Typický manipulátor

svetluska82
26. feb 2016

Ahojte...o problemoch s mojim muzomsom tu uz popisala vela....len este vzdy neviem ci je typicky manipulator. Ako sa prejavuju v beznych situaciach? Mate s tym skusenosti?

mima4
26. feb 2016

@svetluska82
nepoznam tvojho muza ale skusim vlastnu charakteristiku na zaklade vlastnyych skusenosti, ako ja vniam cloveka (je jedno, ci je to chlap alebo zena) manipulatora:

- nie je uprimny, vieme, ze je herec
- podava ciastocne informacie alebo ziadne s cielom dosiahnut svoj ciel, najcastejsie druhého zneistit, znemoznit, ponizit
- rad si pocka na "prilezitost", ked cloveku ublizi, hlavne emocne... blbou narazkou, ci nevsimavostou
- je ulisny ako med, az nezdravo, ked nieco chce, ked sa ocitne v urcitom riziku, ale je to vsetko len vypocitavost, v momente, ked mu je clovek nepohodlny, odkopne ho ako spinavu handru
- je znamy tym, ze si nevytvara hlboke priatelstva, nema hlboke vztahy ani so svojou rodinou, plytkost a povrchnost su pre neho charakteristicke
- uprednostnuje vo vela veciach svoje "ja" a svoje "potreby", ma vazny problem s pokorou, obetou...
- je to narcis 😀
- človek sa nevie pri nom dostatocne uvolnit...hlavne ak ma silnu vnimavost... vníma určitú negatívnu energiu z neho
- vo všeobecnosti je VELMI OBLUBENY, vie byt velmi vtipny, prijemny.. - herec 😉
- zeny po nom idu, lebo vie na nich zaposobit presne tak, ako ony ocakavaju 🙂

moonlight1210
26. feb 2016

@svetluska82 a ked si zo vsetkych uhlov pohladu overis, ze manipulator je - konecne s lahkym srdcom odides?

alebo o co ide?

lebo ak konat chces - tak nepotrebujes ani overit vsetky variacie a kombinacie. proste sa chytis toho, co ty chces a podla toho budes jednat.

toto mi skor pripomina neiste preslapovanie na mieste, ked konat chces, len este nemas dost odvahy.
pretoze si myslis, zeby si si nebodaj mohla nejaku sancu skazit a potom to lutovat.
ver tomu, ze nech si overis cokolvek, a rozhodnes sa vdaka tomu akokolvek, vzdy si nejaku sancu skazis.

manipulator je manipulator. navyse VSETCI mame do istej miery manipulativne spravanie. aj ty, aj ja, aj ktokolvek.
manipulator ho ma vypuklejsie.
avsak skutocnych naozaj patologických manipulatorov (kde to chovanie fakt obcas vykukne okato ako certik zo skatulky) nie je tak vela. taky bezny, mierne nadpriemerny manipulator, bude stale na okolie posobit normlane, len doma budu vidiet, ze niektore veci su divne.

preto rozhodnutie, co urobis zavisi jedine od toho, co urobit chces.
inak sa vlastne nikdy nerozhodnes.

moonlight1210
26. feb 2016

@svetluska82 a mima ma pravdu v tom, ze taky clovek ma problem sa otvorit aj vlastnej rodine.
jeho vlastni rodicia ti o nom povedia, ze aj oni maju problem z neho vytiahnut nieco. ze sa v nom nevyznaju.

ibaze toto ma aj introvert. napríklad.

musi tam byt teda skor subor znakov.

kazdopadne manipulatora tiez spoznas podla toho, ze sebavedomého cloveka, ktorého nevie dostat pod kontrolu, pri sebe neznesie.
niekedy voci nemu zacne obracat prostredie, a ked sa to neda, tak sa ho snazi vylucit zo svojej spolocnosti a okruhu ludi ("priatelov"), ktorých sam ovlada. aby mu neurobil paseku v kosiari, ze im pomoze ho prehliadnut.

svetluska82
autor
26. feb 2016

@mima4 ked budem chciet konat tak konat budem...nemam s tym problem.

mima4
26. feb 2016

@svetluska82
však tvoj zivot, ty si ho musis zit 😉 skor na uvazenie je, preco sa tak bojis slobody, zivota bez dotycneho. Nepripadas mi ako jednoducha zena

svetluska82
autor
26. feb 2016

@mima4 lebo som sebec a mam rada urcity zivotny standart. Ak by to bolo neunosne tak riesim rozvod. e ch

mima4
26. feb 2016

@svetluska82 a máš pocit, ze bez tvojho manzela by si nemala ten štandard?
a čo nejaky ten "vnútorný štandard", že sa cítiš dobre, nemusís riešiť nieco neriesitelne... si slobodná, vyrovnaná..? hmm? 😉
Nie si este prilis mlada na taký život?

sissy27
26. feb 2016

@svetluska82 odísť od neho zjavne nechceš... tak potom načo ti je nejaká charakteristika jeho správania? si vylepíš na dvere miesto menovky "tu žije manipulátor a jeho obeť" alebo čo? či ľahšie sa ti bude všetko znášať, keď to bude mať pomenovanie? môj ex bol manipulátor a ešte nevytlačili na svete dosť peňazí, aby som s ním čo len na kávu šla, nie ešte zdieľať jednu domácnosť...a mimochodom, pomenovala som ho všelijak, ale manipulátor je len zbytočná lichôtka... a ten tvoj by si asi tiež zaslúžil iné pomenovanie...

svetluska82
autor
26. feb 2016

@mima4 no bez neho by som prisla o byt prip.by som musela riesit mensi... prisla by som o sofera...aj ked vozieva ma len obcas...a v ociach svokry by som bola ta zla kedze ma prijali aj s dietatom...nemam aktualbe chut sa natahovat kvoli takymto veciam...

svetluska82
autor
26. feb 2016

@sissy27 diskusiu mozem zalozit aku chcem a naco mi to je je moja osobna vec

mima4
26. feb 2016

@svetluska82

- radsej sama v mensom byte, ako v neviem akom s tupcom, s ktorym trpim, čo ti byt dava?

- spravíš si vodičák, naučís sa šoférovať, neboj, ked som to zvladla ja, zvladnes aj ty 😀 😀

- teba zaujima co si mysli svokra? to chces zit podla predstav druhych ludi? a čo ze ta prijali? ved ty nechces odist lebo "sa mi chce", mas na to dlhodobe vazne dovody...

- netuzis byt milovana? mozno niekde na teba caka muz, co ta bude na rukach nosit, vazit si ta, chciet ta za manzelku a bude ti davat svoje srdce.... tu pri dotycnom si "odsudena" na zivot bez lasky, ucty..pochopenia.

sissy27
26. feb 2016

@svetluska82 môžeš, len teda škoda času pre všetkých zúčastnených a pre teba najviac... ale tak už som si prečítala tvoje dôvody a poviem ti tak - lacno ideš dievča, lacno... nepoznáš svoju hodnotu, tak nečakaj, že ťa ocenia iní...

natalym
26. feb 2016

@svetluska82 Však práve, že si sebec tak by Ťa nejaký manipulátor nemal rozhádzať, nie?
Podľa mňa nie je manipulátor, len si skrátka nerozumiete, jeden o koze, druhý o voze. A tiež si myslím, že Ty skrátka nechceš ubrať a on asi tiež nie.
Svokra? Ak nie si šťastná, tak čo riešiš. Však si sebec, nie?

svetluska82
autor
26. feb 2016

@sissy27 je tu tolko nezmyselnych tem ze ta moja to tu az tak nezatazi. Mozno idem na to lacno zas zivot bez lasky si vyberam dobrovolne...a mozno si to kompenzujem inak

natalym
26. feb 2016

@svetluska82 Naozaj si myslíš, že ťa nemá rád? Aj keď svojím spôsobom, možno. Prečo by bol s Tebou potom?

juhseverzapad
26. feb 2016

@mima4 A teraz napíš, ktorý chlap nie je taký! 😀

svetluska82
autor
26. feb 2016

@natalym lebo na lepsiu do svojou povahou nema a je hrozne pohodlny...jemu je zrejme asi jednoci je so mnou alebo bude pro rodicoch.nevie dat lasku lebo ani doma sa rodicia nelubili.zijeme ako oni...ma zly vzor z domu a je to tak hlboko zakorenene ze ja s tym nepohnem

sissy27
26. feb 2016

@svetluska82 ok, tak žiješ s manipulátorom. Odpoveď na svoju otázku máš, čo ďalej? 😀
Ako si napísala, sama si si vybrala dobrovoľne, tak neostáva iné, len ti zatlieskať a povedať máš, čo si chcela, tak sa nesťažuj a nefňukaj... len tvojho syna mi je úprimne ľúto ☹

natalym
26. feb 2016

@svetluska82 Smutné. No veď, ale teda Ty si s ním tiež kvôli bytu, neľúbiš ho teda, či ako?
Ak to vidíš a cítiš takto, tak ja by som sa vysrala na celý byt a išla aj z igelitkou.

svetluska82
autor
26. feb 2016

@sissy27 je len moja vec ci tu bedem fnukat,alebo nie, vsak clovek sa musi nejako ventilovat....Zatlieskala si mi, tak dufam, že už nebudes ani reagovať, ked ti tak vadia moje prispevky. Sme tu rozdielne povahy, mame rozne zazitky, prezivame rozne uspechy a pady, takze nesud, neries.

natalym
26. feb 2016

@svetluska82 Vieš ale Ty nechceš počuť pravdu.................. 😢 😢 😢 Ty fňukáš, ale pozrieš sa na to z výšky. Sorry.......

svetluska82
autor
26. feb 2016

@natalym byt som vybila ja, on len podpisal papiere kedze sme manzelia, no ak by mi dokazal dat to, co mi chyba tak by som bola mozno spokojna

svetluska82
autor
26. feb 2016

@natalym ved a ty si myslis, že som taka hlupa, ze tu pravdu neviem? Mozno davam dalsiu sancu, lebo si myslim, ze sa nieco predsa len zmeni. Navonok sme idealny par....Par znamych nam aj vravelo, že sme sa nasli, ked si nerobime sceny, no nenasli, len sa mame na haku

sissy27
26. feb 2016

@svetluska82 tvoja vec, či budeš fňukať alebo nie a moja vec, či budem reagovať alebo nie, nemyslíš? 😎 holt riziko verejného diskusného fóra, môže sa ti dostať aj takých reakcií, ktoré sa ti nebudú páčiť... a ako prepáč, ľutovať sa, aký máš ťažký život, lebo sama to tak chceš, to mi zaváňa minimálne masochizmom...
len škoda, že sa na tieto veci musí pozerať tvoj syn, on si vybrať nemôže...

svetluska82
autor
26. feb 2016

@sissy27 a an ake veci konkretne sa musi pozerat? Zijeme kvazi normalnym zivotom....

mima4
26. feb 2016

@juhseverzapad nestras 😀

natalym
26. feb 2016

@svetluska82 Takže všetko by bolo ok, len je niečo čo Ti nedokáže dať. To je konkrétne čo? Pokús sa to pomenovať.
Pýtam sa preto, lebo ak to pomenuješ tak pomenovaním sa vyrieši 70 % problému.

svetluska82
autor
26. feb 2016

@natalym lasku v takej podobe v akej potrebujem, obiv a pocit vynimocnosti

juhseverzapad
26. feb 2016

@mima4 Ja nestraším, ja to viem 😀

unicornlady
26. feb 2016

A ty si vieš dať sama lásku, obdiv a pocit výnimočnosti?
Lebo sa vraví, že partner nám len zrkadlí to, čo sami nemáme v sebe vyriešené.