Ako prekonať traumy z detstva?

19. apr 2024

Ako prekonať traumy z detstva? Nejaké podcasty, knihy,...?

sevrin
19. apr 2024

Skôr to vidím na dobrého psychológa, ktorý ťa z tej traumy vyvedie. Ak to budeš držať v sebe celý život, tak to samé len tak neprejde.

really8
19. apr 2024

Nemam skusenost ale nedavno som citala o rodinnych konstelaciach. Pride mi to brutalne zaujimave (al niekto ma skusenost prosim ozvite sa😁😁😁) a ohladom tejto problematiky je fajn na insta profil poviemtito.

0silvia0
19. apr 2024

Ved dnes je podcastov kopa, knih kopa, dnes som pocuvala toto:

https://www.youtube.com/watch?v=Xc-5UawSVRo
biglovemom
19. apr 2024

Uvedomit si ze je to minulost , ze tie traumy su tvojho zraneneho dietata v tebe,nie tvojej dospelej osoby.
….mozes rozhodovat sama, chovat sa inak…

Neviem ci je tato kniha aj na svk ale mne veeeeeelmi pomohla

autor
19. apr 2024

@sevrin v dnešnej dobe je ťažké nájsť dobreho psychológa. Jedine nejaký kouč alebo niečo, no to je príliš finančné náročné.

tomasisa
19. apr 2024

pred dlhym casom mi bolo poradene aby som dotycnemu dospelakovi odpustila, skoncili sa mi nocne mory, aj ked....neviem coho sa to tyka teba...a ked som ho po skoro 20 rokoch videla na mamininej 70 ke tak mi bolo zle spociatku, chveli sa mi kolena....ale potom to opadlo, uz som neusla, myslim od situacie...a ako pisu vyssie, dobry terapeut, a kruhova,skupinova terapia, ako som pisala v podobnej teme

surama
19. apr 2024

Pozri Daniela Legata a jeho manzelku Vanesu, oni sa tomu venuju.

minenkak
19. apr 2024

@surama blaznies,veď oni nemajú na to ani školy

minenkak
19. apr 2024

Autorka,len prosím ťa nesleduj kadejakých na instagrame

really8
19. apr 2024

@minenkak a co je na nich zle? A co ze nemaju skoly? Velakrat hovoria pravdu a mne pomohlo si nejake veci uvedomit.

danielle21
19. apr 2024

Na internete je zoznam psychológov, ktori sa venujú emdr terapii, niektorí majú zmluvu s poisťovňami,tak sú sedenia zdarma

minenkak
19. apr 2024

@really8 veď vravia iba tú pravdu čo každý vie a naozaj si chceš dať radiť od ľudí,ktorí nemajú vyštudovanú školu, ktorá tomu prislúcha a ako sa radiť o právnych veciach s automechanikom

really8
19. apr 2024

@minenkak sak ja nehovorim ze by som k nim sla na psychoterapiu. Ale ak zatial niekto nema v plane navstevu psychologa tak je fajn ze (ak mas zaujem trochu poznat seba a svoj zivot) si mozes niekoho vypocut. Nie su to veci co vsetci poznaju.

minenkak
19. apr 2024

@really8 všetko čo vravia sú bežné veci zo života a naozaj človek, čo má problém, by ich a im podobných nemal sledovať,lebo vravia strašne všeobecne a v každom jednom príspevku sa každý nájde,naschvál som si jeho posledné príspevky teraz pozrela a naozaj mal by byť zákon na takýchto instagramovych psychológov.Inak sú to veľmi mladi ľudia, ktorý si myslia,že su niečo viac ako ostatni v tom maličkom Martine

zuzinka888
19. apr 2024

Terapie, cez traumy musis znovu prejst a terapeut ti s tym pomoze. Je to velmi emotivne a bolestive. Normalne sa emocne zosypes. No je potrebne najst a vycistit stare a hnijuce rany aby sa dokazali vyliecit. Aj ked jazvy zostanu. No tie pocity - ze sa to mozes ty z ti si vinna pominu. Lebo budes vediet ze to co sa ti dialo ako dietatu bolo zlyhanie rodicov nie tvoje. Ty si bola iba dieta ktore sa nevedelo ohradit ci obranit voci spravaniu dospelych.

really8
19. apr 2024

@minenkak ok je to mozne. Ja som si u nich parkrat vypocula (mozno pre teba vec ktoru vedia vsetci) veci nad ktorymi som sa zamyslela mi pomohli uvedomit si ze aha ano, toto sa mi dialo v detstve a toto sa mi deje teraz a suvisi to a viem s tym pracovat. Ako hovorim nehladam u nich odbornu liecbu.

minenkak
19. apr 2024

@really8 no a presne tieto traumy z detsva teda fakt rozoberajú vseobecne a podľa nich, má každý traumu ,koho rodičia udreli alebo ho držali nakrátko ,takže aj ja za to že ďakujem každému za všetko som traumatizovana a bola som v detstve vedená k tomu ,že mám robiť len to čo chcú ostatní a to je taká blbosť,že to až bolí

svetlonos
19. apr 2024

@really8
@autorka
ano rodinne konstelacie odporucam. Ja som sice riesila vztah ale vysledok perfektny. Momentalne nemam moznost ist ale keby ano, riesim to tak. Ta jeden den vyriesis neuveritelne vela.

iva92
19. apr 2024

Terapia RUŠ, terapeuti su po celom Slovensku. Odporúčam z vlastnej skúsenosti.

really8
19. apr 2024

@minenkak a neni na tom nieco pravdy?

minenkak
19. apr 2024

@really8 Ako hádzať politickú situáciu na traumy kôli rodičom a drbnut to na milióny ľudí a toto sa ti zdá normálne

really8
19. apr 2024

@minenkak a myslis ze nesuvisi nase detstvo/minulost s tym koho si tu stale dookola volime? Nechcem sem miesat politiku. Ale to ake osoby si vyberame v zivote, ake vzorce spravania su nam mozno nejak podvedome blizke, pripadne sa s nimi stotoznujeme.

minenkak
19. apr 2024

@really8 na toto ti nejdem odpovedať, lebo ja mám na to názor čo sa ti nebude páčiť a debata bola o tých dvoch insta psychiatroch ,je normálne ,aby dal toto niekto na Instagram a presviedčať ľudí ,že je to pravda,veď to je presne to ako ,že pri očkovaní dávajú čip

minenkak
19. apr 2024

@really8 prečítaj si po sebe čo si napísala a pozri si jeho príspevky ,úplne cez kopir.Si úplne dobrý príklad toho, že taký ľudia ,ako ty dvaja nemajú čo robiť v tejto sfére

bluka2
19. apr 2024

emdr terapia

lunademonica
19. apr 2024

@really8 to iste by som napisala :D

really8
19. apr 2024

@minenkak kludne sa o tom bavit mozme. Nemam problem prijat iny nazor. Mozno si myslis ze som nimi zmanipulovana alebo zfanatizovana ale ja si rada vypocujem inych a pozriem sa na nieco ich ocami. Ako som ti pisala, beriem ich skor ako nejaky prostriedok na zamyslanie sa nie ako odbornikov.

minenkak
19. apr 2024

@really8 nie ja sa nechcem baviť i liečení traum.Len to, že niekto nejake zažije nejaké a dáva svoje múdra na Instagram ,je naozaj nie dobré práve preto ,že niekto kto potrebuje ozaj pomoc a pozerá takéto profily,sa tam nájde ,čo sa tam nájde každý a aha tu je chyba a zrazu ďalší príspevok ,veď to som úplne ja, traumu treba liečiť s odborníkom,nie s niekým ako túto dvaja

minenkak
19. apr 2024

@minenkak a im podobní