mar 2012

Ahojte babenky
Tiez chcem prispiet k tejto teme.mam vlastne tiez problem,ze ma az tak nebavi moja praca.momentalne som sice na MD ale coskoro sa tam chcem,teda vlastne musim kvoli peniazom vratit.je to dobre platena praca ale je dost narocna,kedze kazdu chvilu sa tam nieco meni,vkuse sa treba nieco nove ucit,viem ze je to proste trend dnesnej doby,ale teda strasne zavidim robotu nejakym uradnickam,kde vlastne ribia dookola to iste,a mozu sa venovat svojmu zivotu teda dolezitejsim veciam v zivote ako praci.
Mam vysoku skolu a inziniesrky titul ale asi som si vybrala zly odbor,kedze vela uplatnenia z nej nemam.neviem co mam robit zacat nanovo nejaky kurz,teda nejak uplne zmenit,teda sa rekvalifikovat,alebo to vydrzat v praci kvoli tym peniazom.pracujem v oblasti IT a ta ma asi jedina buducnost. Niekedy som rada ze tam pracujem,ale problem bude asi v tom,ze keby som vedela tu pracu robit lepsie,hned by som aj v praci citila lepsie,mate niekto podobne skusenosti, prosim poradte mi . Pekby dnik janka

vendulka80
30. mar 2012

Ahoj, neviem, ci som ta dobre pochopila ale nechces ist do prace, lebo mas pocit, ze ju nerobis dobre a ze si slaba? Alebo je problem niekde v kolektive? Davali ti pred MD najavo, ze tam nepatris a teraz mas obavy vratit sa tam? Mozno sa ti stalo to, co sa mamickam na MD stava, ze pred nastupom do prace maju pocit, ze doslova doma "osprosteli". 😎 Ja mam trosku podobne pocity, tiez sa mam vratit do prace, mam VS, pracujem s ludmi a ako sa vravi, jednou nohou som v base. A to je ten dovod, pre ktory by som chcela zmenit nielen zamestnanie ale aj povolanie. Tiez viem, co je to zly kolektiv, v mojom pripade ten zensky. Ked uz nic nemaju po odbornej a profesnej stranke, riesia klebety a zabomysie vojny.Ale treba si pomysliet, ze je to tak vsade, na kazdom pracovisku sa najde sprosta hus a dalsie, ktore sa jej prisposobuju. A kedze za mna nikto ucty nezaplati, neuzivi rodinu a ani mojmu dietatu nic neda, vela veci mam "na haku". Ty sa nemas coho bat, bud rada, ze mas moznost vratit sa do prace, vela zien tu moznost nema. Nerob si dopredu z prace strasiaka, mozno to nakoniec bude fajn. A ucit sa treba stale, v dnesnej dobe pomaly v kazdom povolani. Neboj sa 🙂

alexandra33
1. apr 2012

@vendulka80
Dakujem Ti krasne za take povzbudive slova,lepsie bude si asi fakt nerobit z ptace strasiaka.Ono je problem hlavne v tom,ze som nikdy tuto pracu netuzila robit(hoci je to cista,nemanualna praca),ja tam robim co viem,zo vsetkych sil sa snazim naucit a potom urobit co najviac, mozno mam aj dost pocut,ze za tie dva roky som zabudla aj to co som vedela, to ma stve, tiez asi vies co myslim co sa tyka vztahov na pracovisku,nie je to len cisto zensky kolektiv,ale akoby tym ze tam nie som vztahy ochladli, akoby ma uz nepoznali,aj ked sa snazim s kolegami zachovat kontakt cely cas.hlavne keby som si viac v praci verila, o tejto veci sa neviem porozpravat ani s partnerom lebo on nechape coho sa bojim.Som taka rada ze mozem o tom pokecat s niekym,kto ma aspon trosku chape. Ale treba byt naozaj vdacna,ze sa mam kam vratit do prace. To co si pisala o tom kolektive,je pravda,ze vsade sa najdu zakeraci, ohovarci a pod, s ktorymi da vychadza velmi zle.
A ty sa chystas po akom case do prace ?

janinkaza
2. apr 2012

...dobrá tema pre mňa 🙂 Už 2 hodiny nespím, lebo mám depku z práce : jednoducho nestíham, tak skresali počet ľudí na pracovisku a keďže ja som z tých zodpovedných a precíznych, tak takto po nociach nespím a "riešim", že čo a ako budem robiť, aby som zvládla to najnutnejšie...takto fungujem už dobrého pol roka...uvedomujem si, že "tudy cesta nevede", ale som v začarovanom kruhu...lekár mi už doporučoval návštevu psychológa/psychiatra, ale akosi mám strach, aby som neskončila s nálepkou, tá šibnutá...muž si myslí, že už som v štádiu workoholika, aj sa mi snaží pomáhať, ale ......viem, že si to musím upratať v hlave a v sebe sama....všetkým v podobných situácich držím palce 🙂

