Traumy z detstva

4. nov 2023

Ahojte, riesila ste niektora svoje "traumy z detstva"? Ako sa vam to podarilo? Kolko to trvalo? Bol cely len proces uspesny?
Mam nejake svoje traumy z detstva, ktore som si zacala len v poslednej dobe uvedomovat. Ze vlastne moje sucastne problemy, pocity atd su prenesene a neriesenie traumy z detstva. Ide o veci ako napr nedostatok uznania, pozornosti, zhadzovanie a kritizovanie (ale take "nenapadne"), krik.. Neslo vyslovene o psychicke tyranie vo velkom, ani fyzicke.. Len proste mnoho veci som v sebe nevedela spracovat a dospelo to teraz uz do zleho stadia. Aj manzela som si vybrala podvedome tak, lebo som hladala otca a nie partnera. A podobne veci. Je toho dost.
Ano, pre mnohe z vas su to somariny, dnesna moderna doba a ja neviem co vsetko este...
Riesili ste to ale niektora? Popripade kludne si mozme popisat aj v IP o tom celom procese (napiste mi len sem a mozme sa o tom porozpravat v IP uz s mojim nickom).
Dakujem

nifnea
4. nov 2023

Ahoj,aj mna to zaujima.tiex mam urcite problemy a vraj sa to taha z detstva vsetko. Tak som zvedava na postrehy.

domkakvet
4. nov 2023

Ano urcite veci sa tahaju z detsva, treba si uvedomit, co ta ovplyvnilo a podla toho to riesit.

sidicek
4. nov 2023

Neriešila ,ale určite je to dobrý nápad, hlavne keď to ovplyvňuje vás súčasný život.

lucia13022023
4. nov 2023

Áno riešim to. Vedome sa snažím nerobiť tie chyby. Nebola som tyrana alebo niečo, moji rodičia ma nikdy nezbili, ale každý rodič podľa mňa keď aj nevedome urobí nejakú chybu.
Je to kolotoc generácií.
Závisí aké vážne to je, ako to ovplyvňuje teraz vás život atď.

majlo1234
4. nov 2023

Ja to tiez roky nosim v sebe, tiez som mala relativne stastne detstvo, ale debilneho otca. Tiez som si asi podvedome nasla partnera namiesto otca. Este som sa neodhodlala to riesit, teraz si to najviac uvedomujem, ked mam vlastne dieta a vidim normalny vztah otec-dieta. Ale momentalne nemam prachy na pravidelni psychoterapiu, takze to odkladam😅

svetlonos
4. nov 2023

Autorka,
daj do googlu Rodinne konstelacie. Je to super metoda.

marianarem
4. nov 2023

Riesila som to psychoterapiou a ide to dost dobre. Rychle to nie je, ale casom sa daju nastolit trvale vnutorne zmeny.

akvi
4. nov 2023

Tiež som si to riešila a aj riešim. Je to veľmi oslobodzujúce.