mataharyy
2. apr 2012

@janinkaza Nejtěžší v životě je, přiznat si že mám problém, když tohle zvládneš, tak ti nějaká nálepka bude ukradená 😉 Navíc nikdo nemusí vědět že navštěvuješ psychologa, já ho navštěvovala jako nezletilá víc jak rok, nevěděli to ani ve škole, ani doma 🙂 Navíc v dnešní době už jen primitiv dokáže přiřazovat nálepky tohoto typu. A věř mi, nikdo jiný za tebe tvůj život žít nebude a je podstatně horší zhroutit se a padnout na dno, než vyhledat pomoc... Ono se z toho dna dost těžko odlepuje a ne každý to zvládne a potom už by nemuseli pomoct jen sezení, ale může následovat hospitalizace a potom těch nálepek bude podstatně víc 😖 Jináč ve chvíli kdy si přiznáš že máš nějaký problém, tak už tím se ti uleví a po pár sezeních už nebudeš řešit co si ostatní myslí, protože ti bude lépe, budeš se cítit svobodněji a na ostatní budeš kašlat...

Jináč k danému tématu, já nepracovala dvacet let, ale od šestnácti naplno a protože jsem potřebovala peníze, nabrala jsem si toho nějak moc a postupně odcházeli síly, docházela energie i optimismus a nastupovala permanentní deprese, se kterou se nedalo v tom koloběhu a vlivem vyčerpání bojovat, takže jsem skončila ve všech pracích a šla na pracák, s tím že tam nějakou dobu pobudu a budu si hledat práci která bude za normální peníze a jen jedna, na pracáku jsem si vyhádala rekvalifikační kurz a po něm jsem zas měla optimistické vyhlídky, ne na práci, ale všeobecně, navíc začínalo jaro a vše bylo najednou takové lepší 😵 Člověk někdy potřebuje opravdu vypnout a podívat se na věci s odstupem a mít možnost zvážit situaci ze všech stran, což mu situace, kdy je vyčerpaný a žije v ubíjejícím stereotypu nedovolí 😉

vendulka80
2. apr 2012

@alexandra33 Ja sa chystam po cca 3 rokoch, vychadza mi to akurat na leto tak ak dovtedy nestihnem nejaku dovolenku s rodinou, potom uz tazko a urcite aj Vianoce stravim v praci. Takze vyhliadky mizive 🙂 Ale som rada, ze mam pracu, tiez uz som chcela velakrat s tym seknut a ist robit nieco ine ale je mi luto tych vsetkych skol, penazi, volneho casu atd. Zial, dnes je taka doba, ze malokto robi to, co ho skutocne bavi a naplna. Jednoducho clovek potrebuje zit, platit ucty a preto je jedno, kde robi. Hlavne ze zarobi. Netreba sa bat, ja mam tiez obavy najma co sa tyka kolektivu ale naucila som sa nepocuvat to. Aj tak vacsinou zavidia rozkysnute stare dievky alebo klebetnice po 45-tke, ktore maju doma vzdorujuce deti v puberte a muza, ktorý ich ma na haku. Aspon v mojom pripade to tak je. A tiez nie kazda kolegyna zakonite musi byt aj moja kamaratka. Kamaratky mam mimo pracoviska a nejake kavickovanie s kolegynkami velmi neoblubujem. Mozno to znie tvrdo ale ludia ma zopar krat okaslali a vyuzili a vtedy som si povedala stop. Tak si drzme palce, aby sme to v tej pracovnej dzungli zvladli 🙂

janinkaza
2. apr 2012

@mataharyy
ďakujem za podporu 🙂 ....cením si, že s tú ľudia, ktorý ma nepoznajú a snažia sa mi dodať silu a odvahu 🙂...ja som si dala "odklad" s tým psychodoktorom tak 1/2 roka, medzi tým príde slnko a moje milované hory a turistika a zároveň pokukávam po inej práci, chcem si urobiť kurz účtovníctva - čísla a papierovačky ma bavia a snáď sa mi aj trochu rozšíria obzory a zmena by mi mohla pomôcť...ešte raz ďakujem a všetkým držím palce 😉

alexandra33
3. apr 2012

@vendulka80
tak drzim prsty nech este nejaku tu dovolenku stihnes, ja sice mam este cele leto pred sebou ako volno lebo sa chystam az v oktobri ale uz teraz rozmyslam, ako si mam mozog ozivit, aby som nebola uplne mimo v praci, aj literaturu citam z tej oblasti, aj jazyky by bolo dobre oprasit. Sak sa aj snazim v anglictine tie filmy v kuse pozerat, aj na nejaky kurz by som chcela chodit, ale ked to nie je nazvys peniazkov na nejake kurzy.
No nic budem sa musiet ovela viac vzdelavat, a ked budem v praci tak este viac.
zatim pekny den
este sa ozvem, a mozme pokecat o tom ak budes este chciet
diky
😎

vendulka80
4. apr 2012

No vidis, tak to sme na tom rovnako, ja tiez mozgove zavity trenujem aby som po 3 rokoch doma nevyzerala ako blb 🙂 Hocikedy sa ozvi, ja budem rada, pokecame 🙂 mozes mi potom napisat aj do IP ak budes chciet, pekny den 😎

bavitpomahatuzivit
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli